Acil ..bozuk süt

Guley

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2009
385
4
arkadaşlar kızım az önce süt istedi..dolaptan cıkarıp karanlıkra bardaga döktüm fark etmedim bozuldugunu.cocuk bir bucuk bardak içtiTarihi geçmemiş.dibinde yag gibi pırtılaşma vardı.Şimdi uyuyor..Zehirlenme ihtimali varmıdır.:KK43: yarında doğum gunu offf ya:KK43:(((

Internetden bakiyorum cnm. Bozuk süt ayni gida zehirlenmesi gibi olabiliyormus. Gida zehirlenmesi gecirdigim icin atesim cikmisti 2 saat sonra, mide bulantisi halsizlik bas agrisi olmustu cnm.. Istersen bi bak atesi falan varmi? Insallah birsey olmaz

inşallah bişey olmaz canım kızına Allah'a dua et.

ayrıca bu sütler neden böyle oluyo anlamıyorum. 2 3 kez benimde başıma geldi tarihi geçmemiş ama içinden dediğin gibi yağ gibi parçalar çıkıyo. :KK31::KK31:

Süt bozuk olsa içemezdi Kötü bi tat ve koku bırakır..
Hele ki 1 buçuk bardak içmiş biraz zor içerdi yani ekşi kokardı tadı kötü olurdu.
Kaç yaşında evladınız o kadar içtiyse anlardı sanırım bunu.
Sizin o dediğiniz yağ birikmiş zehirleyici bi faktör olduğunu sanmıyorum.
Tarihi geçmemiş zaten.
hangi marka aldınız bilmiyorum ama süt alırken ucuzuna kaçmayın 50 kuruş fazla verin iyisinden alın derim..
Bimden dost falan alıyolar çok kızıyorum süt ürünleri bunlar dikkat etmek lazım.
Fiyat ucuzsa vardır illaki bi farkı çocuk içiyo bide..

Yoktur bişey inşallah siz yinede kontrol edin ateş veya huzursuz kıpırdanmalar var mı yok mu diye çocukta..
Ama sanmıyorum olsun

Internetden bakiyorum cnm. Bozuk süt ayni gida zehirlenmesi gibi olabiliyormus. Gida zehirlenmesi gecirdigim icin atesim cikmisti 2 saat sonra, mide bulantisi halsizlik bas agrisi olmustu cnm.. Istersen bi bak atesi falan varmi? Insallah birsey olmaz

sagol canım tesekkür ederim.bende netten baktım ama bısey bulamadım.şimdi mışıl mışıl uyuyor 1 saat falan oldu içeli.ateşi yok.

Süt bozuk olsa içemezdi Kötü bi tat ve koku bırakır..
Hele ki 1 buçuk bardak içmiş biraz zor içerdi yani ekşi kokardı tadı kötü olurdu.
Kaç yaşında evladınız o kadar içtiyse anlardı sanırım bunu.
Sizin o dediğiniz yağ birikmiş zehirleyici bi faktör olduğunu sanmıyorum.
Tarihi geçmemiş zaten.
hangi marka aldınız bilmiyorum ama süt alırken ucuzuna kaçmayın 50 kuruş fazla verin iyisinden alın derim..
Bimden dost falan alıyolar çok kızıyorum süt ürünleri bunlar dikkat etmek lazım.
Fiyat ucuzsa vardır illaki bi farkı çocuk içiyo bide..

Yoktur bişey inşallah siz yinede kontrol edin ateş veya huzursuz kıpırdanmalar var mı yok mu diye çocukta..
Ama sanmıyorum olsun

sagol cevabın için.çocuk 3 yasına gırecek yarın.dogru aslında bozuk olsa koksa derdi anne kokuyor.kokulara hasas.Ben kızıma pınar alıyorum. oyle ucuz falanda degil.

bozuk sütün tadı felakett bıkere yalnışlıkla içtimde aylarca süte bakmammıştım okadar fena yanıı mutlaka farkader gıbıme geliyo ama yinede bu gece takip etmende yarar var

inşallah bişey olmaz canım kızına Allah'a dua et.

ayrıca bu sütler neden böyle oluyo anlamıyorum. 2 3 kez benimde başıma geldi tarihi geçmemiş ama içinden dediğin gibi yağ gibi parçalar çıkıyo. :KK31::KK31:
sagol canım ya aynen kokladım koku yoktu..yaglanmıstı sanki.

bozuk sütün tadı felakett bıkere yalnışlıkla içtimde aylarca süte bakmammıştım okadar fena yanıı mutlaka farkader gıbıme geliyo ama yinede bu gece takip etmende yarar var

evet fark eder herhalde...gece sabahlayacam sanırım..

Son düzenleme:
sagol cevabın için.çocuk 3 yasına gırecek yarın.dogru aslında bozuk olsa koksa derdi anne kokuyor.kokulara hasas.Ben kızıma pınar alıyorum. oyle ucuz falanda degil.
Yoktur bişey merak etmeyin..
Yağ birikmiştir sadece..
1 saat geçmiş hemde bozuk olsa ateşi falan çıkardı şimdiye.
Çocuklar daha hassas oldukları için daha çabuk tepki verirler bu durumlara..
Doğum günüymüş bide birlikte nice seneler kutlarsınız inşallah..

Yoktur bişey merak etmeyin..
Yağ birikmiştir sadece..
1 saat geçmiş hemde bozuk olsa ateşi falan çıkardı şimdiye.
Çocuklar daha hassas oldukları için daha çabuk tepki verirler bu durumlara..
Doğum günüymüş bide birlikte nice seneler kutlarsınız inşallah..

sagolun teşekkür ederim.evet dogum gunu yarın anaokulda kutlayacagız inşallah bundan dolayı kızım hasta olmaz.1 saat gectı evet bır anormalık yok ama yınede ben korktum .

Benim bildiğim süt 48 saatten fazla açık kalmamali...büyük oğlum 5,5 yaşında hiç yağsız süt veriyorum...küçük oğlum 21 aylık bebek sütü veriyorum 10 aylikla 3 yaş arası...hepsinin üstünde yazıyor 48 saat içinde tüketilmesi lazım...3.güne bile kalsa hiç koku eksime bile olmasa vermeye korkuyorum....süt zehirlenmesi yyüksek riskli olan birşey anneler bukonuda dikkat etmeli....

arkadaşlar kızım az önce süt istedi..dolaptan cıkarıp karanlıkra bardaga döktüm fark etmedim bozuldugunu.cocuk bir bucuk bardak içtiTarihi geçmemiş.dibinde yag gibi pırtılaşma vardı.Şimdi uyuyor..Zehirlenme ihtimali varmıdır.:KK43: yarında doğum gunu offf ya:KK43:(((

Bozulmuşsa Bile Bir Şey Olmaz Annesi Korkma.. :KK34:

Benim bildiğim süt 48 saatten fazla açık kalmamali...büyük oğlum 5,5 yaşında hiç yağsız süt veriyorum...küçük oğlum 21 aylık bebek sütü veriyorum 10 aylikla 3 yaş arası...hepsinin üstünde yazıyor 48 saat içinde tüketilmesi lazım...3.güne bile kalsa hiç koku eksime bile olmasa vermeye korkuyorum....süt zehirlenmesi yyüksek riskli olan birşey anneler bukonuda dikkat etmeli....

dogrudur soyledıgınız ama her üründe o yazar.buzdolabında saklandığı için bir doktor arkadas bişey olmaz demişti.Onada mesajla sordum ama herhalde uyuyor cevap yazmadı dıye burada sordum bir bilgisi olan vardır diye

firmaların gıda ambalajları üzerindeki uyarı süreleri ve sk tarihleri genellikle önlem amaçlı kısa tutulur
buzdolabında 2gün içinde tüketin yazdığına bakmayın
iyi soğutan bir buzdolabınız varsa ambalajlı sütler 4-5gün bozulmadan dayanabilir
tabi siz yinede 2 gün içinde tüketmeyi tercih edin

bir anne olarak anlıyorum sizi
ama şuan evham yapmanızı gerektirecek bir durum yok bence
3 yaşındaki kızınız eğer 1,5 bardak bozuk süt içseydi emin olun ateşlenmeden önce kusardı
yani artık sizde uyuyun da kızınızın doğum gününde zinde olun :KK34:

firmaların gıda ambalajları üzerindeki uyarı süreleri ve sk tarihleri genellikle önlem amaçlı kısa tutulur
buzdolabında 2gün içinde tüketin yazdığına bakmayın
iyi soğutan bir buzdolabınız varsa ambalajlı sütler 4-5gün bozulmadan dayanabilir
tabi siz yinede 2 gün içinde tüketmeyi tercih edin

bir anne olarak anlıyorum sizi
ama şuan evham yapmanızı gerektirecek bir durum yok bence
3 yaşındaki kızınız eğer 1,5 bardak bozuk süt içseydi emin olun ateşlenmeden önce kusardı
yani artık sizde uyuyun da kızınızın doğum gününde zinde olun :KK34:

ya aslında soyledıklerınız dogrudur ama burası halaa sıcak ve sanki halaa yaz var ondan dolayı dedim acaba süt bozulmusmu dolapta olmasına ragmen.o içindeki parca parca yagları görünce endişelendim.
ben zaten oyle herseyden korkarım daha uyuyamam..sabaha kadar beklerim.kızım ıyı olsunda

dogrudur soyledıgınız ama her üründe o yazar.buzdolabında saklandığı için bir doktor arkadas bişey olmaz demişti.Onada mesajla sordum ama herhalde uyuyor cevap yazmadı dıye burada sordum bir bilgisi olan vardır diye

Turkiyedeki sutler hakkında hiç bilgim yok...diğer arkadaşların dediği gibi yağ birikimi olmuştur...çocukken hatirlardim annem sütü kaynatirdi sonra dolaba koyardı bazen cikarttigimda üstü yağ toplardi....bozuk sutten çok korkarım oldu olası....ama sana tavsiyem mümkün olduğunca yağsız süt ver hiç yağsız yoksa yarı yağlı ver...çocukların yapısı zayıf olduğu için süt bozuk olsaydı hemen kusardi yada gece kusar umarım birşey olmaz içini ferah tut....bu arada kizinin doğum günü kutlu olsun nice mutlu yıllara.....

X