2013'te Yeniden Tüp Bebek Deneyeceklerin Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Eylül ayında ilk tüp bebek denememi yaptım ve maalesef sonucum negatif oldu...
benim gibi tüp bebek denemiş ve negatif sonuç almış arkadaşların bir sonra ki denemelerine kadar birbirlerine destek olmaları için böyle bir konu açmaya karar verdim..

2013 Ocak-Şubat'ta 2.denememi yapmayı düşünüyorum, merkez veya doktor değiştirmelimiyim? doktorum şimdilik gerek yok desede genetik testler, rahim filmi, histeroskopi, kan pıhtılaşması kontrol testi yaptırmalımıyım? diye düşünüyorum...

bir sonra ki denemem de 5. gün transferi veya kabuk soydurma istiyorum diye ısrarcı mı olsam? diye de düşünüyorum...

kimbilir sizler neler düşünyorsunuz :))

gelin birbirimizle bilgilerimizi, düşüncelerimizi ve sorularımızı paylaşarak umutlarımızı arttıralım diyorum...

Merhaba,

7 ocakta ilk tüp bebek denememin sounucu olarak bır adet bes gunluk embrıyo transfer edıldı. kan testımızın sonucunu aldık ve malesef olumsuz sonuclandı denememız.
ben Brüksel Tüp Bebek Merkezi'ne gittim. genel olarak ılgılerınden memnunum dondurulmus 3 tane daha embrıyom var ama acıkcası ne zaman yaptırmalıyım yenı tedavıyı bılmıyorum. acaba ıkıncı denememde yıne tek embrıyo mu transfer edcekler?
ınanın bana 2bucuk senenın sonunda anladım kı hersey kısmet 5. gun embrıyosu ve cok kuvvetlı dedıler. gebe kalmaman ıcın hıcbı sorun yok dedıler. ama olmayınca olmuyor. kafam cok karısık. 3. denemeye kalırsam nereye gıtmelıyım ne yapmalıyım bılmıyorum :)

Aynennn...... Benim de 28 Aralıkta transferim oldu..4 yumurta toplanabildi :KK43: benim de 1 tanesi döllendi.. sonuç negatiff... aynı bende o süreçleri iğneleri ilaçları yaşamaktan korkuyorum ama yapacak bişeyimiz yok.. bebişler için mecburuz :KK43:

Evet bebişlerimiz için mücadeleye devam etmeliyiz.
Bu günlerde geride kalacak ..
Bebişlerimizi kucağımıza alacağımız, boncuk gözlerine bakarak mis kokusunu içine çekeceğimiz günlerde gelecek

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar. Ben Anatolia Tüp bebek merkezinde 2 tüp bebek denemesinden de negatif sonuç aldım. Merkezden hiç memnun kalmadım. Hem tıbbi olarak yeterli ilgiyi göstermediler hem de bizi resmen soydular. Ben güvenebileceğim, benim durumumu araştırıp bana göre bir tedavi sunabilecek bir yer arıyorum. Ankara'da önerebileceğiz bir hastane veya özel merkez var mı?
Teşekkür ederim.

Selam arkadaşlar. Ben Anatolia Tüp bebek merkezinde 2 tüp bebek denemesinden de negatif sonuç aldım. Merkezden hiç memnun kalmadım. Hem tıbbi olarak yeterli ilgiyi göstermediler hem de bizi resmen soydular. Ben güvenebileceğim, benim durumumu araştırıp bana göre bir tedavi sunabilecek bir yer arıyorum. Ankara'da önerebileceğiz bir hastane veya özel merkez var mı?
Teşekkür ederim.

canım ben recai papuccu ya gidiyorum, aslında bende eylül gibi anatolia ile görüşmüştüm, oraya gidecektim ama sonra timur gürgan ile recai papuçcu arasında kaldım, recai hocaya karar verdim, bugün tahlil yaptırdım negatif çıktı, ikinci kez recai hocaya gideceğim yine, şuanda üzüntüm çok yeni gerçi, birkaç ay ara veririm sonra başlarım diye düşünüyorum

Arkadaşlar bir negatif sonuçtan sonra uzun bir süre araştırdım ve 2. kez denemeden önce yaptıklarım inşallah sizlere bir faydası olur

1-Karyotip analizi(genetik)
2-Kardiyak Panel(pıhtılaşma)12 adet değere bakılıyor.
3-MR çektirdim(miyom tespit edildi)
4-HSG rahim filmi çektirdim
5-Histeroskopi ile aldırdım miyomu(tanısal amaçlıda yapılabiliyor yapışıklık falan varsa temizleniyor)
6-Histeroskopi sırasında rahmimin T şeklinde olduğu görüldü bu ve benzer rahim anomalilerinde bebek tutunamayabiliyor yada kayıplar olabiliyor.
7-Homosistein
Crp
Beta endorfin(doğurganlık)
CD56 Naturel Killer(bağışıklık)
ACA Igg
ACA Igm
değerlerine baktırdım.Sizlerde internette bunları bir araştırın derim.Hiç bir sorun olmadığı söylenerek gayet kaliteli embriyolar transfer edildi araştırılmadan "sonuç olumsuz yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam" ve bakın kendi çabalarımla araştırdığımda neler
neler çıktı.Emek, masraf, hayaller, boşa giden zaman bizim dışımızda çokta umrunda değil diye düşünüyorum kliniklerin bilemiyorum hepsi böyle değildir belki ama bu devirde birazda kişi kendi çabalamalı yoksa yarı yolda kalabiliyorsun.Tabiiki nasip hayırlısı olsun hepimiz için biz elimizden geleni yapalımda Güzel Allahımda boşa çıkarmaz umarım çabalarımızı.

Merhaba,

7 ocakta ilk tüp bebek denememin sounucu olarak bır adet bes gunluk embrıyo transfer edıldı. kan testımızın sonucunu aldık ve malesef olumsuz sonuclandı denememız.
ben Brüksel Tüp Bebek Merkezi'ne gittim. genel olarak ılgılerınden memnunum dondurulmus 3 tane daha embrıyom var ama acıkcası ne zaman yaptırmalıyım yenı tedavıyı bılmıyorum. acaba ıkıncı denememde yıne tek embrıyo mu transfer edcekler?
ınanın bana 2bucuk senenın sonunda anladım kı hersey kısmet 5. gun embrıyosu ve cok kuvvetlı dedıler. gebe kalmaman ıcın hıcbı sorun yok dedıler. ama olmayınca olmuyor. kafam cok karısık. 3. denemeye kalırsam nereye gıtmelıyım ne yapmalıyım bılmıyorum :)[/QUTE]

slm arkadaşlar 4.tüp bebek denememi istanbul bahcecide yaptırdım bugün transferimin 3.günü neolur bana dua edin..kısaca deneyimimden bahsediyim sizlere sakın üstüste dneeme yapmayın bu size cok zarar verebilir nitekim benim sapasağlam tüplerim bu denemelerde enfeksiyon kaptı ve ikisi birden kapandı hatta tüplerden bırırnın içindeki sıvı rahime akıp gebeliği önlediği için ameliyat oldum ve bir tüpüm alındı.sürekli stres ortamndaı olduğum içinde haşimato diye bir hastalık çıktı bende troit bezlerinin iltihaplanmasıyla ortaya cıkarmış buda düşüğe sebep olurmuş.bu hastalıkların hepsini bahcecide doktorum erbil bey ortaya cıkardı saolsun hibir doktor bukadar kapsamlı araştırma istememeişti bide tavsiyem embriolarınıza genetik tahlil yaptırın benden 25 yumurta cıktı 8i döllendi genetik incelemede geriye 2 tane kaldi ikiside transfer yapıldı hayırlısı bakalım herkesin gönlüne göre verir inşallah

Merhaba,

ınanın bana 2bucuk senenın sonunda anladım kı hersey kısmet 5. gun embrıyosu ve cok kuvvetlı dedıler. gebe kalmaman ıcın hıcbı sorun yok dedıler. ama olmayınca olmuyor. kafam cok karısık. 3. denemeye kalırsam nereye gıtmelıyım ne yapmalıyım bılmıyorum :)[/QUTE]

slm arkadaşlar 4.tüp bebek denememi istanbul bahcecide yaptırdım bugün transferimin 3.günü neolur bana dua edin..kısaca deneyimimden bahsediyim sizlere sakın üstüste dneeme yapmayın bu size cok zarar verebilir nitekim benim sapasağlam tüplerim bu denemelerde enfeksiyon kaptı ve ikisi birden kapandı hatta tüplerden bırırnın içindeki sıvı rahime akıp gebeliği önlediği için ameliyat oldum ve bir tüpüm alındı.sürekli stres ortamndaı olduğum içinde haşimato diye bir hastalık çıktı bende troit bezlerinin iltihaplanmasıyla ortaya cıkarmış buda düşüğe sebep olurmuş.bu hastalıkların hepsini bahcecide doktorum erbil bey ortaya cıkardı saolsun hibir doktor bukadar kapsamlı araştırma istememeişti bide tavsiyem embriolarınıza genetik tahlil yaptırın benden 25 yumurta cıktı 8i döllendi genetik incelemede geriye 2 tane kaldi ikiside transfer yapıldı hayırlısı bakalım herkesin gönlüne göre verir inşallah

buarada sonucum neolur bilmiyorum suan ama arastırma konusunda bahceciye hayran kaldım hiçbir doktor bizi bukadadar kapsamlı araştırmamıştı size tavsiyem kendinizi ve eşinizi iyce araştırtmadan transfer olmayın bu sizi çok yıpratır ayrıca balık yağı vitaminleri kullanın folik asit mutlka alın bizde eşimdede sorun olduğu için balık yağını oda kullandı elevit diye bir vitaminde kullanıyorum gebeliği kolaylaştırıyormuş biz elimizden geleni yapalımda gerisi allaha kalmış arkadaşlar hayırlısıylea sağlıklı bir şekilde bebklerimizi kucağımıza alsaydık dualarım sizinle lütfen banada dua edin

arkadaşlar allah hepinize yardım etsin bu konularla okadar çok uğraştım araştırdımki sizi çok iyi anlıyorum ben 8 yıllık evliyim sorunumuz açıklanamayan infertilite idi.ilaç tedavileri aşılamalar ve en son tüp bebekti mayıs 2013 ist tüp bebek merkezinde randevu almıştım aret kamar dr.ama rabbim okadar büyükki bana en güzel mucizesini lütfetti kendiliğinden oldu şimdi 8 haftalık hamileyim rabbim herkese nasip etsin hasretle bekleyen herkese inşalah sizlerinde gerek kalmaz süpriz olur inş.bu konunun ne kadar hassas ve çok özel olduğunu benden iyi kimse bilemez boş konuşan kendince durumun hassasiyetini bilmeden yorum yapan anlayışsız doğum hamilelik muhabbetleri toplu oturmalarda hep yalnız ben hep gözlerim dolu boğazımda koca bir düğüm öylesine demedi demesin gibisinden laf olsun diye saçma teselli sözleri seninde olur merak etme gibi vs vs kısacası bunları yaşayan ben allahım hasretle yıllarını vermiş isteyen bekleyen herkese en kısa zamanda nasip eder inş bunu canı gönülden diliyorum arkadaşlar .

arkadaşlar allah hepinize yardım etsin bu konularla okadar çok uğraştım araştırdımki sizi çok iyi anlıyorum ben 8 yıllık evliyim sorunumuz açıklanamayan infertilite idi.ilaç tedavileri aşılamalar ve en son tüp bebekti mayıs 2013 ist tüp bebek merkezinde randevu almıştım aret kamar dr.ama rabbim okadar büyükki bana en güzel mucizesini lütfetti kendiliğinden oldu şimdi 8 haftalık hamileyim rabbim herkese nasip etsin hasretle bekleyen herkese inşalah sizlerinde gerek kalmaz süpriz olur inş.bu konunun ne kadar hassas ve çok özel olduğunu benden iyi kimse bilemez boş konuşan kendince durumun hassasiyetini bilmeden yorum yapan anlayışsız doğum hamilelik muhabbetleri toplu oturmalarda hep yalnız ben hep gözlerim dolu boğazımda koca bir düğüm öylesine demedi demesin gibisinden laf olsun diye saçma teselli sözleri seninde olur merak etme gibi vs vs kısacası bunları yaşayan ben allahım hasretle yıllarını vermiş isteyen bekleyen herkese en kısa zamanda nasip eder inş bunu canı gönülden diliyorum arkadaşlar .

Anlattıklarını gözlerim dolu okudum arkadaşım cok mutlu oldum senin adına sağlıkla kucağına al.. Allah bizede nasip edermi acaba bugün transferimin 4.günü 4.denemem.

amin canım sağolasın rabbim sanada nasip edecektir mutlaka ama sabır en büyük sınav bunu başarmak çok zor eğer miniğinin bu dünyada nasibi varsa mutlaka seni bulacaktır.oda kendisi için melek olan annesini bulacaktır inş bu ay yalnız değildirsin.annesine sürpriz yapmaya hazırlanan bir bebişin vardır bunu canı gönülden diliyorum.

amin canım sağolasın rabbim sanada nasip edecektir mutlaka ama sabır en büyük sınav bunu başarmak çok zor eğer miniğinin bu dünyada nasibi varsa mutlaka seni bulacaktır.oda kendisi için melek olan annesini bulacaktır inş bu ay yalnız değildirsin.annesine sürpriz yapmaya hazırlanan bir bebişin vardır bunu canı gönülden diliyorum.

cok teekkür ederim gerçekten ama bugün ben cok umutzusluğa kapıldım ya benim rahmimde bişey tutunmaz gibi geliyor bana kendi kendime cok sinirleniyorum bikaç belirti yaşıyorum karnımda batmalar ve inanaılmaz kasık ağrılarım var daha önce hiç olmamıştı ama negatifi alacam diye cok korkuyorum

arkadaşlar aranıza yeni katıldım ilk tüp bebek denememi 2009 da yaptık sonuç negatif eylülde 2.denememizi yapacağız doktorum rahmime bakılacağı söylnedi anestezi verilerek bunun hakkında bilgisi olan varmı laporoskopi hakkında

X