Eşimi muayenede içeri almadılar!

Bir doktorun ultrasonda bebeğe bakması benim şuan bir bardak su içmeme ne kadar konsantre olabiliyorsam Onun içinde o kadar kolaydır diye düşünüyorum. Abartmaya gerek yok bence. Ayrıca sizin dilinizde hasta olabilir ama sonuçta bebek bekleyen bir anne babadan bahsediyoruz burada, ameliyata akraba çağırma durumu değil.. Yasal durumunu ben bilemem uzmanlık alanım değil almak zorunda olmayabilir. Ancak Yıllardır gelişmiş ülkelerde doğuma babada girerken daha yeni yeni ülkemizde uygulanan bu duruma destek vermeliyiz. Hem anne açısından hem baba açısından hemde bebek açısından. Doktorun tercihi varsa HASTAnında tercihlerini unutmamak gerekir. İyi günler........

katılıyorum.
bunda konsantre olunacak durum yok ki
diyorum ama farklı doktora görünmeli konu sahibi
her doktor aynı degil. iyi olanlarda var olmayanlarda

Bir doktorun ultrasonda bebeğe bakması benim şuan bir bardak su içmeme ne kadar konsantre olabiliyorsam Onun içinde o kadar kolaydır diye düşünüyorum. Abartmaya gerek yok bence. Ayrıca sizin dilinizde hasta olabilir ama sonuçta bebek bekleyen bir anne babadan bahsediyoruz burada, ameliyata akraba çağırma durumu değil.. Yasal durumunu ben bilemem uzmanlık alanım değil almak zorunda olmayabilir. Ancak Yıllardır gelişmiş ülkelerde doğuma babada girerken daha yeni yeni ülkemizde uygulanan bu duruma destek vermeliyiz. Hem anne açısından hem baba açısından hemde bebek açısından. Doktorun tercihi varsa HASTAnında tercihlerini unutmamak gerekir. İyi günler........

yasak,...kelime anlamını biliyorsun personelin herkese kendini ifade etmeye çalışması gerçekten çok yorucu...doktorun kendi tercihi olsa ne olur bunu düşùn ultrason yaparken en küçùk anomaliyi atlaması meslek hayatına malolabilir çocuğunun hayatına malolabilir ...doktorun tercihine veya kurallara saygı gösterip doktorunu değiştirmeliydin....ne yapabilirim nasıl içeri sokarım ısrarları çok anlamsız..,avrupada devlet hastanelerinde doktorunu seçme hakkın yok ....seçme hakkınızın kıymetini bilin lütfen

doktor hasta yakınını muayeneye almak zorunda değil, öyle bir şey yok.
sonuçta hasta haricinde biri olduğunda insan konsantre olamayabiliyor.
doktorunuzun tercihi sonuçta.

Hasta yakınımı:KK53: Siz bebeğinizi beraber yaptığınız, bebeğinizin babasına hasta yakını sıfatında mı görüyorsunuz:26: Siz neyseniz o da o yani ortada eğer hasta varsa anne de, baba da hasta. Hamilelikte onlar tek birey gibi düşünülmeli. Kaldıki ultrasondan bahsediliyor açık kalp ameliyatı yapılmayacak yani.

Çok saçma ve yersiz bir hareket. Sen nasıl o çocuğun annesiysen, o da babası. Ne demek içeri alamıyoruz? Erkek karnında taşıyamıyor diye yavrusunu illa doğunca mı görsün ozaman?

Eğer namahrem deniliyorsa ona bebeğin nasıl yapıldığını hatırlatın:KK9:

Ben direk doktorumu değiştirir bi'de üstüne hastanenin en üst mevkiisine şikayet dilekçemi yazardım, bu güzel duyguları anları eşimin kaçırmasına izin veremem.:KK19:

Başka bir doktorla görüşmeyi düşünüyorum zaten.İkisini aynı anda götüreceğim.Memnun kalana kadar da doktor değiştirmeyi düşünüyorum.Hayatımda çok nadir başıma gelecek birşeyi de böyle tedirginlikle devam ettiremeyeceğim.Dünden beri içim içimi kemirdi.

Merhaba kızlar,
Şu anda 7 haftalık hamileyim.İlk muayenede eşimi benimle gelmesi için çağırdım ancak doktor hanım erkekleri içeri almıyoruz dedi.Pek belli etmedim ama bozuldum buna.Sonuçta bu çocuğu ben tek başıma yapmadım.Görmek onun da hakkı.Toplam 3 kez muayene oldum.Elimde 2 tane ultrason görüntüsü var.Eşim pek dert etmiyor zaten ne işim var içeride diyor ama ben görmesini isterdim.
Siz de muayene olurken böyle birşey yaşadınız mı?Acaba bir süre sonra mı alacak içeri.Bu yüzden de doktorumu değiştirmek istemiyorum.Bunun dışında pek bir sorunum yok çünkü.

canım konu başlığını görünce şoke oldum oyle birşey mümkün değil hadi altan kontrol etse desek neyse ama öyle birdurum yoksa olmaması gereken birşey ben 6 haftalık iken doktora gittim ve eşimle birlikte duyduk ilk kalp atışını vallaha çok şaşırdım bencede doktorunu değiştir istersen

yasak,...kelime anlamını biliyorsun personelin herkese kendini ifade etmeye çalışması gerçekten çok yorucu...doktorun kendi tercihi olsa ne olur bunu düşùn ultrason yaparken en küçùk anomaliyi atlaması meslek hayatına malolabilir çocuğunun hayatına malolabilir ...doktorun tercihine veya kurallara saygı gösterip doktorunu değiştirmeliydin....ne yapabilirim nasıl içeri sokarım ısrarları çok anlamsız..,avrupada devlet hastanelerinde doktorunu seçme hakkın yok ....seçme hakkınızın kıymetini bilin lütfen

benim yazdıklarımı alıntı yapmışsın ama konu sahibi BEN DEĞİLİM. sadece ona yardım etmeye çalıştım bilgine.

Devlet hastanesindeyse bu olay gayet normal çünkü p.tesi günü mecburen 5 hafta daha çalışabilir raporu almak için Ankara'da devlete ait doğum hastanesine gittim. Bırakın erkeklerin içeriye girmesini muayene olacağınız bölüme yanınızda yakınınızı bile götüremiyordunuz. Muayeneye gelince iki hasta aynı anda ultrason bölümüne giriyordu. Birisi ultrasonda muayene olurken sen karşısında kalkmasını bekliyorsun. Ben özel hastaneye gidiyorum muayene için. Devlet hastanesinden hamile olduğumu 5 haftalıkken öğrenmiştim. Kendi doktoruma 8. haftada gittim. Beni ilk muayeneye aldı vajinal muayeneydi. İstersen eşinde gelebilir dedi. Eşimi çağırdık o da duydu oğlumuzun kalp atışlarını.

Merhaba kızlar,
Şu anda 7 haftalık hamileyim.İlk muayenede eşimi benimle gelmesi için çağırdım ancak doktor hanım erkekleri içeri almıyoruz dedi.Pek belli etmedim ama bozuldum buna.Sonuçta bu çocuğu ben tek başıma yapmadım.Görmek onun da hakkı.Toplam 3 kez muayene oldum.Elimde 2 tane ultrason görüntüsü var.Eşim pek dert etmiyor zaten ne işim var içeride diyor ama ben görmesini isterdim.
Siz de muayene olurken böyle birşey yaşadınız mı?Acaba bir süre sonra mı alacak içeri.Bu yüzden de doktorumu değiştirmek istemiyorum.Bunun dışında pek bir sorunum yok çünkü.

ben 10 yıllık evliyim hiç bir muayenemde eşim yanıma alınmadı ama özel hastanede alınıyo

çok saçma ben bir yıl boyunca pco tedavisi gördüm ve doktorum özellikle eşiminde benimle gelmesini isterdi.devlet hastanesindede eşi almıyoruz cümlesini hiç duymadım.ama şöyle bişey de anladım.ikinci çocuğumda ilk dr eşide dr o ilgileniyordu ve ben eşim gibi değilim ercan bey hemen eşleride çağırırdı sanırım ama ben sonra çağırırm demişti.bu bayan dr prosedürü şöyleydi, önce kendi hastayla başbaşa konuşur halleşir herşeyi en ayrıntıya kadar anlatır sonra eşleri çağırıp onada detaylara girmeden genel olarak durumu açıklardı.ama her halde eşi alırdı.

çok saçma ben bir yıl boyunca pco tedavisi gördüm ve doktorum özellikle eşiminde benimle gelmesini isterdi.devlet hastanesindede eşi almıyoruz cümlesini hiç duymadım.ama şöyle bişey de anladım.ikinci çocuğumda ilk dr eşide dr o ilgileniyordu ve ben eşim gibi değilim ercan bey hemen eşleride çağırırdı sanırım ama ben sonra çağırırm demişti.bu bayan dr prosedürü şöyleydi, önce kendi hastayla başbaşa konuşur halleşir herşeyi en ayrıntıya kadar anlatır sonra eşleri çağırıp onada detaylara girmeden genel olarak durumu açıklardı.ama her halde eşi alırdı.

İçeriye almaması çok normal aslında çünkü benden başka kişileri de alıyor içeri doktor.Bu bile rahatsız ediyor beni şu anda.Yani diğer kişiler 5 dakika bekleyebilir değil mi!
Bunun dışında gerçekten bir sorun yok ama yapamayacağım.Kiminle konuştuysam eşi girmiş içeri.
Şahsen böyle aşırı muhafazakar tavırlardan da ezelden beri hazzetmem.
Eşim de sinir hastası etti beni bugün.Yok ne gerek var yok vırt yok zırt,yok daha pahalı tutar.Yemişim parasını ya.
Tanıdık hastane diye doğum parası yarıyarıya olacaktı.Ama şükür çalışıyorum atarım köşeye her ay 200 lira giderim başka hastaneye,bu ne ya.
Valla benim adam da bunaldı galiba biraz,ben de aklıma koyduğumu yaparım.
Kısacası iğrenç bir gün geçiriyorum.Kafam bir türlü rahat değil.Ne zaman öteki hastaneden randevuyu alırım o zaman rahatlarım.
Ne hayal etmiştim zamanında ne buldum şimdi.

Son düzenleme:
Nasil almazlar benimki devlet hastanesinde bile girmisti esininde mutlaka yaninda olup gormesi lazim onlarda en az bizim kadar mutlu oluyorlar gorunce :KK31:

Yani eşler zaten bebek doğunca bocalıyorlar zamanla alışıyorlar babalığa. Böyle en özel anları görecek, tanık olacak ki kendini hazırlasın. Sizde hamiş hamiş sıkmayın canınızı, eşiniz ister istemez bebek doğunca ki masrafları da düşünüp, bunalıyordur. Bebek sonuçta büyük bir sorumluluk. Hayırlısıyla, sağlıkla alın kucağınıza inş:KK31:

Neyse konu tatlıya bağlandı.Doktorla konuştuk ve bundan sonra muayenelerde eşim de benimle birlikte olacak.Ama söylemesek uyarmasak böyle giderdi yani.
Bu psikolojiyi aşmak lazım.

Özel hastane,özel doktor,hep karından ultrason...Demekki benim doktorda var birşeyler.Anlamasa bile eşimin yanımda olması beni rahatlatırdı. :KK14:

kesinlikle eşimin görmesi çok önemli!!baba olacağını hissetmesi lazım

sizde hemen kabullenmişsiniz durumu :) başka doktor başka hastanemi kalmadı koca şehirde,olmaz eşimde gelicek mutlaka yoksa muayene falan olmam çeker giderim diyecektiniz ki bakın ozaman nasılda hizaya geliyorlar.

Hiç duymadım böyle bişeyi benim eşim benden daha meraklı insan duyguanıyor hareketlerini görünce şimdilik neysede 9 aya kadar hiç mi görmeyecek

Aynı şey bizimde başımıza geldi Eşim çok istemişti içeriye almadıkları gibi hastaneye geldiği için bile söylendiler. Bizde bırak doktoru hastanemizi bile değiştirdik hemen. Şimdiki doktorumuz çok tatlı eşim ilk tecrübesinden dolayı çekinmişti doktor hn kendisi çağırdı gelin bebeğinize bakın diye. Eşle bakmak daha güzel bi duygu onun içinde güzel oluyor ultrasyon resminde hareketlerini goremiyor ki ama boyle olunca hareketlendiğini bile farkediyor. Geçen hafta kalp atışlarını birlikte duyduk ikimizde çok heyecanlandık hatta muhabbetimiz sürekli olarak şu: kalbi nasıl atıyordu sen oradaki beyaz atan kalbi gördün dimi bi steteskop mu alsak duyulur mu bi daha dinlerdik oluyor. süper bir duyguydu,eşine bu duyguyu tatdırmalısın bence.

X