kürtaj sonrası gebelik?

frederick

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2012
2.416
1.590
40
kızlar kürtaj sonrası 3 ay gebelik istemmiyor ya bu şekilde hamile kalan var mı sonucunu merak ediyorum.

Doktorlar 6 aylık gibi bir süre beklenmesi gerektiğini vurguluyorlar.Tabiki daha kısa süre içinde kalanda var ama ne kadar sağlıklı tartışılır.

bana 3 ay dedi doktorum.bende daha erken hamile kalan var mı onu merak ediyorum. ne zararı olur acaba diye

bana 3 ay dedi doktorum.bende daha erken hamile kalan var mı onu merak ediyorum. ne zararı olur acaba diye

bana da öyle dedi dr.um... vücudun kendini topalaması gerekiyor bence ondandır çünkü kolay değil kürtaj geçiryorsun gerekli vitaminleri alalım bu 3 ay içinde folik asit özellikle ... sonra kansızlık varsa onu yenelim sonrası Allah'a bırakalım... bir de tekrar düşük ihtimali olduğu için izin vermiyorlar genelde dşükten hemen sonra hamielik hüsranla sonuçlanıyor sanırım :2:

bana da öyle dedi dr.um... vücudun kendini topalaması gerekiyor bence ondandır çünkü kolay değil kürtaj geçiryorsun gerekli vitaminleri alalım bu 3 ay içinde folik asit özellikle ... sonra kansızlık varsa onu yenelim sonrası Allah'a bırakalım... bir de tekrar düşük ihtimali olduğu için izin vermiyorlar genelde dşükten hemen sonra hamielik hüsranla sonuçlanıyor sanırım :2:

benim kalp atışlarını duymdığım için alındı birincisi. reglim düzene girdi 2.reglimi oldum.folik asiti kullanmayada başladım.bu aymı önümüzdeki ay mı başlasam karar veremedim

benim kalp atışlarını duymdığım için alındı birincisi. reglim düzene girdi 2.reglimi oldum.folik asiti kullanmayada başladım.bu aymı önümüzdeki ay mı başlasam karar veremedim

geçmiş olsun canım. bende 2. hamileliğimde 5-6 haftalıkken düşük yaptım sonrada içerde kalanları temizlemek için kürtaj oldum. dediğin gibi doktorun önerisi 3 ay bekleyip 4. ay yeniden başlamaktı. ben 2 ay geçtikten sonra tekrar hamile kaldım. ilk başlarda düşük tehlikem vardı ilk 3 ay dinlenerek geçirdim. bi de çok kan kaybetmiştim düşükte kürtajdan beri düzenli kan hapı kullanıyorum. şuan herşey yolunda şükür ki. umarım seninde hayırlısı nezamansa o zaman gelir bebeğin.

geçmiş olsun canım. bende 2. hamileliğimde 5-6 haftalıkken düşük yaptım sonrada içerde kalanları temizlemek için kürtaj oldum. dediğin gibi doktorun önerisi 3 ay bekleyip 4. ay yeniden başlamaktı. ben 2 ay geçtikten sonra tekrar hamile kaldım. ilk başlarda düşük tehlikem vardı ilk 3 ay dinlenerek geçirdim. bi de çok kan kaybetmiştim düşükte kürtajdan beri düzenli kan hapı kullanıyorum. şuan herşey yolunda şükür ki. umarım seninde hayırlısı nezamansa o zaman gelir bebeğin.

sana doktor 3 ay beklemeni söylemiş miydi. benimki düşük değil kendim direkt kürtaj oldum. bilmiyorum bi farkı olur mu.bana doktor bekle dedi ama ben beklemek istemiyorum:KK43: acaba bu ay denesem ve ola ki hamile kalırsam bi zararı olur mu

yazdğım mesaj gelmemiş:KK43:( sende benim düşündüğüm gibi olmuşsun.bende 2 ay bekledim vw 3.ayda başlamak istiyorum.acaba senin düşük tehlikesi bu erkenden hamile kalmakla mı alakalıdır. bana kürtajdan sonra hiçbirşeyde vermedi.sadece folik asiti hamilelik düşünmeye başladıktan 1ay önce kullan dedi

İstanbul'da kurtaj oldugum doktor kurtajdan 40 gun sonra ilk adetimi gorecegimi, bir sonraki duzenli adetimi gordukten sonda da hamile kalmamda bi sakinca olmadigini soylemisti. Yalniz bu doktor rahmimde parca birakmis, bunu bilemedim, aylarca ara kanamam deva etti, 3 ayin sonunda baska bir doktora gittim tekrar kurtaj olmak zorunda kaldim. İinci kurtajimdan sonra 2 ay korundum sonra hemen hamile kaldim :) simdi hersey yolunda cok sukur. Allah kimseyi evlat yokluguyla ve acisiyla sinamasin.

benim görüştüğüm dr lar 3-4 ay bekle dediler. arayı daha fazla uzatmaktan yana değiller, daha kısa süreli de olmasın...

sana doktor 3 ay beklemeni söylemiş miydi. benimki düşük değil kendim direkt kürtaj oldum. bilmiyorum bi farkı olur mu.bana doktor bekle dedi ama ben beklemek istemiyorum:KK43: acaba bu ay denesem ve ola ki hamile kalırsam bi zararı olur mu

kürtajdan sonra, rahim kendini toplasın diye bekleme süresi veriyorlar. rahim ne kadar sağlıklı olursa, bebek de o kadar iyi tutunur. bence beklemeniz daha iyi olur.

Son düzenleme:
kızlar kürtaj sonrası 3 ay gebelik istemmiyor ya bu şekilde hamile kalan var mı sonucunu merak ediyorum.

bende kurtaj oldum bebegin kalp atisi duyulmadi
kurtajla aldilar 18inde
19unda bir sonraki adetim oldu
ucuncu adetten sonra hamile kaldim
hep dusuk tehlikesi oldu allaha sukur simddi hersey yolunda
baslarda kanamam oldu ki zaten diger gebeliklerimdede kanamam oluyodu

13 aralıkta bebeğimin kalp atışı olmadığı için kürtaj oldum..bana 2 ya da 3 ay kadar korunma önerdi.. bir kere kontrole gittim ultrasonla muayene oldum herhangi bir sıkıntı yok dedi.. bir hap verdi adetim biraz erken gelsin diye adetin 3. günü doktora gideceğim kan,hormon,yumurtalık testleri yapılacak..ben özellikle istedim bunları herşeyin önlemini almak istiyorum.. bu arada beslenmeme dikkat ediyorum eğer bir sıkıntı çıkmazsa ya da değerlerim düşük çıkmazsa açıkcası çok uzatma niyetimiz yok ilk gebeliğimdi çok sevinmiştik,,büyük hayal kırıklığı oldu.. ilk ayımda hamile kalmıştım ama şimdi aynı şey mi olur bilmiyorum bir sıkıntı yoksa ilk adetten sonra denemeye başlayacak gibiyiz en çok iki adet geçirmeyi düşünüyorum...sende testlerden sonra başlayabilirsin kafan rahat olur

normalde doktorların tavsiyesi 3 adet dönemini atlatmak

banada doktorum ilk adetin normale dönsün sorun olmassa korunmaya bilirsin dedii:KK17: benim daha çok yeni kürtajım 1 hafta oldu inş. cuma kontroüm temiz çıkarsa doktorumun onayı ile ilk adetimden sonra gene deneyeceğimm :KK17::KK17: inş. Rabbim çok bekletmes:KK16::KK16:

benimde yalancı gebeliğim mecburen Bu ismini bile söylemek istemediğim operasyon ile temizlenecek Cuma günü olacağım Özel ve eski bir hastahanede olacak
inşallah bir kalıntı kalmaz enfeksiyon kapmadan işlem biter ve eski sağlığıma geri dönerim Ve Allah Bu durumu kimseye yaşatmaz Fakat sonrası hayırlı olacak isede
maalesef yapılacak bişey yok Her şerde bir hayır vardır umarım

benimde yalancı gebeliğim mecburen Bu ismini bile söylemek istemediğim operasyon ile temizlenecek Cuma günü olacağım Özel ve eski bir hastahanede olacak
inşallah bir kalıntı kalmaz enfeksiyon kapmadan işlem biter ve eski sağlığıma geri dönerim Ve Allah Bu durumu kimseye yaşatmaz Fakat sonrası hayırlı olacak isede
maalesef yapılacak bişey yok Her şerde bir hayır vardır umarım

Gecmis olsun cey0404. Maalesef ki ben de mucizemi kaybettim. 6 haftalikken hamile oldugumu öğrendim. Haftaya kalp atışlarını duymaya gittiğimde kalbi durmuştu. Basımdan aşağı kaynar sular döküldü. Çok üzüldük mahvolduk. Hala daha unutamiyorum. Ben de hatırlamak istemiyorum ama operasyon geçirdim. Zar Zor hamile Kalmıştım. Pko luyum. Şimdi kolay hamile kalmadığım icin 3 ay korunma sürecini beklemesem mı? Ne yapsam ki!

merhaba,kürtaj sonrası 3 ay beklemek gerekiyomuş.en azından 2 yada 3 regl dönemi geçmesi gerekmiş.bende aralıkta kürtaj oldum boş kese nedeniyle..ama hala adet
göremiyorum 50 gün oldu..doktor tarlusal vardi..bunu kullanan varmı acaba ?

En az 3 adet dönemi geçirin derim geçen yıl arkadaşımın başına geldi ilk bebeğini düşürdü arkadan 1 ay sonra tekrar hamile kalmış fakat bu seferde vücut kendini toparlamadığı için ve bebeğin gelişimi olmadığı için direk almışlardı şimdi çok şükür 6 aylık hamile ama aynı olayı tekrar yaşamamak için kızlar birkaç ay daha sabredin

Kızlar ben kürtajdan sonra adet gördm ve korunmayı bıraktım.O ay olmadı.Bi dahaki ay oldu.Malesef ki 5. haftada düşük yaptım.Şimdi tekrar 3 ay korun dedi.Bu sefer acele etmicem Korunucam ve üniversite hastanesine gidip testlerimi yaptırıcam.SOnra anca başlarım çalışmalara.Rabbim hakkımızda hayırlısını versin.

X