Eşimi muayenede içeri almadılar!

DivaSatanica

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2011
1.440
290
38
Merhaba kızlar,
Şu anda 7 haftalık hamileyim.İlk muayenede eşimi benimle gelmesi için çağırdım ancak doktor hanım erkekleri içeri almıyoruz dedi.Pek belli etmedim ama bozuldum buna.Sonuçta bu çocuğu ben tek başıma yapmadım.Görmek onun da hakkı.Toplam 3 kez muayene oldum.Elimde 2 tane ultrason görüntüsü var.Eşim pek dert etmiyor zaten ne işim var içeride diyor ama ben görmesini isterdim.
Siz de muayene olurken böyle birşey yaşadınız mı?Acaba bir süre sonra mı alacak içeri.Bu yüzden de doktorumu değiştirmek istemiyorum.Bunun dışında pek bir sorunum yok çünkü.

Merhaba kızlar,
Şu anda 7 haftalık hamileyim.İlk muayenede eşimi benimle gelmesi için çağırdım ancak doktor hanım erkekleri içeri almıyoruz dedi.Pek belli etmedim ama bozuldum buna.Sonuçta bu çocuğu ben tek başıma yapmadım.Görmek onun da hakkı.Toplam 3 kez muayene oldum.Elimde 2 tane ultrason görüntüsü var.Eşim pek dert etmiyor zaten ne işim var içeride diyor ama ben görmesini isterdim.
Siz de muayene olurken böyle birşey yaşadınız mı?Acaba bir süre sonra mı alacak içeri.Bu yüzden de doktorumu değiştirmek istemiyorum.Bunun dışında pek bir sorunum yok çünkü.

arkadaşım gayet normal devlet hastanelerinde erkekleri kesinlikle alamıyolar na mahrem olduğu için biz kadılar her türlü şeyi yaşıyoruz ama onlar bunu göremiyorlar ancak özel bir doktorun olursa her zaman eşini içeri alıyolar jinekolojik muayenelerde hariç sadece ultrasonla bakıldığı zaman sıkma canını erkekler bu tarz şeylere pek önem vermezler ultrason sonucunada baksa anlamaz bişey zaten ben kendimden biliyorum :)

Özel hastane,özel doktor,hep karından ultrason...Demekki benim doktorda var birşeyler.Anlamasa bile eşimin yanımda olması beni rahatlatırdı. :KK14:

ya doktorunuzla konusun ya da degıstırın.benı alttan muayene ettıgı halde uzerımı ortup esımı de kendısı cagırmıstı.

Hem devlet hastanesine gittim, hem özele gittim devlette kendim çağırdım içeri eşimi doktor bişey demedi, özelde de eşim kapıda bekliyodu doktorum zorla çağırdı :KK9:

ben özel bi hastaneye gittim pazartesi gunu gebelik suphesiyle sükür varmış eşim işten izin alıp gelecekti malum trafik biraz geç kaldı ama doktora eşim yolda ddim bekleriz oda görsün dedi hemşire çıktı dışarı eşimi bekledi gelir gelmezde aldı içeriye oda gördü ekranda görmek başka o an yanında olamk başka fotograftan görmek başka bence sonuçta tek başımıza yapmadıkya onunda hakkı bence orda olmak saçmalamış sizin doktor içeri almamakla

Esim izin alip gelirdi gormek icin valla...

Ben olsam doktoru degistirirdim..garanti olsun diye randevu alirken sormanizi tavsiye ederim...

Üzüldüm şimdi böyle olduğu için.Zaten psikolojik ve fiziksel olarak iyi değilim bir de bunun üzüntüsü çıktı.
Gittiğim hastane sülale boyu gittiğimiz bir yer üstelik.Tabii muhit biraz muhafazakar.Ondan oldu sanırım.
İşte baştan sormamanın sonucu bunlar.Neyse en azından sorar emin olurum bir dahaki muayenede.İşin daha başındayım.

Özel hastane,özel doktor,hep karından ultrason...Demekki benim doktorda var birşeyler.Anlamasa bile eşimin yanımda olması beni rahatlatırdı. :KK14:

Benim eşim ilk kontrollere gelememişti ultrason resimlerine bakıyordu sonrakine ben götürdüm ve doktor kalp atışlarını dinletti aşim ağladı. o günden sonra karnımı sevdi daha bi olaya girdi. onlar taşımadıkları için bizim gibi hissedemiyorlar ne yazık ki anca kucaklarına aldıklarında. Ayrıca artık babalar doğumada giriyor ve benim eşimde girdi bebeğimizin sesini elele tutuşarak ilk biz duyduk ilk biz gördük ilk biz kucağımıza aldık çünkü o BİZim. İKİMİZİN. Benim ne kadar hakkım varsa babasınında hakkı .Namahreme bişey diyemem ama zaten karından bakılıyor birsüre sonra. ayrıcada o benim kocam. Kadın kendisi çıplakken babasını görse kocasının arkasına saklanırmış. Doktorunu değiştir diyemem ama doktorun ameliyat yapmıyor veya komşumu yanıma alayım demiyorsun ki sonuçta. Israrcı ol bebeişinizn ilklerini yaşayın birlikte hayırlı olsun bebişin.

Benim eşim ilk kontrollere gelememişti ultrason resimlerine bakıyordu sonrakine ben götürdüm ve doktor kalp atışlarını dinletti aşim ağladı. o günden sonra karnımı sevdi daha bi olaya girdi. onlar taşımadıkları için bizim gibi hissedemiyorlar ne yazık ki anca kucaklarına aldıklarında. Ayrıca artık babalar doğumada giriyor ve benim eşimde girdi bebeğimizin sesini elele tutuşarak ilk biz duyduk ilk biz gördük ilk biz kucağımıza aldık çünkü o BİZim. İKİMİZİN. Benim ne kadar hakkım varsa babasınında hakkı .Namahreme bişey diyemem ama zaten karından bakılıyor birsüre sonra. ayrıcada o benim kocam. Kadın kendisi çıplakken babasını görse kocasının arkasına saklanırmış. Doktorunu değiştir diyemem ama doktorun ameliyat yapmıyor veya komşumu yanıma alayım demiyorsun ki sonuçta. Israrcı ol bebeişinizn ilklerini yaşayın birlikte hayırlı olsun bebişin.

Teşekkür ederim.Benim de şu anda tek isteğim bu.Onun olayın dışında kalmasını hiç istemiyorum.

insanın eşi namahrem olur mu,hem açıkta durmuyorsun ki öyle örtülüyor her yerin alttan bile olsa muayene. Hem de bu senin kararın günahsa günahı sana,ben de sinir oldum o heyecanı paylaşmanızı engellemiş.

Canım valla bende bugün ultrason için gittim aldı içeri hatta kendi dedi doktor babası gel sende bak diye.. Senin doktor tuhaf...

Bence bir an önce dr unuzu değiştirin,öyle saçma şey olur mu..
Hadi alttan muayene eder belki anlarım ama babası sonuçta nasıl heyecan yapıyorlar görülmeye değer.

Ben kısmetse salı günü doğum yapacağım eşimi doğuma sokmayı da düşünüyoruz..

Merhaba kızlar,

Canım benim bildiğim sonradanda almıyorlarmış devlette.
İmkanın varsa özele gidin yoksada yanında flaşdisk götürsen dr. görüntüleri ona atsa eşinde evde hareketli olarak görür bebeğini.

doktor hasta yakınını muayeneye almak zorunda değil, öyle bir şey yok.
sonuçta hasta haricinde biri olduğunda insan konsantre olamayabiliyor.
doktorunuzun tercihi sonuçta.

genelde alınır dıye bılıyorum benım cogu bıldıgım bırlıkte gırdıler.
sen baska doktora gorun bence canım.
esinin de hakkı yani
malum her doktor aynı olmuyor:KK31:

alttan muayelerimee bile yanımda olur eşim.

hiç onsuz muayene olmadım hatta eşim benden çok soru sorar.

bence dr.unuz biraz tuhaf kendi prensibidir muhtemelen

doktor hasta yakınını muayeneye almak zorunda değil, öyle bir şey yok.
sonuçta hasta haricinde biri olduğunda insan konsantre olamayabiliyor.
doktorunuzun tercihi sonuçta.

Bir doktorun ultrasonda bebeğe bakması benim şuan bir bardak su içmeme ne kadar konsantre olabiliyorsam Onun içinde o kadar kolaydır diye düşünüyorum. Abartmaya gerek yok bence. Ayrıca sizin dilinizde hasta olabilir ama sonuçta bebek bekleyen bir anne babadan bahsediyoruz burada, ameliyata akraba çağırma durumu değil.. Yasal durumunu ben bilemem uzmanlık alanım değil almak zorunda olmayabilir. Ancak Yıllardır gelişmiş ülkelerde doğuma babada girerken daha yeni yeni ülkemizde uygulanan bu duruma destek vermeliyiz. Hem anne açısından hem baba açısından hemde bebek açısından. Doktorun tercihi varsa HASTAnında tercihlerini unutmamak gerekir. İyi günler........

Devlet hastanesinde kesinlikle almıyorlar.benimde eşim girmemişti..
ama özel doktorum kendisi çağırdı eşin dişarıda ise isterse gelsin diye..özelde sorun olmaz diye biliyorum..
hem dediğiniz gibi anne kadar babanında görme hakkı var..bence doktorunuzla konuşun..yanında görmek istediğinizi söyleyin..

X