Nasıl kurulur bu düzen ???

daha dur çok yenisin
zamanla eşinde anlar alışır(umarım)
o ara dedikçe tamam de arama sorarsa aa unutmuşum de
haftalık senin annene onun annesine eşit gidin şartın olsun
fazla samimiyet çabuk usandırır
ön yargı oluyo bide
gelinler kötüdür ,oğluşlarını annelerinden ayıran cadılar olarak görülüyor.
sen mesafeyi koru eşine de tatlı dille durumu kabul ettir

birde önceki mesajında demişsin birebir yaşadım bu durumu sıkıntıyı diye eşine nasıl belli ediyordun sinir olduğunu hani tepki verdiğimde evine alışamadın en küçük fırsatta ordasın dediğimde kıskandığımı ve saçmaladığımı söylüyo ne sakınca var ailemin evine gitmemde diyor ben gitsem rahatsız olursun diyorum sen bayansın diyo,,, bazen diyorum ki bıktırma politikasımı uygulasam günde 7-8 kere arayıp her akşam çay içmeye onlara gitsem ben onlardan değil onlar benden kaçarlarmı acaba :KK43:(

birde önceki mesajında demişsin birebir yaşadım bu durumu sıkıntıyı diye eşine nasıl belli ediyordun sinir olduğunu hani tepki verdiğimde evine alışamadın en küçük fırsatta ordasın dediğimde kıskandığımı ve saçmaladığımı söylüyo ne sakınca var ailemin evine gitmemde diyor ben gitsem rahatsız olursun diyorum sen bayansın diyo,,, bazen diyorum ki bıktırma politikasımı uygulasam günde 7-8 kere arayıp her akşam çay içmeye onlara gitsem ben onlardan değil onlar benden kaçarlarmı acaba :KK43:(

Kaçmazlar bence.. Çayın yanına da kek börek isterler gelinden :KK53: şansını fazla zorlama..

Henüz birşey yok, saygı göster ama çok sıkı fıkı olma..

kaçmıyorlar ne yazıkki
yemekleri kv yapıyo sofrayı hazırlıyo ben oturup yiyorum kv topluyo
sadece kendi tabağımı çatalımı topluyorum
çocuğuma bakıyo
pazar kahvaltıları bile orda
çocuğumun yemesi içmesi kıyafetlerini yıkanması ütülenmesi herşey kv de
ben konu mankeni gibi sadece oturuyorum
kaçarlar yeter artık gidin evinize derler diye işi bu kadar abarttım
ama kimsenin gık dediği yok
yol yakınken bu kadar yeniyken
eşinle kv dışında gidebileceğiniz yerler bul
arkadaş edinin
karşılıklı gidin gelin
yoksa işin benim gibi yaş:KK43:

Kaçmazlar bence.. Çayın yanına da kek börek isterler gelinden :KK53: şansını fazla zorlama..

Henüz birşey yok, saygı göster ama çok sıkı fıkı olma..

haklısın . benimki kendince yollar türetmek sorun çıkmadan çözmeye çalışmak ne kadar iyi de olsa zararı olmasada kayınvalide işte nolsa insan altında anlam arıyoo doğru söylüyosun ben çizgimi bozmıyım ki eşim karşısında haklıyken haksız duruma düşmiyim sorun karşısında

en iyi kayınvalide 12 saat uzakta olan
aylarca armayan aramayınca laf etmeyen hatta mümkünse üvey olan kv dir:KK53:
ayy canım kayınvalidem yaa bak şimdi sevdim O'nu:KK1:

yok o politika ters teper usanmazlar hatta gelin birlikte oturalım derler:KK37:

senin yapacağın hasta numarası yapmak ,bahane bulmak ,iş icad etmek
ama asla niye gidiyoruz senin evin burası deme asla!!
1 ara dediğinde tamam canım gülümle geçiştir arama unuttum işim çıktı de
2 her akşam gidelim derse; film izleyelim yarın gideriz, hastayım ölüyorum veya ayıplı planlar bul:KK23:
dışarı çıkıp gezin arkadaşlarınızı çağırın
yani dünyanın merkezi o ev değil bunu anlasın eşin
ama tekrar söylüyorum asla gitmem aramam senide yollamam diye inatlaşma
daha çok ısrar eder ...zamanla alışır inş.
sadece kendi evinizde daha iyi vakit geçirin
(kötü gelin ferhundenin öğretmeni gibiyim bende:))

kaçmıyorlar ne yazıkki
çocuğuma bakıyo
arkadaş edinin
karşılıklı gidin gelin

Sana da iyilik yaramıyo :KK53: bu kadarını insanın öz annesi zor yapar..

Şükret bence, hem aynı durumda hergün görüşüp hem yemeği bulaşığı tüm temizliği de sana yıkabilirdi... Senin çocuğuna bile bakıyormuş, çamaşırının yıkanıp ütülenmesine kadar..

Annen yapsa şikayetçi olmazdın eminim :KK34: canım annem hep bizi düşünür yapar eder derdin.. Madem çocuğuna bakıyo her işi yapıyo sende eşinle gez dolaş.. Azcık iyiye kullanın fırsatlarınızı yoksa erken yaşlancaksınız böyle kafaya taka taka..

kaçmıyorlar ne yazıkki
çocuğuma bakıyo
arkadaş edinin
karşılıklı gidin gelin

acaba benim de ilerideki halim mi senin gibimi olucak gerçi çocuk olunca sanırım hiçbirşeye engel olamıyosun olayları çeviremiyorsun maalesef, benimdekide sanırım kendine çekmek için veyahut belkide ben artniyetliyim bana yardım olsun diye ( daha amacını çözemedim) her akşam yemeğe çağırıyor yorgunsundur diye ama ben bir akşam önceden yemeğimi hazır ettiğim için hep kibarca reddediyorum sırf ilerde ben sana böyle böyle yardımlar yaptım vs vs dememesi için ona minnet duymamak için eşime sorsam direk gidelim diycek ama buna en baştan engel olmalıyım. Daha çok yeni olduğumuz için yorumlayamıyorum fazla bazen diyorum ne kadar kötü düşünceliyim bazen diyorum düşündüklerim çıktı zamanla oturtucaz umarım ama inşallah bu oturtma benim istediğim yönde ilerlerr ööööffff

kaçmıyorlar ne yazıkki
çocuğuma bakıyo
arkadaş edinin
karşılıklı gidin gelin

ava giderken avlanmışın:KK9::KK9:

en iyi kayınvalide 12 saat uzakta olan
aylarca armayan aramayınca laf etmeyen hatta mümkünse üvey olan kv dir:KK53:
ayy canım kayınvalidem yaa bak şimdi sevdim O'nu:KK1:

ben bile sevdimm kayınvalideni Allah muhabbetsizliğinizi arttırsın darısı başıma :KK1::KK1:

Şükret bence, hem aynı durumda hergün görüşüp hem yemeği bulaşığı tüm temizliği de sana yıkabilirdi... Senin çocuğuna bile bakıyormuş, çamaşırının yıkanıp ütülenmesine kadar..

Annen yapsa şikayetçi olmazdın eminim :KK34: canım annem hep bizi düşünür yapar eder derdin.. Madem çocuğuna bakıyo her işi yapıyo sende eşinle gez dolaş.. Azcık iyiye kullanın fırsatlarınızı yoksa erken yaşlancaksınız böyle kafaya taka taka..

ah canım öyle değil işte
ben çalışıp eve para getireceğim kv istediğini alıp yiyecek
özel hayat diye bişey yok
yanlarında oturacaksın öyle istiyorlar
tatile gittik 2. gün beni aramıyorsunuz çok özledim diye ağlamaya başladı
kadın bağımlı

eşimde öyle diyo daha ne istiyorsun diyo 3-12 de işe gidiyorum bana yemek yapmana gerek kalmıyor orda yiyorum sen işteyken diyor ama anlamadığı m ben zaten yemeği yapıyorum ben yemek yapmasam gitse orda yese tamam kabul ama evde var yemek o zaman da diyor ki ısıtmak toplamak zor geliyorr amaaan bahane işteee o da belkide alışmaya çalışıyoo ben belkide kolay alıştıüğım için ondanda aynısını bekliyorum .

içinden nasıl geliyorsa öyle yap
planlı yaşama
ama bi arkadaşın dediği gibi her gün onlardayız gitmek istemiyorum gibi onları kötüleyecek şeyler söyleme ters tepiyo
seninle vakit geçirmek istiyorum
evimizde baş başa kalmak istiyorum tarzı şeyler söyle

yok o politika ters teper usanmazlar hatta gelin birlikte oturalım derler:KK37:

senin yapacağın hasta numarası yapmak ,bahane bulmak ,iş icad etmek
ama asla niye gidiyoruz senin evin burası deme asla!!
1 ara dediğinde tamam canım gülümle geçiştir arama unuttum işim çıktı de
2 her akşam gidelim derse; film izleyelim yarın gideriz, hastayım ölüyorum veya ayıplı planlar bul:KK23:
dışarı çıkıp gezin arkadaşlarınızı çağırın
yani dünyanın merkezi o ev değil bunu anlasın eşin
ama tekrar söylüyorum asla gitmem aramam senide yollamam diye inatlaşma
daha çok ısrar eder ...zamanla alışır inş.
sadece kendi evinizde daha iyi vakit geçirin
(kötü gelin ferhundenin öğretmeni gibiyim bende:))

benim taktikler tamamen yanlış çıktıı aklımdakini şak diye söyleyip direk tartışmaya zemin hazırlıyorum böyle oluncada annesine karşı kıskançlık duyduğumu düşünüyor ve olay büyüyor bendde zamanla öğrenicem sanırımm. Evde istediği yemekleri yapıyorum çayını sonra meyvesini veriyorum şikayet etmesini gerektircek yada mutsuz olmasını eski düzenini aramasını gerektircek hiçbirşey yapmıyorum ki ben evlenmeden önce bir tek yemek bile yapmamış temizliğe elini sürmemiş bir insan olarak 20 yıllık ev hanımı gibi yapmadığım yemek kalmadı tatlı börek kalmadı ben nasıl zorlandım ama bizim evimiz dedim alıştım o napıyo zırt oldu gidim pırt oldu gidim dün dedim hatta orda yatsana bende rahat rahat uyurum yatakta tek başıma yok öyle yağma diyo bide gıcıkk. Umarım taktikleri uygulayabilirim zamanla

ah canım öyle değil işte
ben çalışıp eve para getireceğim kv istediğini alıp yiyecek
özel hayat diye bişey yok
yanlarında oturacaksın öyle istiyorlar
tatile gittik 2. gün beni aramıyorsunuz çok özledim diye ağlamaya başladı
kadın bağımlı

O zaman eksik anlatmışsın..
Az önce tek iyi yönlerini yazmıştın..
Kayınvalidenizi köle izavra gibi görmüştüm adeta :KK1:

Şaka bir yana 'evlenmek' demek.. Zaten yeni ev , yeni hayat, yeni yuva demek.. Bunun bilincine varmamış kişiler mümkünse evlenmesin.. Annesiyle kalsın.. :KK3:

Ben sözlüyüm, evlenince kv ve kp'le altlı üstlü oturucam. Ama ben baştan konuştum herşeyi, açıkça söyledim sözlüme. Herkesin evi, kapısı ayrıdır, yakın oturmak zırt pırt gidip gelmeyi yada yeni evlilerin evinin içişlerine müdahale etmeyi gerektirmez. Benim görüşüm bu. Benim ailemde evlenen kişilerin hiç birşeyine karışılmaz yorum bile yapılmaz. Böyle gördüğüm için karışılırsa çok rahatsız olurum ve buna izin vermem asla. Sözlümde kimse karışamaz sen merak etme ben izin vermem dedi. Bence eşin bu duruma bir dur demeli. Sürekli annesindeyse evlenmenin ne anlamı kaldı, çok saçma.

içinden nasıl geliyorsa öyle yap
planlı yaşama
ama bi arkadaşın dediği gibi her gün onlardayız gitmek istemiyorum gibi onları kötüleyecek şeyler söyleme ters tepiyo
seninle vakit geçirmek istiyorum
evimizde baş başa kalmak istiyorum tarzı şeyler söyle

doğru söylüyosun kötülemesemde yüzüm düşüyo işte birde bi yanlış anlama var her gün onlara gidelim diye beni zorlamıyo kendi gidiyo kısa süreliğine gidiyo bahaneler üretip yarım saate sonra geliyo ama bu mesela hafta sonuysa günde 3-4 defa oluyo bana da ara sor diye üsteliyor bende bazen konuşuyorum bazen duymazdan geliyorum bazen cıngar çıkarıyorum

henüz,evliliğiniz 1 aylık..zamanla herşey rayına oturacaktır..siz tartışmadan,eşinize şikayette bulunmadan kendi düzeninizi oturtmaya başlayın..gitmemek için tatlı dille maniler,engeller bulun.Allah yardımcınız olsun..

eşimde öyle diyo daha ne istiyorsun diyo 3-12 de işe gidiyorum bana yemek yapmana gerek kalmıyor orda yiyorum sen işteyken diyor ama anlamadığı m ben zaten yemeği yapıyorum ben yemek yapmasam gitse orda yese tamam kabul ama evde var yemek o zaman da diyor ki ısıtmak toplamak zor geliyorr amaaan bahane işteee o da belkide alışmaya çalışıyoo ben belkide kolay alıştıüğım için ondanda aynısını bekliyorum .

Yok haklısın sen.. O da kendi evini benimsemeli.. Senin ailen nasıl uzaksa onun ailesi de uzak olsaydı keşke.. Alışması daha kolay olurdu onun da..

Güzelce konuş bi dicem ama denemişsindir.. Ama azcık dram yap :KK53: ki etkili olsun.. Zaten benim ailem uzak, sende hep annene gidiyosun, iyice yapayalnızım de :KK43::KK53: Önce sana yuvamıza alışayım sonra ailene.. Hepinize birden zor de..

daha yeni diye sorun çıkmasın diye herşeye tamam deme
benim yanlışım bu oldu
ve sonunda gelin bizim her dediğimizi yapar oldu
şimdi hayır desem neden niçin öyle olsun böyle olsun diye soru yağmuruna tutuluyorum
sen kendi düzenini kurmaya çalış
onlara ayak uydurmaya çalışma
eşin sana ayak uydursun
kendine özel zamanların olsun onları işin işine katma ki onlarda böyle alışsımlar
sen onların hayatına nasıl alışmaya çalışıyorsan

X