2012 kasım bebekleri büyüyor..

benim bebiş sormayınki hasta oldu grip öksürük derken sol tarafı ciğerlerin bronşitiloit olmuş hastanede yattık 2 gün maalesef.

ama ben o kadar üzüldüm ağladım ki keşke ağlamasaydım o kadar çocuk bu geçer diyemedim ki.eee sonunda ne oldu sütüm gitti birdenbire sanırım sıkıntıdan bide ben sağmıyorum sütümü SAĞMAK GEREKİRMİ MAKİNEYLE ONUDA BİLMİYORUM GERÇİ.,

2-3 gündür az azzzz geliyor ama çok az geliyor neler denedim sizlerin bu konuda bildikleriniz varmı.denediklerimi yazayım
1- tatlı ye dediler bol bol yyiyorum
2-bulgur ye ama işe yaramadı
3- taze soğan ehhh az yarıyor
4- zeytinyağı çökelek
5-humana still çay
6-rezene anason kimyon ıhlamur karışımı çay
7-tere
başaka bildiğiniz varmı arkadaşlar.

cnm bnm oğlumda 9 kasım doğumlu.ben daha anne sütü ve aptamil mamadan başka bişi vermiorum tabi ara sıra rahatlaması için melisa ve papatya çayı veriorum drum 4.aydan sonra demişti onu beklioruz bu arada portakal gaz yapar dikkat ett daha çok erken onun içinn

benm dktorumda vermemei söyleedi bnde anne sütü ve aptamil devam ediyorum bu ay kilo alımımız yarı yarıya düştüğü için aptamil mamayı 3 kere veriyorum eskiden sadece gece yatrken veriyodum bnde pek şimdiden verme taraftarı değilim çnkü dktorlar ek gidalara başlarken bile sadece 1 çay kaşığı başlanıcağını söylüyp bnde vermek istemiyorum şimdiden dktorum 4.aydan snra dedi bzde o zamn başlarız bide herşey vermeyn bnce bebeklerinze çnkü sindirim sistemleri daha yeni gelişiyo çok yüklenmemek gerek çok tatlı şeyler memeyi bıraktıyormş bnm kayınvalidem illa tattıracak portakal zaten verilmemeli asitli snçta ama dinlemiyor [/QUOTE]

ayne cnm bizdede 3.ay kontrolde sadece 500 gr almıştı oğlum.bende 3 kez fln veriorum normalde sütüm var ama doyurmadığını söledi dr. bakalım 4.ay kontrolü iple çekiorummm..

arkadaşlar kasımda doğum yapıp kaç kişi adet oldu acaba? yada olmadı?

cnm bende 9 kasımda doğum yaptım ama hala adet olmadım dün dr uma kontrole gittim simir testi ve kan testi yaptırdımmm.kan değerlerim güzeldi smiri 10 gün sonra öğrenicem fakat yumurtalıklarımda kist çıktı şimdi adet olmayı beklicemm..eğer olmazsam uzun süre daha o zaman drum müdahele edeceğini söledii..

Slm kizlar ben 31 ekimde dogum yaptim.kirkim ciktiktan sonra 3aylik igne vurunsum.benim surekli kanamam var.adet mi ignenin yan etkisimi bilmiyorum.yarin doktora gidecegim.bakalim ne diyecek?

cnm dr um iğnelerin adet düzensizliği yaptığını söledii.ondandır büyük bi ihtimall.

benim bebiş sormayınki hasta oldu grip öksürük derken sol tarafı ciğerlerin bronşitiloit olmuş hastanede yattık 2 gün maalesef.

ama ben o kadar üzüldüm ağladım ki keşke ağlamasaydım o kadar çocuk bu geçer diyemedim ki.eee sonunda ne oldu sütüm gitti birdenbire sanırım sıkıntıdan bide ben sağmıyorum sütümü SAĞMAK GEREKİRMİ MAKİNEYLE ONUDA BİLMİYORUM GERÇİ.,

2-3 gündür az azzzz geliyor ama çok az geliyor neler denedim sizlerin bu konuda bildikleriniz varmı.denediklerimi yazayım
4- zeytinyağı çökelek
5-humana still çay
7-tere

cnm sütünün artması için en önemli olan şey bol sıvı tüketmek özellikle de su.suyu günde muhakkak günde 2 lt su tüket daha sonra tahin helvası ye bana ii geldii.birde son olarak kabak tatlısı cnm diğer tatlıları fazla tüketmene gerek yok işe yaramayacaktırr. rezene çayı ve ıhlamur sadece seni ve bebeğini rahatlatır kimyon gaz giderir.humananın still tee çayını günde 4 bardak iç azaltma ve aksatma

4- zeytinyağı çökelek
5-humana still çay
7-tere

dere otu fln diyorlar ama herşey sana bağlı bence , sende moral olmayınca direk süte olumsuz yönde etkiyor. bende iki-üç hafta kadar önce grip oldum . doğumdan sonra içmediğim ağrı kesiciyi hasta olduğumda içtim . yalnızım , bebeğimle ilgilenemiyorum ya onada bulaştırırsam acaba viral mi hastalığım , viralse sütümle geçer bu şekilde düşüne düşüne sütüm gitti. bu sefer sütüm yetmediğinde karnının açlığına o ağlar , kafamı kaldıracak halim yok ağlıyor susturamıyorum , sütüm yok diye ben ağlarım ...
annenin morali varsa sütü var demek olduğunu böylelikle anladım , bebeğin hasta iken ne kadar keyfin olur ama sütünü düşün , sütünün iyileştireceğini .. vs kendini motive et Allah tez vakitte bebeğinede şifa versin , ben sütüm azaldığında sağmıyorum zaten az bari göğsümde dursun yağlansın doyuruculuğu artsın diye

Biz 4 kasım dogumluyuz teyzesi,:nazar:yatağına koydugumda hemen uyku arkadaşını veriyorum eline ve müziğini aciyorum,10 dk oyalaniyo yanlız huysuzlaninca yanına gidiyorum emzigini veriyorum ve düşmüşse elinden uyku arkadasini veriyorum tekrar eline,sonra sağa döndüruyorum :nazar:poposuna pit pit uyuyor,eğer ağlarsa kucağımda susturup tekrar yatiriyorum ,kucağımda uyutmaya çalıştığımda daha fazla agliyodu onu uykuya mecbur:nazar: birakiyodum sanki ,şimdi kendi kendine daliyo ve daha az agliyo:nazar::nazar:

canım uyku arkadaşınızla bizi de tanıştırırmısın.ben de almayı düşünüyorum karar veremedim

evet bende diğer bebeklerle bu yüzden kıyaslamamaya çalışıyorum. biz de 2.500 doğduk şimdi 5 kiloyuz. 3. ayda doğum kilosunun iki katına çıkması gerekiyormuş tam sınırdan kurtardık:) ama merak ediyorum 3 aylık olup bizim kadar minik olan var mı arkadaşlar?

biz varız katreinur. biz de 2600 doğmuştuk. 4. aydayız 6 a ramak var daha:-)))) neyle besleniyo, anne sütü mü sadece

4- zeytinyağı çökelek
5-humana still çay
7-tere

Oncelikle gecmis olsun cnm
1 ay once benimde ogljm oldu arkasindn kixim hasta oldu ve benimde sutum uok denilck kadar azaldi cok uzuldm Ama aukur sonradan artti sakin sutum gitti gelmick deme cnm bunlara ek dereotu boza corekotu tarcin havuc ve tahin helvasu en etkilide tahin hekvasi oldu cnm sevmeme ragmen zorka yedim o gece dokdu goguslerim
Teldn yaziyom yanlid yazdiysam tatlum kusura bakma

Kizlar bizim pasa 4 aylik oldu costu kut yuzudtu donup duruyo hele toto ciplakken

Bide eki srtik cok ilgidini cekiyo dunden beri o parmaklar hep 4 bakarken goxleri sasi yapiyo ole tatli oluyoki anlatamam

Masallah aras a. Benim buyuk oglum da 3 aylikken odanin icinde dönerek turluyordu. Bu bebi daha totosunu kaldirmiyor. Kucakta gezecek yada uyuyacak. Tembel biraz:-)

Masallah aras a. Benim buyuk oglum da 3 aylikken odanin icinde dönerek turluyordu. Bu bebi daha totosunu kaldirmiyor. Kucakta gezecek yada uyuyacak. Tembel biraz:-)

Tatlim bizim kizda 4.5 ta falan dondu aras abladanda hixli cikti oh senin yavruck kendini yipratmiyi demek ah hareketlendimmi tutamicaz cnm nasilsa dimi

biz varız katreinur. biz de 2600 doğmuştuk. 4. aydayız 6 a ramak var daha:-)))) neyle besleniyo, anne sütü mü sadece

yalnız değilmişiz demekki:)) bende burada görünce 7-8 kilo tosuncukları bizim kadar miniği yok sanırım diye düşünüyordum. evet canım sadece anne sütüyle besleniyor sizin nasıl?

4- zeytinyağı çökelek
5-humana still çay
7-tere
Canim gecmis olsun hastalik cok uzuyor haliyle. Sut icin, dün ben kısır yedim, sonra rezene cayi içmiştim. Goguslerim acıdı gece ve şişti.maşallah diyeyeim. Ayrica tahin helvasi da iyi geliyor. Kuru dut, maltana diye icecek. Birde kabak tatlisi, aşure. Ben de işe yaradılar.

Tatlim bizim kizda 4.5 ta falan dondu aras abladanda hixli cikti oh senin yavruck kendini yipratmiyi demek ah hareketlendimmi tutamicaz cnm nasilsa dimi

Sorma hiç yipratmiyor. Evin paşası diyoruz:-) buyuk oglum 5 aylıkken sürünerek emekliyordu. Ve çok hareketliydi. 3 yaşından sonra duruldu. Bu bari sakin olsun biraz.

ay canım kıyamam o kadarmı yaa üzüldüm insanın elinden birşeyde gelmiyor.doktorlar bazı ilaçları yan etkileri sebebiyle hastalarına kullandırıyorlar , mesela benim doktorum bundan önce karnımdaki ceninin kalp atışlarının durması sebebi ile düşük yapmam için mide ilacı vermişti yan etkisi rahimdeki kasları geriyormuş. ama tabi konu çocuk olunca farklı.ben olsam kullanmazdım.

bizde bir gece gaz sancısından acaba başka birşeyimi var diye acile gitmiştik doktorumuz fitil vermişti.mecbur kalırsan kullan demişti ama .çok ağlasada öyle krize girmediği sürece vermek istemedim. sadece 1 kez kullandım.bitkisel şeyler yap canım mesela tane kimyonu kaynat ver. ıhlamur, rezene bunlar rahatlatır uyku yapar belki.

tatlım bu bitki çayları kaç kaşık veriyorsun ben ıhlamura başladım 2 kaşık hasta oldu benim kızım ya sorma ya

canım sorun gaz değil. inan çok rahat gaz çıkarıyor.
nedensiz bir ağlama ..
anason çayı denedim olmadı.... uyku problemöide yok. sadece uyanıkken inanılmaz ağlıyor...
gece uykusuna 12 gibi geçerdi. ve gündüz 1 de uyanır. ondan sonra da çıldırmış gibi ağlar...

morarıyor ağlarken katılıyor yoksa hiç denermiyim :KK43:

Bence Dr unuzun tavsiye ettiği şurubu kullanmayın çünkü uyku ile çözüme kavuşturmak bebek icin ilerleyen zaman diliminde tahribata meden olabilir gaz geçici bir dönem nü dönemi sabırla geçirmek en önemlisi.
gaz değil ki sorun. ve morarıp bilincini kaybediyor. ağlarken kendini frenleyemiyor. ve bu yüzden mama da yemiyor. aç kalınca daha da .çok ağlıyor.

off canım. bir de o anki halimizi görsen. o gece 6 kişi neler yaptık olmadı. :KK43:
aç olduğu için daha beter ağlıyor. inadını yanipde beslenmiyor.

bakın denediğim yöntemlerin bir kısmını yazayım..
atladığım varsa sizde söyleyin

arabada geziyoruz. kesmeyince rap müzik açıyoruz son ses. biraz işe yarıyor...
battaniyede sallıyoruz.
bebek arabasıyla geziyoruz
oto koltuğunda sallıyorum.
bunların yanına elektirk süpürgesi,fön makinesi,tef,kolik müzik de eşlik ediyor.
kucakta hoppacık.
suyla oynatıyorum.
oyuncak sesleri
evde köpeklerimiz var biraz onlara bakıyoruz.
çingene beşiğinde sallıyorum.
her gece yapıyoruz bunları....uykuya geçemiyor:KK43: geçince çok uyuyor zaten[/QUOTE]

tatlım gaz sancısı varsa emmiyor benimkide bende ayağa kaldırıyorum dik şekilde meme veriyorum karnı karnıma değiyor bira zkarnımı bastıryorum karnına sıkışsın rahatlasın ancak ozaman emiyor sonra yavaş yavaş dik pozisyondan yatar pozisyona geçiyorum.dik pozisyonda emzirmek doğru değildir tabiki ama ne yapayım mecburum.
reddiyor.

Eki Görüntüle 637329 Eki Görüntüle 637339 kızlar ya bneım pamuk oğlum tam 4 aylık oldu gunler öle cabuk gecıyokı anlamıyorum
her gecen gun farklı şeyler yapıyo ve ba bı kere daha buguzel duyguyu yasadıgım ıcın rabbıme sukur ettırıyo
öle tatlı öle gulec kı 4 ayda artık ezberlerım her halınden ne ıstedıgını ne ıhtıyacı oldugunu anlar oldum bu nasıl guzel duygu
rabbım ısteyen herkese tattırsın

nıce 4 aylara guzel oglummmmmmmmm

maşalahhhhhhhhhh süphanallah

sanırım yakın zamanda oturtmaya başlıycaz. ben de hafif oturur biçimde tutmaya çalışıyorum ama mümkün değil kaldırıyor kendini:) zaten artık kucağımda yatıramıyorum ağlamayı basıyor illa kalkacak bi etrafı görecek. ne olup bitiyo öğrenmem lazım:)) diye bakınıyo etrafına:)

ayyy benimkide 3 aylık olmasına 4 gün var doğruluyor resmen yaaa oturacak resmen.

cnm bız t-yarende gıtıştık babası arasıda göturcez dıyo bende aklıma gelenlerı soruyorum bır bır ıste
haha göz rengunu bıle sordum

göz rengi tam olarak hangi ayda netleşirmiş bilen varmı ya.bizimkide mavi ela karışım gibi bişey değişmesin istiyorum keşke böyle kalsa bu arada 4 gün sonra 3 aylık olacaz değişir herhalde.

25 kasımda doğum yaptım 11 ocakta adet oldum hatta ikinciyi de 17 şubatta oldum o kadar hızlıyım :)))

kızlar bende 26kasımda dogum yaptm ama adet olmadm pzrtesi a.s.mde test yaptrcam :KK43: 3.için cok korkuyorm daha cok erken doguramm da aldıramam da sezaryenim 2.sini yaptm ve vucud da toplanmadı halan uf cok büyük senaryolar yazıyorum
gerci oglumda 7.ayına girerken adet olmustum 7ay olmadım ama burdaji arkadaslar korkutuyolar

yalnız değilmişiz demekki:)) bende burada görünce 7-8 kilo tosuncukları bizim kadar miniği yok sanırım diye düşünüyordum. evet canım sadece anne sütüyle besleniyor sizin nasıl?

benim de sadece anne sütü. maşallah kuzular öyle evet. ama bebeklerimiz kıyaslamamak gerekiyo başkalarıyla. kendilerinin doğum kilosuna göre yapıyo zaten doktorlarda kıyaslamayı. sağlık sıhhat versin Allah ım inş cümlesine. önemli olan bu. senin ki de kız mıydı?

Son düzenleme:

Tatlim arkadasinda dedigi gibi dogum kg de cok onrmli aras 4 kg ye yakin dogdu iki bebekte 1 kg alsa yine aradaki farj devaam ediyo sagkikli sihhatli olsunlarda arasta 1 kg saha eksik dogsaydii 4 aylikken 8.5 kg degil 7.5 kg olckti

tatlım bu bitki çayları kaç kaşık veriyorsun ben ıhlamura başladım 2 kaşık hasta oldu benim kızım ya sorma ya

gaz değil ki sorun. ve morarıp bilincini kaybediyor. ağlarken kendini frenleyemiyor. ve bu yüzden mama da yemiyor. aç kalınca daha da .çok ağlıyor.

off canım. bir de o anki halimizi görsen. o gece 6 kişi neler yaptık olmadı. :KK43:
aç olduğu için daha beter ağlıyor. inadını yanipde beslenmiyor.

bakın denediğim yöntemlerin bir kısmını yazayım..
atladığım varsa sizde söyleyin

arabada geziyoruz. kesmeyince rap müzik açıyoruz son ses. biraz işe yarıyor...
battaniyede sallıyoruz.
bebek arabasıyla geziyoruz
oto koltuğunda sallıyorum.
bunların yanına elektirk süpürgesi,fön makinesi,tef,kolik müzik de eşlik ediyor.
kucakta hoppacık.
suyla oynatıyorum.
oyuncak sesleri
evde köpeklerimiz var biraz onlara bakıyoruz.
çingene beşiğinde sallıyorum.
her gece yapıyoruz bunları....uykuya geçemiyor:KK43: geçince çok uyuyor zaten

tatlım gaz sancısı varsa emmiyor benimkide bende ayağa kaldırıyorum dik şekilde meme veriyorum karnı karnıma değiyor bira zkarnımı bastıryorum karnına sıkışsın rahatlasın ancak ozaman emiyor sonra yavaş yavaş dik pozisyondan yatar pozisyona geçiyorum.dik pozisyonda emzirmek doğru değildir tabiki ama ne yapayım mecburum.
reddiyor.

ayyy benimkide 3 aylık olmasına 4 gün var doğruluyor resmen yaaa oturacak resmen.

göz rengi tam olarak hangi ayda netleşirmiş bilen varmı ya.bizimkide mavi ela karışım gibi bişey değişmesin istiyorum keşke böyle kalsa bu arada 4 gün sonra 3 aylık olacaz değişir herhalde.[/QUOTE]

Cnm bizimki 4 aylik degismez dedi inceledude ben ikna olmadim gerci
Bide ole garip bisey dediki gunese fazka cikarmayin kis bebegi sanslisinuz renkli gozde pigment maddesi olmaxmis ama eger gunese cikarsa o maddeyi alir goz rengi degisrmis kizim ocakta dogdu yaz grldiginde 4 aylikti tatile gittil geldik degsti goz rengi dr ondan dedi
Biz esimle anlatilana sasirdik kaldik ilk guneese cikrmayin dediginde anlam verememistik

Tatlim arkadasinda dedigi gibi dogum kg de cok onrmli aras 4 kg ye yakin dogdu iki bebekte 1 kg alsa yine aradaki farj devaam ediyo sagkikli sihhatli olsunlarda arasta 1 kg saha eksik dogsaydii 4 aylikken 8.5 kg degil 7.5 kg olckti

reddiyor.

göz rengi tam olarak hangi ayda netleşirmiş bilen varmı ya.bizimkide mavi ela karışım gibi bişey değişmesin istiyorum keşke böyle kalsa bu arada 4 gün sonra 3 aylık olacaz değişir herhalde.

Bide ole garip bisey dediki gunese fazka cikarmayin kis bebegi sanslisinuz renkli gozde pigment maddesi olmaxmis ama eger gunese cikarsa o maddeyi alir goz rengi degisrmis kizim ocakta dogdu yaz grldiginde 4 aylikti tatile gittil geldik degsti goz rengi dr ondan dedi
Biz esimle anlatilana sasirdik kaldik ilk guneese cikrmayin dediginde anlam verememistik[/QUOTE]

anne sütü aldığı sürece renkli kalabilir iki buçuk yaşında göz rengi değişen gördüm ...

Biz esimle anlatilana sasirdik kaldik ilk guneese cikrmayin dediginde anlam verememistik

anne sütü aldığı sürece renkli kalabilir iki buçuk yaşında göz rengi değişen gördüm ...[/QUOTE]

cnm doğru dıyosun kızımınkıde degıştı ondan pek umudum yok keske dr dedıgı gıbı olsa

X