2012 kasım bebekleri büyüyor..

Bildiğim kadarıyla hametan gibi iyileştirici kremleri önleyici olarak kullanmamak gerekiyo, aynı ilaç kullanmak gibi bağışıklıl oluyomuş ben kızarmaya bsşlarsa sürüyorum normalde bübchen koruyucu sürüyorum
bnde eczaneden pudra popolin vs alıp hepsinide denemk istyorum. hangisi iyi gelirse onda karar kılarım artık. birde merak ettiğim konu var. geçenlerde bi arkdşa gttm her zmnki gbi mama vermem gerekti emzirmeye fırsat yoktu.ben musluk suyunu kaynattım soğumasını bekliyodum arkdş damacana dan su ekle ılık olsun dedi. böyle yapan varmı ? olurmu peki? ben hep bekliyorum soğumasını nedense :) annesi kardeşine hep öyle yapıyomuş. bide şu sidikli bezleri sobada yakmanın bi sakıncası varmıdır? tabi ben çöpe atıyorum ama yakanları gördüm. nedense sobaya atmk istiyorum ama atamıyorum korkuyorum.annnem yakılmaz yakılmaz dedği için. sizler ne yapıyosunuz kızlar paylaşırsnz sevnrmm

Maşallah siz epey iyi olmuşunuz ben dediklerini hep yapıyorum kimyon yemeklere koyuyorum çay olarak rezene anason kimyon iciyorum diyete cok dikkat ediyorum ama kirmizi eti bilmiyordum :KK43: geriye de bısey kalmadı olsun inşallah biz de rahatlarız bizim bugun 50 gun gun oldu sizin 50 sen sonra mı düzeldi
kimyon çayından beri düzeldi şimdi 64 günlüğüz. heralde 20 günolmuştur

kızlar prima kullandım bu gune kadar bebeğim 2 aylık.hametan ve trosyd pişik kremlerini kullanıyorum.bebeğim pişik oldu bir türlü geçmiyor. bugun huggıess aldırdım mecbur . kullanacam bakalım ne gbi etkisi olcak. ıslak mendili de bırakacam ıslak pamukla temizleyecem inşallah gecer.bildiğinz bşka bir yöntemnz varmı ??
benimde oğlum 2 gündür pişik. molfix deniyorduk pişik olduk dün gece itibariyla tekrar prima beyaz pakete döndük. huggies ıslak mendil kullanıyoruz
hametan alddım bugün hafif açılmış rengi inşallah geçer
canm benmde pişik sorunum oldu dr götürdüm önemsemedi1hafta ıslak pamukla temizledim peçeteyle kuruladım baktım kıs günü ev sobalı hafif hafif öksürmeye başladı bıraktım1aya yakın pişik sorunu oldu çözümü hakiki zeytin yagında buldum ince tabaka sürdüm altını baglamadım patikli pantolon giydirdim 5-10dk havalandı günde2kere yaptım cok şükür gecti tavsiye ederim
sağol canım eğer kremle geçmez onuda yaparım. evin sobalı olduğu için şanslısın aslında kömürü atınca sıcacık olur evin. biz yağlayıp yatırmıyoruz doğalgazlı ısı belli.. aman aman ısınmıyor...

bnde eczaneden pudra popolin vs alıp hepsinide denemk istyorum. hangisi iyi gelirse onda karar kılarım artık. birde merak ettiğim konu var. geçenlerde bi arkdşa gttm her zmnki gbi mama vermem gerekti emzirmeye fırsat yoktu.ben musluk suyunu kaynattım soğumasını bekliyodum arkdş damacana dan su ekle ılık olsun dedi. böyle yapan varmı ? olurmu peki? ben hep bekliyorum soğumasını nedense :) annesi kardeşine hep öyle yapıyomuş. bide şu sidikli bezleri sobada yakmanın bi sakıncası varmıdır? tabi ben çöpe atıyorum ama yakanları gördüm. nedense sobaya atmk istiyorum ama atamıyorum korkuyorum.annnem yakılmaz yakılmaz dedği için. sizler ne yapıyosunuz kızlar paylaşırsnz sevnrmm

suyu kaynatmadan vermiyorum.küçük bir şişeye kaynamış suyu koy soğusun sonra her mamada bundan ilave edersin.damacanalarında ne olduğu belli değil riske atma bence.bizde b,şey yapmıyo ama bebeklerimizde yapabilir.ben ayrıca her seferinde su kaynatmıyorum.küçük bir termusum var onu kullanıyorum.bazen çocuk çok sabırsızlanıyo çünkü. bu arada kaynamış suyu ikinci bir kez kaynatmamamız gerekiyomuş.mamanın üzerinde yazıyo

Mrb arkadaslar benim kizimda ayin 19 da 2 aylik olucak bizde cogu arkadas gibi gaz problemiyle bogusuyoruz maalesef benim kafama takilan bisi var bnm kiz cok ses yaparak emiyo memeyi ve emerken onun yuttugu havalari bende duyuyorum.gayet net acaba gazi bu yuzden mi cok? boyle emmesinde agiz yapisindaki bi anormallik mi sebep? Cunki emzigide oyle emiyo nette arastirdim ama bo sonuca varamadim..boyle bisi yasayan yada cevresinde duyan var mi?

cnm benimkide emerken çok ses çıkarıyodu ve hava yutuyodugeçenlerde rahatsızlandı doktorda hemşire farketti dilinin bitişik olduğunu.ondan önce iki tane doktor muayene etti ama ikiside farketmedi.üstelik hep ağzına bakıldığı halde.götürüncede aaa nasıl farketmemişiz dedi.biz bir ay sonra bi operasyon geçircez.allahtan yuttuğu havanın çoğunu ağızdan geri çıkarıyoda rahatlıyo.

Bebeği grip yada bronşit olan arkadaşlar vardı, acaba belirtileri nelerdi? Ne olduda doktora gittiler? Ne olursa ciddiye almalıyım merak ediyorum, bana kalsa en ufak bişeyde doktora gidicem değilse

cnm banada dr onu söledi hatta aldım ama bizimki tadını beğenmedi pek içme taraftarı değil.peki sen ne kadarlık yapıp veriosun?

cnm bende denedim geceleri mama verip yatırıorum ama huysuz mızmız sancılı olunca yinede çözüm olmuo memeyi istiyo yine veriorum ne zaman yorgun düşüo helak oluo o zaman uyuyo.

valla biagai yi bende kullanıorum dr bana da verdi geceleri kullanıorum ama kakada bize etkisi olmadı bağırsakları rahatlatıo evet ama kakasını yapmasında etkili değil. bnmki gündüzleri hep anne sütü alıo bi tek gece veriorum.mamayı verirken kaç ölçek yapıyosunuz

Cnm benim kizim 71 gunluk.gece 120 ml yapip veriyorum.kakasini rahatca yapiyor

slm kizlar
oglum ilk dogdugu zaman gunde on 8 10 defa kakasini yapiyordu cok kotu pisik olmustu temizledigimde resmen kaniyordu.
evde bepanthen krem vardi onu kulandim cok iyi geldi iki gunde pisikten eser kalmadi.
kremimiz biti almaya gitigimde eczaci bepanthol onerdi. bebekler icin olani o dedi bende aldim gunde bir defa koruma amacli suruyorum ve her altini actigimda havalandiryorum.
bez olarakta can bebeyi kulaniyorum cok memnunum.
Allaha sukur suan pisik derdimiz yok

of of bide su gaz meselesine bir cozum olsaydi ne iyi olurdu.

Acaba kullananlar bıraktımı, yada ne zamana kadar kullanmak lazım bilen varmı, benim kızım 46 günlük acaba bırakma vakti geldimi daha varmı bilemedim?

Acaba kullananlar bıraktımı, yada ne zamana kadar kullanmak lazım bilen varmı, benim kızım 46 günlük acaba bırakma vakti geldimi daha varmı bilemedim?

cnm ben yan yatırma yastıgı almadım ama arkasına sureklı destekleyıcı bır yastık yumusak kırlent tarzı bırseyler koyuyorum. kafa şekli güzel olsun diye dönüşümlü olarak sağ sol yan yatırıyorum o yüzden arkasına mutlaka destek koymak gerekiyor yoksa kendını ceviriyor. bu arada biz 76 günlüğüz.

merhaba hanımlar,

biz bugün 76 günlük olduk 3. ayımıza doğru emin adımlarla ilerliyoruz, zaman çok hızlı geçiyor. ilk günlerdeki zorlu süreç hiç bitmeyecek gibi geliyordu. Annemlerin dayan kızım , geçecek laflarına inancım kalmamışken minik kuzum beni yanılttı ve güzel bir seviyede annesini pek yormadan büyüyor. uykularımız çok çok çok şükür düzene girdi. gece gündüz ayrımını öğrendik. %90 mama takviyesi ile besleniyoruz günde yaklaşık 720 ml süt içiyoruz bu haftadan itibaren 800 olarak ayarlıcam. Kuzumun gelişimi de çok iyi maşallah , küçücük doğmasına rağmen büyüyor.

Bu da kuzuma dair resimimiz .. Maşallah yavruma..:nazar::nazar:

Umarım sizler de iyisinizdir, pek takip edemiyorum herşey yolundadır inşallah..

$72222_10152153483403840_240657877_n.jpg

merhaba hanımlar,

biz bugün 76 günlük olduk 3. ayımıza doğru emin adımlarla ilerliyoruz, zaman çok hızlı geçiyor. ilk günlerdeki zorlu süreç hiç bitmeyecek gibi geliyordu. Annemlerin dayan kızım , geçecek laflarına inancım kalmamışken minik kuzum beni yanılttı ve güzel bir seviyede annesini pek yormadan büyüyor. uykularımız çok çok çok şükür düzene girdi. gece gündüz ayrımını öğrendik. %90 mama takviyesi ile besleniyoruz günde yaklaşık 720 ml süt içiyoruz bu haftadan itibaren 800 olarak ayarlıcam. Kuzumun gelişimi de çok iyi maşallah , küçücük doğmasına rağmen büyüyor.

Eki Görüntüle 600757
masallah canım çok tatlı kızın,benim kızımın yanaklarida böyle rabbim acılarını göstermesin benim kizimda suan ortalama 800 ml iciyo çok şükür benim kizimda 2835 gr doğmasına rağmen suan 5150 gr oldu bizim sadece uykuya dalamama problemimiz var onada alisicaz insallah insallah

masallah canım çok tatlı kızın,benim kızımın yanaklarida böyle rabbim acılarını göstermesin benim kizimda suan ortalama 800 ml iciyo çok şükür benim kizimda 2835 gr doğmasına rağmen suan 5150 gr oldu bizim sadece uykuya dalamama problemimiz var onada alisicaz insallah insallah

Canım TSK ederim âmin inşallah. Siz kac gunluksunuz biz bir hafta önce 5400 gr 59 cm idik. Bizim cok şükür uyku sorunumuz bitti. Gündüz cok az uyuyor geceleri guzel uyuyor cok şükür nazar değmesin.

merhaba hanımlar,

Eki Görüntüle 600757
maşallah sübhanallah yavrunaa.. allah nazarlrdan sakınsın.bnm kızımdan 8gun buyuk yavrun. allah bağışlasınn.

cnm ben yan yatırma yastıgı almadım ama arkasına sureklı destekleyıcı bır yastık yumusak kırlent tarzı bırseyler koyuyorum. kafa şekli güzel olsun diye dönüşümlü olarak sağ sol yan yatırıyorum o yüzden arkasına mutlaka destek koymak gerekiyor yoksa kendını ceviriyor. bu arada biz 76 günlüğüz.

ben hç kullanmadım ama sağa sola yan yatırıp arksına battanıyesiyle fln destek yaptım.bugnde alt açma takımındaki yastıkta yatırdm kusmaması içn artık yatık kullnmayı düşünyorum.

Canım TSK ederim âmin inşallah. Siz kac gunluksunuz biz bir hafta önce 5400 gr 59 cm idik. Bizim cok şükür uyku sorunumuz bitti. Gündüz cok az uyuyor geceleri guzel uyuyor cok şükür nazar değmesin.
68 günlük olduk bizde,:emir_bebek:masallah sizdede kilosu gayet guzel, darisi bize ins,aglamadan dalamiyo kuzucum :KK50:

az önce 3 aşımızıda vurunup geldik. çok ağladık ama hep ağlayan bir bebek olduğu için bizim için pek bişiy değişmedi

kilo alımını çok beğendi ebesi. sadece anne sütüyle devam dedi.

dr.un tartısı ile sağlık ocağı tartısı arasında 100 gr.a yakın oynama oluyor.

bu arada pişiğimiz geçmiş
dün hametan almıştım toplam da 3 defa sürdüm hiç bişiy kalmamış bezi de değiştik. tekrar primaya geçiş yaptım. babası içinde daha çok var diye molfix almış. bize yaramadı.
sağlık ocağına giderken yarım fitil verdim onun etkisiyle uyuyor. hemşiremiş bir çay kaşığı calpol demişti. ama Barlas'ta uykusuzluk yapıyor. o yüzden ben fitil tercih ettim. aralarında fark yokmuş fitil daha hızlı etki edermiş öyle dedi dr.u

X