Sayfa: 2/2 İlkİlk 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: OÖLP mezunları 2. Üniversite hangi bölümleri seçebilir? Hangisi faydalı olur?

1. Konu Sahibi : BALveBADEM #11
    Alıntı lily86 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Ben de psikoloji ve sosyoloji gibi bölümlerle ilgileniyorum gerçekten insan ilişkilerine dair bir bölüm ben de okumak isterdim aöfte sosyoloji var onu okuyabilirsin ama örgün olanlarda devam zorunluluğu var
    eğer ki çalışıyorsan, ikinci öğrenimde okuyabilirsin ama hem sınava girip kazanman lazım hem de derslerde devam mecburiyeti var
    sosyoloji okuyup üstüne tezsiz yüksek lisans yapabilirsin ya da eğer ki sen psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı falan düşünüyorsan, bildiğim kadarıyla psikoloji, pdr, sosyoloji, çocuk gelişimi gibi bölüm mezunları da aile terapisti olabiliyor, istediğin o tarz birşeyse...
    Gerçekten 'sosyoloji' de bu işe yarıyor mu, ama çocuk gelişimini hiç bilmiyordum.

2. Konu Sahibi : BALveBADEM #12
    Bal ve Badem,
    Forumda link paylaşımı yasak ama sana şunu söyleyeyim arama motorundan bulursun:
    Aile danışmanlığı diye yaz, bir psikolojiyle ilgili derneğin sayfası açılacak PDD diye, hakkımızda kısmına gel, altta dört başlık var, Aile Danışmanlığı Yönetmeliği'ne tıkla, 15. maddenin 1. alt maddesinde kimler Aile Danışmanı olabilir yazıyor yani senin ayrıca Psikoloji okumana gerek yok, okulunu bitir, diplomanı al ve Aile Danışmanlığı Sertifika programına kaydol, sonra aldığın sertifikayla bakanlıkta da çalışabilirsin, özel de çalışabilirsin.
    Umarım faydalı bir bilgidir senin için, başarılar...
    Düzenleyen: lily86 Düzenleme Tarihi : 09-11-2012 Düzenleme Saati :19:54

3. Konu Sahibi : BALveBADEM #13
    Alıntı lily86 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Bal ve Badem,
    Forumda link paylaşımı yasak ama sana şunu söyleyeyim arama motorundan bulursun:
    Aile danışmanlığı diye yaz, bir psikolojiyle ilgili derneğin sayfası açılacak PDD diye, hakkımızda kısmına gel, altta dört başlık var, Aile Danışmanlığı Yönetmeliği'ne tıkla, 15. maddenin 1. alt maddesinde kimler Aile Danışmanı olabilir yazıyor yani senin ayrıca Psikoloji okumana gerek yok, okulunu bitir, diplomanı al ve Aile Danışmanlığı Sertifika programına kaydol, sonra aldığın sertifikayla bakanlıkta da çalışabilirsin, özel de çalışabilirsin.
    Umarım faydalı bir bilgidir senin için, başarılar...
    Aile danışmanlığı sertifika programı, bizim okulun bünyesinde mi? yani aöf?
    Bu programa nasıl başvurucam? Hangi yolu izleyeceğim biliyorsan yardımcı olabilirsen sevinirim.
    Ayrıca cevabın için de teşekkürler. Ayrıca ben okul önc. okuyorum, bu çocuk gelişimi değil, farkeder mi?
    Ama yine de 2. üni,versite okuyacağım. Yeniden öss ye girerek olabilir.

Bir sorum daha vardı şimdi hatırladım, açıköğretim fakültesi tüm bölümler ve puanlarını bilen varmı?
    Ben türkçe edebiyat öğretmenliği gibi bir bölüm daha okumak istiyorum.
    Veya kafama yatan başka bir bölüm...Şimdi şöyle izah edeyim;
    Okulöncesi ve ingilizce bölümü açıköğretim fakültesinin en yüksek puanla öğrenci alan bölümleriydi benim zamanımda.
    Diğer bölümlere giriş yapabilmek için sadece barajı geçmek yeterli oluyordu.
    Mesela OÖLP 324 puanla alırken
    MAliye, işletme gibi sıradan diğer bölümler 160 baraj puanını geçerek bu bölümlere yerleşiyorlardı.
    Şimdi de sanırım aynı ama puan ve sınav sistemleri farklı.
    Benim diğer merak ettiğim konu ise puan farklılıkları.

Sayfa: 2/2 İlkİlk 12