Bebek Beslenmesi Bebeğim ağlamıyor ağlamıyor ağlamıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
herkese ilgisnden dolyaı teşekkür ediyorum bu paylaşımları yapalım ki bizden sonra birilerine yol gösterebilelim neler yapması gerekiyor vs diye çünkü bu yol okadar zorki düşünsenize bebeğiniz görmüyor ağlamıyor emme refleksi yok yutma çok az ALLAH korkun olmasın 2 gün yemek verme bişi olmaz :S gece bazen uyanıyosun yaşıyor mu acaba diye çok zor çokkk ama inanın herşeyi duyduk görmeyeni duymayanı sakat olanı ama bi bebebk neden ağlamaz o kadar iğneler serumlar vs ama yok ağlamıyor. hee bu arada boyu uzuyor kilo alıyor (azdaolsa akranlarına göre)biraz kasılmalar var onun için fizik tedavi alıyoruz özel cocuk noroloji doktoru takibindeyiz sizden ricam herkese bu olayı duyurmanız kımın başına böyle bir şey gelmiş cevrenizde lütfen birinci ağızdan duyunn birbirimize yardımcı olalaım bize ve bizden sonrakilere.bebeğim ilk doğduğunda ağlamadı vs yaa hani hemen oturdum googleye bebeğim ağlamıyor yazdığımda herkes bebeğim ağlıyor şikaytleri çıktı karşıma birimi yazmaz bebeğim ağlamıyor diye yok yok yok hiç bir forumda yok ama şşimdi googleyi açın bebeğim ağlamıyor ağlamıyor ağlamıyor yazın direk kadınlşar kulubü çıkıyor hee birde bu başlığı sadece bebeğim ağlamıyor olarak değişme şasnımız varmı ??? herkese teşekkürler

herkese ilgisnden dolyaı teşekkür ediyorum bu paylaşımları yapalım ki bizden sonra birilerine yol gösterebilelim neler yapması gerekiyor vs diye çünkü bu yol okadar zorki düşünsenize bebeğiniz görmüyor ağlamıyor emme refleksi yok yutma çok az ALLAH korkun olmasın 2 gün yemek verme bişi olmaz :S gece bazen uyanıyosun yaşıyor mu acaba diye çok zor çokkk ama inanın herşeyi duyduk görmeyeni duymayanı sakat olanı ama bi bebebk neden ağlamaz o kadar iğneler serumlar vs ama yok ağlamıyor. hee bu arada boyu uzuyor kilo alıyor (azdaolsa akranlarına göre)biraz kasılmalar var onun için fizik tedavi alıyoruz özel cocuk noroloji doktoru takibindeyiz sizden ricam herkese bu olayı duyurmanız kımın başına böyle bir şey gelmiş cevrenizde lütfen birinci ağızdan duyunn birbirimize yardımcı olalaım bize ve bizden sonrakilere.bebeğim ilk doğduğunda ağlamadı vs yaa hani hemen oturdum googleye bebeğim ağlamıyor yazdığımda herkes bebeğim ağlıyor şikaytleri çıktı karşıma birimi yazmaz bebeğim ağlamıyor diye yok yok yok hiç bir forumda yok ama şşimdi googleyi açın bebeğim ağlamıyor ağlamıyor ağlamıyor yazın direk kadınlşar kulubü çıkıyor hee birde bu başlığı sadece bebeğim ağlamıyor olarak değişme şasnımız varmı ??? herkese teşekkürler

kardeşim rabbim yar ve yardımcın olsun..ben seni çok iyi anlıyorum..benimde engelli kızım var.omurilik felci.fizik tedavide bazı hastalar vardı canım.hareket vardı vücudunda ama acı hissi yoktu.hareket sağlayan sinir ayrı,acı duyusu ayrıymış.aceba bebişinin beyninde bu acı hissini algılayan sinirler mi tahrip oldu.inşallah bebişinle aydınlık günlere çıkarsın,onu çok öpüyorum..

evet olabilir belki ama şuan otizm demek çok zor 2 yaşından önce anlaşılamaz o onu da araştırdım hele 1 yaşını bi dolsursun bakalım devamlı doktorların takibindeyiz çocuk noroloji göz kulak çocuk dokt.vs

o cevabı sana değil mine 42 ye yazdım..tabi bu şüphe için çok erken ama yine de gözlemlemek lazım..

Son düzenleme:

canım sen hangi şehirde yaşıyorsun. Ayrıca bebeğine emar çekildimi beyin emarı.

Çok geçmiş olsun.
Bebeğinizin dr kontrolünde olması çok önemli, lütfen aksatmayın. Tam bir teşhis koymadılar mı?
Özel gereksinimli bir çocuk olma ihtimali var gibi geldi bana. Mutlaka üniversite hastanelerinde, işinin ehli kişiler ile görüşün.

Özel gereksinimi olan çocukların bazısı, doğum travmalarından dolayı oluyor. Birçok sebebi olabilir, belli bir şeye bağlamak zor, doğum kanalında fazla beklemiştir belki, doğduktan sonra uzun bir süre yaşama dönme savaşı vermiş, etkilenmiş olma ihtimali yüksek. (normal doğumun risklerinden biri)
Yani geçici veya kalıcı zarar almış olabilir bebeğiniz.
Özel gereksinimli çocukların bir belirtisi de, ağlamayan(isteklerini belirtemeyen)/bazen de aşırı ağlayan ve uyarıcılara fazla tepki vermeyen, anneleri ile iletişim kuramayan bir bebeklik geçirmeleri... reflekslerini takip ederek dr lar oldukça bilgi sahibi oluyor. kontrollerini hiç aksatmadan yaptırın.
Daha çok küçük olduğu için, erkenden özel bir eğitimine başlamanız çok önemli. Erken yaşlarda ve düzgün kurumlarda verilen eğitimler ile, çocuğunuz sıkıntılarını mümkün olan en kolay şekilde atlatır.

Henüz çok küçük olduğu için, erkenden eğitimine başlamasına çok dikkat edin lütfen. Gelişimi, bazı konularda yaşıtlarından geride olabilir, ama zamanla hepsini yapacaktır inşallah(sizin de desteklerinizle). bu konuda size en güzel bilgiyi, işini düzgün yapan rehabilitasyon merkezleri verir.

Yorumum sizi üzmez veya kızdırmaz umarım, ancak ayrıntılı incelenmesi gereken bir durum var gibi geldi bana.
bebeğiniz için neyin en iyi olduğuna dikkat etmek gerekir. inş çok güzel sonuçlar alırsınız.

Son düzenleme:
arkadaşlar bütün yorumlara teşekkkür ediyorum herkesle paylaşın bildiklerinizi bakın bebeğimiz 6 ayı geçti bebeğimizde hala göz takibi hala ağlaması hala duyması yok belkı de bu aylarda emekleme bile başlaması lazıım ama o bile başlamadı önümüzdeki hafta bezmi alem hastanesinde prof.dr adnan yüksel (çocuk beyin noroloji uzmanı) e götüreceğiz herkese geçmiş olsun kolay gelsin

bebeğinizde acı hissi varmı. bizim komşunun kızıda hiç ağlamıyordu duyma ve görmesinde bi problem yoktu ama otizmdi malesef. büyüdüğü zaman acı hissinin olmadığı keşfedildi. yani canını hiç bişey acıtmıyor. ama bunun ağlamamasıyla bir bağlantısı varmı bilmiyorum.

arkadaşşlar bebeğimiz 8 aylık oldu az da olsa bir bedensel gelişme var fizik tedavi sayesinde ama genel alamda hiç bir doktor bişey soyluyemıyor 2 yaşını beklememız lazım devamlı takıpte olmamız lazım dedi bebeğimizin kilo su6. 50 boy68cm bilginize
sizden ricam butun forumdakıler heryere bu olayı yazmanız olacak bebeğim 8 aylık ve hala hiç ağlamadı ses yok hiç

arkadaşşlar bebeğimiz 8 aylık oldu az da olsa bir bedensel gelişme var fizik tedavi sayesinde ama genel alamda hiç bir doktor bişey soyluyemıyor 2 yaşını beklememız lazım devamlı takıpte olmamız lazım dedi bebeğimizin kilo su6. 50 boy68cm bilginize
sizden ricam butun forumdakıler heryere bu olayı yazmanız olacak bebeğim 8 aylık ve hala hiç ağlamadı ses yok hiç

0-36 ay gelişim bilgilerini içeren kitaplar var, onlardan alın(özellikle Haluk YAVUZER in kitaplarına bakın). onlarda ay ay, çocuğunuz neler yapabilir, görebilirsiniz. birçoğunda sizin evde yapabileceğiniz destekleyici etkinlikler de bulunuyor.
1. aydan itibaren başlayın, neleri eksik yapıyor görün. eksik olduğu alanlarda ek çalışmalar mutlaka yaptırın.
fizyoterapistler dışında sizin de evde yaptırabileceğiniz çok şey var, detaylı bilgi almaya çalışın fizyoterapistlerden, doktorlarınızdan ve çocuk gelişimcilerden. evde nasıl destekleyici çalışmalar yaptırabilirsiniz, öğrenin.

siz ilgi ve sevginiz ile çocuğunuza evde eğitim verdikçe, çocuğunuz çok güzel ilerlemeler kaydedecek inşallah. olumlu düşünün.

şimdi bulunduğu ay, beyinde sinirlerin, aradaki bağların gelişiminin çok yoğun olduğu bir dönem. doktorlar teşhisi koyana kadar mutlaka bol bol ilgilenin çocuğunuzla.
kilosu ve boyunu değerlendirmek için doğumdaki değerlerin de bilinmesi önemlidir.

ayrıca ek besinlere başlamıştır. sağlıklı bir beslenme düzeni kurmaya çalışın. gelişiminde beslenmesinin de çok önemi var.

ses tellerini, sesin oluşmasını sağlayan tüm organları bir gözden geçirdiler mi? nörolojinin dışında başka uzmanların da fikrini almanız gerekti mi?

arkadaşşlar uzun bir aradan sonra yne burdayım herkese ıyı forumlar bizim 31 mayıs 2012 de doğan bebeğimiz hala ağlaması duyması ve görmesı yok 15 ay oldu doktor doktor gezdık ancak hiç bir doktor bişiy soyleyemdı hem devlet hem özel ama nafile şimdi okutmya karar verdık birde o taraftan bakalım tıpta çözüm yok

canım acil şifalar diliyorum belki bitkisel bişeyler denesen işe yarar araştır iyice..ama dr uda ıhmal etme Allahım kolaylık versin sana,inşallah 2 yaşında teşhıs konur ve tedavısı yapılır.bizi bilgilendirmeye devamet..

arkadaşşlar uzun bir aradan sonra yne burdayım herkese ıyı forumlar bizim 31 mayıs 2012 de doğan bebeğimiz hala ağlaması duyması ve görmesı yok 15 ay oldu doktor doktor gezdık ancak hiç bir doktor bişiy soyleyemdı hem devlet hem özel ama nafile şimdi okutmya karar verdık birde o taraftan bakalım tıpta çözüm yok

Allah yardımcın olsun çok üzüldüm okuyunca inan:KK43: tıpta yapılacak bişi yoksa yavrunu bağırına bas onunda seninde kaderin böyleymiş demekki kabullenmek zor ama Rabbimden gelene ne denir onlar bize emanet.. iyi bir hocya okut bide öyle dene ama güçlü ol lütfen

Canım allah yardımcın olsun diliyorum sana .

Benim yiğenim var şuanda 1 yaşında, doğmadan önce down sendromlu dediler annesi aldırmadı ve doğurdu o da gün içinde hiç ağlamaz sadece onunla ilgilenilmediği, acıktığı anda yada uykusu geldiği anda ya hafif çığlıklar atar ses çıkartır anneside öyle anlarr .. Seninkide öyle mi acaba ?

Ayrıca işitme ve görme testide yapıldı bebğimize yarı işitmiyor ,, yani bizi duymadğı içinde ağlamıyor yada konuşmuyor oabilir. Sizde de böyle mi problem :KK43:(

Allhim acil sifalr versin cnm kolaylik ihsan etsin okurun bide insAllah
Canım allah yardımcın olsun diliyorum sana .

Benim yiğenim var şuanda 1 yaşında, doğmadan önce down sendromlu dediler annesi aldırmadı ve doğurdu o da gün içinde hiç ağlamaz sadece onunla ilgilenilmediği, acıktığı anda yada uykusu geldiği anda ya hafif çığlıklar atar ses çıkartır anneside öyle anlarr .. Seninkide öyle mi acaba ?

Ayrıca işitme ve görme testide yapıldı bebğimize yarı işitmiyor ,, yani bizi duymadğı içinde ağlamıyor yada konuşmuyor oabilir. Sizde de böyle mi problem :KK43:(

esmer hnm bebegim gormuyor aglamyior duymuyor diyor

İstanbulda doğumundan bu yana hastalığına teşhis konulamayan 8,5 aylık Ozan bebeğin annesi Medine Akkaya, solunum cihazına bağlı olarak hayata tutunmaya çalışan minik oğlu için yardım bekliyor.
HAKKI ÖZ
İSTANBUL

25 yıllık evli Medine-Hıdır Akkaya çifti, geçtiğimiz Ocak ayında doğan ikinci çocuklarına Yiğit Ozan adını verdi. Minik Ozanın ağlamadığını fark eden anne Medine Akkaya, bebeğini doğum yaptığı özel hastaneye götürdüğünde kendisine her şeyin normal olduğu belirtildi. Ancak minik Ozanın reflekslerinin zayıflığı ve ağlamamaya devam etmesi üzerine anne başka bir hastaneye gitmeye karar verdi. Burada aileye Ozanın sabaha çıkamayacağı, hastane mikrobu yüzünden bitkin düştüğü için yoğun bakımda tedavi altına alınması gerektiği söylenerek, bebek hastaneye yatırıldı. Ozan bebek 16 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra Durumu daha iyi denilerek ailesine teslim edildi. Ancak Ozan bebeğin durumunda hiçbir değişiklik olmadığını ve solunum sıkıntısı da çekmeye başladığını fark eden Medine-Hıdır çifti, bu kez bebeklerini Marmara Üniversitesi Hastanesine götürdü. Burada solunum cihazına bağlı olarak 2,5 ay yatan Ozan bebek, yine Her şey normal denilerek evine gönderildi. Anne Medine Akkaya, bebeğini daha sonra başka hastanelere götürdü. Birçok test ve tahlile rağmen teşhis konulamayan Ozan bebek, beşiğinde solunum cihazına bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışıyor. Annesi Medine Akkaya ise minik bebeği için yardım bekliyor.

Bebeğinin doğumundan bu yana sıkıntılı günler geçirdiklerini anlatan Medine Akaya, Sürekli hastanelere taşınıyoruz. Sürekli tahliller yapılıyor. Doktorlar Bulduk, budur diyorlar, ancak yapılan tüm tahliller temiz çıkıyor ama çocuğum bana cevap vermiyor. Beni görmüyor, beni duymuyor, ağlamıyor. Üst kat komşumun çocuğu ağladığında ben de oturup ağlıyorum; benim çocuğum ağlayamadığı için. O kadar çaresizim ki 8,5 ayı sadece ağlayarak geçirdim. Artık ağlamak istemiyorum dedi.

Gözyaşları içerisinde minik Ozanın hastalığı için teşhis konamadığını ifade eden Akaya, Bütün refleksleri zayıf. Görmüyor, tam olarak duymuyor, çok zor besleniyor, hep uyuyor. Sonuçta saksıdaki çiçekten farklı değil benim oğlum. Birçok hastaneye gittik. Birçok tahliller yaptılar ama Ozanın sıkıntısı şudur diyemiyorlar. Ben Ozanın geleceği var mı? Yoksa gidecek mi? Nedir? diye soruyorum, aldığım cevap Şuanda tanısı yok annesi. Bir şey diyemeyiz annesi ve kapılar kapanıyor. Beni çok muhatap da almıyorlar. Ağlasam da, bağırsam da beni görmüyorlar. İnsana öyle bir muamele yapılıyor ki her yerde, üstündeki monta göre, konuşma tarzına göre. 2,5 ay Marmara Hastanesinde yattık, çok da insan muamelesi görmedim, çok muhatap alınmadım diye konuştu.

Tahliller için bebeğinden 8 tüp kan alındığını belirten Akkaya, Sonra temiz çıkıyor. Temiz çıkacağını biliyorduk zaten deyip kenara koyuyorlar. Çocuğum boğazında solunum cihazı ile yatıyor. O olmadan yaşayamayacağını söylüyorlar. Şuanda kendi nefesi yüzde 2. Makinede yüzde 35 soluyor. Üzerine ne koyabilirse artık. 8,5 ayda sadece boyu ve kilosu arttı. Bunun dışında hiçbir gelişme olmadı şeklinde konuştu.

Çok çaresiz olduğunu dile getiren Akaya, Bütün tahlilleri temiz çıkıyorsa elbet bir çaresi vardır diye düşünüyorum ama ben bulamıyorum, ben ulaşamıyorum. Onun için yardım istiyorum. Şuana kadar Türkiyede böyle bir vaka görmemişler. Ben diyorum ki Çocuğumu iyileştirecek bir doktor mutlaka bir yerlerde vardır ve yalvarıyorum ne olur onu iyileştirin. İyileşmiyorsa da Hastalığı şu, götür evinde öl ya da bu şekilde yaşa desinler. Bana bir şey desinler. Ben her gün ölüyorum. Her sabah bir kabus. Her sabah uyanıyorum ve bunu kabul edemiyorum. Ona bakıyorum ve belli bir saate kadar hiçbir şey yapamadan ağlıyorum. Mecburen gün içine karışıyorum ve akşam oluyor. Her gün aynı kabusu yaşıyorum. 8,5 ay oldu ve hiçbir şey yapamıyorum, elim kolum bağlı. Yardım istiyorum, yardım dileniyorum. Ben ne varsa, ne yapabiliyorsam yaparım ama biri de bana bir şey desin, bana yardım etsin. Ben tükendim ama ölmek de istemiyorum. Onunla birlikte yaşamak istiyorum. Kim varsa, ne kadar yalvarmam gerekiyorsa yalvarayım ya da nereye gitmem gerekiyorsa, yardım istiyorum. O kadar çaresizim ki, o kadar yardıma muhtacım ki. Ben kimseden para, pul, ev istemiyorum. Sadece oğluma yardım. Bunun da varsa bir karşılığı ne gerekiyorsa yaparım dedi.

Eklentiler

• $Unbenannt20130917110109.png
    $Unbenannt20130917110109.png
    173,9 KB · Görüntüleme: 168
Canım senin anlattıklarının hepsini benim bir yakınım anlatmıştı.söylediğine göre doktorum programında çıkmış.Senin bebeğin gibiymiş durumu.Hatta anne hemşireymiş hamileliğinde tüm testleri yaptırmış bir sorun çıkmamış ama çocuğu maalesef bu şekildeymiş.Doktorumdaki doktorların demesine göre bu hastalığın daha adı bile yok nasıl bir hastalık onu bulup ona göre tedavi etmemiz gerekli demişler.Bilmiyorum ama sende başvursan doktoruma belki farklı bir hastalık olduğu için ilgilenirler.Ne kadar zor bir durumdasındır tahmin edebiliyorum.Belki bi çare olur.

X