Doğuma Hazırlık Kuran'da Geçen Kız İsimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hz. İsa'nın ismi de hep Meryem oğlu İsa diye geçiyor. Ne büyük bir onur bir kadın için.

gercekten haklisin. peygamber annesi olarak sanirim birtek kuranda hz meryemin ismi bu kadar slk aniliyor geneldede meryem oglu isa olarak geciyor.bizler artik millet olarak nedense degisik alakasiz isim arayisina girdik ve istemeden yawrularimiza anlamsiz isimler veriyoruz. bu da cok yazik ve üzücü

Evet cok değişik ısimler benimde hoşuma gitmiyo.
Bu sefer anlaşılır,bilindik ve anlamlı isim olsun istiyorum..ve çok zorikinci isim bulmak..
Sıla ısmini gorumcem önerdi eşim çok beğendi..bir Hadis te geciyo ama keskinliği bilinmiyor..
Eşim gorumcem önerdiği için sıla koyucak sanırım..

Kizlar kizim 1 ocakta dogdu ve ismini birkac gun once zeynep sena koyduk .zeynep peygamber efendimizin kizinin ismi,sena da arapca kokenli:eek:vmek,parilti,gok gurultusu gibi anlamlara geliyor..

Slm kizlar konunuzu googledan araken gordum.Bende kizima isim ariyorumm fikir sahibi olup babamiza soruyoruz sonra kizimla:)))
Bende ilk bebegim olacagi icin kaynanamin ismini koymayi dusunuyoruz ama ben yanin aikinci bir isimde istiyorum onun icin arastiyorumm
sizde fikir verirseniz sevinirimm kaynanamin ismi ELIF yanina ne guzel olur sizce ??? :)

Kuzenimin kızının adı İKRA Kuranı kerimde geçiyor oku anlamına geliyor.
birde bilidğim kadarı ile paylaşayım isimleri seninl.e
AHSEN: (Ar.) Daha güzel, çok güzel, en güzel.
BELİNAY: Cennette peygamber cicegi
ECRİN: ALLAH’IN hediyesi anlamını taşımaktadır.
ESLEM: Allah’a tesim olmak anlamında.
SUDEN: peygamber efendimizin cennette en çok sevdiği ağacın ismi/COLOR]

biz de kız olursa Ecrin düşünüyoruz

Imran hz. musanin babasinin adi degil. kuranda ALI IMRAN SURESI VAR. ve imran ailesi demek. hz. isanin ailesinden bahsedilyor bu surede

iki ayri imran var. biri hz musanin babasi, digeri hz meryemin babasi. iki ayri meryem var biri hz imran ve hannenin kizi, digeri hz musanin kardesi. iki imranin da meryem isminde kizi var yani.. âli imran ise bu sulaleye verilmis isim. imran ailesi, imran sulalesi gibi..
kelime anlami ise; evine ailesine bagli olan oglumun ismini imran taktigimiz icin vaktinde bayagi bi incelemistim.

X