Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim!

nilüfercim koskoca üstte yazanı görmemişim :KK1: sabah sabah iş sersemligimden sanırım..
tesekkür ederim .:KK34:

bu tamamen bitkisel mi peki_?

bir de ben sporu bazen sabah bazen aksam yapıyorum. spor sonrası yemekle mi alınmalı. :KK16: cok soru sordum :KK34:

Canım yemekle birlikte almalısın. Ürün bitkiselmiş.

anladım. bu solgar nedir peki?

bir de internetten baktım .nilüferin dediğine bir sürü değişik kutuda ürün ckıyor. kac mg almalıyz

"Solgar, metabo extreme ,gnc" cla markalarıdır. Bir de bunların kopyaları ve adileri oluyormuş.O yüzden güvenilir yerden, düzgün markalardan alınmalı. Dozaj konusunda ölçüt nedir henüz kesin bir bilgim yok. Araştırmalıyız ya da bir uzmandan bilgi almalıyız.

Son düzenleme:
"Solgar, metabo extreme ,gnc" cla markalarıdır. Bir de bunların kopyaları ve adileri oluyormuş.O yüzden güvenilir yerden, düzgün markalardan alınmalı. Dozaj konusunda ölçüt nedir henüz kesin bir bilgim yok. Araştırmalıyız ya da bir uzmandan bilgi almalıyız.

:26::26::26: bu forumda kullanan arkadaslar olmus 1250-1300 lük

karbonatlı suyun tadi fenaymış pek içemedim..
azcık katılıyo halbu ki değiştirdi hemen tadını:KK25:

karbonatlı suyun tadi fenaymış pek içemedim..
azcık katılıyo halbu ki değiştirdi hemen tadını:KK25:

Ben de ilk içtiğimde çok tuhaf geldi. Hatta su istediğinde babacığıma verdim çaktırmadan,lıkır lıkır içti gık demeden.Sordum tadı nasıldı diye, bulaşık suyu gibi dedi. :KK70: bastım kahkahayı.Sonra 2-3 gün içinde alıştım hatta şimdi diğer sular acımsı ve kötü geliyor.Az sabret hemen vazgeçme.Olmadı limonlu ya da elma sirkelide içebilirsin onlarda alkali yapıyor.

Ben de ilk içtiğimde çok tuhaf geldi. Hatta su istediğinde babacığıma verdim çaktırmadan,lıkır lıkır içti gık demeden.Sordum tadı nasıldı diye, bulaşık suyu gibi dedi. :KK70: bastım kahkahayı.Sonra 2-3 gün içinde alıştım hatta şimdi diğer sular acımsı ve kötü geliyor.Az sabret hemen vazgeçme.Olmadı limonlu ya da elma sirkelide içebilirsin onlarda alkali yapıyor.

bende dün esime icirdim :KK1: su istedi bende alkali verdim, normal su demi dedi, evet tabii kii askiim dedim... likir likir icti oda
hicbisey anlamadi :KK1::KK1::KK1:
icerken pek fark etmiyorda, ictikten bi kac dakka sonra agizda tuhaf bi tat oluyor ondan hoslanmiyorum
en iyisi damlalari almak

bende dün esime icirdim :KK1: su istedi bende alkali verdim, normal su demi dedi, evet tabii kii askiim dedim... likir likir icti oda
hicbisey anlamadi :KK1::KK1::KK1:
icerken pek fark etmiyorda, ictikten bi kac dakka sonra agizda tuhaf bi tat oluyor ondan hoslanmiyorum
en iyisi damlalari almak

:KK70: Ben kullanalı 1 ayı geçti ve hiç ama hiç bir şey anlamıyorum,ne içerken ne sonrası hiççç bir tuhaf şey hissetmiyorum ki tatsal anlamda dili,damağı çok hassas biriyimdir. :KK66:

tarçınlı su iiçiyorum ben de o da alkali diye okumuştum nette
kabuk tarçın ı şişenin içine atıyorum o zaten dibe çöküyor sık sık dolduruyorum zaten günde 3 lt içmek için tadı da az yoğun ve çok hoş
bir bardak suya ne kadar karbonat atıyorsunuz mesela

tarçınlı su iiçiyorum ben de o da alkali diye okumuştum nette
kabuk tarçın ı şişenin içine atıyorum o zaten dibe çöküyor sık sık dolduruyorum zaten günde 3 lt içmek için tadı da az yoğun ve çok hoş
bir bardak suya ne kadar karbonat atıyorsunuz mesela

Canım tarçın da çok faydalıdır,kan şekerini de dengeler. 1 Lt suya yarım çay kaşığı yeterli.

yaa ne güzel..tabi hiç içilmeyecek gibi değilde alışırım o zaman..
gerçi bizim musluk suyu gbi tadı:)
.bu karbonat vücuda zarar vermiyo dimi.
çöküp kalmasın biyerlerde limonluyu mu denesem:)

yaa ne güzel..tabi hiç içilmeyecek gibi değilde alışırım o zaman..
gerçi bizim musluk suyu gbi tadı:)
.bu karbonat vücuda zarar vermiyo dimi.
çöküp kalmasın biyerlerde limonluyu mu denesem:)

Zaten öyle az bir miktar kullanıyoruz ki,bir zararı olmazmış. Dr. Yasemin hanımın sözü. :KK66:

Arkadaşlar şu yazıyı okumuştum daha önce,sizinle de paylaşayım. Burada şu dikkatimi çekti; "- kan şekerini düzenlerler ve böylelikle, vücudun yağ yakmasını sağlarlar. ****Günde 1500-4500 mg alınması ****önerilebilir."
"
Alıntıdır ;

CLA

conjugated lionelic acid yani cla vucut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan alınması gereken bir yağ asididir...çeşitli besinler sayesinde cla vucuda girerek faaliyete başlar...
Kısaca bir kez daha paylaşayım ki bu esansiyel yağ asidinin gerçekte ne işe yaradığı ve aslında sanıldığı gibi vucuda yabancı bir ilaç olmadığı daha net anlaşılsın...
CLA, vücuttaki yağların yakılmasını sağlar. Vücutta doğal olarak bulunur ve sağlıklı bir glikoz ve insülin metabolizması sağlar. Başka bir deyişle, kan şekerini düzenlerler ve böylelikle, vücudun yağ yakmasını sağlarlar. Günde 1500-4500 mg alınması önerilebilir. Son yıllarda en çok kırmızı et ve peynirde bulunan Konjuge Linoleik Asit (CLA) ile yapılan çalışmalarda önemli bulgulara ulaşılmaktadır. Bu çok özel yağ asidinden sadece bazı kanserleri (kalın bağırsak, mide, göğüs, cilt ve prostat kanserleri) önlemede değil, kilo kaybını sağlamak amacıyla da yararlanılabileceği anlaşılıyor. Araştırmalar devam etmektedir. CLA’nın şimdiye kadar belirlenen bazı yararları şunlar:
· Metabolizmanızı hızlandırabilir: Özellikle hipotiroidi gibi metabolizmanızın yavaşlamasına neden olan bir rahatsızlığınız varsa, CLA desteğinden bu sorununuzu çözmede yararlanabilirsiniz.
· Vücut yağınızın azalmasını sağlayabilir: Yapılan çalışmalarda CLA desteğinin yağların kullanılmasını sağlayıp depolanmalarını önleyerek vücut yağını azaltmaya yardımcı olabileceğine işaret eden bulgular var.
· Kas gücünüzün gelişimini destekler: Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan kaslarınızın güçlenmesi ile daha çok yağ yakar, daha kolay kilo verirsiniz.
· Kolesterol ve trigliserit düzeylerinizi azaltabilir: CLA desteğinin HDL (iyi) kolesterolü yükseltip, LDL (kötü) kolesterolü azalttığını gösteren bulgular var. (annem kolesterol hastası, cla sayesnde kolesterol ilacı kullanmayı bıraktı)
· Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Güçlü bir bağışıklık sistemi ile enfeksiyonlara daha az yakalanırsınız. Vücudunuz serbest radikallerle daha kolay savaşır ve böylece tümör oluşumunu destekleyen etkenleri vücudunuzdan daha kolay uzaklaştırırsınız.
· Osteoporozdan korunmanızı sağlar: Özellikle menopoz döneminden sonra oluşan kemik mineral yoğunluğundaki azalmayı CLA desteğinin geciktirebileceği ileri sürülmektedir.
· Hücrelerde insülinin kullanılmasını kolaylaştırır: CLA şeker hastalarında ve şişmanlarda sık görülen insülin direncini azaltmada ve yüksek insülin düzeylerini dengelemede etkili olabilir. Şekerin hücre içine girip kullanılmasını sağlayarak kan şekerinin ayarlanmasını kolaylaştırabilir.(insülin direnci yüzünden kilo alan ve diyetisyene gittiği halde kilo veremeyen kuzenim cla sayesinde bu sorundan kurtuldu )

paki kızlar bu karbonatlı suyun içine ekstra tarçın limon vs. aynı anda ekleyip içsek nolur
Farkeder mi?

Bi de bu CLA yı şeker le ilgili hastalığı olanlar içmemeli diye bişey okudum. İçsem nolur ki acaba
Ben Hem Hashimato, Hipotiroidi, hem insülin direnci, hem de polikistik over hastalığı var.
Yani anlıcanız kilo almak sanki kaderim gibi:) Dört taraftan kuşatılmış durumdayım.:)

X