Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Arkadaşlar,
Kolposkopi işlemini yaptırdım.1 hafta sonra sonuç ve kontrol için tekrar gideceğim.Anestesi ile yapıldı 4 yerden parça aldığını belirtti DR.Sonucun tekrar ASCUS çıkması halinde o bölgeyi yakacağını daha farklı Allah korusun daha ileri bir durum çıkar ,se leep işlemi uygulayacağını söyledi.Lütfen dua edin arkadaşlar.Kötü bir sonuç çıkmasın.

Arkadaşlar,
Kolposkopi işlemini yaptırdım.1 hafta sonra sonuç ve kontrol için tekrar gideceğim.Anestesi ile yapıldı 4 yerden parça aldığını belirtti DR.Sonucun tekrar ASCUS çıkması halinde o bölgeyi yakacağını daha farklı Allah korusun daha ileri bir durum çıkar ,se leep işlemi uygulayacağını söyledi.Lütfen dua edin arkadaşlar.Kötü bir sonuç çıkmasın.

geçmiş olsun. :) benim kolposkopim anestezisizdi, 3 parça almışlardı ve neredeyse bir ay sonrasına atmışlardı sonucu. bir de o bölgenin durumu nedeniyle kolposkopi sırasında yakmışlardı o bölgeyi.

inşallah güzel sonuçların çıkar.

Arkadaşlar,

merhabalar ben yaklaşık 4 aydır uğraşıyorum kolkoskopi biopsi smear fln..ilk smearda hsıl(cin 3) çıktı sonra 3 kez parça aldılar onlarda bunu destekleyen birşey çıkmadı ancak son parçada ascus çıktı birde bende kronik iltihap var rahimimde.evlendiğimden beri baya sorun yaşadım.doktorum bazı hücresel değişiklikler gördüğünü söyledi bende hissediyodum zaten sol tarafımda farklı bir hassasiyet vardır.önce %90 leep dedi sonra biopsilerden birşey çıkmayınca erteledi.bu arada hpv 6 teşhisi kondu:KK43:nerden bulaştı bilmiyorum.26 sında gittiğimde de tekrar parça aldılar sonucunu haftaya alıcam.bana hamile kalabilirsin dedi ama korkuyorum açıkcası ertlemek de istemiyorum sonradan kötü birşey çıkar fln diye.leepte rahim inceliyomuş çocuk için sıkıntı olabilirmiş fln diye okudum.hpv 6 olduğum içinde doğumumu sezeryan yapmak zorundayım.normal doğumda bebege bulaşma ve gırtlak bölümünde bir kansere yakalanma riski varmış.kolkoskopi ve biopsi ağrılı bir işlem değil bende çok korkuyordum ama parça alınca birşey hissetmiyorsunuz

Biyopsi sonucum çıktı arkadaşalr.CIN1.Cuma sabahı konizasyon yapıalcağını iletti DR um.Hepinizden dua bekliyorum.Ne düşüneceğimi ne hissedeceğimi bilemiyorum.sadece ağlıyorum şuan..CIN1 ne demek kansermiyim ben şimdi ?

Biyopsi sonucum çıktı arkadaşalr.CIN1.Cuma sabahı konizasyon yapıalcağını iletti DR um.Hepinizden dua bekliyorum.Ne düşüneceğimi ne hissedeceğimi bilemiyorum.sadece ağlıyorum şuan..CIN1 ne demek kansermiyim ben şimdi ?

cin 1 ascus diye biliyorum nettende okumuştum kanser değilsiniz kanser cin 3 oluyor çünkü.bende ascus yani cin1im su an herhangi bir işlem yapmıyorlar bana çok geçmiş olsun

size de cok geçmiş olsun.Sizde ve bende HPV nin pozitif olması bir dezavantaj sanırım ... Allah cümlemizin yardımcısı olsun.Bu arada bebek konusunda endişeniz olduğunu yazmıştınız daha önce de yazmıştım arkadaşım cın1 teşhisi ile leep oldu ve yaklaşık 2-3 yıl sonra evladını kucağına aldı ama onda hpv negatifti tabi.birde o şiddetli karın ağrısı ve bulantı ile gitmişti ve cın1 denmişti.

size de cok geçmiş olsun.Sizde ve bende HPV nin pozitif olması bir dezavantaj sanırım ... Allah cümlemizin yardımcısı olsun.Bu arada bebek konusunda endişeniz olduğunu yazmıştınız daha önce de yazmıştım arkadaşım cın1 teşhisi ile leep oldu ve yaklaşık 2-3 yıl sonra evladını kucağına aldı ama onda hpv negatifti tabi.birde o şiddetli karın ağrısı ve bulantı ile gitmişti ve cın1 denmişti.

hpvnin de 100 tipi varmış bendeki kansere cevirmeyen çok şükür..cin 1ingerileme ihtimali çok yüksek benim ilk biopside cin3 çıkmıştı aradan 3 ay geçti ascus cıktı yani cin3 gerilemiş...3.kez biopsi yaptılar sonucunu önümüzdeki hafta alıcam inş onda da bişey çıkmaz ama bizim durumumuzda olanlar moralini yüksek tutmalı gerçekten herseyin başı moral ve güçlü olmak.ne kadar zor biliorum tabi..şu an tek derdim bir an önce hamile kalmak heran bişey çıkacakmış gibi ameliyat olabilirim gibi endişe ediyorum çünkü bariz hücre değişiklikleri var..benim şikayetlerin daha çok eşimle birlikte olurken oluyodu..1 kere beraber olsam 4 gün acısını cekiyodum çok agrım yanmam oluodu..şimdide var ama ilkiyle kıyaslanmayacak şekilde azaldı

CANIM BENİM,acaba leep işlemi mi yapılması senin için daha uygun ? neden cın1 de yapılmadı ve hpv varken.çünki bana drum takipte kalabiliriz ama risk almaya gerek yok o bölgenin çıkarılması en doğrusu dedi.1-2 dr ye de danıştım onlarda bu önde salık verdiler.

CANIM BENİM,acaba leep işlemi mi yapılması senin için daha uygun ? neden cın1 de yapılmadı ve hpv varken.çünki bana drum takipte kalabiliriz ama risk almaya gerek yok o bölgenin çıkarılması en doğrusu dedi.1-2 dr ye de danıştım onlarda bu önde salık verdiler.

doktor banada ilk %90 leep yapcm o bölgeyi alıcam riske girerem bırakamam öle dedi..ama sonra 2 biopsi sonucu temiz çıkınca tekrar leep demedi en son gittiğimde kolkoskopi yaptı yine gördü hücresel değişiklikleri ama bişey demedi ben sonucu almaya gidince tekrar sorayım en iyisi..

2 farklı doktor gördü aynı hastanede baska doktorada gitmedim açıkcası...kolkoskopi biopsi çok yorucu bir süreç..zaten doktordan iğneden küçüklüğümden beri korkarım ben:)baska bir yere gidip tekrar aynı şeyleri yaşamak istemedim.hamile kalabilrsin ama bizim takibimizde olacaksın dediler bir de normal değil sezeryan yapmak zorundayım ve riskli gebelikte takip edileceğim..leepten de korkuyorum inş hiçbişeye gerek kalmaz bilmiyorummm

İnşallah gerek kalmaz canım.hakkımızda hayılrısı .. benimde kafama cok soru var bende cuma gunu sracağım druma.çünki hpv türünü bilmiyorum ben.test yapmıştı ama türü için yapmadımı bilmiyorum.başka bilgiler alırsak birbirimizle paylaşmaya devam edelim canım.

İnşallah gerek kalmaz canım.hakkımızda hayılrısı .. benimde kafama cok soru var bende cuma gunu sracağım druma.çünki hpv türünü bilmiyorum ben.test yapmıştı ama türü için yapmadımı bilmiyorum.başka bilgiler alırsak birbirimizle paylaşmaya devam edelim canım.

hpv için özel bir smear alıyolar genetik tanı merkezine gönderiyorlar 20 gün sonra alabiliyosun sonucunu.inş yoktur sende canım.

Günaydın canım..HPV var ama tipini bilmiyorum belki bakıldı ama bana söylemedi.oda olablir.hayırlısı olsun inş hepimiz için.

Gecenin, kanser değilsin canım ama ilerlemesi durumunda Allah korusun kansere çevirme riski var. Ben de tam 1 yıl önce CIN1 teşhisiyle leep oldum, korkulacak bir şey değil. Bugün olacağını yazmışsın inşaallah sorunsuz geçmiştir. Yalnız şunu bilmeni isterim doktorun da söylemiştir büyük ihtimalle. Leep işlemi geçiren bir kadın hamilelik düşünüyorsa o dönemi sıkı takip altında geçirmeli. Allah yardımcın olsun.

Nuraytac, biyopsinin temiz çıkmasına rağmen hücresel değişiklikler devam ediyorsa tedbir alınmalı.

Merhaba İnci Tanesi ,

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.Cuma sabahı leep işlemi yapıldı çok şükür sıkıntısız atlattım hatta bugun işimmin başındayım.Hafif bir karın ağrım oluyor zaman zaman bırde su gibi bir akındı çok kanlı değil.
Beni korkutan HPV virüsü taşıyor olmam.Bu virus leep olsamda acaba tekrar nüksettirir mi bu olumsuz durumu ?

Merhaba İnci Tanesi ,

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.Cuma sabahı leep işlemi yapıldı çok şükür sıkıntısız atlattım hatta bugun işimmin başındayım.Hafif bir karın ağrım oluyor zaman zaman bırde su gibi bir akındı çok kanlı değil.
Beni korkutan HPV virüsü taşıyor olmam.Bu virus leep olsamda acaba tekrar nüksettirir mi bu olumsuz durumu ?

Geçmiş olsun. Akıntı olur zaman zaman. Benim de siyah kan sıkıntım olmuştu, doktor içeride biriken kanın atıldığını söylemişti.
Şu an tehlikeli bölge tamamen temizlendi. Bundan sonra 6 aylık kontrollerini aksatmaman gerekiyor.

Canım İnci Tanesi ,
Allah sana da birdaha göstermesin inşaallah.Evladını sağlıcakla kucağına alLeep yapılırken alınan parça sonucuna göre takip süresini belirleyeceğim demişti DR.İnşallah ben,mkide temizlenmiştir canım ya.
Birde benim sol tarafım ağrıyor ve sanki şişlik var içeride gibi geliyor.Bu normal mi sende de olmuşmuydu ?

Gecenin, kanser değilsin canım ama ilerlemesi durumunda Allah korusun kansere çevirme riski var. Ben de tam 1 yıl önce CIN1 teşhisiyle leep oldum, korkulacak bir şey değil. Bugün olacağını yazmışsın inşaallah sorunsuz geçmiştir. Yalnız şunu bilmeni isterim doktorun da söylemiştir büyük ihtimalle. Leep işlemi geçiren bir kadın hamilelik düşünüyorsa o dönemi sıkı takip altında geçirmeli. Allah yardımcın olsun.

Nuraytac, biyopsinin temiz çıkmasına rağmen hücresel değişiklikler devam ediyorsa tedbir alınmalı.

inci tanesi merhabalar,

son biopsi sonucumuda bugün aldım temiz çıktı çok şükür.doktor 3 ay sonra smear için gel dedi o kadar.sence başka bir doktorada mı gitmeliyim?nasıl bir tedbir alınmalı ki a tipik hücresel değişiklikler için?

X