Diş Teline Gerek Olmadan Düzgün Dişlere Sahip Olmak Hayal Değil!!!

dttubakoc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2012
644
3
Not:Ayrıntılı bilgi,örnek vaka fotoları görmek için bana özel mesaj atabilirsiniz.

eCligner'in kullanım alanları ve kapasitesinin sınırları diğer apareylere göre daha geniştir. İster yetişkin olsun, isterse çocuk ya da genç, eCligner apareyleri herkes için ve yaklaşık her tür diş çapraşıklığında kullanılabilir, Hem de iş yada eğitim yaşamında hiçbir olumsuz etki yapmaksızın. Sonuç ise hep aynı olacaktır: düzgün, gözü okşayan sağlıklı bir diş yapısı…

Düzgün dişler kendine güveni sergileyen bir gülümsemenin ilk koşuludur. Mükemmel görünümdeki dişlerin, insanın ağız ve ruh sağlığında yaratacağı olumlu etkileri hissetmek eCligner hareketli apareyi (alligner) sayesinde artık çocuğundan yetişkinine herkes için mümkün.

Şeffaf eClignerin dişlerdeki çarpıklık ve düzensizliklere karşı sunduğu etkili ve konforlu tedavi yönteminden sizin de yararlanıp yararlanamayacağınızı küçük bir muayenenin ardından diş doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

eCligner özellikle halka açık, kamusal alanlarda çalışan, medya ve sanat dünyasında faaliyet gösteren ya da genel olarak dışarıdan farkına varılmaksızın etkili ve hızlı bir diş yapısı düzeltme tedavisi yaptırmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Böylece kişiler günlük yaşamda herhangi bir farklılık hissetmeksizin, günlük sosyal faaliyetlerinden ve alışkanlıklarından vazgeçmeden, dişlerine gurur ve özgüven içinde gülümseyebilecekleri mükemmel bir form kazandırabilmektedirler.

eCligner sistemi aşağıdaki vakalarda çok başarılı olup kısa zamanda çok olumlu sonuçlar alınmaktadır:

-Diş aralarındaki mesafe darlığı
Dişler birbirinin üzerine yaslanmış, birbirine geçmiş gibi görünüyorsa
-Diş aralarındaki boşluk
Dişler arasında göze batacak ölçüde boşluklar varsa
-Kapanış hataları
Çapraz kapanış dediğimiz, alt ve üst dişler tam olarak birbirinin üzerine oturmuyorsa
-Overbite
Üst çene dişleri altçene dişlerinden önde ise
-İleri/ geri eğilimli
Alt dişler çok geride kalıyorsa ya da üst dişler öne doğru çok çıkıntı yapıyorsa
-Basışta açıklık
Eğer dişlerinizi sıktığınızda üst ve alt dişler arasında boşluk kalıyorsa
-Orta çizgi hatası
Üst ve alt dişlerin orta noktasından geçen hatlar birbirine paralel değilse

Ortodontistler ve ortodontik tedavi konusunda deneyimli diş hekimleri karşılaştıkları Çapraşıklık, kapanış bozuklukları, dizinsel bozukluklar ve yapısal deformasyon vakalarının %80 - %90 arasındaki kısmını eCligner'in son derece etkin olan hareketli aparey sistemini –hem çocuklarda, hem de yetişkinlerde- kullanarak tedavi edebilmektedirler.

Şimdiye kadarki uygulamalarla kıyaslandığında eCligner sisteminin tedavi sürecini bir hayli kolaylaştırdığı ve kısalttığı görülmektedir. Bu da doktor için zamandan tasarruf, hasta için de konforlu ve daha hesaplı bir tedavi anlamına gelmektedir.

Kullanıcı doktorlar için geliştirilmiş özel bilgisayar programı ortodontistlere ve diş doktorlarına çok geniş teknik spektruma sahip, fakat aynı zamanda son derece kolay ve kullanıcı dostu bir çalışma ortamı sunmaktadır. Sadece bir kez alınan çene kemiği/ diş kalıbı ve bunu takipedenara işlemlerin ardından eCligner aparey sisteminin kullanıma hazır hale gelmesine kadar tüm süreç doktorun bilgisayarına yüklenen bu program sayesinde adım adım izlenmekte ve gerektiğinde tedavi planında değişiklikler yapılabilmektedir.

Tamamen şeffaf ve estetik görünümlü, ayrıca maksimum taşıma konforu sunan bu aparey sistemi daha yaklaşık 14 gün sonra ilk başarılı sonuçlarını görsel olarak gözler önüne sermektedir. eCligner bu teknolojiyi kullanan herkese dişlerin yapısal deformasyonlarını düzeltme konusunda yepyeni bir perspektif kazandırmaktadır.

eCligner'in işlevsel prensipleri hem basit ama bir o kadar da etkindir. Dişler her bir tedavi aşamasında adım adım ideal pozisyona doğru hareket ettirirlirler ve bu işlem son derece hassas hesaplamalarla o hasta için üretilmiş ve neredeyse göze hiç çarpmayan bir aparey ile gerçekleştirilir. Tedavide farklı katman kalınlıklarındaki 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılır. Yumuşak, orta ve sert olarak farklı katman kalınlıklarına sahip apareylerin belirli bir plan dahilinde birbiri ardına kullanılması eCligner'in rakip ürünlere karşı en büyük farkını oluşturmakta, bu fark alınan sonuçtaki başarıyı da rakipsiz kılmaktadır.

eCligner yöntemi ile tedavi sonucunun dijitalleştirilmiş, üç boyutlandırılmış kaydı/canlandırması yapılabilmekte ve tedavinin sonucunda elde edilecek görünüm bire bir aynı olarak daha başlangıçta görsel olarak sanal ortamda izlenebilmektedir.bunun ara aşamalarından yola çıkmaktadır.

Konvansiyonel ve herkes tarafından tanınıp kabul gören modern ortodonti prensipleri eClignerin yenilikçi gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. eCligner hareketli aparey sisteminde uygulanan tedavi süreci görsel simulasyonları, üç boyutlu tedavi aşamaları ve varılacak son durumu gösteren sunumlar herhangi bir kayıt yada fotoğraf simulasyonu değil, bilgisayar verilerinin ışığı altında, özel geliştirilmiş bir program sayesinde aslına tamamen uygun bir animasyon görseli olup bu yüzden de hastanın simulasyon görselinde izlediği diş yapısı görüntüsü ile tedavi sonucunda elde edilen sonuç tam anlamıyla birbirini tutmaktadır. eCligner simulasyonda görülen yapının tedavi sonucunda gerçekleşeceğini garanti eder.

Sadece eCligner sisteminde hiçbir set-up el işçiliği ile üretilmemektedir. Çığır açıcı dijital üretim teknolojisi milyonda bir hataya yer vermeyen hassaslığı ile üretimde insan hatası faktörünü sıfıra indirgemektedir.

Dışa açık arge çalışmaları ve literatüre geçmiş klinik araştırmalardan çıkan somut sonuçlar eCligner'i, diş bozukluklarını hassas hızlı ve rahat tedavi süreciyle başarılı bir şekilde tedaviedenhareketli apareyler konusunda tartışmasız bir lider marka konumuna getirmektedir. Buradan yola çıkarak eCligner, taklit edilmesi zor avantajları sayesinde, kullanıcı hekimlere bir adım önde olma ayrıcalığını ve hasta memnuniyeti garantisi vermektedir

İster çocuk, ister genç ve isterse yaşlı olsun eCligner her yaş ve her sosyal konumdaki bireyin çene ve diş bozukluklarını gidermede bugüne kadar ortodonti dünyasında geliştirilmiş en etkin ve en pratik yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz ve çene sistemi ile uyumlu düzgün sıralanmış dişler psikolojik ve bedensel sağlığın vazgeçilmez parçası olup, pozitif bir görünüm, karşısındakine güven aşılayan gülümseme bireyin sosyal yaşam başarısında ana kriterlerden biri olarakkabuledilmektedir. Günümüz insanının içinde bulunduğu şartlar ağız ve çene sistemi ile ilgili doğumsal veya çevresel faktörlerle bozulan, eksilen, kaybolan, işlev estetik ve fonksiyonları teknolojinin kendilerine sunduğu en son teknik ve uygulamalarla -sosyal ve özel hayatından- fedakarlık etmeden tekrar kazanılmasını mümkün kılmaktadır.

eCligner'in kullanım alanları ve kapasitesinin sınırları diğer apareylere göre daha geniştir. Apareyler yaklaşık her tür diş çapraşıklığında kullanılabilir. Apareyin diş hekimlerince planlanıp sipariş edilerek kolayca ve kısa zamanda hastaya tatbik edilmesi her iki taraf içinde memnuniyet kaynağı olmaktadır.

eCligner özellikle halka açık, kamusal alanlarda çalışan, medya ve sanat dünyasında faaliyet gösteren ya da genel olarak dışarıdan farkına varılmaksızın etkili ve hızlı bir diş yapısı düzeltme tedavisi yaptırmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Böylece kişiler günlük yaşamda herhangi bir farklılık hissetmeksizin, günlük sosyal faaliyetlerinden ve alışkanlıklarından vazgeçmeden, dişlerine gurur ve özgüven içinde gülümseyebilecekleri mükemmel bir form kazandırabilmektedirler.

eCligner'in kullanım olasılıkları için neredeyse bir sınır yok gibidir. Buna göre, eCligner aligner her türlü hatalı diş yapısı durumunda kullanılabilir. Tabiki ideal vakalar hafif ve orta ölçekli ortodontik düzeltmelerdir.

Sağladığı yararlar:

-En yeni ve derin tecrübelere dayanan en son teknoloji
-Kolay ancak son derece hassas planlama yapma imkânı
-Yüksek kaliteli, diş yapısının düzeltilmesi ve tedavi sürecinde zaman tasarrufu sağlayan yöntem
-Tedavinin sonucunda ortaya çıkacak diş ve ağız yapısının ve tedavi sürecinin daha tedavi başlangıcında hastaya 3 boyutlu görsel simulasyon olarak -izlettirilebilmesi
-Şeffaf görünümü ile estetik açıdan en ideal yöntem
-Ince olmasından dolayı piyasada bulunabilecek en şeffaf ve hafif aparey
-Doğal konturları ve şeffaf yapısı ile neredeyse hiç görünmeyen ama bir o kadar etkin bir ileri teknoloji ürünü. Dijital üretim sayesinde çok hassas düzeltme ve -uygulama imkanları, hekimin üretim sürecini online olarak takip edebilme üstünlüğü.
-Teknolojisinde kullanılan son derece ince ve yumuşak elastik malzeme sayesinde maksimum kullanım kolaylığı
-Aparey kullanılırken ses ve ses tonu üzerinde hiçbir yan etki yaratmadığından, özellikle ses ve konuşmanın ağırlık kazandığı iş kollarında çalışılırken, sorunsuz -olarak kullanılabilme özelliği
-Ölçülere ve dokuların duyarlı bölgelerine bire bir uygun anatomik adaptasyon performası
-Sadece tek bir madddeden üretilen, katkı maddesiz ve alerjen olmayan aparey
-Tedavi süreci kapsamında hızlı düzeltme imkânı sağlaması
-Rahat, göze görünmeyen ve ağrısız, acısız tedavı imkanı vermesi
-Hızlı ve başarılı tedavi süreci
-Takıp çıkarılabilir
-Ağız hijyeninde hiçbir olumsuz etkisi yoktur
-Hafifliği ve inceliği sayesinde ne takıp çıkarırken, ne de takılı olduğu sürece hiç acı vermez.
-Sürecin tümünde uzman ekipler tarafından gelişime refakat edilir (online konsultasyon)
-Daha az ve kısa sürede biten ara kontroller
-Çocuk, genç ya da yaşlı herkes tarafından kullanılabilmesi, Hızlı ve kalıcı sonuç sonuç alınmasi

Gençler için ideal :Teen-Aligner => Kötü görünüm korkusu yok!

Ergenlik çağını yaşayan gençlerce gerek dış görünüm, gerekse konuşma ve ses tonunda meydana gelen uyumsuzluklar ve yeme içme alışkanlıklarını olumsuz etkilemeleri açısından pek de benimsenmeyen geleneksel braketler, plaklar, teller, sabit ve kaba görünümlü ortodontik mekanizmalar artık çağdışı kalmakta. Gençler eCligner sayesinde ergenliğin getirdiği bazı çekince ve endişelerden uzak bir şekilde bu göze görünmeyen estetik apareyleri gönül rahatlığı ile takıp kısa sürede sağlıklı ve düzgün dişlere kavuşabilecekler.

Gençler Teen-Aligner'ı şu nedenlerden tercih ediyor:

-Cool % 100 trendy hoş ve günün modası
-Göze hiç görünmeyen teknolojik bir harika
-Esnek
-Çok rahat, öyleki varlığını unutuyorsun
-Etkili, üstelik ebeveynlerini zora sokmayacak kadar ucuz
-Alınacak sonuç bu apareyi takmaya değer

=>Temizleme

eCligner apareyleri soğuk su ile çalkalanır ya da diş fırçası ile fırçalanabilir. Ultrasonik, titreşimli fırçalar da kullanılabilir.

=>Saklama - Koruma

eCligner apareylerini çocuklar ve evcil hayvanların erişemeyeceği, kuru ve serin ortamlarda saklamanız ve aşırı sıcağa maruz bırakmamanız ( kaynar suya sokmamak gibi) önerilir.

Apareyleri temiz tutunuz, temizlik için kimyasal maddeler kullanmayınız. (Gerekirse %70 alkol ile temizleyebilirsiniz.) Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız doktorunuza danışınız.

=>eCligner tedavisi için hastanın en az/en çok kaç yaşında olması gerekir ?

Genel olarak bu konuda doktor karar verir. Ancak prensipte farklı eCligner apareyleri kullanılarak pek çok vakada diş çapraşıklıkları ve yapısal sair diş bozuklukları tedavisinde hem gençlerde hem de yetişkinlerde çok net ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Doktorunuz ile görüşerek size uygun tedavi şekli konusunda bilgi alabilir, gençler için eCligner Teen seçeneğinin sözkonusu vakada kullanılıp kullanılamayacağını öğrenebilirsiniz.

=>Klasik telli, yapıştırılan sabit aparatlar takıyor iken eCligner hareketli apareylerine geçiş yapılabilir mi?

Normal koşullar altında eski sabit, telli apareylerden vazgeçip modern eCligner apareylerini kullanmakta hiçbir problem yaşanmamaktadır. Ancak o aparey ile birlikte başka tedavi unsurlarının da sürdürülüyor olup olmadığı bağlamında konuyu doktorunuzla konuşmak yerinde olacaktır. Pek çok hasta koşullarına ve zamana göre iki Tip apareyi denüşümlü olarak kullanmaktadır.

=> Overbite denilen, üst çene dişlerinin alt çene dişlerinden hayli önde oluşu durumunda bu sistem kullanılabilir mi?

Tecrübeli bir eCligner-uygulayıcısı hem yetişkinlerde hem de gençlerdeki overbite sorununu bu aparey ile çözebilir.

=>Ağızdaki köprü ve implantlar eCligner kullanımında dikkate alınmalı mıdır?

2 ya da daha fazla dişi yan yana sıkı sıkıya bağlı tutan köprüler dişlerin çene kemiği içindeki hareketlerine karşı çok güçlü bir direnç gösterir. Doktor yapacağı kontrol ve testin ardından böyle durumlarda ek bazı uygulamaları devreye sokup sokmama konusunda karar verir.

=>Kaplamalar eCligner kullanımında dikkate alınmalı mıdır?

Kaplamalar eCligner uygulamasına genel olarak herhangi bir olumsuz etkide bulunmaz.

=>eCligner ile dişler arasındaki büyük, göze çarpan boşlukların kapatılması mümkün müdür?

Evet . Dişler arasındaki boşluklar eCligner tedavisiyle hızlı, basit ve kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

=>Tedavi tamamlandıktan sonra ne olacak? Pekiştirici (retainer) nedir?

Tedavi ile elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlamak için, tedavi sürecinin ardından özel eCligner gece tipi stabilizatör apareyi (eCligner Retainer) kullanılması tavsiye edilir. Söz konusu gece apareyi en az haftada bir kere geceleri yatarken kullanılmalıdır. Kullanım sıklığına göre apareyler zaman zaman yenilenebilir. Bu yöntemle ömür boyu düzgün dişlere sahip olmak garanti altına alınmış olur.

=>Sabit telli aparey çıkarıldıktan bir süre sonra dişlerim sağa sola kaymaya başladı. Bu durumda eCligner bozulan görüntüyü düzeltebilir mi?

eCligner hastalarının çoğu klasik sabit aparey tedavisini görmüş fakat elde edilen sonuç korunamadığı için bu yeni sistemle hayal ettikleri diş yapısına kavuşmuş kişilerden oluşmaktadır. Mit eCligner ile deformasyon (geri dönen vakalar) konusunda genelde çok hızlı ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Benzer şeffaf plaklı sistemler eCilgner sisteminin avantajları :

-Diğer sistemde plaklar sert plaklar ve uyum sağlamak zor olabiliyor, sert plaklar daha çok ağrıya sebep oluyor. eCligner sisteminde yumuşak orta ve sert plak şeklinde bir geçiş oluyor ve bu da hasta uyumunu dolayısı ile tedavideki başarı şansını artırıyor.

-Diğer sistemde sisteminde plaklar tam diş ve diş eti sınırında bitiyor,eCligner ise 3 mm kadar diş etini de içine alıyor bunun iki faydası var;
Birincisi plak diş eti sınırında bittiği zaman diş etinde kanama, acı iltihap oluşturabiliyor,eCligner bunu ortadan kaldırmış oluyor.
İkincisi ise plağın dişler üzerinde tutunabilmesi için lastik, bonding gibi bu tutucu malzeme ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor.

-eClignerin bir diğer avantajı, tedavinin her aşamasının modelleri doktorun elinde oluyor. Hem siz o modellerle dişinizin gelişimini takip edebiliyorsunuz hem de olur da plağı kaybederseniz yeniden yapılması için yeniden model oluşturulması gerekmediği için çok çok daha düşük bir ücret ödüyorsunuz.Yeni plaklarınız 2 gün içinde elinizde oluyor. Diğer sistemde bekleme süresi 5-7 gün.

Son düzenleme:
Bu sistemde dişlerinizin ölçüsünü alıyoruz, bilgisayar ortamına aktarıyoruz. Dişlerinizin o andaki hali, gelişim sürecindeki halleri ve en son geleceği hali gösteren 3 boyutlu modeller ve bilgisayar görüntüleri ile tedavinizin nasıl ilerleyeceğini daha başında görebiliyorsunuz..Modeller ve bilgisayar kaydı elimizde olduğu için tedavi sürecinde gelişiminizi takip edebiliyorsunuz. Kullanacağınız şeffaf aperey günde 17 saat ağzınızda kalıyor, yemeklerden sonra çıkarıp hem dişlerinizi hem apereyi temizleyebiliyorsunuz, sıcak şeyler yiyip içerken çıkarabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Bu sistemde dişlerinizin ölçüsünü alıyoruz, bilgisayar ortamına aktarıyoruz. Dişlerinizin o andaki hali, gelişim sürecindeki halleri ve en son geleceği hali gösteren 3 boyutlu modeller ve bilgisayar görüntüleri ile tedavinizin nasıl ilerleyeceğini daha başında görebiliyorsunuz..Modeller ve bilgisayar kaydı elimizde olduğu için tedavi sürecinde gelişiminizi takip edebiliyorsunuz. Kullanacağınız şeffaf aperey günde 17 saat ağzınızda kalıyor, yemeklerden sonra çıkarıp hem dişlerinizi hem apereyi temizleyebiliyorsunuz, sıcak şeyler yiyip içerken çıkarabiliyorsunuz.

ben biraz araştırdım çok güzel bişey buu :) dişlerim müthiş derecede y amuk çarpık falan değil artık. bendede işe yararmı bilmiyorum.bide nerelerde ve ortalama ne kadara yapılıyor acaba

ben biraz araştırdım çok güzel bişey buu :) dişlerim müthiş derecede y amuk çarpık falan değil artık. bendede işe yararmı bilmiyorum.bide nerelerde ve ortalama ne kadara yapılıyor acaba

işe yaramadığı yerler çok az muhtemelen kullanabilirsiniz.
fiyatı tedavi süresine göre değişiyor o bilgiyi burada yazmayım reklama girer sıkıntı yaşamayalım adminle :) ama şunu söyleyebilrim normal tel tedavisi için uygulanan fiyatlardan çok yüksek değil hatta bazı durumlarda daha ucuz bile olabilir. 5 ay ile 1 yıl arasında bir tedavi süresi var.

merhaba tuba hnm konunuzu görünce çok sevindim çünkü ben 1 seneden fazladır kullanıyorum ilk önce şeffaf tel takıldı 1sene onu taktım sonra doktorum bu uygulamaya geçti ve 1 senedir beni hiç kontrole çağırmadı sizce normalmi eCligner kullanıldığında kontrole gerek yokmu? hem de 1 sene uzun bir süre değilmi ben çok sıkıldım bunlardan çünkü her fırsatta takamıyorum tak çıkar olmuyor keşke tellerimi hiç çıkarmasaydım diyorum bunları çıkarttığımda 1 saat sonra hmn yamuluyor dişlerim ve ben bu duruma çok sinir oluyorm bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

merhaba tuba hnm konunuzu görünce çok sevindim çünkü ben 1 seneden fazladır kullanıyorum ilk önce şeffaf tel takıldı 1sene onu taktım sonra doktorum bu uygulamaya geçti ve 1 senedir beni hiç kontrole çağırmadı sizce normalmi eCligner kullanıldığında kontrole gerek yokmu? hem de 1 sene uzun bir süre değilmi ben çok sıkıldım bunlardan çünkü her fırsatta takamıyorum tak çıkar olmuyor keşke tellerimi hiç çıkarmasaydım diyorum bunları çıkarttığımda 1 saat sonra hmn yamuluyor dişlerim ve ben bu duruma çok sinir oluyorm bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

ebruuu :) banada bilgi ver bebeğim ya çok pahalımı bu uygulama

işe yaramadığı yerler çok az muhtemelen kullanabilirsiniz.
fiyatı tedavi süresine göre değişiyor o bilgiyi burada yazmayım reklama girer sıkıntı yaşamayalım adminle :) ama şunu söyleyebilrim normal tel tedavisi için uygulanan fiyatlardan çok yüksek değil hatta bazı durumlarda daha ucuz bile olabilir. 5 ay ile 1 yıl arasında bir tedavi süresi var.

anladım çok teşekkür ederim ama ben tokatta yaşıyorum şimdi baktım yapan doktorlara tokatta yok sanırım daha geniş çaplı bi araştırmak lazım

ya çok pahalı ya :KK43:
Ama benimki telliydi kızlar sadece bunun fiyatı ne kadardır bilemicem :KK50:
bebeğimm ve hala düzelmedimi kaç yıl olmuuş
Hiç sorma tatlım bu konuda acayip sinirliyim hep takamıyorsun bunu yemek yiyorsun çıkarıyorsun bende çok unutkan biri olduğumdan unutuyorum sonra o yyüzden böyle uzun oldu pişmanım tellerimi çıkattığıma onu çıkarma gibi bişeyim yoktu bunda böyle oluyor işte :KK50:

merhaba Ebru hanım.siz hekiminizle irtibata geçmeyi denediniz mi? 1 yıl boyunca kontrole çağırılmamak hiç normal değil çünkü. tedavi devam ettiği sürece 2 haftada bir bu plakların değişmesi gerekiyor. tabi sizin de takmayı unutmamanız.
normal şartlarda tedavini bittiğinde sadece haftada 1 gece takmanız gereken bir koruyucu plağınız olur ve dişleriniz öyle hemen geri bozulmaz.
şimdiye kadar size kaç farklı plak veridi?

merhaba Ebru hanım.siz hekiminizle irtibata geçmeyi denediniz mi? 1 yıl boyunca kontrole çağırılmamak hiç normal değil çünkü. tedavi devam ettiği sürece 2 haftada bir bu plakların değişmesi gerekiyor. tabi sizin de takmayı unutmamanız.
normal şartlarda tedavini bittiğinde sadece haftada 1 gece takmanız gereken bir koruyucu plağınız olur ve dişleriniz öyle hemen geri bozulmaz.
şimdiye kadar size kaç farklı plak veridi?

1 kere değiştirildi oda kırıldığı için çok uzun bir süre önce yeni takmaya başladığımdaydı. ben 2 kere aradım ve bana haber vericeklerini söylediler vermediler ve ben bu konuda çok sinirlendim ve bir daha aramadım ama bu hafta gidip artık ne olduğunu anlamak istiyorum normal değil tabiki. 1 sene olmadan telimi çıkartmasıda hiç normal değil çünkü benim alt dişlerim çok yamuktular benim kuzenimede arkadaşada tel takıldı 1.5 2 sene tel taktılar ve sonrdan 3 ay sadece gece yatrken birşey verdiler onu taktılar ve şuanda hiç bişey kullanmıyorlar ama benim 1 senem dolmadan çıkrıldı ve hergün bana bunu takmamı söylediler ve bana sormadılar bence tellerimin en az 6 ay daha kalması gerekirdiki daha iyi olmaları için. Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim doktoruma bunlarıda ileticeğimi neden çağırmamışlar merak ediyorum gerçekten.

1 kere değiştirildi oda kırıldığı için çok uzun bir süre önce yeni takmaya başladığımdaydı. ben 2 kere aradım ve bana haber vericeklerini söylediler vermediler ve ben bu konuda çok sinirlendim ve bir daha aramadım ama bu hafta gidip artık ne olduğunu anlamak istiyorum normal değil tabiki. 1 sene olmadan telimi çıkartmasıda hiç normal değil çünkü benim alt dişlerim çok yamuktular benim kuzenimede arkadaşada tel takıldı 1.5 2 sene tel taktılar ve sonrdan 3 ay sadece gece yatrken birşey verdiler onu taktılar ve şuanda hiç bişey kullanmıyorlar ama benim 1 senem dolmadan çıkrıldı ve hergün bana bunu takmamı söylediler ve bana sormadılar bence tellerimin en az 6 ay daha kalması gerekirdiki daha iyi olmaları için. Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim doktoruma bunlarıda ileticeğimi neden çağırmamışlar merak ediyorum gerçekten.

Telli sistemden plaklı sisteme geçiş yapmış olabilirler diye düşündüm ama o zaman her 2 haftada bir sizi çağırmaları durumu kontrol etmeleri ve yeni plak vermeleri gerekirdi. Siz mutlaka tekrar doktorunuzla irtibata geçin. Geçmiş olsun.

SLM benim d işlerimde eğri ama şuan 29 yaşındayım ve devlet memuruyum ön dişlerim sağlam ama arkadaki dişlerimin hepsi dolğulu bu tedaviden sonuç alırmıyım,başlığınız dikkatimi çekti çünkü bu yaşta metal diş teli takmak sosyal açıdan beni olumsuz etkiler bahsettiğiniz tekniikten anladığım tellerin şefaf olması, birde siz hangi şehirdesiniz. ve fiyat nedir özelden msj atarsanız sevinirim.

Merhaba, benim de bu teknolojiden bugün haberim oldu ve hemen araştırmaya başladım. Yıllardır sabit tel taktırmamaya direniyodum, iyi ki direnmişim böyle bi teknoloji varken diğer eski teller çok sıkıntılı. Benim üst ön 2 dişim yamuk sadece, sırf onlar için bu uygulamayı ciddi olarak düşünmeye başladım. Bana da özel mesajla ortalama bi fiyat söylerseniz çok sevinirim. Ben bugün bir hekimden fiyat aldım ama epey yüksekti. O yüzden en azından kıyaslama yapmak istiyorum. Bi de bu uygulamanın bir diğer adı Invasilign mi yoksa ikisi farklı şeyler mi? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, benim de bu teknolojiden bugün haberim oldu ve hemen araştırmaya başladım. Yıllardır sabit tel taktırmamaya direniyodum, iyi ki direnmişim böyle bi teknoloji varken diğer eski teller çok sıkıntılı. Benim üst ön 2 dişim yamuk sadece, sırf onlar için bu uygulamayı ciddi olarak düşünmeye başladım. Bana da özel mesajla ortalama bi fiyat söylerseniz çok sevinirim. Ben bugün bir hekimden fiyat aldım ama epey yüksekti. O yüzden en azından kıyaslama yapmak istiyorum. Bi de bu uygulamanın bir diğer adı Invasilign mi yoksa ikisi farklı şeyler mi? Şimdiden teşekkürler.

Invisalign demek istedim :KK49:

invisalign da aynı esasla çalışan bir sistem ama daha pahalı. Amerika'da yapılıyor. eCligner da aynı sistem. Plakları biraz daha ince,daha az belli oluyor,tedavi göreceli olarak 1-2 seans uzayabilir belki. Bildiğim başka bir farkları yok.

X