Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim!

Gerçekden eskişehir çok güzel oldu 7 yıl önce o porsuk olsun herşey çok kötüydü ama şimdi çok güzel ankara ya da gitsem konya yada esişehiri çok özlüyorum sazova çok güzel uzay gemisini şiddetle tavsiye ederim çok güzel

birlikden kuvvet dogar burada seninle sizinleyim belki daha önceki sayfada kendinizden bahsetmişsinizdir ama bakmadım tanısalık kaynaşalım kader birligi yapıp kiloları verelim :KK19::KK19::KK19:

3. şişe mi doldurdum karbonatımı attım 2 bardak da çay aldım biri form kayısılı biride yeşil çay limonlu onları yudumluyorum bu kez bu iş olacak :13::13::13:

Programi izledim ama hic begenmedim
Melek Baykalin kitabi hic okumadigi o kadar belli oluyordu ki, kendide hicbirseyi anlamiyor ve en kötüsü doktor hanimin anlatmasinada izin vermiyor.
yepyeni bisey ögreneceksiniz, daha önce hic islemedik bu diyeti diyor
halbu ki gül kaynak nerdeyse hergün konugu ve harfiyen ayni seyleri anlatiyor..
konulari sürekli ortada kesti cok sinir oldum, alkali suyu bile anlatamadi aysegül hanim, halbuki en önemli konu o...

Programi izledim ama hic begenmedim
Melek Baykalin kitabi hic okumadigi o kadar belli oluyordu ki, kendide hicbirseyi anlamiyor ve en kötüsü doktor hanimin anlatmasinada izin vermiyor.
yepyeni bisey ögreneceksiniz, daha önce hic islemedik bu diyeti diyor
halbu ki gül kaynak nerdeyse hergün konugu ve harfiyen ayni seyleri anlatiyor..
konulari sürekli ortada kesti cok sinir oldum, alkali suyu bile anlatamadi aysegül hanim, halbuki en önemli konu o...

tv izliyemiyorum ne anlatılıyor Melek hnm mı konuk dinlediklerini yazarsan sevinirim canım:KK34:

tv izliyemiyorum ne anlatılıyor Melek hnm mı konuk dinlediklerini yazarsan sevinirim canım:KK34:

evet melek baykala konuk oldu ama dedigim gibi pek birsey anlatamadi, 4-5 tarif verdiler, en yararlisi o oldu...
mor lahana salatasi,salatali enerji icecegi, avakado soslu atistirmaliklar, bagirsaklari calistirmak icin elmali bi icecek ve en son benim en begendigim tarif patatesli, soganli, ispanakli omlet yaptilar o gercekten harika görünüyordu.

evet melek baykala konuk oldu ama dedigim gibi pek birsey anlatamadi, 4-5 tarif verdiler, en yararlisi o oldu...
Mor lahana salatasi,salatali enerji icecegi, avakado soslu atistirmaliklar, bagirsaklari calistirmak icin elmali bi icecek ve en son benim en begendigim tarif patatesli, soganli, ispanakli omlet yaptilar o gercekten harika görünüyordu.

canım eger zahmet olmazsa paylaşırmısın tarifleri uygulayalım yada kitab da yazıyor mu tarifler canımmm:26:

Gerçekden eskişehir çok güzel oldu 7 yıl önce o porsuk olsun herşey çok kötüydü ama şimdi çok güzel ankara ya da gitsem konya yada esişehiri çok özlüyorum sazova çok güzel uzay gemisini şiddetle tavsiye ederim çok güzel

birlikden kuvvet dogar burada seninle sizinleyim belki daha önceki sayfada kendinizden bahsetmişsinizdir ama bakmadım tanısalık kaynaşalım kader birligi yapıp kiloları verelim :KK19::KK19::KK19:

3. şişe mi doldurdum karbonatımı attım 2 bardak da çay aldım biri form kayısılı biride yeşil çay limonlu onları yudumluyorum bu kez bu iş olacak :13::13::13:

:nazar: Merak etme olacak tabii ki :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Sabah, sabah ne kadar güzel bir haber bu böyle :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:....................... Ben 20 kilo başına bir litre su içtim bu da günde 6 litre su yapıyordu, altıyı her gün yakalamasam bile, 5 garanti içtim, içtiğim yeşil çaylar, limonlu sular hariç. Yanlış ve doğrularını günlüğüne girerek tabii ki yorumlarım ama bir şartla :26: senden rica ettiklerimi sen de dinlemelisin... :KK42: Ben senin geleceğini hissettiğim için buradaydım :KK49: Canım benim...

Cansın can.Çok teşekkür ederim.Beni nasıl gayrete getirdin bir bilsen.Allah her şeyi gönlüne göre versin.İNŞALLAH o sözü veriyorum.,İNŞALLAH mahcup olmam.Kalbim olacak bu sefer diyor.Deniz tuzu kullanmaya başladım, omega 3 e başlayacağım.CLA benim için biraz pahalı geldi, spor gerektirmemesi de ayrıca sevindirici.Tek korkum daha önce böbrek üstü bezleriyle ilgili bir hastalık geçirmiştim bu kadar su böbreklerimi yorar mı? Ayşegül Hoca'ya sorayım.Yarından itibaren mönülerimi yazmaya başlayacağım.:KK16:

Sevgili Dr. Ayşegül ÇORUHLU benim yazımı twitter hesabından yayımlamış, destek olan ve yazıyı okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. Kendisine de çok teşekkür ediyorum.

dr Aysegul Coruhlu ‏@aysegulcoruhlu
kadinlarklubu.com: The Leading Kadin Lark Lubu Site on the Net dan alinarak: Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim! Aslında serüvenim hiç... kadinlarklubu.com... | Facebook
Aç Yanıtla Retweetle Favorilere ekle

Dr Ayşegül ÇORUHLU'nun twitleri;

Papatya çayı uykudan önce iyi secenek. Asla çay kahve ve hatta yeşil çay bile içmem akşamları. Uyku derinliğini azalır.

Karbonatli suyla dis fircalayabilirsiniz. Karbinati direkt disinize surmeyin, minesi zedelenir. Agiz ici alkali olmali. Asitli olursa cürür

Zaman zaman disetleri kanayabilir. C vitamini takviyesi bu durumda yararlidir.

Hücre zarını adam etmezseniz yediklerinizi insülin içeri sokamaz, fazladan insulin az yesenizde kilolandırır vede hipoglisemi olur.

Uyurken oksijen iyonizeri ve burun açıcı bant kullanırım. Mutlaka odayı yatmadan havalandırırım. Tamkaranlıkta uyurum

Hergün yüzüm ellerim dışında boynuma da güneş kremi sürerim. Boyun bölgesi ce eller yaşı açık eder:KK43:(

Papatya çayı uykudan önce iyi secenek. Asla çay kahve ve hatta yeşil çay bile içmem akşamları. Uyku derinliğini azalır.

Beslenme uzmanı Ayşegül Çoruhlu, kanserin beslenme alışkanlıklarıyla olan bağlantısını anlatıyor. 09 Beslenme uzman Ayegl oruhlu, kanserin beslenme alkanlklaryla olan balantsn anlatyor. 09.11.2012 A HABER Haber izle

[video]http://tvarsivi.com/player.php?i=2012110277969[/video]

Antioksidanların kralı PATLICANdır. Patlıcan kabuğu kadar güçlü bir antioksidan yok. Komik gelebilir. Ama Bekleyin haklı çıkacağım.

Burundan İyi nefes alamıyorsanız uyku bantlarından takıp uyuyun. Odanızı havalandırın. Hava ionizeri kullanın. Uykuda iyi oksijen lazım.

11 en iyi uyku saati.11 sonrası ayakta kalmak bünyeye zarar. Uykunun anlamı 11de melaronin, gece 2ye kadar büyüme hormonu. Uykuda Yenilenin

Bilmek ezberlemek değil, neden-sonuç arasındaki ilişkiyi kurabilmektir

@MissAricik daha fazla yemelisin. Bu az. Lor, yumurta beyazı, daha cok sebze, zeytin, tahin, haslanmış patates...vs.

@smirnoff011 hazır sekerli meyve suyu içmeyin ve meyveyi bütün olarak yeyin.sadece suyunu degil.ama sebzelerin suyunu bolca için.

Beslenme uzmanı Ayşegül Çoruhlu, kanserin beslenme alışkanlıklarıyla olan bağlantısını anlatıyor. 08 Beslenme uzman Ayegl oruhlu, kanserin beslenme alkanlklaryla olan balantsn anlatyor. 08.11.2012 A HABER Haber izle

[video]http://tvarsivi.com/player.php?i=2012110247079[/video]

memenin içi yağ dolu ve toksinler yağı sever.memenize arada masaj yaparak toksınlerın lenfle atılmasına yardım edebılırsınız.

Keske herkesin banyosunda su için klor filtresi olsa. Klorsuz su Saç ve ciltde çok iyi geliyor

@MissAricik % 85lik çikolatadan azcık ye.Saat 4 gibi.Öğlenden sonra akşamdan önce. Yanına kahve içersen Türk kahvesi. 2 bardak alkali suyla

Obezite veya kilo sorunu fazla yeme davranışından çok yiyeceklerin içeriğiyle ilgili. Yiyecekler ve içeceklerin kötü türünün suçu.

Son düzenleme:
Cansın can.Çok teşekkür ederim.Beni nasıl gayrete getirdin bir bilsen.Allah her şeyi gönlüne göre versin.İNŞALLAH o sözü veriyorum.,İNŞALLAH mahcup olmam.Kalbim olacak bu sefer diyor.Deniz tuzu kullanmaya başladım, omega 3 e başlayacağım.CLA benim için biraz pahalı geldi, spor gerektirmemesi de ayrıca sevindirici.Tek korkum daha önce böbrek üstü bezleriyle ilgili bir hastalık geçirmiştim bu kadar su böbreklerimi yorar mı? Ayşegül Hoca'ya sorayım.Yarından itibaren mönülerimi yazmaya başlayacağım.:KK16:

:nazar:Bugün kendimi o kadar iyi hissediyorum ki, her gün burada sizin yazılarınızı okuyarak ve de yeni paylaşımlarda bulunarak ben de sayenizde tutunuyorum hayata. Canım benim başaracaksın, bundan adım gibi eminim. Deniz tuzu, omega 3 harika haberler. Diğer soruyu da Dr. hanıma danışman çok sevindirici. Menülerini sabırla bekliyor olacağım... Sevgiler Sevgiciğimmmmmm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

Sevgili Dr. Ayşegül ÇORUHLU benim yazımı twitter hesabından yayımlamış, destek olan ve yazıyı okuyan herkese çok teşekkür ediyorum. Kendisine de çok teşekkür ediyorum.

kadinlarklubu.com: The Leading Kadin Lark Lubu Site on the Net dan alinarak: Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim! Aslında serüvenim hiç... kadinlarklubu.com... | Facebook
Aç Yanıtla Retweetle Favorilere ekle

Dr Ayşegül ÇORUHLU'nun twitleri;

Karbonatli suyla dis fircalayabilirsiniz. Karbinati direkt disinize surmeyin, minesi zedelenir. Agiz ici alkali olmali. Asitli olursa cürür

Zaman zaman disetleri kanayabilir. C vitamini takviyesi bu durumda yararlidir.

Hücre zarını adam etmezseniz yediklerinizi insülin içeri sokamaz, fazladan insulin az yesenizde kilolandırır vede hipoglisemi olur.

Uyurken oksijen iyonizeri ve burun açıcı bant kullanırım. Mutlaka odayı yatmadan havalandırırım. Tamkaranlıkta uyurum

Hergün yüzüm ellerim dışında boynuma da güneş kremi sürerim. Boyun bölgesi ce eller yaşı açık eder:KK43:(

Beslenme uzmanı Ayşegül Çoruhlu, kanserin beslenme alışkanlıklarıyla olan bağlantısını anlatıyor. 09 Beslenme uzman Ayegl oruhlu, kanserin beslenme alkanlklaryla olan balantsn anlatyor. 09.11.2012 A HABER Haber izle

[video]http://tvarsivi.com/player.php?i=2012110277969[/video]

Antioksidanların kralı PATLICANdır. Patlıcan kabuğu kadar güçlü bir antioksidan yok. Komik gelebilir. Ama Bekleyin haklı çıkacağım.

Burundan İyi nefes alamıyorsanız uyku bantlarından takıp uyuyun. Odanızı havalandırın. Hava ionizeri kullanın. Uykuda iyi oksijen lazım.

11 en iyi uyku saati.11 sonrası ayakta kalmak bünyeye zarar. Uykunun anlamı 11de melaronin, gece 2ye kadar büyüme hormonu. Uykuda Yenilenin

Bilmek ezberlemek değil, neden-sonuç arasındaki ilişkiyi kurabilmektir

@MissAricik daha fazla yemelisin. Bu az. Lor, yumurta beyazı, daha cok sebze, zeytin, tahin, haslanmış patates...vs.

@smirnoff011 hazır sekerli meyve suyu içmeyin ve meyveyi bütün olarak yeyin.sadece suyunu degil.ama sebzelerin suyunu bolca için.

Beslenme uzmanı Ayşegül Çoruhlu, kanserin beslenme alışkanlıklarıyla olan bağlantısını anlatıyor. 08 Beslenme uzman Ayegl oruhlu, kanserin beslenme alkanlklaryla olan balantsn anlatyor. 08.11.2012 A HABER Haber izle

[video]http://tvarsivi.com/player.php?i=2012110247079[/video]

memenin içi yağ dolu ve toksinler yağı sever.memenize arada masaj yaparak toksınlerın lenfle atılmasına yardım edebılırsınız.

Keske herkesin banyosunda su için klor filtresi olsa. Klorsuz su Saç ve ciltde çok iyi geliyor

@MissAricik % 85lik çikolatadan azcık ye.Saat 4 gibi.Öğlenden sonra akşamdan önce. Yanına kahve içersen Türk kahvesi. 2 bardak alkali suyla

Obezite veya kilo sorunu fazla yeme davranışından çok yiyeceklerin içeriğiyle ilgili. Yiyecekler ve içeceklerin kötü türünün suçu.

meshur olduk :KK1:

Soframızdan eksik olmayan limonun faydalarını sorsak kaç tanesini sayabilirsiniz? Biz size 15 tanesini birden sıralayabiliriz!
$5899177795_b038e6c348.jpg
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Güçlü bir anti-kanserojen ve antioksidandır.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Tansiyonun düşmesini sağlar ve iyi kolesterolünüzü dengeler.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Limon çarpıntı sorununa birebirdir. Kalp damarlarını açarak kalp hastalıklarına iyi gelir.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Kanın temizlenmesine yardımcı olur.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• C vitamini sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu enerji ve direnci karşılamaya yardımcı olur. Nezle, grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Diş ve diş eti hastalıklarında limon suyu tavsiye edilmektedir.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Siyah noktalara ve özellikle yağlı ciltlere iyi gelir.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Asit içerdiği için vücuttaki enfeksiyonlara karşı savaşır.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Böbrek rahatsızlığı yaşayan kişiler, böbrek taşı ve kumu ile yaşamak zorunda kalanlar limon sayesinde bu sorunlarından kurtulabilir.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Kolesterol üzerinde dengeleyici bir etkisi vardır. Özellikle yüksek kolesterol sorunu yaşayan kişiler günlük yarım limon tüketerek bu sorunu giderebilir.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Kansızlık sorunu yaşayanlara limon tüketmeleri tavsiye edilir.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Burun kanamalarında az miktar limon suyunun burna çekilmesi, kanamanın durmasını sağlar.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Gıda zehirlenmesi yaşayan kişilere limon yedirildiğinde zehrin etkisi azalacaktır. Ancak mutlaka bir doktor gözetimi şarttır.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Ağız içi yaralarda limon suyu ile yapılan gargara yaraların iyileşmesini sağlar. Asidik özelliği ile ağız içi bakterilerin etkisini azaltır.[/FONT]
[FONT=freightsans_pro_bookregular]• Karaciğer hastalıklarında limon tüketimi tavsiye edilmektedir.

Alıntıdır...[/FONT]

iyi aksamlar ...tektek yazdiklarinizi okudumm...bu karbonat bildigimiz pastalar konulan degil sanirim...eczanelerde satiliyor oylemi...ben suan arabistandayimm...kullandiginiz vitaminleri eczaneden neler aldiginizi yazarmsiniz tkrardan...simdiden tsk ederim:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

:KK1:utandim:KK17:
sen izledin mi bugun programi? nasil buldun?

Utanma utanma :21: İzleyemedim canım dışarıya çıkmam gerekiyordu, ama senin yorumlarını okuyunca linkinden açtım öyle bir baktım, maalesef ki durum senin dediğin gibi olmuş ama üzüldüm, bir de ortalık yıkılırken ki linklerini verdim kanser vs ile ilgili bir sürü ana habere çıkarken ilk defa duyuyoruz deyince daha da üzüldüm... :KK43:

Utanma utanma :21: İzleyemedim canım dışarıya çıkmam gerekiyordu, ama senin yorumlarını okuyunca linkinden açtım öyle bir baktım, maalesef ki durum senin dediğin gibi olmuş ama üzüldüm, bir de ortalık yıkılırken ki linklerini verdim kanser vs ile ilgili bir sürü ana habere çıkarken ilk defa duyuyoruz deyince daha da üzüldüm... :KK43:

komik olan gül kaynak sürekli konuk melek baykalda ve anlattigi seyler yüzde 90 aysegül hanimla ayni,
hic duymadik diyince sok oldum, dedim hic mi dinlemiyorsun anlamiyorsun konuklarini... cok üzücü gercekten
aysegül hanimda cok mutsuz görünüyordu zaten, diger programlarda güller acan kadin cok durgundu...

iyi aksamlar ...tektek yazdiklarinizi okudumm...bu karbonat bildigimiz pastalar konulan degil sanirim...eczanelerde satiliyor oylemi...ben suan arabistandayimm...kullandiginiz vitaminleri eczaneden neler aldiginizi yazarmsiniz tkrardan...simdiden tsk ederim:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Öncelikle aramıza hoş geldin canım... Senin için tek tek yazıyorum;

1)Sodyum bikarbonat
2)Omega 3
3)TONALIN CLA

Listede başka şeyler de var... Ama yukarıdakileri ben ilk etapta hemen aldım.

]4)Magnezyum,mg tablet
5)Yeşillik tozu
6)Psylium fiber Tablet
7)Resveratrol tablet
8)Probiyotic tablet
9)Alpha lipoic acid, 100 mg
10)Florürsüz diş macunu
11)Glukobay, 50mg tablet

Hepsi için doktorunuzdan fikir almanız önerilir demiş, Dr. hanım. Bu arada 4 ile 6 arasında olanları ben henüz almadım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sormak istediklerini lütfen çekinmeden sor. Sevgilerle... :nazar:

Son düzenleme:
canim bu elma sirkesinden ne kdr koymak gerekiyor bardaga?
aysegül hanim bugun aksamlari elma sirkesi alindiginda daha rahat uyutuyor ve kaslari rahatlatiyor dedi
sabah sirti agriyanlara yardimci olabilir dedi
aldim elma sirkesini ama 1 tatli kasigi koydum, fazla mi acaba?
tadi cok kötü ya :26:

canim bu elma sirkesinden ne kdr koymak gerekiyor bardaga?
aysegül hanim bugun aksamlari elma sirkesi alindiginda daha rahat uyutuyor ve kaslari rahatlatiyor dedi
sabah sirti agriyanlara yardimci olabilir dedi
aldim elma sirkesini ama 1 tatli kasigi koydum, fazla mi acaba?
tadi cok kötü ya :26:

Canım ben daha önceden de elma sirkesi içerdim, faydasını hissederdim... Ben de bir tatlı kaşığı koyuyorum bardağa. Ama ölçüsü ne kadar olmalı hiç bilmiyorum :26: Bir araştıralım bakalım...

X