Elektrikli Süpürgeler "arnica bora 5000" karar veremiyorum

narpuz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2012
181
4
arnica bora 5000 almalımıyım.

2 aydır araştırıyorum...

10 dan fazla mağazaya sordum.
internette araştırdım.
burda daha önce açılan konuları okudum
bir kaç tanıdığa sordum

çok iyi olduğunu söyleyenler de var
iyi olmadığını da

ne yapacağım

paçaları hemen kırılıyor diyorlar.
suyu dökerken çok iğrenç kokuyormuş.
her defasında dökmek çok zormuş.
daha bir sürü şey.

artık alıp kurtulmak istiyorum.
çeyizime alayım mı almayayım mı
alma diyorsanız ne alayım fontom diyorlar.

Son düzenleme:
Fantom berbat arkadaşlar. Ben evimde uzun süre kullandım. Hem toz üflüyor dışarıya hem de halıya yapışan saç kıllarını almıyor.

Şuan arçelik marka sulu elektrik süpürgesi kullanıyorum ve olağanüstü. Suyun içerisine biraz halı şampuanı, domestos ya da çamaşır yumuşatıcısı ekliyorum. Mis gibi kokuyor evim. Halılarda yeni yıkanmış gibi oluyor. Evet makina biraz kötü kokuyor ama deterjan suyuna ilave edince geçiyor koku. Özellikle domestos çok etkili.

Önemli olan tek konu temizlik bitince hemen suyunu boşaltmak gerekiyor. Bekletirseniz o pis koku kalıcı oluyormuş ve süpürürken dışarıya pis koku veriyormuş. Ben çok memnunum sulu olmasından. Bir daha toz torbalı kullanmam. Herkese tavsiye ederim. :)

kesinlikle almalısın. ben 3 aydır kullanıyorum müthiş bir rahatlık.. kovasını boşaltmak 3 dk mı almıyor. koku olayına elince o kokan şeyler senin evinde yaşayan toz ve pisliker..hiç görmesen ve temizlemesen daha mı iyi. parçalarının kırıldığını iç duymadım ama kırılsa bile yedekleri satılıyor..garantisi olduktan sonra...zaten ben su hazneli elektrik süpürgesinden sonra toz torbalıların hiç temizlik yapmadığını, tozu çekip arkadan üflediğini farkettim. evim mis gibi kokuyor. eğer paran varsa ihlas da alabilirsin ama 2500 filanmış onlar. arnica ekonomik aynı zamanda.

Bende bir arnica var ama aynı modelmi bilmiyorum. Hiç memnun değilim. Ayrıca apartmanda yaşadığım için yerden çekilen ekmek kırıklarının, meyve çekirdeklerinin vs. klozete dökülmesi hiç içime sinmiyor. Yani bu olmamalı. Mesela 1 gün suyunu dökmeyi unut, leş gibi bir koku yapıyor ve kendi plastik parçalarına kadar siniyor. Her temizlemede midem ağzıma geldiği için eşim halletmeye çalışıyor. O süpürgeyi kullanmaktan nefret ettim. Temizlik mi yapıyoruz lağım mı temizliyoruz belli değil. Şarjlı el süpürgem bile daha cazip geliyor. Birde bazen anlamsızca köpürüyor (temizlik malzemesi asla atmıyorum) ve bu sebeple arkasından o leş gibi suyu fışkırtıyor. En kısa zamanda susuz torbasız bir süpürge alacağım inşallah... Bu arada süpürge yeni olmasına rağmen, vede kullanışsız olduğu için az kullanmama rağmen, sapı, hortumu, ucundaki iki parça kırık. Bantla mantla zar zor tutuyor.

Son düzenleme:
benim de süpürge sorunum var açıkçası senin gibi tereddütlüyüm şu an kullandığım sulu sistem ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.ha eğer diyorsan ki ben haftada bir kez evini süpüren birisiyim evet sulu sistem düşün ama hergün hergün o makinanın parçalarını temizlemek gerçekten bazen mide bulandırıcı oluyor.artılarına gelince dışarı tozu vermiyor diğerleri gibi ve suyuna koku kullandığında evin mis gibi kokuyor bunu oda parfümüyle de yapabilirsin :) kısacası tavsiye etmiyorum.

benim de süpürge sorunum var açıkçası senin gibi tereddütlüyüm şu an kullandığım sulu sistem ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.ha eğer diyorsan ki ben haftada bir kez evini süpüren birisiyim evet sulu sistem düşün ama hergün hergün o makinanın parçalarını temizlemek gerçekten bazen mide bulandırıcı oluyor.artılarına gelince dışarı tozu vermiyor diğerleri gibi ve suyuna koku kullandığında evin mis gibi kokuyor bunu oda parfümüyle de yapabilirsin :) kısacası tavsiye etmiyorum.

Canım ben fantomla hergün süpürsem de temiz olmuyordu evim. Ama sulu makinemle haftada 2 gün yapsam yetiyor. Tabi her gün olsa daha iyi olur ki her gün süpürmeye de üşenmem sanırım çünkü ev tertemiz oluyor ve çok mutlu oluyorum temizlikten sonra. :) Galiba bir tek ben sevmişim sulu sistemi.

kesinlikle almalısın. ben 3 aydır kullanıyorum müthiş bir rahatlık.. kovasını boşaltmak 3 dk mı almıyor. koku olayına elince o kokan şeyler senin evinde yaşayan toz ve pisliker..hiç görmesen ve temizlemesen daha mı iyi. parçalarının kırıldığını iç duymadım ama kırılsa bile yedekleri satılıyor..garantisi olduktan sonra...zaten ben su hazneli elektrik süpürgesinden sonra toz torbalıların hiç temizlik yapmadığını, tozu çekip arkadan üflediğini farkettim. evim mis gibi kokuyor. eğer paran varsa ihlas da alabilirsin ama 2500 filanmış onlar. arnica ekonomik aynı zamanda.

annemin evinde fantom toz torbalı kullanıyoruz şimdi.bazen boşa süpürmüşüm gibi geliyor.
toza alerjim olduğu için çok kötü oluyor.
ve yine alerjim olduğu için kokuda aynı benim için.
kırılan bazı parçalar garantiye girmiyormuş.
ihlas 2500 alamam. ilerde olabilir.

önerin için sağ ol.

yanlış anlamazsan evin de mesela çok mu gübür oluyor örneğin yemek artıkları.
bu koku ya ne sebep olabilir onu anlamaya çalışıyorum.
ıslak toz gibi kokar diye düşünüyordum
ama bir tanıdık lağım gibi kokuyor demişti.
sonuçta içine ne çekcez dimi.

Bende bir arnica var ama aynı modelmi bilmiyorum. Hiç memnun değilim. Ayrıca apartmanda yaşadığım için yerden çekilen ekmek kırıklarının, meyve çekirdeklerinin vs. klozete dökülmesi hiç içime sinmiyor. Yani bu olmamalı. Mesela 1 gün suyunu dökmeyi unut, leş gibi bir koku yapıyor ve kendi plastik parçalarına kadar siniyor. Her temizlemede midem ağzıma geldiği için eşim halletmeye çalışıyor. O süpürgeyi kullanmaktan nefret ettim. Temizlik mi yapıyoruz lağım mı temizliyoruz belli değil. Şarjlı el süpürgem bile daha cazip geliyor. Birde bazen anlamsızca köpürüyor (temizlik malzemesi asla atmıyorum) ve bu sebeple arkasından o leş gibi suyu fışkırtıyor. En kısa zamanda susuz torbasız bir süpürge alacağım inşallah... Bu arada süpürge yeni olmasına rağmen, vede kullanışsız olduğu için az kullanmama rağmen, sapı, hortumu, ucundaki iki parça kırık. Bantla mantla zar zor tutuyor.

sonuçta bütün giderler birleşiyor. klozette aynı mutfak lavobası da.
benimde içime hiç sinmiyor. ama yapcak birşey yok.
önerin için sağol.

Bende zamanla gider borularını tıkayabileceğini düşünüyorum. Ayrıca ekmek yemek kırıntılarını tuvalete dökmek içe sinen bir durum değil...

hiç memnun değilim keşke su sistemi olmayıp direk o kova olayı olsaymış içindeki su çok iğrenç kokuyor bekletmeye gelmiyor:KK14:

yaklaşık 3,5 -4 yıldır arnicanın ilk modelini kullanıyorum. yazılanları okuyunca şaşırıyorum.
lağım gibi kokuyor falan denmiş
tuvalete dökme sorunları olanlar var.
işim bitince elime torbayı geçiriyorum. o balçık gibi kiri topluyorum. kalan suyu zaten az bi su oluyor onu balkonun giderinden yada lavaboya döküyorum.her seferinde çıkan kiri görünce toz torbalı oalnların bu işi yaptığına inanmam.

malzemesine gelince ilk açınca evet ne kadar kalitesiz demiştim ama fiyatını düşününce çok normal aynı işi görüyor sonuçta.
bu arada hiç de temizlemesi zor değil ki her seferinde bütün parçalarını temizlemiyorum ben hiçde kokmuyor

arnica için görüşler araştırmalarıma göre oldukça olmulu yönde bilgilerinize...

ayrıca servis ağı konusunda sıkıntı olmadığını da dile getirelim

Bende çok tereddüt ettim başta netteki yazılanlardan dolayı. çevremde arnica kullananlara sordum iyi dediler.. tereddütle aldım ama çok memnunum çok güzel.. düşük seviyede bile iyi temizliyor. bence hiç korma arnica bora al bu performansa bu fiyat zor bulunur..

ben arnica almadım okadar araştırdım ve sonunda arçelik su filtreli aldım. 3 aydır kullanıyorum güzel memnunum. ama elimizin altında küçük bir elsüpürgesi şart her an su doldurup ev süpürülmesi zor oluyor. herkese hayırlı olsun..

Bir arkadas ihlas sulu temizlik robotunu önermis bizde yillardir ihlasin makinesi var fakat acayip gürültü yapiyor temizligi mukemmel ona bisey diyemem ama cok fazla detayli ugrastiran bir makine pratik degil... annem simdi farkli bir makine bakiyor arnica bora 5000 dusunuyor ama hala kararsiz...

dün Arnica bora aldık ilk kez deneme tecrübemiz çok başarılıydı. İnanılmaz halıları çekiyor resmen laminantları kaldiracak kadar kuvvetli bir emiş gücü oldugunu düşünmemiştik :)kova temizlemesi de o kadar zor değil bence evi vileda yapsan o kovayı nasıl döküyorsan bunu da o şekilde döküyorsun. Kovayı işiniz bitince hemen temizleyeceksiniz öyle tembellik yapıpta içinde bırakayım sonra dökerim yok e onuda bi zahmet yapın artık o zaman koku moku olmaz :)

X