2012 kasım bebekleri büyüyor..

günaydın cnm nasıl oldu erdem paşam nededi dr
ay kızlar çok yorgunum akşam 1e geliyodu yattım
mutfak dolaplarının üst kısmı bitti sadece
bide koltukve halı salondaki
bu akşamda alt kısım bitecek pöfff:

erdem makatta çatlaktan yapmıyo dedi bir haftayı geçti yapmadı kuzum bu akşam fitil vericem artık yapmassa dünde oturma banyosunu hazırlarken gördü istemiyorum diye ağlarken içi dışına çıktı ağzından burnundan kustu kötü bir akşamdı :KK43:

nilde babasının arkasından ağlıyo ama iş kucağa gelince anneyi tercih ediyo
ben nildoduğundan beri doyuyomuyum doymuyomuyum hiç anlamıyorum bi yemeyi 1 saatte yiyorum abartmıyorum..

evet geçen gelişimlerinde okumuştum dönemsel oluyomuş cnm::

günaydın cnm nasıl oldu defnecik?

cnm songüle katılıyorum sonuçta anladığım akadarıyla bilezikler sadece 2 tane değil oyüzden ver derim ben eliniz düzelince yaparsınız yerine..

yok cnm bizimki korkusuz bişeyi düşünmeden atlıyo direk
ay sağol ama temizlik gerçekten beni çok yordu..

cnm alerjiktir belki baktırın bakalım?

kızlar günaydın herkeseeeeee:
çok yorgun hatun geldi
başım felaket ağrıyo..
günaydın cnm
defnenin sesi hala çatlak çatlak
kıyamam sana cnm ya
e senin eve kadın gelmiyor mu temizliğe?

günaydın kızlar hepinizi öpüyorum :KK54::KK54::KK54:
günaydın cnm

erdem makatta çatlaktan yapmıyo dedi bir haftayı geçti yapmadı kuzum bu akşam fitil vericem artık yapmassa dünde oturma banyosunu hazırlarken gördü istemiyorum diye ağlarken içi dışına çıktı ağzından burnundan kustu kötü bir akşamdı :KK43:
canım benim ya kıyamam
erdem suyu sevmiyor mu canım?
yanlış bilmiyorsam oturma banyosu dediğin sıcak suyun içine oturma şeklinde değil mi?yani banyo yaptıracakmışsın gibi alıştırsan.
yavrum benim ya kıyamam

kızlar bu arada dün kötü bir haber aldım.benim 2 kuzenim(abla kardeş) birlikte oturuyor.biri eşinden boşandı.1 tane de kızı var 10 yaşında.kız özel eğitime gidiyor.akşam teyzesi işten su şaşalının içinde deterjan getirmiş.kıza vermiş banyoya götür diye.kızda su zannedip yattığı odaya götürmüş.akşam yemeklerini yemişler.kız susayınca gitmiş odasındaki deterjanı içmiş. sonra annesi ve teyzesinin yanına gelmiş.bir süre sonra fenalaşmış ve kusmaya başlamış.deterjanı içtiğini öğrenmişler. apar topar hastaneye götürmüşler.götürdükleri hastane başka bir hastaneye sevk etmiş.çocuğun midesini yıkamışlar.sonra da uyutmuşlar ilaçla.akşam hala uyutuluyordu.şimdi de kuzenlerime ulaşamıyorum.ne olduğunu, nasıl olduğunu bilmiyorum.dua edin de kötü bişey olmasın.biraz sorunlu olduğu için çocuğu babası almak istemedi,arayıp sormuyor hatta nafaka bile doğru düzgün vermiyor.ama çocuğa bişey olsa kuzenimi rezil eder onu biliyorum.dua edin nolur.

gunaydin kizlar esimi ise ugurlayinca uykum kacti uyuyamadim
masalcik hala uyuo bende takiliom yatakta :)
gulden gecmis olsun canm bi avri kesici icseydin
betul cok uzuldum cnm ya kiyamm zor gecmis geceniz ee peki cagresi yokmu bunun
ne dio doktor oturma olayi disinda
funda gunaydin canm sanada defne nsil
fatma bence sat hic dusunme sonucta arabada ortak sende kullaniosun bebeginde
bileziklerde tek senin degil sizin olmali bence
ben hepsini sattim araba aldi esim kucuk altinlariniz kaldi sadece

songul beni kizlar gece 3kadar burdqymissiniz ay uykunuz gelmiomu sizin:)
hadi songulun esi iste oluo yalniz beni senin eain bozulmuyormu kiz gec saate kadr elinde tel
benimki e yat artik hadi uyuyalim der elimden alir sarilir illaki
sarilmadan hic uyumaz ugkusundan bile uyanir ben yanindan kalktiysam gel diye:)

günaydın cnm
kıyamam sana cnm ya

günaydın cnm

canım benim ya kıyamam
yanlış bilmiyorsam oturma banyosu dediğin sıcak suyun yiçine oturma şeklinde değil mi?yani banyo yaptıracakmışsın gibi alıştırsan.
yavrum benim ya kıyamam

kızlar bu arada dün kötü bir haber aldım.benim 2 kuzenim(abla kardeş) birlikte oturuyor.biri eşinden boşandı.1 tane de kızı var 10 yaşında.kız özel eğitime gidiyor.akşam teyzesi işten su şaşalının içinde deterjan getirmiş.kıza vermiş banyoya götür diye.kızda su zannedip yattığı odaya götürmüş.akşam yemeklerini yemişler.kız susayınca gitmiş odasındaki deterjanı içmiş. sonra annesi ve teyzesinin yanına gelmiş.bir süre sonra fenalaşmış ve kusmaya başlamış.deterjanı içtiğini öğrenmişler. apar topar hastaneye götürmüşler.götürdükleri hastane başka bir hastaneye sevk etmiş.çocuğun midesini yıkamışlar.sonra da uyutmuşlar ilaçla.akşam hala uyutuluyordu.şimdi de kuzenlerime ulaşamıyorum.ne olduğunu, nasıl olduğunu bilmiyorum.dua edin de kötü bişey olmasın.biraz sorunlu olduğu için çocuğu babası almak istemedi,arayıp sormuyor hatta nafaka bile doğru düzgün vermiyor.ama çocuğa bişey olsa kuzenimi rezil eder onu biliyorum.dua edin nolur.
ayyy allhim yardimcisi olsun inanmiyorum yaa cok uzuldum ins biseyi yoktur
peki neden uyutulmuski agirmiymis durumu
genelde mide yikanir yeterli olurdu ilkkez duydum uyutuldugunu zehirlenme.olayinda
ayy boyle olur zaten ilgilenmez bakmaz bisey olunca kiymate biner allah o babayada akil versin

hadi songulun esi iste oluo yalniz beni senin eain bozulmuyormu kiz gec saate kadr elinde tel
günaydın cnm
defne iyi şükür

genelde mide yikanir yeterli olurdu ilkkez duydum uyutuldugunu zehirlenme.olayinda
ayy boyle olur zaten ilgilenmez bakmaz bisey olunca kiymate biner allah o babayada akil versin

en son uyandırıp film falan çekeceklerdi
sanırım yemek borusu ile ilgili uyutmaları

offff kıyamam erdemime ya ay çok zor gerçekten anlıyorum onu yavrum benim en kısa zamanda atlatırsınız injallah cnm.

günaydın cnm
kıyamam sana cnm ya

günaydın cnm

canım benim ya kıyamam
yanlış bilmiyorsam oturma banyosu dediğin sıcak suyun içine oturma şeklinde değil mi?yani banyo yaptıracakmışsın gibi alıştırsan.
yavrum benim ya kıyamam

ayyy çok kötü bi durum allahım yardımcıları olsun gerçekten
bu tarz babalarada gıcık oluorum sanki üserinde bi hakkı varmış gibi..
ay detercan benim en çok korktuğum şeylerden biri
biz oyüzden benim çamaşır odasına dolap yaptırıyoruz deterjanlar yukarı kalkacak..

günaydın cnm oh masala aferin uyuyo ya bende görecekmiyim bu uyumaları bizim en geçimiz 8 odaen geç..

cnm yemek borusu hasar görmüştür büyük bir ihtimalleee..

yok tatlım gobeklı degoıl esımde bıraz kalıplı dıyelum spor yapmaktan keyıf alıyor sağlıklı yasam ıcın dıyelım kac senedır hıc aksatmadan gıder
canım arasın pıpıcan sıkı masalla bugun ıkı saat kaldı nerdeyse yapmadı annemde dıyor ne cesaret ama günah havalansın kıyaımıyorum

cnm araba ısıne gelınce hıc takma ınsalla daha guzelı olur eger kı bılezıklerını kullanmıyorsun tumunu vermıceksen ver derım arabada bır yerde paraya cevrılıyot
kotu gun parası ayırırm yeter
Esine masallah ozaman.:-)
Erende aras gibi olsa bende acik birakayim ama hic guvenemiyorum ya arada bezi degistirirken yapiyo biraz simdi senden cesaret acik birakirim heryer batar bilemedimki aklimda bulunsun bakalim.:-)

Burasi herkese acik oldugu icin ayrinti yazmak istemiyorum ama toplam bes tane var zaten biri soz bilezigi oldugu icin suslu satarken pek para yapmiyo zaten o ayri hatira kalicak yani iki tane satarsak iki tane kalicak bilmiyorumki baska biseyimizde yok zaten ama cok sukur fazlasinda gozum yok Allah kotu gun gostermesin.
Aynen bende sureklı kafada planlar:)

Ay ılk gordum zaten yuregım agzıma geldı dusecek dıye, beyza vardı yanında ona komut verıyo gel kardesım yavas dıkkat et:)

Ay kv denın evıyle beraber uc gundur temızlık yapıyorum:) yarın yan gel yat modundayım ıns
Esım ısten erken gelıcek cocukları dr a goturucez ıns nıdanın burnu akıyo keyıfler yerınde ama
Beyzanında cenesınde hafıf kırmızılıklar var nokta nokta neden olur bı fıkrım yok dr a gosterelım dıyoruz..

Ne guzel vakıt gecırmıssınız yaz gelıyo artık tutamayız kuzuları:)

Ben bılmıyorum androıd kullanmadıgım ıcın ama ögrensende bızde görsek yakısıklıyı hıc fena olmaz:)

Ereninde kac gundur burnu akiyo ya babasi gripti ondan gecti ama ins.nidaninda baska biseyi yojtur cocuklarin burnunu sile sile yara olucak eren mendili peceteyi gorunce kaciyo artik.
Beyzada alerji gibi biseymi acaba haber verirsin canim.
Araba konusundaki fikirlerinizide dusunucem canim cok sagolun.

kızlar biraz önce kuzenime ulaşabildim
yemek borusu yanmış,soluk borusunun yemek borusuna yakın yeri yanmış
hastanedelermiş
sürekli uyutuyorlarmış
uzun süre hastanede kalacaklarmış
tedavi en iyi ihtimalle 3-7 yıl arası sürecekmiş
şuan ne içtiğini belirlemeye çalışıyorlarmış.içtiği şeyi hemşirelere teslim etmişler.hemşirelerde yanlışlıkla atmışlar
eğer tuz ruhu içtiyse sadece temas ettiği yerler yanarmış ama eğer kireç sökücü içtiyse yanık ilerleyip soluk borusu,mide ve bağırsaklara kadar ilerlermiş
ablama işyerinden vermişler.
ama muhtemelen kireç sökücü diyorlar
çocuğun boğazından,mideden delik açmışlar hortumlar takılıymış
uzun süre bu hortumlarla beslenecekmiş
kuzenim akşam sinir krizi geçirmiş,drlar gelmiş,iğnelerle sakinleştirmişler
kv ve eski eşini aramış.durumu anlatmış.babası izin alamam demiş ama sonra kv araya girince öğlen bi uğrarım demiş.kv de akşam görmeye gelirim demiş
offff allahım kolaylık versin
çok kötü oldum
dua edin nolur kireç sökücü olmasın

hastanedelermiş
sürekli uyutuyorlarmış
şuan ne içtiğini belirlemeye çalışıyorlarmış.içtiği şeyi hemşirelere teslim etmişler.hemşirelerde yanlışlıkla atmışlar
eğer tuz ruhu içtiyse sadece temas ettiği yerler yanarmış ama eğer kireç sökücü içtiyse yanık ilerleyip soluk borusu,mide ve bağırsaklara kadar ilerlermiş
kv ve eski eşini aramış.durumu anlatmış.babası izin alamam demiş ama sonra kv araya girince öğlen bi uğrarım demiş.kv de akşam görmeye gelirim demiş
çok kötü oldum

ayyy fundam ya sen yazdıklarını okurken çok fena oldu çok korkuyorum bende.
düşün bak k
üç
k bebek te değil olucak olunca önüne geçemiyosun tebir bizden koruma allahtan allahım korusun umarım kireç sökücü değildir..
allahım yardımcıları olsun
kötü olmazmıya düşünsene yemek yiyemiyeek orada hep yanma hissedecek belki
uyuturlar çünkü muhtemelen o acıya dayanamaz
allahım korusun..
bütün evlatlarımızı
ay o veren teyze nekadar vijdan azabı çekiyodur ..
allahım yardımcıları olsun..

funda ins kirecc sokucu degildir allhim yardimcisi olsun ayy cok uzuldum valla sabah sabah
cok kotu oldum ya allhim annesine teyzesine sabir versin sifa versin kiZcagiza

gulden canim masalda 7-8arasi uyanio su veriorum yat annecim kapat gozlerini
daha sabah olmadi diorum onun odasinda koltuk var bende orya uazniorum
benim uyudugumu gorunce oda uyuo bu sekilde 3aydir faln yapark 10a kadar uyuo
yoksa masalda 8-9aasi kalkiodu
sen evde olsan dene derdim ama calisiosun imkansiz gbi
cunku babasi yat babacim falan deyince aglayip besikten cikmak istio illaki ben dicem yani

günaydın cnm nasıl oldu erdem paşam nededi dr
ay kızlar çok yorgunum akşam 1e geliyodu yattım
mutfak dolaplarının üst kısmı bitti sadece
bide koltukve halı salondaki
bu akşamda alt kısım bitecek pöfff:
Kolay gelsin canim eminim cok zor oluyodur oyle ya aksam yorgun yorgun bide evde isleri yapmak peki hafta sonu yapsan olmazmi yani hafta sonu gezemessiniz belki ama bukadar yorulmus olmassin sende.

Araba icinde fikirlerinizi dikkate alicam canim bakalim bu sabah arabamiz gitti yeni sahibine esimide arayamadim halletmislermi diye musait degildir diye bakalim acele karar vermek istemiyorum biraz dusuneyim dediklerinizi.

Gecmis olsun canim ah yavrucak nasil dayaniyo kimbilir tuvaletinide yapamayinca rahatsiz oluyodur ya ins.yaparda kurtulur.

hastanedelermiş
sürekli uyutuyorlarmış
çok kötü oldum

canım ya cok cok gecmıs olsun ınan cok uzuldum ınsallah kırec sokucu değildır
Allahım sıfasını verır ınsallah Allahım annesıne sabır versın

günaydın cnm
kıyamam sana cnm ya

günaydın cnm

canım benim ya kıyamam
yavrum benim ya kıyamam

Ay Allahim korusun yavrularimizi ya nekadar kotu bi olay ins.cocukta ciddi bisey yoktur cok uzuldum ya deterjan cokmu kuvvetliydi acaba ses tellerini falan etkilemesin cocugun.

gunaydın kızlar
guldencım temızlığe baslamıssın zor oluyodur senın ıcın aksamları yapmak ama bıyınce rahatlarsın ne guzel
fatma bende kızlarla aynı fıkırdeyım bildğım kadaryla evınız var araba ıcınde 2 tane satabılrsın bence hepsı değilde sonucta kotugunler ıcınde kenarda bı mıktar olmalı bence
betul canım yanlıs hatrlamıyosam erdem bayağdır bu sorunu yasıyo,catlak cok fena bısey bende cektım acıcak dıyede yapmak ıstemıyodur yavrum ınsallah fıtıl fayda eder

Ya canim tabiki bilezikler hepimizin ama konu oraya gelicek olursa zaten bilezikler benim ustume mehir esim iznim disinda bisey yapamaz ama o sorun degil biz herseyi ortak konusup hallediriz oyle karar veririz benim onaylamadigim biseyide esim yapmaz zaten fikrime onem verir ama ani oldu bu araba satma olayi hic dusunemedik bende cok kararsiz kaldim bilemiyorum biraz dusunucem ama sizin fikirlerizde akimda olucak acele bisey yapmak istemiyorum.

gulden canim masalda 7-8arasi uyanio su veriorum yat annecim kapat gozlerini
daha sabah olmadi diorum onun odasinda koltuk var bende orya uazniorum
benim uyudugumu gorunce oda uyuo bu sekilde 3aydir faln yapark 10a kadar uyuo
yoksa masalda 8-9aasi kalkiodu
sen evde olsan dene derdim ama calisiosun imkansiz gbi
cunku babasi yat babacim falan deyince aglayip besikten cikmak istio illaki ben dicem yani

aynen cnm ben evde olsam ola bilir beki tek umudum hani siz karanlıkta uyuyo diosunuzya nilin odasını ayıracam önümmüzdeki ay büyüyen beşiğini açtırıyoruz nevresimlerini aldım birde yatak alıcaz
zaten onun odasınaki güneşlik aydınlık geçirmeyenlerden bakalım ozaman ne olacak..

Kolay gelsin canim eminim cok zor oluyodur oyle ya aksam yorgun yorgun bide evde isleri yapmak peki hafta sonu yapsan olmazmi yani hafta sonu gezemessiniz belki ama bukadar yorulmus olmassin sende.

Araba icinde fikirlerinizi dikkate alicam canim bakalim bu sabah arabamiz gitti yeni sahibine esimide arayamadim halletmislermi diye musait degildir diye bakalim acele karar vermek istemiyorum biraz dusuneyim dediklerinizi.

Gecmis olsun canim ah yavrucak nasil dayaniyo kimbilir tuvaletinide yapamayinca rahatsiz oluyodur ya ins.yaparda kurtulur.

cnm haftasonudaolsa aynı yine nille zaman geçiremiorum
kadın geliyo yarın o gelene kadar benim ince işleri bitirmem lazım
onada çok iş var çünkü.
hakkınızda hayırlısı olsun cnm araba içinde
ama alışınca arabasızlık çok zor..
ben otobüsleri hiç sevmiyorum..

cnm fundam arasa kuzenin işyerini onlar ne verdiklerini bilirler aslında..

gunaydın kızlar
guldencım temızlığe baslamıssın zor oluyodur senın ıcın aksamları yapmak ama bıyınce rahatlarsın ne guzel
fatma bende kızlarla aynı fıkırdeyım bildğım kadaryla evınız var araba ıcınde 2 tane satabılrsın bence hepsı değilde sonucta kotugunler ıcınde kenarda bı mıktar olmalı bence
betul canım yanlıs hatrlamıyosam erdem bayağdır bu sorunu yasıyo,catlak cok fena bısey bende cektım acıcak dıyede yapmak ıstemıyodur yavrum ınsallah fıtıl fayda eder

günaydın cnm aynen bitince güzel olacak ama bakalım..

ayyy fundam ya sen yazdıklarını okurken çok fena oldu çok korkuyorum bende.
düşün bak k
üç
k bebek te değil olucak olunca önüne geçemiyosun tebir bizden koruma allahtan allahım korusun umarım kireç sökücü değildir..
allahım yardımcıları olsun
kötü olmazmıya düşünsene yemek yiyemiyeek orada hep yanma hissedecek belki
uyuturlar çünkü muhtemelen o acıya dayanamaz
allahım korusun..
bütün evlatlarımızı
ay o veren teyze nekadar vijdan azabı çekiyodur ..
amin cnm
evet çocuk küçük değildi ama oldu işte

funda ins kirecc sokucu degildir allhim yardimcisi olsun ayy cok uzuldum valla sabah sabah
cok kotu oldum ya allhim annesine teyzesine sabir versin sifa versin kiZcagiza
amin cnm

amin cnm
Ay Allahim korusun yavrularimizi ya nekadar kotu bi olay ins.cocukta ciddi bisey yoktur cok uzuldum ya deterjan cokmu kuvvetliydi acaba ses tellerini falan etkilemesin cocugun.
cnm deterjan çok kuvvetli bişeymiş anladığım kadarıyla çünkü işyerlerini temizlemek için olan aşırı kimyasal içerenlerdenmiş
içeriğini öğrenmek için deterjanı satan firmaya ulaşmaya çalışıyorlar.ama firma sahibi şehir dışında olduğu için ulaşamıyorlarmış

amin cnm
evet çocuk küçük değildi ama oldu işte

amin cnm

amin cnm

cnm deterjan çok kuvvetli bişeymiş anladığım kadarıyla çünkü işyerlerini temizlemek için olan aşırı kimyasal içerenlerdenmiş
içeriğini öğrenmek için deterjanı satan firmaya ulaşmaya çalışıyorlar.ama firma sahibi şehir dışında olduğu için ulaşamıyorlarmış

ay ya tabi tehlikelidir onlar çok fena kokuyolar zaten ordan nekadar kimyasal içerdikleri belli değilmi
düşünsene nasıl yağları çözmek için kullanıyolar onları ayyy yavrumya çok zor çokkk:
tvde izlemiştim bidefa galiba çocuk 4 yaşındaydı öyle nefes borusu pardon yemek borusu yanmıştı oraya bişey taıkcaklardı diye hatırlıyorum sanki
fundam yapa bileceğimiz bişey olursa söylemen yeter biliosun..

X