Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

merhaba, HPV virüsü kesinlikle erkekten kadına geçen bir virüs cinsel yolla. Erkekte aktif olduğu sürece her şekilde kadına geçmeye devam edecek kadın istediği kadar tedavi olsun dondursun istediğini yapsın arkadaşlar lütfen saçma sapan şeylere inanmayın her duyduğunuza inanmayın neden bir jinekolog la konuşmuyorsunuz.
görünürde sigil olmasa da mi?

Deflagyn kullanan arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Aplikatörü tamamen dolduruyorsunuz değil mi 5 ml için sonuna kadar çekmek gerekiyor. Bana bu çok gibi geliyorda:) sanki şişe 30 gün yetmicek gibi ama benim gözümün de pek ayarı yoktur tabi :)

Ben kullamıyorum canım 3. yü yarıladım adet günlerinde kullanmıyorsun ya 3—4 gün zaten 150 ml zaten 28 şırınga var yetiyo yani

ya şöyle düşünün ben bu konuyu kaç profesörle konuştum erkekte HPV var bayana geçti erkek bir zaman sonra bağışıklık sistemi yüksekse bu virüsten kurtuluyor zaten eğer çok eşliliğe devam etmezse bayan da tedavi oluyor kurtuluyor ama erkekte tekrar virüs olursa doğal olarak partnerine tekrar geçiriyor erkekte HPV hastalık konumunda değil sadece taşıyıcı bayana geçtiği zaman hastalığa sebep oluyor lütfen bilgisi olmayan bir doktorla konu hakkında konuşmamış olanlar yorum yapıp kafa karıştırıp insanları üzmesinler herkes yeterince gergin zaten

smear testi yapılırken biliyorsunuz hücre döküntüleri alınıyor ve ona göre bakılıyor HPV mi var yoksa başka bir sorunmu inceleniyor. Ayrıca HPV kana karışıyor diye birşey yazmış arkadaşın biri HPV nin yaklaşık 16 çeşidi var hepsinin yaptığı etkiler farklı lütfen biraz araştırın genelleme yapmadan önce HPV kana karışmıyor HPV nin bazı çeşitleri DNA ya işliyor. Arkadaşlar burda net olarak bir doktor ağzından duymadığımız şeyleri yazmayalım lütfen bunları binlerce insan okuyor insanlar üzülüyor.

Sanıyorum eşi başkası ile beraber olup yeniden farklı bir türünü kapmış olabilir. Bu dünyada erkeklere güven olmuyo ne geliyosa onlardan geliyo zaten bu hastalıklar kadınlar kemdi kendilerine kapmıyo ki hep kocalardan hep kocalardan kocalar kimden beraber oldukları başka kadınlardan. Yoksa hpv nasıl bulaşacak cinsel yolla bulaşıyor işte

ne güzel yazmışsınız ya inanın bazı yazıları okudukça çok üzülüyorum HPV de partneriniz çok önemli o taşıdığı sürece istediğiniz tedaviyi olun hiçbirşey ifade etmeyecek arkadaşlar

ne güzel yazmışsınız ya inanın bazı yazıları okudukça çok üzülüyorum HPV de partneriniz çok önemli o taşıdığı sürece istediğiniz tedaviyi olun hiçbirşey ifade etmeyecek arkadaşlar
Şimdi burda bir yanlış var 1. Hpv sadece tam cinsel temasla bulaşmayabilir. Görünürde kondilomu bulunan hastalar birbirine süntünme yolu ile de bulaştırabiliyorlar. 2. Hpv de erkek taşıyıcıdır. Doğru. Yalnız erkeklerdede sık rastlanmasa da komdilom oluşabiliyor. Yani onlarda siğilden muzdarip olabiliyorlar. Bu de onları dolaylı yoldan hasta yapar. 3. Erkeğin hpv taşınırlılığını nasıl kazandığını bilemeyiz. Erkek bir kadınla temastan sonra da bunu kazanabilir bir erkekle temastan sonra da bu nedenle eşcinsel ilişkiyi bu konuda ekarte edemeyiz. 4. Erkekten kadına geçtiği doğrudur. Ve çoğunluktadır. Fakaaaaatttt burdada eşcinsellik ekarte edilemez hpv taşıyıcısı olan bir kadın başka bir kadına da bulaştırabilir. Ortak kullanılan seks materyalleri vb hijyen kurallarını uyulmayan durumlarda bu olabilir. 5. Hastalıkla ilgili genellemeler erkekten kadına geçtiği yönünde tabi ki toplumun %80 inin heteroseksüel olduğu bir ülkede doğrudur. Yalnız dünya sağlık örgütlerinin konuyla alakalı kapsamlı İngilizce kaynaklarını okursanız %20lik o ufak azınlıktaki hastalığın seyrinide öğrenmiş olursunuz. 6. Yani erkeğin sadece taşıyıcı olduğu bir genellemedir arkadaşlar. Bugün dünyada hpv kaynaklı Boğaz ağız hatta penis kanseri olan insanlar var yalnızca sayıları yok denecek kadar az. Ne yazıkki spesifik değerler olsa da yok diyemeyiz. Çünkü elimizde kanıt var. Not: sanırım buradaki çoğu insan ben de dahil bir çok profla konuşup, pek çok bilimsel veri incelemiştir. Buna Göre de herkeste konuyla ilgili temel kaynağın bilim adamları olduğunu inkar edemez. Bu sebeple kesin yargıda bulunmaz. Ve sadece bildiklerini şahsi olarak paylaşabilir. FORUMUN AMACI DA BUDUR. Kimsenin de böyle hassas bir konuda kimseyi üzmek icin yorum yapacağını sanmıyorum. Saygılar

Efsane : Virüs yalnızca cinsel ilişki yoluyla bulaşır

Gerçek: HPV çoğunlukla cinsel ilişki yoluyla bulaşsa da genital bölgelerin veya ağızların birbirine sürtündüğü herhangi bir durumda da bulaşabilir BBC News yazar: LAUREL İVES kaynağı Google dün bulabilirsiniz

Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen EOROGIN 2011 toplantısında, HPV'nin yetişkin kadın ve erkeklerin yanı sıra genç nüfusta görülme sıklığına ilişkin yapılan son araştırmalar açıklandı. ABD'nin Florida eyaletindeki H. Lee Moffitt Kanser Merkezi ve Araştırma Enstitüsü'nden Prof. Dr. Anna R. Giuliano, erkeklerde HPV'nin neden olduğu kanserler konusundaki araştırmanın sonuçlarıyla ilgili bilgi verirken, bugüne kadar erkeklerin HPV taşıyıcısı olduğu, enfeksiyonu kadınlara bulaştırdıkları görüşünün yaygın olduğunu, ancak bu düşüncenin yapılan bu araştırmayla geçerliliğini yitirdiğini söyledi.

HPV'nin erkeklerde de ölümcül kanserlere yol açtığının netlik kazandığını ifade eden Giuliano, ''HPV, özellikle erkeklerle cinsel ilişkide bulunan erkeklerde cinsel organda, anal kanalda, ağız boşluğunda, dil arkasında ve bademciklerin bulunduğu bölgede kansere yol açıyor'' diye konuştu.

Bu bölgedeki kanserler bakımından erkeklerin kadınlardan 3-4 kat daha fazla risk altında olduğu uyarısını dile getiren Giuliano, erkeklerde bu kanser türlerinin görülme sıklığında artış olduğunu belirtti.

Erkeklerde HPV'nin neden olduğu genital siğillerin görülme sıklığının da kadınlara göre daha yüksek olduğunu vurgulayan Giuliano, ''Bu siğiller kişide büyük bir kaygı ve sıkıntıya yol açıyor. Çünkü başkaları tarafından da görülebiliyor'' dedi. 13 MAYIS 2011 NTV haber portalı makalenin tamamını ve kaynağın sabini url den görebilirsiniz https://www.google.com.tr/amp/s/www...erde-de-kanser-yapiyor,OJgy0LpXkkC4w_wCVTj3GA

Tıp dünyası, HPV virüsü ile zührevi hastalıklar ve rahim ağzı kanseri arasında doğrudan bir bağ olduğu görüşünde
Ünlü aktör Michael Douglas gırtlak kanserine bu virüs nedeniyle yakalandığını açıkladığında haber tüm dünyada büyük yankı buldu. Bu haber aynı zamanda HPV virüsü nedeniyle gırtlak kanserine yakalananların sayısının da her geçen gün arttığını ortaya koydu.

HPV aslında birçok farklı türe sahip bir virüs. Bunlardan biri ağız ve gırtlak kanserine neden oluyor. Doktorlar bu vakaların da özellikle gelişmiş ülkelerde hızla arttığına dikkati çekiyor.

Doktor Mümtaz Khan, Cleveland Kliniği’nde uzman: “Amerika’da 20 milyon kişide HPV virüsü var. Ama bunların sadece bir kısmında orafarinks kanserine yol açan HPV16 virüsüne rastlıyoruz.”

Ancak Doktor Khan, yine de HPV16 vakalarının gözardı edilemeyecek kadar arttığını söylüyor: “Son 20 yılda HPV virüsüne bağlı orafarinks kanser vakalarında büyük bir artış oldu. HPV’ye bağlı bademcik kanserlerinin oranı 1980’lerde %28’di. Şimdiyse bu oran %68 ila %80 arasında.”

Ağız kanserini önceden teşhis edecek bir yöntem henüz yok. Ancak Doktor Khan’a göre, bazı unsurları gözden kaçırmamak gerekiyor: “Ağızda oluşan anormalliklere dikkat edilmeli. Boyunda oluşan bir kitle veya ağızda oluşan bir uçuk, ses değişikliği, yutkunma zorlukları uzun süre geçmiyorsa doktora gitmek gerekir.”

Doktor Khan, bu tür kanserin tedavisinin mümkün olduğunu söylüyor. HPV aşısıyla da özellikle HPV16 virüsünün yayılması engellenebiliyor. Doktor Khan, hala tartışmalı olan bu aşının yaygın şekilde kullanılmasıyla HPV’ye bağlı ağız kanserlerinin de azalacağını söylüyor.

Yeni bir araştırma, kızlarına HPV aşısı yapılmasını istemeyen ailelerin oranının %40’dan %44’e yükseldiğini gösteriyor. Oysa Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi bu aşının erkek çocuklarına da yapılmasından yana.

Bu arada Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü araştırmacıları, HPV virüsünü erken teşhis edecek bir yöntem üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Ancak uzmanlar bu yöntemin ne zaman geliştirilebileceğini henüz bilmiyor. Detaylı incelemek isteyenler için https://www.google.com.tr/amp/s/www.amerikaninsesi.com/amp/1710662.html

Ben hic profla konsumadim.. Testimin sonuci gelince doktora gideceğim nasipse.. Ben sunu merak ediyorum cocuk olmadan sigil tedavisi oldum.. Sonra cocuk oldu ki o sirada korunmadik hic. Yani o zaman bana esimden bulastiysa bilemiyorum.. 2. Cocuk istersek yine risk var... Risk risk risk..

There has been a significant fall in the number of cases of HPV, the virus that causes cervical cancer, following the introduction of a vaccine for young women, a new study says.

The Human Papilloma Virus vaccine fights high-risk infections which cause the majority of cervical cancer cases.

HPV infections decreased in women aged 16 to 21 by 86% between 2010 and 2016 data from Public Health England show.

It comes as newspapers say the vaccine may soon be offered to boys too.

HPV
Cervical cancer remains the most common cancer in women under 35.

Experts say these results suggest that the vaccine, introduced just 10 years ago, could eventually lead to a virtual eradication of the disease, which kills around 850 women a year.

Mary Ramsay, head of immunisation at Public Health England, said: "These results are very promising and mean that in years to come we can expect to see significant decreases in cervical cancer.

"The study also reminds us how important it is to keep vaccination rates high to reduce the spread of this preventable infection.

"I encourage all parents of girls aged 12 to 13 to make sure they take up the offer for this potentially life-saving vaccine."

The HPV vaccine, first introduced in 2008, is delivered through schools in two doses to girls from the age of 12 to their 18th birthday. It is not offered to women over the age of 18.

More than 80% of people aged 15-24 have now been vaccinated in the UK.

The Joint Committee on Vaccination and Immunisation (JCVI), an expert advisory group, has reportedly told health ministers vaccinating boys will be cost-effective.

A Department of Health and Social Care spokeswoman would not confirm the reports, but said any advice from the JCVI would be "carefully considered" once received.

_76020974_line976.jpg

What is the Human Papilloma Virus (HPV)?
•HPV is the name given to a common group of viruses; there are more than 100 types of HPV

•Many women will be with infected with HPV over the course of their lifetime without any ill-effect

•In the vast majority of cases, there will be no symptoms and the infection will clear on its own, but in some cases persistent infection can lead to cervical disease

•Some types of HPV are high risk because they are linked to the development of some cancers

•Other lower risk HPV types can lead to genital warts

•Nearly all cervical cancers (99.7%) are caused by infection from a high risk HPV

•The HPV vaccine protects against four types of HPV which cause around 80% of cervical cancer and the vast majority of genital warts

Source: NHS Choices

_76020974_line976.jpg

In addition, the HPV vaccine is leading to a decline in genital warts, caused by low risk strains of HPV.

The number of genital wart diagnoses in sexual health clinics between 2009 and 2017 fell in girls aged 15-17 by 89%, and in boys of the same age by 70% as a result of girls not infecting them.

However, the HPV virus is also implicated in cancers in men, such as anal and throat, head and neck. Last year, the vaccine was extended to gay men aged 16-45, but is not currently offered to boys.

Extending the vaccine is currently under review by the Joint Committee on Vaccination and Immunisation, but some researchers believe this is not happening fast enough.

Prof Mark Lawler, of the Centre for Cancer Research and Cell Biology at Queens's University Belfast, is calling for the vaccine to be extended to boys.

"Head and neck cancer is one of the fastest growing cancers in the UK, so why can't we have a vaccine that protects boys as well as girls? Yes some boys are protected if there is a high rate of girls getting vaccinated, but in areas where there is a low take-up rate, then that immunity is not going to happen.

"Many countries now vaccinate both girls and boys, including Canada which has a similar health system to the UK," he added.
BBC HEALTH
https://www.google.com.tr/amp/s/www.bbc.co.uk/news/amp/health-44494377 KESİN YARGIDA BULUNAN ARKADAŞLARIN YABANCI KAYNAKLARIDA İNCELEMESENİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM

Ben hic profla konsumadim.. Testimin sonuci gelince doktora gideceğim nasipse.. Ben sunu merak ediyorum cocuk olmadan sigil tedavisi oldum.. Sonra cocuk oldu ki o sirada korunmadik hic. Yani o zaman bana esimden bulastiysa bilemiyorum.. 2. Cocuk istersek yine risk var... Risk risk risk..
Risk herkes için var hep var sadece Moralimizi yüksek tutup takibimizi bırakmamamız lazım :KK66:

dünya sağlık örgütünün (WHO) verileri aşağıdaki urlde mevcuttur. Erkeklerin sadece taşıyıcı olmadığını ayni zamanda hpv kaynaklı kanserlerden muzdarip olabileceğini hpvnin sadece tam cinsel aktivite dışında hangi yollarla bulaşebileceğini ve benzeri konuları dünyaca kabul edilmiş ve tüm dünyada referans alınanWHO’nun verilerinden inceleyebilirsiniz. http://www.who.int/immunization/topics/hpv/en/

Arkadaşlar bende akıntı var bugünlerde dün hafif kanlı gelmişti doktor rahim ağzı yaran var ondan ara sıra olabilir dedi. Bugün kan yok ama inanılmaz bi ağrı var karnımda resmen adet sancısı gibi ben ne yapsam ki ya

telaslanma en azindan yaradan kaynaklandığı belli. Yarin hemen doktora git belki ilaci vardir verir falan. Zaten yaralari da yakiyorlar yabanci olduğumuz konu degil
Bendeki yaraya ufak her kadında olabilecek türden yakılmasına gerek yok demişti doktor

X