2012 kasım bebekleri büyüyor..

sizlerım hamıleyken hep takıp edıyodum doğumdan sonrada bayağ bi aktıftınız ben uye oldum duruldu buralar,bı cozum sart bencede

evet tatlım doğumdan sonra en duzensız zamanlarda bıle paylaşım daha cok tu ben her fırsatta bakıyorum telden kolay oluyo bakıyorum kımse bısı yazmamış topik sahıbı arkadasıma bı önerıde bulundum ona göre hareket ederız cnm

kızlar ben genelde okuyucuyum. çünkü malum oğlum çok huysuz bir bebek.. bir elimle onu sallaıyorum çigene beşiğinde bir elimde maus göz atıyorum sitelere...
çoğu zaman ekran klavyesiylle yazıyorum.
topiğimiz tekrar aktif olsa keşeke..

ama kuzucuklar ek gıdaya başlayınca yine danışacak çok şeyimiz olacak.:KK34:

Kizlar bende kasim annesiyim 29 kasim ama bebisim 4 hafta erken geldi kilomus 5370 gr olmus boy 56 cm cok sukur buralara geldik benim bebisimde cok huysuz hep agliyo yaa hic memnun edemiyorum anca meme agzina girince susuyor nezaman anneligin tadina varicam bilmiyorum cok yorgunum zombi gibi dolasiyorum sac bas bi hallerde

Kizlar bende kasim annesiyim 29 kasim ama bebisim 4 hafta erken geldi kilomus 5370 gr olmus boy 56 cm cok sukur buralara geldik benim bebisimde cok huysuz hep agliyo yaa hic memnun edemiyorum anca meme agzina girince susuyor nezaman anneligin tadina varicam bilmiyorum cok yorgunum zombi gibi dolasiyorum sac bas bi hallerde

maşallah cnm bebeğine.. iyi ki erken gelmiş.... yoksa rekor kıracakmış.

bağırması konusunda kelin ilacı olsa başına sürermiş...benim oğlumda öyle kolik bebek..

çingene beşiği,saç kurutma maknesi,arabayla gezmek ve emzik bizi rahatlatan şeyler bunlar..:KK55::KK16:

kızlar benim oğlum yabancı biliyor. hemen dudak büküyor sizinkilerde biliyor mu?:KK9:

birde saçlarım çok dökülmeye başladı sizinkiler ne alemde?:KK49:

bağırması konusunda kelin ilacı olsa başına sürermiş...benim oğlumda öyle kolik bebek..

çingene beşiği,saç kurutma maknesi,arabayla gezmek ve emzik bizi rahatlatan şeyler bunlar..:KK55::KK16:

kızlar benim oğlum yabancı biliyor. hemen dudak büküyor sizinkilerde biliyor mu?:KK9:

tatlım sanırım yanlış anladın su ankı kg sını yazöış arkadaşşş
sızın kuzu nasıl oldu cnm

cnm bende 3 hafta erken doğum yaptım
cnm huysuz bebış zor olmalı ama ınan zamanla duzene gırecektır bende kızımda bunları yasadım sımdı cok pısmanum mutlu oldugu anların keyfını cıkar cnm

tatlım sanırım yanlış anladın su ankı kg sını yazöış arkadaşşş
sızın kuzu nasıl oldu cnm

:26::26: anlamamışım şimdiki kg.si olduğunu.

kuzu baya iyi gibi... gündüz ünatlaşmazsa mama yediği sürece krizlere girene kadar ağlamıyor. ama yabancı bilmeye başladı. kimi görse ilk başta dudak büzüyor.

:26::26: anlamamışım şimdiki kg.si olduğunu.

kuzu baya iyi gibi... gündüz ünatlaşmazsa mama yediği sürece krizlere girene kadar ağlamıyor. ama yabancı bilmeye başladı. kimi görse ilk başta dudak büzüyor.
Benim oğlumda yabancı biliyor. Önce dudaklar bükülüyor sonra başlıyor ağlamaya.

kızlar slm iyisinizdir inşallah ben bez konusunda danışacaktım bebeğimin kilosunu bilmiyorum 8 martta 4 ayını dolduracak 3 numara prima premiumcare kullanıyorum ama kakasını hemen taşırıyor kakasını yaptığını anladığım anda değiştirmem gerekiyor bacak yanlarından falan taşıyor sanki bacaklarını sıkıyor gibi geliyor bugün paketimiz bitti yenisini kararsızlıktan alamadım şimdi hemen karar vermem lazım bilemedim 4 numaraya geçmeliimiyim ben hemen geçeyim diyordum dün 10 aylık bebeği olan arkadaşında 3 numara kullandığını duyunca yuh napıyorum dedim ama onun çocuğuda çok zayıf 8250 gr mış 10 aylık bacakları çırpı çırpı neyapsam ki ben 4 alıyım mı? 4 numara kullanan varmı???

bız 4numara kullanıyrz aynı durum bızdede oldu kakası tasıyrdu sımdı hc tasmıyor gayet rahat hemde bebegım 6.300grm kıloluda dgl banada arkadasım 1yasında cocugu var bız 4no kulanıyrz dedı bnde dusundum abartyrmuyum dye ama bızımkıler sımı cok sık ısıyorlar ve kakaları cıvık sonucta oyuzden oldugundan buyuk rahat oluyor sen gec bıle kalmıssın

geçmiş olsun canım. 4. ayda 2 aşı birden mi vuruluyor bende merak ediyordum. İnşAllah alır bizimki hiç mama sevmiyor ya midesi bulanıyo mamalardan keşke kızımda yese. içine vanilya katanlar varmış doktorları önermiş bir iki yerden okumuştum ama nasıl yapıyolar bilmiyorum.

evet cnm 2ası yapılıyor bacaktan bu arada bebelac mamayıda almadı bıberonu almıyor ya onceden alıyordu alıstramıycam sanırım kasıkla yıyıyor doktora kalsa ayda 500grm yeterlı gelıyor anne sutu yetrlı dıyor ama bazen olmuyor sutum yetmıyor herzamn ıyı beslenemıyorsun ozamn mama ıyı oluyor napayım mamada lazım arada verıyrm dyrum ama vanılya ıcın bsy dyemıycem daha once duymustum

Slm kızlar oğluş durm,y internete pek giremiyom artık.Bez için soru soranlar olmuş bende 4 noya geçtim premiumcare de çünkü kalıpları dar bacak kısmı sıkıyo bebeğimin rahatı benim için daha önemli kaka sorunumuz var 3 günde bir yapıyor kabız gibi değil cıvık ama bazı bebeklerde oluyormuş ama rahat gazınıda çıkarıyor o yüzden doktor sorun yok diyor.Yaptığı zamanda sağlam yapıyor :KK9: o yüzden çok tasıyordu 4 numara belinden çıkmıyor en azından.Bu arada doktor sünnet tavsiye etti.Yaptıran veya yaptırmayı düşünen var mı ? varsa tecrübeleri nelerdir.

bız 4numara kullanıyrz aynı durum bızdede oldu kakası tasıyrdu sımdı hc tasmıyor gayet rahat hemde bebegım 6.300grm kıloluda dgl banada arkadasım 1yasında cocugu var bız 4no kulanıyrz dedı bnde dusundum abartyrmuyum dye ama bızımkıler sımı cok sık ısıyorlar ve kakaları cıvık sonucta oyuzden oldugundan buyuk rahat oluyor sen gec bıle kalmıssın

4 numara almış babası prima aktif bebek çok büyük geldi gözüme aslında ama kullanıyorum dünden beri sırtından taşmadı ama bacak kenarından taştı çok bekletmememe rağmen acaba bu kezde bol mu oldu ? şimdi bizim bebişler çabuk gelişiyor belli bir noktada yavaşlıycak gelişim o yüzden 1 yaşındaki bir bebekle aynı bezi kullaanmalarına artık takılmıycam ama prima premium care den ben çok memnundum 12-13 saat bazen kalıyordu hiç sıkıntı olmuyordu tabi sadece çişken ama bu bide büyük olduğundan mı ne kocaman bir bez oluyor sıkmasın pipisini diye hemen 6-7 saaaatte değiştirmeye çalışıyorum zaten çıtçıtlı badileride kalmadı sayılır alışveriş şart hep çıtçıtlı badileri 0-3 aya göreydi şimdi bezle sıkıyor :nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9:

Slm kızlar oğluş durm,y internete pek giremiyom artık.Bez için soru soranlar olmuş bende 4 noya geçtim premiumcare de çünkü kalıpları dar bacak kısmı sıkıyo bebeğimin rahatı benim için daha önemli kaka sorunumuz var 3 günde bir yapıyor kabız gibi değil cıvık ama bazı bebeklerde oluyormuş ama rahat gazınıda çıkarıyor o yüzden doktor sorun yok diyor.Yaptığı zamanda sağlam yapıyor :KK9: o yüzden çok tasıyordu 4 numara belinden çıkmıyor en azından.Bu arada doktor sünnet tavsiye etti.Yaptıran veya yaptırmayı düşünen var mı ? varsa tecrübeleri nelerdir.

BENİM oğlum 5 aralık doğumlu 3 haftalıkken sünnet oldu çok rahat geçti 1 haftada iyileşti hem de şu anda normal görünüme kavuştu önceki oğlumu 1.5 aylıkken yaptırmıştım daha zor oldu o yüzden ne kadar erken o kadar iyi bezin içinde ve çok hareketli değilken yaptırmak en iyiisi yoksa emekleme döneminde falan çok zor olur

kızlar bir sorum var ben hala bir mevlüt yapamadım oğluşuma gurbette yalnızım diye cesaret edemedim haftaya inşallah annemlere gidicez çok bunaldığım için eşim yıllık izne ayrılıyor 2 haftalığına orada mevlüt yapalım dedik sizler mevlüt yaptıysanız neler yaptınız mevlütte nasıl geçti ne giydiniz ve de en önemlisi netten hep bebeğime mevlüt kıyafeti bakıyorum ama onlar sanki genelde 0-3 yani yeni doğanlar için gidi benim oğluşum 8 martta 4.ayını bitirecek varmıdır bize göre kaç numara olur?gözle dörmek en iyisi ama buralarda ben içime sinen bulamadım bi sorayım dedim bebek mevlüdü için farklı örf adetleriniz varmı sizin acaba???:26:

kızlar bir sorum var ben hala bir mevlüt yapamadım oğluşuma gurbette yalnızım diye cesaret edemedim haftaya inşallah annemlere gidicez çok bunaldığım için eşim yıllık izne ayrılıyor 2 haftalığına orada mevlüt yapalım dedik sizler mevlüt yaptıysanız neler yaptınız mevlütte nasıl geçti ne giydiniz ve de en önemlisi netten hep bebeğime mevlüt kıyafeti bakıyorum ama onlar sanki genelde 0-3 yani yeni doğanlar için gidi benim oğluşum 8 martta 4.ayını bitirecek varmıdır bize göre kaç numara olur?gözle dörmek en iyisi ama buralarda ben içime sinen bulamadım bi sorayım dedim bebek mevlüdü için farklı örf adetleriniz varmı sizin acaba???:26:

canım mevlüd kıyafetleri küçük gelebilir ama ikiniz bir örnek giyinebilirsiniz. gömlek pantalon yada sen etek giyersin pğluşun mini papyon takar şık olursunuz
biz mevlütte lohusa şerbeti ve bebek şekeri dağıttık

canm nbr nasıısın oğlunun gaz , kolik sancıları devam ediyormu , benimki hala devam ediyor bir görsen hala memeyle savaşıyor bir emip bir bırakıyor kendini geri geri itmeler, sanki yeni tutmaya çalışuır gibi savaşıyor bazen kendini oraya buraya atıyor sancıdan anlamadım gitti vallahi 4. aya gireceğiz neden böyle :44: bu ay çok kritik bu gaz sanclarından memeyide bırakır diye korkmuyorum değil yani.

saçlarım acayip derecede dökülüyor tutam tutam sanırım bebek bütün vitamini aldığı için emzirmeden kaynaklanıyor bunun için aklıma vitamin geldi pazartesi vitamin alıcam eczaneden.

canm nbr nasıısın oğlunun gaz , kolik sancıları devam ediyormu , benimki hala devam ediyor bir görsen hala memeyle savaşıyor bir emip bir bırakıyor kendini geri geri itmeler, sanki yeni tutmaya çalışuır gibi savaşıyor bazen kendini oraya buraya atıyor sancıdan anlamadım gitti vallahi 4. aya gireceğiz neden böyle :44: bu ay çok kritik bu gaz sanclarından memeyide bırakır diye korkmuyorum değil yani.

saçlarım acayip derecede dökülüyor tutam tutam sanırım bebek bütün vitamini aldığı için emzirmeden kaynaklanıyor bunun için aklıma vitamin geldi pazartesi vitamin alıcam eczaneden.

benimki memeyi bıraktı bile canım.
koliği memeyi bırakınca azaldı diyebilirim sağarak veriyorum birde antikolik mama veriyorum.
iyi uyuyamayınca beslenmek istemiyor beslenmeyincede açlık krizlerine giriyor.zo bakalım biraz daha byüseler inşallah herşey biraz daha düzelicek...

benimki memeyi bıraktı bile canım.
koliği memeyi bırakınca azaldı diyebilirim sağarak veriyorum birde antikolik mama veriyorum.
iyi uyuyamayınca beslenmek istemiyor beslenmeyincede açlık krizlerine giriyor.zo bakalım biraz daha byüseler inşallah herşey biraz daha düzelicek...

hadi ya acaba neden bıraktıki ? koliğin memeyle bir ilgisi varmıki canım azaldı demişsin.benimkinde kolik yok ama acayip gaz var. hala bacaklarını çekip bağırıyor.

kızlar otri bebe aldım kullanan varmı , oğlumda hırıltı var doktor burnundan dedi.

serum fizyoloji sıktıktan sonra çekiyorum çekiyorum bir şey gelmiyor burnunda sümükmü yok , yoksa benmi beceremedim acaba

hadi ya acaba neden bıraktıki ? koliğin memeyle bir ilgisi varmıki canım azaldı demişsin.benimkinde kolik yok ama acayip gaz var. hala bacaklarını çekip bağırıyor.
doğduğundan beri zoraki emiyordu. son zamanda 2 dk emip bırkıyordu. 10 fün arayla tarttık kilo almamıştı. bende biberona geçtm kalan 15 günde 700 gr alarak ayı kapadık. gaz sıkıntısı hiç olmadı. hep çıkarır bazen gaz sıkışması yaşıyor nadiren...

kızlar otri bebe aldım kullanan varmı , oğlumda hırıltı var doktor burnundan dedi.

serum fizyoloji sıktıktan sonra çekiyorum çekiyorum bir şey gelmiyor burnunda sümükmü yok , yoksa benmi beceremedim acaba

xlear diye bir damla vermişti drumuz burnu tıkanınca damlatıyorum açılıyor. ve nem sağlıyormuş ve birkaç gün tıkanmıyor. istersen drunuza danışıp sende al.

X