avukat arkadaşlara soruyorum yardm lütfen

plnchn

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2012
9
0
2 sene önce evlendim. çocuk sahibi olmaya çalışıyordum.doktora gittim doktor sorun olmadığını belirtti eşimi çağırdı eşim gitmek istemedi ve neden oldugunu sorunca bana gerceği söyledi meğer eşim kısırmış testisleri yokmuş testis yerine protez taktırmış.neye uğradıgımı şaşırmıştım.ne yapacağımı bilemedim. doktorlarla konuştum.eşim bana karın boşlugunda bir testis oldugunu fakat bulunamadıgını söylemişti. doktorlarda bu durumda eşimin kanser olma ihtimali var dediler. korktum eşimle tedavisi için ankaraya gittim. ne yapacagıma karar veremiyordum ayrılmaya korkuyordum ama bi yandanda yalan beni kemiriyordu.ben düşünürken eşim ayrılmak istediğini belirtti. sebep ben olanları ailemle paylaşmışım onun onuruyla oynamışım.yaptıgım hatayı anladım boşuna acımışım ben.şimdi beni sıkıştırıyor hemen gerekeni yap davayı aç diye.şimdi ben dava açarsan tazminat isteme hakkım olurmu.yoksa karsı tarafın dava açmasınımı beklemeliyim. ne yapacagım bilmiyoorum.ayrıca yeni ev almıştık 100 bn tl kredi borcum var ev benm üzerime, bide araba var eşimn üzerine ama benm altınlarım ile alınmıştı. beni madur ettiler hayatımla oynadılar hala da magdur etmeye çalışıyorlar. kaynanam ve kayınbabamda benden bu durumu sakladıgı için onlara manevi tazminat davası açabilirmiyim.lütfen yardım edin cevaplarınızı bekliyorum.

Allah yardım etsin gercekten cok zor durumdasın,hem herseyı gızlemıs,hem de senden
ayrılmayı o istemiş:KK43:( Canım ben de bosanma asamasındayım bence davayı sen acma,
o bosamak ıstıyor o acsın.Gercı pek fark etmıyormus kımın actıgı ama yıne de ayrılan
acsın derım ben .Ben öyle yapacagım esım acsın .

evet kafam suan aşırı derecede karışık durumda ne yapacagıma karar veremiyorum.bir tanıdığımız sen açarsan tazminat alman zorlaşır ama o açarsa alırsın kesin demişti ama bi avukatla görüştüm o hiç böyle bi durumdan bahsetmemişti bana açalım davayı dedi. şimdi onun da beni şıkıştırıp acele et davayı aç deyip kendisinin açmaması beni kıllandırdı biraz madem çok istiyosun git aç ama açmıyo işte.

evet kafam suan aşırı derecede karışık durumda ne yapacagıma karar veremiyorum.bir tanıdığımız sen açarsan tazminat alman zorlaşır ama o açarsa alırsın kesin demişti ama bi avukatla görüştüm o hiç böyle bi durumdan bahsetmemişti bana açalım davayı dedi. şimdi onun da beni şıkıştırıp acele et davayı aç deyip kendisinin açmaması beni kıllandırdı biraz madem çok istiyosun git aç ama açmıyo işte.

Boşanma davasını Taraf olmanın herhangi bir eksisi yok. Bununla birlikte tazminat Davasida açabilirsiniz diye biliyorum ancak boşanma davasının açılması ile birlikte taraflar, özelimizi karsı taraf davanın açılması ile birlikte ayrı yaşama hakkını kazanan eşin (diğer tarafla aynı konutu paylaşması beklenemeyeceğinden)evi terketmiş olduğundan bahsedilemez.Bu nedenle genellikle ilk açan olmak istenmez.
Kanitlarinizi toplayın, şahitlerinizi toplayın, kanitlayabilirseniz dava sizin lehinize gözükmekte, iyi bir avukata başvurun

( avukat değilim Abi'm ve müstakbel kaynim avukat ancak kadin hakları konusunda bir danışma evinde gönüllü danışmanlık yapıyorum) oradan yardımcı olabildiğim kadarıyla..
Cok zor bir durumda kalmissiniz sizde.

bütün hayallerimle oynadı.hayatımı mahvetti benm.şimdi hiç bişe olmamış gibi hayatımdan çıkmak istiyor.bende çıkmasını zaten ama bu onun için çok ağır olsun istiyorum bana yaptığı karşılıksız kalmasın.

Canım,benim eşim avukat,onun ağzından yazıyorum ;

öncelikle senin boşanma davasına acmanda sakınca yok bilakis senin acman daha yararlı olur nedeni sen kendinin evlilik birliğinin kurulması sırasında seni kandırma söz konusu ve bu da kolayca tespit edilebilecek bir durum.bir diğer konu maddi ve manevi tazminat tabiki de bosanma davası ile birlikte talep edilebilir.Diğer sorununda anladığım kadarıyla malların paylaşımı olacak öncelikle evlilikte evlilik birliğinin kurulmasından sonra edinilen mallar yarı yarıya paylaşılır.

arkadaşım;sormak istediğin başka bişi olursa her zaman sorabilirsin.

çok teşekkür ederim ilginiz için. aslında ben bi avukatla görüştüm o bana istediğin şeyleri eşine söyle anlaşmaya gidersen daha çabuk biter işin dedi.ben öneri yaptım kabul etmedi sadece evimn borcunu karşılayacak kadar miktar istedim ama kabul etmediler bizde parayı hazırlamıştık gelsn alsın die dalga geclms hatta. bunların kendilerinden bu kadar emn olmasına şaşırıyorum sadece hem suclu hem güçlü neye güveniyo bu kadar benm bilmediğim bişeymi var die korkuyorum açıkçası.

ben ilk yalanı öğrendiğimde hemen ayrılmadım sonra karr verdik bu benm için dezavantaj olurmu peki?

Niye eşin davayı açsın ki tatlım, ne diyecek? "Ben kısırdım, sahte testis taktırdım, karımı da bir güzel kandırdım. Şimdi uyandı, arada sorun oldu çocuk sahibi olmamamız. Ben de hanımı boşayayım dedim" mi diyecek? Git hakkını ara, öğrendikten bir süre sonra açmanın da bir zararı olacağını sanmam. Aradaki süreçte ne olduğunu kim nasıl ispatlasın? Belki hukuki haklarını bilmediğinden dava açmadın, belki kocan oyaladı.

çok teşekkür ederim ilginiz için. aslında ben bi avukatla görüştüm o bana istediğin şeyleri eşine söyle anlaşmaya gidersen daha çabuk biter işin dedi.ben öneri yaptım kabul etmedi sadece evimn borcunu karşılayacak kadar miktar istedim ama kabul etmediler bizde parayı hazırlamıştık gelsn alsın die dalga geclms hatta. bunların kendilerinden bu kadar emn olmasına şaşırıyorum sadece hem suclu hem güçlü neye güveniyo bu kadar benm bilmediğim bişeymi var die korkuyorum açıkçası.

ben ilk yalanı öğrendiğimde hemen ayrılmadım sonra karr verdik bu benm için dezavantaj olurmu peki?

rica ederim arkadaşım ne demek..eşim ilk yalanı öğrendiğinizde hemen ayrılmamanızın,sonra karar vermenizin hiçbir dezavantajı olmayacağını söylüyor.

X