Bebek Beslenmesi bebeğim kilo almıyor ne yedire bilirim....:((((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

bbbeyaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
74
1
bebeğim 9. ayına girdi ve halla 7 kilo 6. aydan sonra kilo alımı durdu dr. götürdüm ama dr. bişi demedi deliye döndüm vitamin yazdı kullanıyorum ama kilo almıyor ne yedirmem gerekiyor sabah ögle akşam ne vermeliyim sizce bana kendi tariflerinizi yazr mısınız hem zekası hemde kilosu için lütfen şu sıralar dişte çıkardı miniğimiz ve soguk algınlıgıda geçiriyor dahada zayıflar diye korkuyorumm yardım edin lütfennnn.....:KK50::KK50::KK50::KK50:

keşke sana tavsiye edecek bir seyim olsaydı. ama ben de aynı durumdayım. benım kızım da 9. ay kontrolunde 7500 gr dı. doktorun ortalamanın altına duştu dedi. söyle yedır böyle yap dıye anlattı ama dediklerını zaten yapmama rağmen kızım 3 kasıktan fazlasını yemıyor. ıkı kere yedığı seyı ucuncu kez yemıyor.

keşke sana tavsiye edecek bir seyim olsaydı. ama ben de aynı durumdayım. benım kızım da 9. ay kontrolunde 7500 gr dı. doktorun ortalamanın altına duştu dedi. söyle yedır böyle yap dıye anlattı ama dediklerını zaten yapmama rağmen kızım 3 kasıktan fazlasını yemıyor. ıkı kere yedığı seyı ucuncu kez yemıyor.

aynenn ona baktıkça üzülüyorrummmm

arkadaşlar Allah hepimizin yardımcısı olsun bebek büyütmek zormuş. ben 1 ay öncesine kadar çalışyordum. Bebeğim şu anda 16,5 aylık. bi akrabamız bakıyordu bebeğime. Ben memurum hep izne çıkmak istedim oğlumun kilo alamama probleminden dolayı çünkü her doktor günümde stresten ölüyordum.Sonra bi şey sebep oldu ve izne ayrıldım. Oğluma şu an ben bakıyordum. 11 aylıkken 7100 gramdı ve 15 aylıkken kontrole gittiğimizde de hala kilosu aynıydı. doktor bizi endoktrine yönlendiriyordu büyüme hormonu için. ama içimden bi ses bi yerde hata olduğunu söylüyordu. neyse kısaca izne ayrıldım ve beslenmesine gerçekten tüm vaktimi ayırdım nerdeyse. ilk günler çok zordu 1 kase çorbayı 4 e bölerek yedirdim midesio kadar küçülmüş.... şu anda sabah süt 1 yumurta 2 attlı kaşığı bal 1 çay kaşığı tahin domates peynir yiyor. öğlen 3 çorba kaşığı yogurda 1 armut rendeliyorum biraz bal ile tatlandırıp yediriyorum. uyuyor 2 saat. uyandıktan 1 saat kadar sonra 1 kase çorba yiyor. (her gün değişik çorba kırmızı et- beyaz et dönüşümlü) akşam 1 kase çorba ve bizle yiyor biraz. yatmadan önce muhallbi. şu an kilosu 8,300 gram. hala az ama en azından kilo almaya başladı. Bir de son gittiğimi< doktor bize pedia sure önerdi. ağustos başından itibaren kullanıyoruz. ağustos ayında buna rağmen hiç kilo almadı yemeye başladıktan sonra pedia sure ile birlikte kilo almaya başladı çok şükür.

arkadaşlar Allah hepimizin yardımcısı olsun bebek büyütmek zormuş. ben 1 ay öncesine kadar çalışyordum. Bebeğim şu anda 16,5 aylık. bi akrabamız bakıyordu bebeğime. Ben memurum hep izne çıkmak istedim oğlumun kilo alamama probleminden dolayı çünkü her doktor günümde stresten ölüyordum.Sonra bi şey sebep oldu ve izne ayrıldım. Oğluma şu an ben bakıyordum. 11 aylıkken 7100 gramdı ve 15 aylıkken kontrole gittiğimizde de hala kilosu aynıydı. doktor bizi endoktrine yönlendiriyordu büyüme hormonu için. ama içimden bi ses bi yerde hata olduğunu söylüyordu. neyse kısaca izne ayrıldım ve beslenmesine gerçekten tüm vaktimi ayırdım nerdeyse. ilk günler çok zordu 1 kase çorbayı 4 e bölerek yedirdim midesio kadar küçülmüş.... şu anda sabah süt 1 yumurta 2 attlı kaşığı bal 1 çay kaşığı tahin domates peynir yiyor. öğlen 3 çorba kaşığı yogurda 1 armut rendeliyorum biraz bal ile tatlandırıp yediriyorum. uyuyor 2 saat. uyandıktan 1 saat kadar sonra 1 kase çorba yiyor. (her gün değişik çorba kırmızı et- beyaz et dönüşümlü) akşam 1 kase çorba ve bizle yiyor biraz. yatmadan önce muhallbi. şu an kilosu 8,300 gram. hala az ama en azından kilo almaya başladı. Bir de son gittiğimi< doktor bize pedia sure önerdi. ağustos başından itibaren kullanıyoruz. ağustos ayında buna rağmen hiç kilo almadı yemeye başladıktan sonra pedia sure ile birlikte kilo almaya başladı çok şükür.

pedia sure NE ACABA SURUP MU

kızlar bnm kızımda yaşına girecek 20-25 gün sonra bizim iştahımız çok iyi herşeyi yiyoruz maşallah ama 8,100 grmız bnde üzülüyorum kilo almıyor 2 aydır,dr çok hareketli olduğu için almıyordur dedi ama elimde değil az da olsa kilo alsın istiyorum,emziriyorumda ama sütüm yaramıyor diye düşünüyorum

benim oğlum da 7 ve 14. aylar arasında bir gram bile kilo almadı. süyemek yemek istemiyodu zorla yedirince de kusuyodu. meğer alerjisi varmış inek sütüne ve yumurtaya. kusma huzursuzluk vs. de varsa alerji ihtimali de düşünülmeli.

eger kız ise ortalama 8.500 olması lazım erkekse 9.200 olması gerekir persentil değerler böyle olması gerektiği yönünde evet bi sıkıntı olduğu ortada yani peynir yumurta yoğur bol miktarda yedirmelisin kesinlikle sık sık emzirmelisin önemli olan emzirmen attığım resimdeki şeylere de dikkat edersen umarım bi yararını görürsün

Eklentiler

• 11047954_908212229241370_8379880513133724658_n.jpg
    11047954_908212229241370_8379880513133724658_n.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 3.067
  • 10407171_908212259241367_2361573461665827959_n.jpg
    10407171_908212259241367_2361573461665827959_n.jpg
    82,7 KB · Görüntüleme: 2.649
X