Sayfa: 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bebeğim ağlamıyor ağlamıyor ağlamıyor

1. Konu Sahibi : fatma053 #31
    Giriş tarihi
    Mar 2008
    Alıntı fatma053 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    arkadaşşlar bebeğimiz 8 aylık oldu az da olsa bir bedensel gelişme var fizik tedavi sayesinde ama genel alamda hiç bir doktor bişey soyluyemıyor 2 yaşını beklememız lazım devamlı takıpte olmamız lazım dedi bebeğimizin kilo su6. 50 boy68cm bilginize
    sizden ricam butun forumdakıler heryere bu olayı yazmanız olacak bebeğim 8 aylık ve hala hiç ağlamadı ses yok hiç
    şimdi bulunduğu ay, beyinde sinirlerin, aradaki bağların gelişiminin çok yoğun olduğu bir dönem. doktorlar teşhisi koyana kadar mutlaka bol bol ilgilenin çocuğunuzla.
    kilosu ve boyunu değerlendirmek için doğumdaki değerlerin de bilinmesi önemlidir.

ayrıca ek besinlere başlamıştır. sağlıklı bir beslenme düzeni kurmaya çalışın. gelişiminde beslenmesinin de çok önemi var.

ses tellerini, sesin oluşmasını sağlayan tüm organları bir gözden geçirdiler mi? nörolojinin dışında başka uzmanların da fikrini almanız gerekti mi?
    'Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.'
    M. K. ATATÜRK

2. Konu Sahibi : fatma053 #32

bebeğim ağlamıyor

arkadaşşlar uzun bir aradan sonra yne burdayım herkese ıyı forumlar bizim 31 mayıs 2012 de doğan bebeğimiz hala ağlaması duyması ve görmesı yok 15 ay oldu doktor doktor gezdık ancak hiç bir doktor bişiy soyleyemdı hem devlet hem özel ama nafile şimdi okutmya karar verdık birde o taraftan bakalım tıpta çözüm yok

3. Konu Sahibi : fatma053 #33
    canım acil şifalar diliyorum belki bitkisel bişeyler denesen işe yarar araştır iyice..ama dr uda ıhmal etme Allahım kolaylık versin sana,inşallah 2 yaşında teşhıs konur ve tedavısı yapılır.bizi bilgilendirmeye devamet..

4. Konu Sahibi : fatma053 #34
    arkadaşşlar uzun bir aradan sonra yne burdayım herkese ıyı forumlar bizim 31 mayıs 2012 de doğan bebeğimiz hala ağlaması duyması ve görmesı yok 15 ay oldu doktor doktor gezdık ancak hiç bir doktor bişiy soyleyemdı hem devlet hem özel ama nafile şimdi okutmya karar verdık birde o taraftan bakalım tıpta çözüm yok
    Allah yardımcın olsun çok üzüldüm okuyunca inan:( tıpta yapılacak bişi yoksa yavrunu bağırına bas onunda seninde kaderin böyleymiş demekki kabullenmek zor ama Rabbimden gelene ne denir onlar bize emanet.. iyi bir hocya okut bide öyle dene ama güçlü ol lütfen

5. Konu Sahibi : fatma053 #35
    Canım allah yardımcın olsun diliyorum sana .

Benim yiğenim var şuanda 1 yaşında, doğmadan önce down sendromlu dediler annesi aldırmadı ve doğurdu o da gün içinde hiç ağlamaz sadece onunla ilgilenilmediği, acıktığı anda yada uykusu geldiği anda ya hafif çığlıklar atar ses çıkartır anneside öyle anlarr .. Seninkide öyle mi acaba ?

Ayrıca işitme ve görme testide yapıldı bebğimize yarı işitmiyor ,, yani bizi duymadğı içinde ağlamıyor yada konuşmuyor oabilir. Sizde de böyle mi problem :((

6. Konu Sahibi : fatma053 #36
    Giriş tarihi
    Mar 2007
    Allhim acil sifalr versin cnm kolaylik ihsan etsin okurun bide insAllah
    Alıntı Esmerr_ kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Canım allah yardımcın olsun diliyorum sana .

Benim yiğenim var şuanda 1 yaşında, doğmadan önce down sendromlu dediler annesi aldırmadı ve doğurdu o da gün içinde hiç ağlamaz sadece onunla ilgilenilmediği, acıktığı anda yada uykusu geldiği anda ya hafif çığlıklar atar ses çıkartır anneside öyle anlarr .. Seninkide öyle mi acaba ?

Ayrıca işitme ve görme testide yapıldı bebğimize yarı işitmiyor ,, yani bizi duymadğı içinde ağlamıyor yada konuşmuyor oabilir. Sizde de böyle mi problem :((
    esmer hnm bebegim gormuyor aglamyior duymuyor diyor

7. Konu Sahibi : fatma053 #37
    Giriş tarihi
    Mar 2007

sizin olaya benzer bir olay 6,10,2012

İstanbulda doğumundan bu yana hastalığına teşhis konulamayan 8,5 aylık Ozan bebeğin annesi Medine Akkaya, solunum cihazına bağlı olarak hayata tutunmaya çalışan minik oğlu için yardım bekliyor.
    HAKKI ÖZ
    İSTANBUL

25 yıllık evli Medine-Hıdır Akkaya çifti, geçtiğimiz Ocak ayında doğan ikinci çocuklarına Yiğit Ozan adını verdi. Minik Ozanın ağlamadığını fark eden anne Medine Akkaya, bebeğini doğum yaptığı özel hastaneye götürdüğünde kendisine her şeyin normal olduğu belirtildi. Ancak minik Ozanın reflekslerinin zayıflığı ve ağlamamaya devam etmesi üzerine anne başka bir hastaneye gitmeye karar verdi. Burada aileye Ozanın sabaha çıkamayacağı, hastane mikrobu yüzünden bitkin düştüğü için yoğun bakımda tedavi altına alınması gerektiği söylenerek, bebek hastaneye yatırıldı. Ozan bebek 16 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra Durumu daha iyi denilerek ailesine teslim edildi. Ancak Ozan bebeğin durumunda hiçbir değişiklik olmadığını ve solunum sıkıntısı da çekmeye başladığını fark eden Medine-Hıdır çifti, bu kez bebeklerini Marmara Üniversitesi Hastanesine götürdü. Burada solunum cihazına bağlı olarak 2,5 ay yatan Ozan bebek, yine Her şey normal denilerek evine gönderildi. Anne Medine Akkaya, bebeğini daha sonra başka hastanelere götürdü. Birçok test ve tahlile rağmen teşhis konulamayan Ozan bebek, beşiğinde solunum cihazına bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışıyor. Annesi Medine Akkaya ise minik bebeği için yardım bekliyor.

Bebeğinin doğumundan bu yana sıkıntılı günler geçirdiklerini anlatan Medine Akaya, Sürekli hastanelere taşınıyoruz. Sürekli tahliller yapılıyor. Doktorlar Bulduk, budur diyorlar, ancak yapılan tüm tahliller temiz çıkıyor ama çocuğum bana cevap vermiyor. Beni görmüyor, beni duymuyor, ağlamıyor. Üst kat komşumun çocuğu ağladığında ben de oturup ağlıyorum; benim çocuğum ağlayamadığı için. O kadar çaresizim ki 8,5 ayı sadece ağlayarak geçirdim. Artık ağlamak istemiyorum dedi.

Gözyaşları içerisinde minik Ozanın hastalığı için teşhis konamadığını ifade eden Akaya, Bütün refleksleri zayıf. Görmüyor, tam olarak duymuyor, çok zor besleniyor, hep uyuyor. Sonuçta saksıdaki çiçekten farklı değil benim oğlum. Birçok hastaneye gittik. Birçok tahliller yaptılar ama Ozanın sıkıntısı şudur diyemiyorlar. Ben Ozanın geleceği var mı? Yoksa gidecek mi? Nedir? diye soruyorum, aldığım cevap Şuanda tanısı yok annesi. Bir şey diyemeyiz annesi ve kapılar kapanıyor. Beni çok muhatap da almıyorlar. Ağlasam da, bağırsam da beni görmüyorlar. İnsana öyle bir muamele yapılıyor ki her yerde, üstündeki monta göre, konuşma tarzına göre. 2,5 ay Marmara Hastanesinde yattık, çok da insan muamelesi görmedim, çok muhatap alınmadım diye konuştu.

Tahliller için bebeğinden 8 tüp kan alındığını belirten Akkaya, Sonra temiz çıkıyor. Temiz çıkacağını biliyorduk zaten deyip kenara koyuyorlar. Çocuğum boğazında solunum cihazı ile yatıyor. O olmadan yaşayamayacağını söylüyorlar. Şuanda kendi nefesi yüzde 2. Makinede yüzde 35 soluyor. Üzerine ne koyabilirse artık. 8,5 ayda sadece boyu ve kilosu arttı. Bunun dışında hiçbir gelişme olmadı şeklinde konuştu.

Çok çaresiz olduğunu dile getiren Akaya, Bütün tahlilleri temiz çıkıyorsa elbet bir çaresi vardır diye düşünüyorum ama ben bulamıyorum, ben ulaşamıyorum. Onun için yardım istiyorum. Şuana kadar Türkiyede böyle bir vaka görmemişler. Ben diyorum ki Çocuğumu iyileştirecek bir doktor mutlaka bir yerlerde vardır ve yalvarıyorum ne olur onu iyileştirin. İyileşmiyorsa da Hastalığı şu, götür evinde öl ya da bu şekilde yaşa desinler. Bana bir şey desinler. Ben her gün ölüyorum. Her sabah bir kabus. Her sabah uyanıyorum ve bunu kabul edemiyorum. Ona bakıyorum ve belli bir saate kadar hiçbir şey yapamadan ağlıyorum. Mecburen gün içine karışıyorum ve akşam oluyor. Her gün aynı kabusu yaşıyorum. 8,5 ay oldu ve hiçbir şey yapamıyorum, elim kolum bağlı. Yardım istiyorum, yardım dileniyorum. Ben ne varsa, ne yapabiliyorsam yaparım ama biri de bana bir şey desin, bana yardım etsin. Ben tükendim ama ölmek de istemiyorum. Onunla birlikte yaşamak istiyorum. Kim varsa, ne kadar yalvarmam gerekiyorsa yalvarayım ya da nereye gitmem gerekiyorsa, yardım istiyorum. O kadar çaresizim ki, o kadar yardıma muhtacım ki. Ben kimseden para, pul, ev istemiyorum. Sadece oğluma yardım. Bunun da varsa bir karşılığı ne gerekiyorsa yaparım dedi.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Unbenannt20130917110109.png  

8. Konu Sahibi : fatma053 #38
    Alıntı GurbetGuzeli kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Allhim acil sifalr versin cnm kolaylik ihsan etsin okurun bide insAllah

esmer hnm bebegim gormuyor aglamyior duymuyor diyor
    Ben ağlıyor mu dedim tövbee ..

Bizim bebeğimizde böyle diyorum sadece .. illa limon sıkacaksınız böyle konulara .

9. Konu Sahibi : fatma053 #39
    Giriş tarihi
    Mar 2007
    Alıntı Esmerr_ kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Ben ağlıyor mu dedim tövbee ..

Bizim bebeğimizde böyle diyorum sadece .. illa limon sıkacaksınız böyle konulara .
    Limonla alakasi yok kadin kac sefer yazdi biraz dikkatli okuyup yazin

10. Konu Sahibi : fatma053 #40
    Canım senin anlattıklarının hepsini benim bir yakınım anlatmıştı.söylediğine göre doktorum programında çıkmış.Senin bebeğin gibiymiş durumu.Hatta anne hemşireymiş hamileliğinde tüm testleri yaptırmış bir sorun çıkmamış ama çocuğu maalesef bu şekildeymiş.Doktorumdaki doktorların demesine göre bu hastalığın daha adı bile yok nasıl bir hastalık onu bulup ona göre tedavi etmemiz gerekli demişler.Bilmiyorum ama sende başvursan doktoruma belki farklı bir hastalık olduğu için ilgilenirler.Ne kadar zor bir durumdasındır tahmin edebiliyorum.Belki bi çare olur.

Sayfa: 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon