OÖLP mezunları 2. Üniversite hangi bölümleri seçebilir? Hangisi faydalı olur?

BALveBADEM

Sabrediyorum Sana Ey Hayat
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
683
11
Arkadaşlar 2. üniversiteyi okumayı düşünüyorum. Ben aöf OÖLP bölümündeyim.
Seçebileceğim bölümler hangileridir?
Mezun olunan bölümlerin seçebileceği bölümlerle ilgili bir sınırlama var mı?
OÖLP mezunlarına faydalı olabilecek en yakın bölüm bana Sosyal Hizmetler gibi geldi,
Siz ok. ön. mezunlarının işine yarayacak hangi bölümleri önerirsiniz?
Yardımcı olursanız sevinirim...

Son düzenleme:
Merhaba,
Soruna aşağıdaki konuda yorum yaptım
http://www.kadinlarkulubu.com/acikogretim-fakultesi-aof/552698-2universite-imkani-7.html

Ama buradan da yazayım ki, eğer ki benzer bir alanda okumak istiyorsan 2 yıllık Sosyal Hizmetler veya 4 yıllık Sosyoloji yazabilirsin mezun olduktan sonra, 2. uni olarak:KK34:
Aöf sitesinden bölümleri inceleyebilirsin ama senin mesleğin de çok güzel, illa 2. uni okuyacağım diyorsan bölümleri incele, hoşuna giden ve okumaktan, daha sonra da o alanda çalışmaktan keyif alabileceğin bir bölüm oku:KK34:
Başarılar...

Merhaba,
Soruna aşağıdaki konuda yorum yaptım
http://www.kadinlarkulubu.com/acikogretim-fakultesi-aof/552698-2universite-imkani-7.html

Ama buradan da yazayım ki, eğer ki benzer bir alanda okumak istiyorsan 2 yıllık Sosyal Hizmetler veya 4 yıllık Sosyoloji yazabilirsin mezun olduktan sonra, 2. uni olarak:KK34:
Aöf sitesinden bölümleri inceleyebilirsin ama senin mesleğin de çok güzel, illa 2. uni okuyacağım diyorsan bölümleri incele, hoşuna giden ve okumaktan, daha sonra da o alanda çalışmaktan keyif alabileceğin bir bölüm oku:KK34:
Başarılar...

cnm ben sana bişi sorucam şimdi ben dikey geçişle uluslarası ilişkiler okuyorum onu bitirince sınava girmeden tekrar aöfde üniversite okuyabilirmiyim biliyormusun sen

evet aöf bittikten sonra 2. üni olarak okuyabilirsin:KK34:
ov super haber bu sevindim vallahi:) dua et cnm nolur şu ikisene içinde atanayım uluslarası ilişkiler bittikten sonra diplomamı verip yükseleyim kurumumda sonrada hayatta olursam 3.üniv okuyayım:)

Son düzenleme:
ov super haber bu sevindim vallahi:) dua et cnm nolur şu ikisene içinde atanayım uluslarası ilişkiler bittikten sonra diplomamı verip yükseleyim kurumumda sonrada hayatta olursam 3.üniv okuyayım:)

inşallah canım sen de bana dua et:KK16: bu arada sen atandın mı?

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.
Ben ikinci üniversite okumayı çok istiyorum.
Psikolojiyi çok istiyordum ama aöf de yokmuş.
Bir de örgün üniversitede okula hiç gitmeden sadece sınavları vererek okulu bitirebilir miyiz?
Benim imkanlar gereği örgün okumam pek mümkün değil.
Ne bileyim mesleğimi seviyorum ama hayalimdeki başka bir işi daha yapmak istiyorum.
İnsan psikolojisi ilgi alanım, dikişi, resimi ve yazmayı da severim...
Kurslarla bi yere kadar ama Diploma bambaşka bişi yaaa....

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.
Ben ikinci üniversite okumayı çok istiyorum.
Psikolojiyi çok istiyordum ama aöf de yokmuş.
Bir de örgün üniversitede okula hiç gitmeden sadece sınavları vererek okulu bitirebilir miyiz?
Benim imkanlar gereği örgün okumam pek mümkün değil.
Ne bileyim mesleğimi seviyorum ama hayalimdeki başka bir işi daha yapmak istiyorum.
İnsan psikolojisi ilgi alanım, dikişi, resimi ve yazmayı da severim...
Kurslarla bi yere kadar ama Diploma bambaşka bişi yaaa....

Ben de psikoloji ve sosyoloji gibi bölümlerle ilgileniyorum gerçekten insan ilişkilerine dair bir bölüm ben de okumak isterdim aöfte sosyoloji var onu okuyabilirsin ama örgün olanlarda devam zorunluluğu var
eğer ki çalışıyorsan, ikinci öğrenimde okuyabilirsin ama hem sınava girip kazanman lazım hem de derslerde devam mecburiyeti var
sosyoloji okuyup üstüne tezsiz yüksek lisans yapabilirsin ya da eğer ki sen psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı falan düşünüyorsan, bildiğim kadarıyla psikoloji, pdr, sosyoloji, çocuk gelişimi gibi bölüm mezunları da aile terapisti olabiliyor, istediğin o tarz birşeyse...

Ben de psikoloji ve sosyoloji gibi bölümlerle ilgileniyorum gerçekten insan ilişkilerine dair bir bölüm ben de okumak isterdim aöfte sosyoloji var onu okuyabilirsin ama örgün olanlarda devam zorunluluğu var
eğer ki çalışıyorsan, ikinci öğrenimde okuyabilirsin ama hem sınava girip kazanman lazım hem de derslerde devam mecburiyeti var
sosyoloji okuyup üstüne tezsiz yüksek lisans yapabilirsin ya da eğer ki sen psikolojik danışmanlık, aile danışmanlığı falan düşünüyorsan, bildiğim kadarıyla psikoloji, pdr, sosyoloji, çocuk gelişimi gibi bölüm mezunları da aile terapisti olabiliyor, istediğin o tarz birşeyse...

Gerçekten 'sosyoloji' de bu işe yarıyor mu, ama çocuk gelişimini hiç bilmiyordum.

Bal ve Badem,
Forumda link paylaşımı yasak ama sana şunu söyleyeyim arama motorundan bulursun:
Aile danışmanlığı diye yaz, bir psikolojiyle ilgili derneğin sayfası açılacak PDD diye, hakkımızda kısmına gel, altta dört başlık var, Aile Danışmanlığı Yönetmeliği'ne tıkla, 15. maddenin 1. alt maddesinde kimler Aile Danışmanı olabilir yazıyor yani senin ayrıca Psikoloji okumana gerek yok, okulunu bitir, diplomanı al ve Aile Danışmanlığı Sertifika programına kaydol, sonra aldığın sertifikayla bakanlıkta da çalışabilirsin, özel de çalışabilirsin.
Umarım faydalı bir bilgidir senin için, başarılar...

Son düzenleme:
Bal ve Badem,
Forumda link paylaşımı yasak ama sana şunu söyleyeyim arama motorundan bulursun:
Aile danışmanlığı diye yaz, bir psikolojiyle ilgili derneğin sayfası açılacak PDD diye, hakkımızda kısmına gel, altta dört başlık var, Aile Danışmanlığı Yönetmeliği'ne tıkla, 15. maddenin 1. alt maddesinde kimler Aile Danışmanı olabilir yazıyor yani senin ayrıca Psikoloji okumana gerek yok, okulunu bitir, diplomanı al ve Aile Danışmanlığı Sertifika programına kaydol, sonra aldığın sertifikayla bakanlıkta da çalışabilirsin, özel de çalışabilirsin.
Umarım faydalı bir bilgidir senin için, başarılar...

Aile danışmanlığı sertifika programı, bizim okulun bünyesinde mi? yani aöf?
Bu programa nasıl başvurucam? Hangi yolu izleyeceğim biliyorsan yardımcı olabilirsen sevinirim.
Ayrıca cevabın için de teşekkürler. Ayrıca ben okul önc. okuyorum, bu çocuk gelişimi değil, farkeder mi?
Ama yine de 2. üni,versite okuyacağım. Yeniden öss ye girerek olabilir.

Bir sorum daha vardı şimdi hatırladım, açıköğretim fakültesi tüm bölümler ve puanlarını bilen varmı?
Ben türkçe edebiyat öğretmenliği gibi bir bölüm daha okumak istiyorum.
Veya kafama yatan başka bir bölüm...Şimdi şöyle izah edeyim;
Okulöncesi ve ingilizce bölümü açıköğretim fakültesinin en yüksek puanla öğrenci alan bölümleriydi benim zamanımda.
Diğer bölümlere giriş yapabilmek için sadece barajı geçmek yeterli oluyordu.
Mesela OÖLP 324 puanla alırken
MAliye, işletme gibi sıradan diğer bölümler 160 baraj puanını geçerek bu bölümlere yerleşiyorlardı.
Şimdi de sanırım aynı ama puan ve sınav sistemleri farklı.
Benim diğer merak ettiğim konu ise puan farklılıkları.

X