2012 kasım bebekleri büyüyor..

selam guzel anneler herkes ıydr umarım arada okuyrm yazamıyrm doktra ogurmelerını soyledım braz reflu olur dedı kusması yoksa problem degıl ecer kendılıgınden dedı sankı bu ara dahada cogaldı emmesı azaldı emerkende oguruyr sureklı ayakta gezmek ve anlatmak ıstıyor bu aralar uyanık kalıyoruz sonra uyuyrz uyku problemımız duzeldı en azından gece gec yatsada 3 saat uyuyor bazen 4saat mersede 5dk emıyor eskıye gore cok az emıyor ac kalıyor sankı aranıyor ellerını falan emıyor ama benı emmıyor kılosunu etkılıycek gıbıme gelıyor yada normal olan bu duzene gırdı dıyorlar tabı bana ac kalıyor gıbı gelıyor bızde durumlar boyle sızlerdeede yasayan varmı bu durumu bebeklerınız ne kadar uyuyr kac saatte ne kadar emıyor benım bebgım bu arada 2ay bıttı 10gun aldık 3aydan bu arada bırde esıme ekler yapayım dedım adamcagız cok ıstedı ama akıl kalmadı bende muhallebısıne seker koymayı unutmusum yaa kafa kalmadı ıyıce:KK52::KK52::KK52:

selam guzel anneler herkes ıydr umarım arada okuyrm yazamıyrm doktra ogurmelerını soyledım braz reflu olur dedı kusması yoksa problem degıl ecer kendılıgınden dedı sankı bu ara dahada cogaldı emmesı azaldı emerkende oguruyr sureklı ayakta gezmek ve anlatmak ıstıyor bu aralar uyanık kalıyoruz sonra uyuyrz uyku problemımız duzeldı en azından gece gec yatsada 3 saat uyuyor bazen 4saat mersede 5dk emıyor eskıye gore cok az emıyor ac kalıyor sankı aranıyor ellerını falan emıyor ama benı emmıyor kılosunu etkılıycek gıbıme gelıyor yada normal olan bu duzene gırdı dıyorlar tabı bana ac kalıyor gıbı gelıyor bızde durumlar boyle sızlerdeede yasayan varmı bu durumu bebeklerınız ne kadar uyuyr kac saatte ne kadar emıyor benım bebgım bu arada 2ay bıttı 10gun aldık 3aydan bu arada bırde esıme ekler yapayım dedım adamcagız cok ıstedı ama akıl kalmadı bende muhallebısıne seker koymayı unutmusum yaa kafa kalmadı ıyıce:KK52::KK52::KK52:

bnm kızımla pek farkı yok 2 ksm doğumlu. yarın bizde aşı olacagız 3 kez :KK43: korkuyorum çok ağlayacak ateş yapacak diye. bize calpol yzdılar gelmdn 3 saat önce 1 çy kaşığı ver dediler.öle yapıcaz. bu akşm da eşimle yıkıcaz kızmızı. çünkü aşıdan snra 3 gn yıkanmıyomuş bebekler.uykusuna gelince 3 saat uyuduğunu hç görmdm kızımın. en fzla 2 bucuk saat uyur.bnmkide az ve sık emmek istyor. ama ben bazen sütmn olmadıgını görnce mma takviyesi yapıyorum. hem bebelac hem aptamil ikiside var arada sırada yapıyıorum gayette severek içiyıo. pişik konusnda ilk defa pişik oldu kızm. bnde ıslak mndil yerine sıcak suya batırılmış pamukla silip beyaz tülbentle de ıslaklığını alıyorum. snrada hametan sürüyorum inşş geçecek.bnde durum böyle canımm allah hepmize kolaylık versin. yemek yapamıyorum bundan sonra eşim işten gelnce ertesi gunun yemeğni yapıcam olmuyo böle adam eve geldi bn hala bulaşık yıkıyorum. yazık irmk helvası yapmştım geceden onu yedi gitti. iş dönüşü gelcek 8 bucuk gbi yemek yapablrsem eger yıcez :)) bnm kızm dışarı çıkartmıyo odadan napıcam blmemm :))

üfff bende yemek yapamıyorum.benim oğlanda beni odadan dışarı çıkartmıyo basıyo çığlığı.aç kalcaz böle gidişle.uyurken bile sık sık gözünü açıp beni kontrol ediyo.çok fenayız bu aralar çooooook

Bebeği grip yada bronşit olan arkadaşlar vardı, acaba belirtileri nelerdi? Ne olduda doktora gittiler? Ne olursa ciddiye almalıyım merak ediyorum, bana kalsa en ufak bişeyde doktora gidicem değilse

cnm benim oğlan sık sık hapşırdı bir gün boyunca sonra gecesinde burnu tıkandı.çok fena sinirlenmişti.emerkende zorlanmıştı.ben başında yakaladım hemen geçti.zaten şurupla damla veriyolar.

bende bırakamıyrn zaten babannem vardı allahtan yapmaya kalkıstım geceden yapıyrm yemeklerımı genelde yapadıgım zamnda ac kalıyorz zaten eklerım hamuru denk gelmedı zaten sınır oldum bıdaha yapıcam esımı beklıyrm sınır oldum sprız olsn dedım ama uzun zamndr yapmadım bıde cocuga gıt gel olmadı işte sil bastan baslcaz:KK47::KK47::KK47::KK47:

sormayınnn yaa yemek konusunu.zaten gece 1 bucugu buluyo uyuması eee ben hç uyumimm bari de sabaha kdr yemk yapayımm. ahh anacımm sen nası büyüttün bizi:)) gerckten anaların hakkı ödenmez cennet onların ayakları altındaymış hakkatende :) şimdi patates soycam sobanın üstnde haşlıcam fırnda püre yapcam artık bu akşmda böle olucak :)

maşallah sübhanallah yavrunaa.. allah nazarlrdan sakınsın.bnm kızımdan 8gun buyuk yavrun. allah bağışlasınn.

sağol canım , Allah senin yavrunu da size bağışlasın.

ben hç kullanmadım ama sağa sola yan yatırıp arksına battanıyesiyle fln destek yaptım.bugnde alt açma takımındaki yastıkta yatırdm kusmaması içn artık yatık kullnmayı düşünyorum.

ben dogdugu gunden berı yastık kullanıyorum kusar kusmasını akıtamaz diye , ama yüksek yastık değil alt açma minderindeki yastıgını kullanıyoruz.

68 günlük olduk bizde,:emir_bebek:masallah sizdede kilosu gayet guzel, darisi bize ins,aglamadan dalamiyo kuzucum :KK50:

masallah canım Allah bağışlasın , inşallah zamanla uykuya ağlamadan dalacaktır az sabır etmen gerekiyor canım.

Benim kızım 46 günlük ve anlattıklarının aynısını birebir yaşıyoruz, memeyi bırakıcak diye çok korkuyorum, bu kadar aynı olmasına herşeyin çok şaşırdım

Benim kızım 46 günlük ve anlattıklarının aynısını birebir yaşıyoruz, memeyi bırakıcak diye çok korkuyorum, bu kadar aynı olmasına herşeyin çok şaşırdım

demakkı bebekleerın hepsı aynı daha yenı yenı duzene gırıyoruz eskıye gore uykusu cok bıle valla sukur ama sımdıde meme problemı cıktı işte ortaya belkı uyku uyuyunca memede yetıyordur ona

kızlar bnm kızım nerdeyse 2 buçuk aylık.biz ilk ay aşımızı olduk. sonra bize gün verildi 2 . ay aşımız için.
4 ocak cumaya verilmişti . 3 yerinden aşı yapılacaktı
fakat arayıp sürekli erteliyorlar haftaya gelin diye.erteleye erteleye sonunda 18 ocağa attılar.
benm merak ettiğim aşı içn geç kalınmış olmazmı ? bi sorun çıkmazmı yani. 3 ay aşısı varsa eger o ne zmn yapılcak.? :KK43:
15 gün geç aşı olmuş olacak bnm kız. bnm gbi olan varmı ?

kızlar bnm kızım nerdeyse 2 buçuk aylık.biz ilk ay aşımızı olduk. sonra bize gün verildi 2 . ay aşımız için.
4 ocak cumaya verilmişti . 3 yerinden aşı yapılacaktı
fakat arayıp sürekli erteliyorlar haftaya gelin diye.erteleye erteleye sonunda 18 ocağa attılar.
benm merak ettiğim aşı içn geç kalınmış olmazmı ? bi sorun çıkmazmı yani. 3 ay aşısı varsa eger o ne zmn yapılcak.? :KK43:
15 gün geç aşı olmuş olacak bnm kız. bnm gbi olan varmı ?

bız gunu gunune cagırıyrlar 29 ekmde dogdu asılarıda 28ıne denk gelıyor hep ıkıncı asımızıda 28ınde oldu 3.de 28ınde olucak bır gun gecırmıyrlar unutursam arayıp cagıryrlar

bebeklerınız tukuruk sacıyormu kızlar benımkı sacıyor dısı cıkıcak cocuklar gıbı ınsllah dıslerı saglam olur babasına ceker reflu belırtısıde olabılır belırtılerde oyle yazyrdu sanırım ondan dolayı oluyr

bebeklerınız tukuruk sacıyormu kızlar benımkı sacıyor dısı cıkıcak cocuklar gıbı ınsllah dıslerı saglam olur babasına ceker reflu belırtısıde olabılır belırtılerde oyle yazyrdu sanırım ondan dolayı oluyr

tatlı m merhaba bızımkıde başladı bı kac gun tukuruklenmeye heralde doğal bu gellışme

tatlı m merhaba bızımkıde başladı bı kac gun tukuruklenmeye heralde doğal bu gellışme

herhalde normal bır gelısme gnden gune degısıyorlar hergun yenı bsyler yapıyorlar kızlar bebeklerınız gece kac saat uyuyor en fazla kac saat uyumasuna ızın vermelıyız ben alıp emzırmıyrm artık buyudu dye uyanmasını beklıyrz bazen uzun uyudugu oluyr bırde spıral taktıran varmı aranızda nezman taktrdınız doktrum adet olmam gerektıgını soyledı ama hala olmadım ya artık taktrsakta rahatlasak dıyrum

herhalde normal bır gelısme gnden gune degısıyorlar hergun yenı bsyler yapıyorlar kızlar bebeklerınız gece kac saat uyuyor en fazla kac saat uyumasuna ızın vermelıyız ben alıp emzırmıyrm artık buyudu dye uyanmasını beklıyrz bazen uzun uyudugu oluyr bırde spıral taktıran varmı aranızda nezman taktrdınız doktrum adet olmam gerektıgını soyledı ama hala olmadım ya artık taktrsakta rahatlasak dıyrum

tatlım ben hap kullanmaya başladım emzıren anneler ıcın spıral bana göre degıl kac arkadaşım cıkaarttı kımıgebe kaldı kımının kaydı kımı 15 te adet oluyo benım dr um 60 gun olunvca adet olunmassadaza takılıy9odedı
cnm ara 3 4 saat delıksız uyuyo ben 4 saatı gecırmıyorum ortama 10 11 saat gece uykumuz

bnmkinin de ağzı sulu sulu dişleri çıkıcak gbi elleri hep ağzında tokken bile..ses çıkarmaları da epeydir var çok tatlı oluyolar. anne der gbi çok hoşuma gidiyo :)))

tatlım ben hap kullanmaya başladım emzıren anneler ıcın spıral bana göre degıl kac arkadaşım cıkaarttı kımıgebe kaldı kımının kaydı kımı 15 te adet oluyo benım dr um 60 gun olunvca adet olunmassadaza takılıy9odedı
cnm ara 3 4 saat delıksız uyuyo ben 4 saatı gecırmıyorum ortama 10 11 saat gece uykumuz
cnm doktruma sormustum 40gun oldugunda daha erken dedı bıdaha aramadım baska neyle korunabılırım dedım emzırdıgın ıcın hap kullanaazsın dedı sızın kullandıgınız hapın adı nekı sorayım doktoruma kondomuda bız ıstemıyrz ıyıce uzaklastık bırbırımızden valla kardes kardes yatyrz spıralede kesın cozum degılmı ya nasıl hamıle kalınıyr anlamadım ben herseyden korkar oldum kesın cozum ıstyrm valla

cnm doktruma sormustum 40gun oldugunda daha erken dedı bıdaha aramadım baska neyle korunabılırım dedım emzırdıgın ıcın hap kullanaazsın dedı sızın kullandıgınız hapın adı nekı sorayım doktoruma kondomuda bız ıstemıyrz ıyıce uzaklastık bırbırımızden valla kardes kardes yatyrz spıralede kesın cozum degılmı ya nasıl hamıle kalınıyr anlamadım ben herseyden korkar oldum kesın cozum ıstyrm valla

cnm ben cok arastırdım kondom olayı bzıı ozuyo 4.5 sene hapla korunduktan sonra spıral de dedgım gıbı
cerazette kullanmaya başladım cnm ben 1 afatdır adet olmadan normal zamandada başlanabılıyo 7 gun korunma surecı var
bıde bılmıyorum etkısı varmı ama haptan sonra sut artımı hıssettım acaba sut hormonu yukselterekmı etkısını gösterıyo

X