hamile olabilir miyim :(

anngg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2012
12
0
kızlar mrb

soracagım sorudan dolayı utanıyorum fakat ayıplasanız da bunu sormam lazım

erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. içime boşalma olmadı.fakat sadece selpakla temizlendikten br süre sonra tekrarlandı bu aynı gun içinde.

10 eylülde adetiö başladı ve 15 eylülde bitti. 16 eylülde bu olay yaşandı. bu ay 5 ekimde adet olmam gerekirken 6 sında olmadı asprin içtim.7si basladı fakat az geliyo.normalde 3 saate bir ped değiştiren biri olarak neredeyse 6 saat aynı ped ile kaldım ve o bile fazla fazla yetti. son 1.5 haftadır az midem bulanıyor. iştahım yok pek.yemek istemiyorum.aç oldugum zaman da mide bulantım çok oluyor. eskiden de böyleydi gerçi ama bu derece değildi. nolur ayıplayıp yermeyin cevap istiyorum sadece.yanlısımın farkındayım.öyle bir şey varsa o cana nasıl kıyarım bilmiyorum. ne yapacagımı daha sonra düşüncem.perş günü hastaneye gidiyim diyorum. sizce hamilelik riskim var mı?

o kadar utanıyorum ki kimseye anlatamam. sizden yardım almak istedim sadece.nasıl iğrenç bi durum oldugunun farkındayım.çektiğim acı tarifsiz.nolur bana yardım edin

Eczaneden bi gebelik testi alıp yap hastaneden once
Yerleşme kanaması olabilir ama adetinde olabilir
İlk ilişkiden sonra reglinde farklılık yasayanları duymustum

hayır hamile değilsiniz
Adet olduğunuz zaman ovulasyon bitmiş demektir.
Ovulasyon zamanı yani hamile kalma riskinin en yüksek olduğu zaman adetin biriminden 1 hafta sonraki 7 günlük zamandır.
Tabi hiç bir şey kesin değil.
İlla içim rahatlasın diyorsanız kan testi yaptırın
Bir çok korunma yöntemi var
Bari onları uygulayında hata üstüne hata olmasın

Eczaneden bi gebelik testi alıp yap hastaneden once
Yerleşme kanaması olabilir ama adetinde olabilir
İlk ilişkiden sonra reglinde farklılık yasayanları duymustum

testte kesin çıkar mı 1 ay kadar olacak neredeyse.bir de kanama bittikten sonra mı bakıyım.

o kadar utanıyorum ki kimseye anlatamam. sizden yardım almak istedim sadece.nasıl iğrenç bi durum oldugunun farkındayım.çektiğim acı tarifsiz.nolur bana yardım edin

bencede önce git bi hamilelik testi al yap.için yine rahat etmezse hastaneye git kan testi yap emin olursun.artık bebek varsada cana kıyamam diyosan sürpriz bi evlilik olur heralde.

regl kanamasının strese bağlı artıp azalma durumu çoğu kadında vardır

ayrıca hamilelikte mide bulantıları 8. haftadan sonra başlar
hissettiğin bulantı tamamen psikolojik:KK34:

hayır hamile değilsiniz
Adet olduğunuz zaman ovulasyon bitmiş demektir.
Ovulasyon zamanı yani hamile kalma riskinin en yüksek olduğu zaman adetin biriminden 1 hafta sonraki 7 günlük zamandır.
Tabi hiç bir şey kesin değil.
İlla içim rahatlasın diyorsanız kan testi yaptırın
Bir çok korunma yöntemi var
Bari onları uygulayında hata üstüne hata olmasın

tmm teşekkür ederim.

zaten hiç beklemediğim bir durumdu içime şüphe düştü maalesef.çok takıntılıyımdır.o yüzden çok korkuyorum. bir daha böyle bir şey yaşamıycam. bu şüpheye düşmek istemiyorum.

bencede önce git bi hamilelik testi al yap.için yine rahat etmezse hastaneye git kan testi yap emin olursun.artık bebek varsada cana kıyamam diyosan sürpriz bi evlilik olur heralde.

aynen öyle olur :) ama işte ailemin bi anda bu koca adayı nerden çıktı 7 ay sora bebek naısl geldi olaylarına girmek beni çok geriyor.

Şimdi öncelikle nedense yaşlarınızı merak ettim.

Evli değilim ama az çok bilgim var bu konularda (çevrem, arkadaşımın kadın doğum asistanı olması vs.) O yüzden yorumumu yazıyorum...

"Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık. Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. (Yani adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir)".

Bu bilgiyi baz alırsak senin yumurtlama dönemin ne zaman bu önemli bir faktör. Kaldı ki keşke kondom vs ile korunsaydınız. Çünkü içine boşalma olmasa bile spermler akışkan ve vücut ısısında hemen ölmüyorlar. Ki zevk suyu denilen sıvıda da az miktarda da olsa sperm barındığı için ondan bile hamile kalınabilmekte. Bence uygun zamanda gebelik testi alıp, yap için rahatlasın. O testler %100 doğru sonuç vermesede genelde hamileliklerin çoğunda ikinci çizgi silikte olsa çıkmakta. Ama yok ona güvenemem dersen kan tahlili yaptırırsan emin olabilirsin. Çünkü onun hata payı çok düşük.

Burda kimse net bi'şey söylemez çünkü biliyoruz ki hamileliğin üstüne görme diye tabir edilen adet kanamaları da mevcut.

Ama lütfen kendine bunu yapma, ilişki yaşayıp yaşamamış olman kimseyi ilgilendirmez ama lüften korunun. Korunun ki böyle için içini yemesin, kendine bunu yapma yani.

Ama ben burda öyle bilinçsiz arkadaşlar gördüm ki; evli olduğu halde "bakireysen nasıl hamile kalabilirsin" diyen:KK53:

Her neyse umarım korktuğun başına gelmez, başka da ne denir bilemedim:KK50:

regl kanamasının strese bağlı artıp azalma durumu çoğu kadında vardır

ayrıca hamilelikte mide bulantıları 8. haftadan sonra başlar
hissettiğin bulantı tamamen psikolojik:KK34:

çok teşekkür ederim içime su serptiniz. bugun ne yapacagımı şaşırdım.ona da bişey söylemedim hala. içim içimi yiyor sabahtan beri.

Şimdi öncelikle nedense yaşlarınızı merak ettim.

Evli değilim ama az çok bilgim var bu konularda (çevrem, arkadaşımın kadın doğum asistanı olması vs.) O yüzden yorumumu yazıyorum...

"Adetleri düzenli olan bayanlarda yumurtlama adet kanaması başlamadan yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir, yumurtlama gününü tespit etmenin en pratik yolu budur. Bu hesapla adet dönemi 28 gün süren bir kadında yumurtlama adetin 14. günü olur, adet kanamasının başladığı ilk günden sayarak 14. güne denk gelir yaklaşık. Bu günden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunda 2-3 günde bir cinsel ilişkide bulunmak hamile kalma şansını arttıracaktır. (Yani adet başlamadan 17-18 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir ilişkiye girmek gerekir)".

Bu bilgiyi baz alırsak senin yumurtlama dönemin ne zaman bu önemli bir faktör. Kaldı ki keşke kondom vs ile korunsaydınız. Çünkü içine boşalma olmasa bile spermler akışkan ve vücut ısısında hemen ölmüyorlar. Ki zevk suyu denilen sıvıda da az miktarda da olsa sperm barındığı için ondan bile hamile kalınabilmekte. Bence uygun zamanda gebelik testi alıp, yap için rahatlasın. O testler %100 doğru sonuç vermesede genelde hamileliklerin çoğunda ikinci çizgi silikte olsa çıkmakta. Ama yok ona güvenemem dersen kan tahlili yaptırırsan emin olabilirsin. Çünkü onun hata payı çok düşük.

Burda kimse net bi'şey söylemez çünkü biliyoruz ki hamileliğin üstüne görme diye tabir edilen adet kanamaları da mevcut.

Ama lütfen kendine bunu yapma, ilişki yaşayıp yaşamamış olman kimseyi ilgilendirmez ama lüften korunun. Korunun ki böyle için içini yemesin, kendine bunu yapma yani.

Ama ben burda öyle bilinçsiz arkadaşlar gördüm ki; evli olduğu halde "bakireysen nasıl hamile kalabilirsin" diyen:KK53:

Her neyse umarım korktuğun başına gelmez, başka da ne denir bilemedim:KK50:

çok haklısın.ben boyle şeyleri çok hoş karşılayan ve evlilik dışı hamile kalsam da aldırırım biterdiyen bi insan asla olmadım zaten. bu çok önemli bi duygu.bu kadar basit olamaz. bi anlık yaklaşım o an ki ortam nasıl olduysa oldu bilinçsizce hareket ettik. bir daha bunu yaşamamak için elimden gelen her şeyi elbette yapacagım.çok tşk edeirm bilgilendirmen için. önce bi test alıp yapıyım.sonra hastaneye gidiyim dediğin gibi. kanamam bitsin de o güne kadar düşünmekten çıldırmazsam tabi...

çok teşekkür ederim içime su serptiniz. bugun ne yapacagımı şaşırdım.ona da bişey söylemedim hala. içim içimi yiyor sabahtan beri.

rica ederim
gereksiz evham olabilecek bir durumu ilişkinize yansıtmak yada yansıtmamak sizin vereceğiniz bir karar
ama bir dahaki sefere daha tedbirli olursanız muhtemelen bu sıkıntıları yaşamazsınız:KK34:

rica ederim
gereksiz evham olabilecek bir durumu ilişkinize yansıtmak yada yansıtmamak sizin vereceğiniz bir karar
ama bir dahaki sefere daha tedbirli olursanız muhtemelen bu sıkıntıları yaşamazsınız:KK34:

bu sıkıntıyı unutup aynı hataya düşeceğimi zannetmiyorum tekrar. cok sağolun :)

çok haklısın.ben boyle şeyleri çok hoş karşılayan ve evlilik dışı hamile kalsam da aldırırım biterdiyen bi insan asla olmadım zaten. bu çok önemli bi duygu.bu kadar basit olamaz. bi anlık yaklaşım o an ki ortam nasıl olduysa oldu bilinçsizce hareket ettik. bir daha bunu yaşamamak için elimden gelen her şeyi elbette yapacagım.çok tşk edeirm bilgilendirmen için. önce bi test alıp yapıyım.sonra hastaneye gidiyim dediğin gibi. kanamam bitsin de o güne kadar düşünmekten çıldırmazsam tabi...

Hepimiz insanız, o yüzden böyle bi'şeyde kimse kimseyi ayıplayamaz zaten canım. Bana kalırsa kan testi daha net. Çünkü kandan idrara karışıyor diye biliyorum. İki stres yaşamaktansa kan testi yaptırman senin için daha iyi olur diye düşünüyorum.

Hepimiz insanız, o yüzden böyle bi'şeyde kimse kimseyi ayıplayamaz zaten canım. Bana kalırsa kan testi daha net. Çünkü kandan idrara karışıyor diye biliyorum. İki stres yaşamaktansa kan testi yaptırman senin için daha iyi olur diye düşünüyorum.

kan testi için her hangi bir özel hastaneye mi gitsem yoksa özel bir muayenehanede mi test yaptırsam daha iyi.fiyatı ne kadardır ki bilgi var mı cnm?

Bazı arkadaslar tamam regl oldun hamile değilsin demişler..yada demeye çalışmışlar..
fakat benim kuzenim doğum yaptı..ama hamileliği boyuncada regl oldu..
balık etli kendisi..hamilelik belirtilerinde..hep kilo aldığını.. iş sitresten yiyemediğini.. falan sanmıştı...
baya geç farkına vardı...
farklı farklı insan anatomisi var yani :)
emin olmak için test gerekli ...

Bazı arkadaslar tamam regl oldun hamile değilsin demişler..yada demeye çalışmışlar..
fakat benim kuzenim doğum yaptı..ama hamileliği boyuncada regl oldu..
balık etli kendisi..hamilelik belirtilerinde..hep kilo aldığını.. iş sitresten yiyemediğini.. falan sanmıştı...
baya geç farkına vardı...
farklı farklı insan anatomisi var yani :)
emin olmak için test gerekli ...

perş günü kanamam biterse test için gideceğim. umarım bişey çıkmaz. çok tşk bilgilendirmen için.

X