Nasıl kurulur bu düzen ???

sovr86

muhteşemçapulcuu
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2010
8.078
43
merhabalar,

Belkide ben abartıyorum dert değil belki de evliliğe alışmak denilen şey yaşadığım şey yada belkide ileride olabilecek sorunları görüyorum bilmiyorum, sorunuma geleyim yaklaşık 1 aylık evliyim kv lere 5 dk lık yürüme mesafesinde oturuyorum . Eşim vardiyalı çalışıyo düğünden bir hafta sonra izni bitti ve çalışmaya başladı. İlk hafta ben gündüz işteyken o 3-11 vardiyasındaydı . sabah evde haliyle ama evde değil uyanır uyanmaz annesinde. Hafta sonu evimizdeyiz daha kahvaltıdayız direk aramalar günde defalarca. Tek çocuk yanlarında işleri düşüyordur birşey diyemicem ama her gün hergün de bir bahane bulunmaz ki. Sürekli işleri düşüyor, eşimde bir alem birşey yapıcam yada alıcam annemle al annemle git. Neden diyorum kendim beceremezmiyim ben gitmiyim gitsin annen alsın herşeyimi o zaman. Benim ailemle aynı şehirdeyiz 1 saatlik yol mesafesinde benim ailem ben aramadan beni aramıyorlar rahatsız etmeyelim yanlış anlaşılmasın diye. Benim bildiğim kız daha zor alışır ailesini özler ne biliyim yadırgar. Kv ve kp bana bir zararları olmadı hiç 3 yıl flört ve 6 aylık nişanlılık evresinde tabi kv min ufak tefek laf sokmaları ve düşüncelerini eşimin beynine sokmaları haricinde . Ama dediğim gibi bana zararı yokken kadına resmen kin büyütmeye başladım.

Sık sık dua ediyorum Allahım bu kötü düşünceleri beynimden alsın götürsün çünkü böyle giderse sorun yokken sorun çıkartıp , kötü gelin durumuna düşmek istemiyorum. Ya da ufak ufak şimdi büyütmediğim sorunlar acaba ileride büyür de sorun haline gelir mi ? Hep arada bir sınır var aramızda zaten ikimizde mesafeliyiz ama evler yakın olunca nasıl davranmalıyım acaba hergün aranırmı yada haftada bir gitsem olurmu ya onlar bana sık sık gelirse ya yorgun olursam ya bana şöyle derse vs vs gibi saçma sapan önyargılardan bıkktımmm...Acaba benim gibi yakında oturanlar nasıl kurdunuz düzeninizi.... ??

uzaklık tatlılıkmış
ben yeni tadına varıyorum
cidden çok tatlıymış:21:
(benim kv de değil gerçi )

bende birbuçuk aylık evlıyım ve kayınvalıdemlere yakın oturuyorum. başta çok korkuyordum sıksık gelırler otururlar diye. yada eşim çok ısrarcı olurda sıksık gidelim der diye. şükürkı şimdilik bi sorun yok kendi anneme haftada 2 kere gidiyorum genelde, kayınvalıdemlere bir kere gidiyorum. iyi oluyo benım için yemek derdim olmuyoda:KK1: eşimde hiç mızmızlanmadı sağolsun sıksık anneme giidyorum diye bazen 3 u buluyor haftada.
tavsiyem başta nasıl olursa oyle gider. eşine tavrını koy sen çoçuk musun kayınvalıdensız iş yapamayasın. bana oyle dese tepem atar vallahı. kendısı yakınsa istediği kadar uğrasın annesine sen işteyken veya evde yokken. ama seni sıkmasın

canım daha belirli bir sorun yaşamamışsınız o yüzden kötü düşüncelerle doldurma kendini..ama ne kadar mesafeli olursan o kadar iyi bence..tabii ki gidip geleceksin ama belirli sınırlar içerisinde olursa iyi olur..

şu şarkıyı duyunca hep k.validem aklıma galiyor,hayat felsefem oldu sayesinde : " seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli.." :)

geçen gün tv de kadın ''kötü kaynana yoktur, kötü koca vardır'' dedi. gerçekten çok doğru. eşin dengeyi kuramayınca, kayınvalideye kinleniyosun. eşin gerçekten çok yanlış bi tutum içinde ama gel de anlat.

birebir yaşadım bu durumu
erkekler bir süre algılayamıyolar kendi evleri olduğunu
halen orda yaşıyolarmış zannediyolar
ben çok zorlandım

ama kurtuldum sonunda:KK8:
ne kadar iyi olurlarsa olsunlar beklenti içinde oluyolar
senin evin diye bir olay yok
yürüme mesafesinde yakın olmak çok kötü
en az bir vasıtalık mesafe olmalı:KK6:

bende birbuçuk aylık evlıyım ve kayınvalıdemlere yakın oturuyorum. başta çok korkuyordum sıksık gelırler otururlar diye. yada eşim çok ısrarcı olurda sıksık gidelim der diye. şükürkı şimdilik bi sorun yok kendi anneme haftada 2 kere gidiyorum genelde, kayınvalıdemlere bir kere gidiyorum. iyi oluyo benım için yemek derdim olmuyoda:KK1: eşimde hiç mızmızlanmadı sağolsun sıksık anneme giidyorum diye bazen 3 u buluyor haftada.
tavsiyem başta nasıl olursa oyle gider. eşine tavrını koy sen çoçuk musun kayınvalıdensız iş yapamayasın. bana oyle dese tepem atar vallahı. kendısı yakınsa istediği kadar uğrasın annesine sen işteyken veya evde yokken. ama seni sıkmasın

evlenmedeb önce çok korkuyordum aynen beni sıkar gidelim gelsinler vs diye sonuçta çalışıyorum sık sık kendi ailem olsa bunalırım. İlk zamanlarımız yeni bitti yeni yeni birşeyler oturuyor, mesela bu akşam anneme gidicem dönüşte uğra istersen dedi eşim gececi olduğu için bende işim erken biterse 9 gibi uğrarım ama daha geç 10 u bulursa gelemem ertesi gün iş var dedim sen yinede ara dönüşte ben uğrarım dedi. lafa bak

birebir yaşadım bu durumu
erkekler bir süre algılayamıyolar kendi evleri olduğunu
halen orda yaşıyolarmış zannediyolar
ben çok zorlandım

ama kurtuldum sonunda:KK8:
ne kadar iyi olurlarsa olsunlar beklenti içinde oluyolar
senin evin diye bir olay yok
yürüme mesafesinde yakın olmak çok kötü
en az bir vasıtalık mesafe olmalı:KK6:

evet açıkçası zoruma gidiyo fırsat bulduğu en küçük fırsatta annesinin yanına gitmesi , senin artık bir evin var demekki alışamadı ısınamadı diye düşünüyorum içimden ben yapsam hoşuna gidicek sanki

geçen gün tv de kadın ''kötü kaynana yoktur, kötü koca vardır'' dedi. gerçekten çok doğru. eşin dengeyi kuramayınca, kayınvalideye kinleniyosun. eşin gerçekten çok yanlış bi tutum içinde ama gel de anlat.

aynen öyle kadının gözle görülür büyük bir zararı yok misafirim gelse yardım edim yemeğin yoksa iş dönüşü yemeğe gel der durur zorlanmıyım yeni evliyim diye ama eşimiş davranışları kadına kinlenmemi sağlıyor bide işte önyargı şöyle dermi şöyle olur mu vs vs düzenimizi oturtmak için zamana ihtiyacımız var sanırım

canım daha belirli bir sorun yaşamamışsınız o yüzden kötü düşüncelerle doldurma kendini..ama ne kadar mesafeli olursan o kadar iyi bence..tabii ki gidip geleceksin ama belirli sınırlar içerisinde olursa iyi olur..

şu şarkıyı duyunca hep k.validem aklıma galiyor,hayat felsefem oldu sayesinde : " seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli.." :)

aynen öylle en küçük işleri düşse çağırıyorlar yardıma koşuyor eşim gerekirse bende tabi koşmak dert değilde içime dokunuyo bazen benim aileminde bana hiç ihtiyaçları olmuyomu sanki illaki oluyordur ama seslerini hiç çıkarmıyorlar üzülüyorum böyle düşününcede günde 10 kere de işi düşmezki insanın :KK43:

benım kayınvalıde ustkatta oturuyo 1ay kapılarını calmasam onlarda calmaz:KK31:bu konuda cok dusuncelıler bısey solucegı zaman ya msj atar yada arar oda sık sık degıl cok nadır bu konuda kendılerını takdır edıyorum:KK42:

benım kayınvalıde ustkatta oturuyo 1ay kapılarını calmasam onlarda calmaz:KK31:bu konuda cok dusuncelıler bısey solucegı zaman ya msj atar yada arar oda sık sık degıl cok nadır bu konuda kendılerını takdır edıyorum:KK42:

ahhh ne güzelmişşş hiç ama hiç sanmıyorum ama belki de ben kötüsünü düşünüyorum belki de ileride düzen oturunca bende sizin gibi olurum, ama bu durum umarım kimse kimsenin kalbini kırmadan olur sürekli doluyorum ve olur olmadık şeylerden eşime sanırıyorum :KK43:

evet açıkçası zoruma gidiyo fırsat bulduğu en küçük fırsatta annesinin yanına gitmesi , senin artık bir evin var demekki alışamadı ısınamadı diye düşünüyorum içimden ben yapsam hoşuna gidicek sanki

ohooo benim ki evde ben kaybolsam farketmezdi
ama oraya gidince tek tek dolaplara bakıp eksiğini sorardı
eve 3 kilo domates alırdı
bu kadar domatesi niye aldın iki kişiyiz derdim
olduğu gibi alır götürürdü
son zamanlrada isyan bayrağını çekmiştim
ama Allah yüzüme baktı gittiler:KK8:

kısacası eşinizin bu dengeyi kurması gerekiyor, güzel bir dille eşinizle oturup konuşun böyle şeylerden rahatsız olduğunuzu söyleyin, ama kesinlikle tartışmaya yanaşmayın. böyle deneyin bakalım ne olucak...

canım iş eşinde bitiyor kendi evini benimsiyecek erkekler çocuk gibi oluyor çok geç olgunlaşıyorlar...allah yardımcınız olsun zor bir durum bende yaşadım umarım en yakın zamanda herşey istediğiniz gibi olur...

ahhh ne güzelmişşş hiç ama hiç sanmıyorum ama belki de ben kötüsünü düşünüyorum belki de ileride düzen oturunca bende sizin gibi olurum, ama bu durum umarım kimse kimsenin kalbini kırmadan olur sürekli doluyorum ve olur olmadık şeylerden eşime sanırıyorum :KK43:

benım kayınvalıdenın kayınvalıdesıne borcluyum sanırım. kayınvalıdenın kayınvalıdesı:KK1:yakın oturuyomus kayınvalıdeme:KK1:o geldıgınde sıkılıyomuymus ne benım kayınvalıde oyle bıseyler anlatmıstı ılk evlendıgımızde:44:acaba bende aynı seyı dusunurmuyum onu ıstemezmıyım dıye korkuyo ondan gelmez rahatsız etmek ıstemez:KK23:

ohooo benim ki evde ben kaybolsam farketmezdi
ama oraya gidince tek tek dolaplara bakıp eksiğini sorardı
eve 3 kilo domates alırdı
bu kadar domatesi niye aldın iki kişiyiz derdim
olduğu gibi alır götürürdü
son zamanlrada isyan bayrağını çekmiştim
ama Allah yüzüme baktı gittiler:KK8:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

dengeyi kurmak zor bazen diyorum eşimin alışma evresi bazen diyorum ya daha da beter olup hep böyle giderse keşke imkanlar farklı olsaydıda yakında oturmasaydık mesela diyoki eşim her gün ara sor diyorum ne konuşcam hergün arayıp ne konuşulur nasılsın iyimisin diyip kapatçakmıyım yada sen arıyormusun diyorum sen bayansın diyo bence bu durumun alakası yok benden bekliyosa kendisinin de araması gerekmezki yada bizler bayan olduğumuz için onların üstlerine mi düşmemiz lazım veyahur 3 ,5 yıldır b,rlikteyim nişanlılıkla birlikte kv hiç beni aradığını bilmem hep ben arıcam onunda araması halimi hatrımı sorması gerekmezmi hep ben mi verici olmam lazım anlamadım gitti bu işleri sanırım e vlilik bana göre değilmiş :KK43:

daha dur çok yenisin
zamanla eşinde anlar alışır(umarım)
o ara dedikçe tamam de arama sorarsa aa unutmuşum de
haftalık senin annene onun annesine eşit gidin şartın olsun
fazla samimiyet çabuk usandırır
ön yargı oluyo bide
gelinler kötüdür ,oğluşlarını annelerinden ayıran cadılar olarak görülüyor.
sen mesafeyi koru eşine de tatlı dille durumu kabul ettir

X