Tüm malvarlığını bağışladı

superisi22

hayat herşeye rağmen güzel
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2007
5.405
1.562
Tüm malvarlığını bağışladı
'Dağlar Kızı Reyhan' şarkısıyla ünlenen sanatçı Zaliha, 4 milyon lira tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladı.

$zaliha_640.jpg

Dağlar Kızı Reyhan' şarkısıyla ünlenen ve müzik yaşamını 1984 yılında bırakarak Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne yerleşen sanatçı Zaliha, 4 milyon lira tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi'ne bağışladı. Bodrum'da kız öğrenciler için yurt yapılması çalışmalarına başlayan Zaliha, "Şimdiye kadar çok çocuk okuttum. Kefenimi alıp gideceğim. Bugüne kadarki birikimlerimin emin ellerde ve eğitim için değerlendirileceğine inandığım için neyim varsa ÇYDD'ne bağışladım" dedi.

1984 yılında 42 yaşındayken, sanatının zirvesinde sahneleri bırakarak Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne Bitez Beldesi'ne yerleşen, eşi ölen, çocuğu da bulunmayan şimdi 70 yaşında olan Zaliha Özgen, apart otel işletmeye ve kaptanlık yapmaya başladı. Zaliha Özgen, sanat yaşamı süresinde ve turizmden kazanarak elde ettiği Bitez ve Bodrum'un Kumbahçe sitesindeki 3 lüks villasını, Bitez'deki 40 yataklı Zaliha Apart Oteli ve Gürece Köyü'ndeki deniz manzaralı 5 dönümlük arazisini eğitim amaçlı kullanılmak üzere ÇYDD Bodrum Şubesi'ne bağışladı. Zaliha, Şube Başkanı Meral Saraçbaşı'na noterden imzalı 4 milyon lira değerindeki bağış belgesini verdi.

X