Hürrem sultan hamam otu yağı kullananlar

bir yazi buldum 'Bu maddeye hamamotu denmesinin nedeni eski dönemlerde kadınlar bu tüy dökücü karışımı evde uygulamak yerine hamamda uygularlardı. Bu nedenle hamamotu yağı veya hamam otu adı verilmiştir. Kötü kokusunun yanında hamamotunun yan etkileri ve zararları da mümkündür. Özellikle buhar yoluyla inhale edilmesi yani akciğerlere solunum yoluyla alınması durumunda hamam otu zehirli etki oluşturabiliyor. Ancak kullanımı konusunda güvenli ellerde uygulanırsa bu durumda hamam otunun yan etkileri ve zararları önemli ölçüde giderilebilir. Hamamotu yağı ise hamam otu tozuna nazaran daha az zehirli nitelik taşır zira yağın buharlaşarak akciğerlere ulaşması ihtimali bir hayli azdır. Ancak cilde sürülen hamamotu yağının cilt tarafından emilmesi ve absorbe edilmesi durumunda zehirli bileşikler hamamotu yağı vasıtasıyla cilt altına ve kan damarlarına ulaşabilmektedir. Bu nedenle hamamotu yağı sürüldükten ve tüy dökme işlemi tamamlandıktan hemen sonra yağ çözücü solüsyon veya sabun kullanılarak bölgenin yıkanması önem arz etmektedir.'
Bu yöntemden vazgeçin kizlar. Kandirmaca bunlar. Para tuzagi . Hemde sagligi tetikler. Agdaya alistirin kendinizi. Uyuşturucu kremler var . Onlarla ilk adimi atin . Artik şunu da anlayin yani o tüyler bedenin kimyasi geregi cikmak zorunda .

kılların çıkması doğa gereği tabiki ama kıllı bir şekilde gezmekte iyi olmuyor.kaşta gözde gerekli ama diğer yerlerde pek gereği yok.rahatsız edici birşey.hamam otu kullanmam ama bir daha.lazere devam etmek en iyisi ama tüp bebek tedavisindede zarar verir mi onu pek bilemiyorum tabi..

kılların çıkması doğa gereği tabiki ama kıllı bir şekilde gezmekte iyi olmuyor.kaşta gözde gerekli ama diğer yerlerde pek gereği yok.rahatsız edici birşey.hamam otu kullanmam ama bir daha.lazere devam etmek en iyisi ama tüp bebek tedavisindede zarar verir mi onu pek bilemiyorum tabi..

Zarar vercegini sanmiyorum

:KK47: aldım birinci seansı kullandm yüzümde ama yüzümde yanık gibi yaralar cıkardı işe yaradı mı onu da anlamıs değilim yüzümde henüz hiç bi etkisini görmedm

X