Lekeler, Çiller ışık peelingi ile tek seansta lekelerde %60 azalma

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

kujum

lilyum
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2009
1.932
106
kızlar bugun doktorum programında cilt lekeleri işlendi orada güellik yarışmasına dereceye giren bır bayan geldi yüzünde 7 yılda oluşmuş lekeler mevcutdu. bı estetisyen yüzüne ışık peelingi ile lekelerinın yarısının 15 günde açılacagı 1 ayda da %100 e yakın lekelerin kaybolacagını söyledi. 1 ay sonra bırlıkle lekelerı yok olmuş şekılde programa tekrar katılacagız dedi. ben ışık peelingi bıraz araştırdım şu şekilde yazıyordu

Son dönemde giderek kullanılması yaygınlaşan ışık peelingi, sizi üzen lekelerden kurtulmanız için yeni bir çözüm yolu. Güneş, doğum ve sivilce lekeleri, pigmentasyon benekleri, koyu hamilelik lekeleri, melazma, yaşlılık gibi rahatsızlıklardan bu yöntemle artık tek seansta kurtulmak mümkün oluyor. Ayrıca tedavisi oldukça zor olan ve çok rastlanan melazma lekelerinde de gayet güzel neticeler alınıyor. Çok nadir olarak cilde yerleşmiş derin lekelerde ikinci seansa ihtiyaç duyulabilir. Diğer agresif peelingler gibi komplikasyon riski olmaması da yöntemin farkı olarak ortaya çıkıyor. Işık peelingi, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmıyor. Orta derinlikte etki eden bir peeling olan ışık peelinginin uygulama protokolu ciltte var olan melanin dağılımını homojen hale getirmek için planlanmıştır.
Işık peelingi lekelerde etkili olduğu kadar ciltte bir ışık etkisi yaratarak parlaklık ve aydınlık sağlar ve taptaze bir cilt elde etmek mümkün olur. Uygulamaya cilt temizliğinin ardından başlanır ve 10 15 dakika kadar sürer. Bu tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır: Birincisi uygulama sonrası işlem yapılan yapılan bölgeyi 8 saat boyunca yıkamamak ve uzmanınız tarafından size verilecek olan destekleyici ev ürünlerini uzmanınızın uygun gördüğü süre zarfında kullanmaktır. Ayrıca bu uygulama, kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmaz. Çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir.

kızlar bu ışık peelingi benı çok heyecanlandırdı ama henüz çok yeni pek bı bılgi bulamadım yaptıranda yok sanırım. doktorum programında kız çok iddalı konuştu ama 1 ayda tüm lekeler gidecek dedi.

benim de tedaviye muhtaç lekelerim var.geçen aylarda izmirde clinic aplusta görüşmeye gittiğimde; 6 aylık krem tedavide 3.ayda 1 tane de mavı ışık peeling yaparız, 6 aydan sonra gerekirse 2.mavi ışık yaparız demişti.demek kastettiği buydu. fiyatına da tek seans 200 mü 300 mü ne demişti.ama bu fiyat diğer 900tllik (dr obaginin ) arasında indirime girmiş hali mi bilmiyorum.izmirde bu yöntemi yapan başka yer varsa lütfen bilgilendirin arkadaşlar...

benim de tedaviye muhtaç lekelerim var.geçen aylarda izmirde clinic aplusta görüşmeye gittiğimde; 6 aylık krem tedavide 3.ayda 1 tane de mavı ışık peeling yaparız, 6 aydan sonra gerekirse 2.mavi ışık yaparız demişti.demek kastettiği buydu. fiyatına da tek seans 200 mü 300 mü ne demişti.ama bu fiyat diğer 900tllik (dr obaginin ) arasında indirime girmiş hali mi bilmiyorum.izmirde bu yöntemi yapan başka yer varsa lütfen bilgilendirin arkadaşlar...

kızlar bugun doktorum programında cilt lekeleri işlendi orada güellik yarışmasına dereceye giren bır bayan geldi yüzünde 7 yılda oluşmuş lekeler mevcutdu. bı estetisyen yüzüne ışık peelingi ile lekelerinın yarısının 15 günde açılacagı 1 ayda da %100 e yakın lekelerin kaybolacagını söyledi. 1 ay sonra bırlıkle lekelerı yok olmuş şekılde programa tekrar katılacagız dedi. ben ışık peelingi bıraz araştırdım şu şekilde yazıyordu

Son dönemde giderek kullanılması yaygınlaşan ışık peelingi, sizi üzen lekelerden kurtulmanız için yeni bir çözüm yolu. Güneş, doğum ve sivilce lekeleri, pigmentasyon benekleri, koyu hamilelik lekeleri, melazma, yaşlılık gibi rahatsızlıklardan bu yöntemle artık tek seansta kurtulmak mümkün oluyor. Ayrıca tedavisi oldukça zor olan ve çok rastlanan melazma lekelerinde de gayet güzel neticeler alınıyor. Çok nadir olarak cilde yerleşmiş derin lekelerde ikinci seansa ihtiyaç duyulabilir. Diğer agresif peelingler gibi komplikasyon riski olmaması da yöntemin farkı olarak ortaya çıkıyor. Işık peelingi, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmıyor. Orta derinlikte etki eden bir peling olan ışık peelinginin uygulama protokolu ciltte var olan melanin dağılımını homojen hale getirmek için planlanmıştır.
Işık peelingi lekelerde etkili olduğu kadar ciltte bir ışık etkisi yaratarak parlaklık ve aydınlık sağlar ve taptaze bir cilt elde etmek mümkün olur. Uygulamaya cilt temizliğinin ardından başlanır ve 10 15 dakika kadar sürer. Bu tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır: Birincisi uygulama sonrası işlem yapılan yapılan bölgeyi 8 saat boyunca yıkamamak ve uzmanınız tarafından size verilecek olan destekleyici ev ürünlerini uzmanınızın uygun gördüğü süre zarfında kullanmaktır. Ayrıca bu uygulama, kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmaz. Çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir.

Peki bunu İstanbul'da yapan iyi bir yer tavsiye edecek olan var mı ?

ben de şimdi çok heyecan yaptım ,gerçekten böyle bir şey mümkün mü kızlar ,takipteyim sizi ....

bu uygulamayı yapan estetisyen istanbulda zaten ışık peelingi yaz çıkar

sordum 2350 tl. 1 atda geçme garantisi ve parayı geri ödeme garantisi varsa yaptırın.

aslında güzel bir konu ama ilerlememiş.şu kadına gidip ışık peelingi yaptırıp bize anlatacak yok mu:44:

evet X'in guzellık salonunu bende aradım ve cıddı olarak yaptırmayı duşunuyordum 2300 fiyat verdıler telefona çıkan bayana herhngı bır ındırım olup olmayacagını sordum kesınlıkle yapamayız dedıler zaten tavrıda ıstersen yaptır ıster yaptırma tarzındaydı bılgı vermeye bıle tenezzul etmedi son derece kabaydı ustelık.. bende gıdıp goruşmek istememe ragmen herhangı bır aksılıkte bu kişilerle ugraşamayacagımı duşundugumden gıtmedım. ınsanlar demekki tv ye çıkıp ıım yapınca dıger ınsanlara ıyı ve kıbar davranmayı unutuyorlar ki bunlar bırde guzellık salonu :KK43: insan uzuluyor bır yontem bulmuşssun ınsanları bılgılendır muşterın artsın nedır bu...

Son düzenleyen: Moderatör:
üzüldüm doğrusu kabalık etmişler gerçekten. X denen kadınla yüzyüze konuşsaydın keşke.herkesi dinliyormuş....

evet ben yaptırdım :) hemde biraz daha uyguna yaptırdım ama farklı bir merkezde doktor uyguladı tabii aynı işlem mi bilmiyorum. Doktorum bana ışık peeling diyerek farklı sarı maskeleri uyguladıklarını her yerde yapılmadığını söyledi. Devam kremi veriyorlar lekede yeterli açılma olmazsa benim 2. maske uygulamam var sonra bir krem daha satın alacağım. Lekelerim bundan öncekilere göre göre lekelerim ciddi anlamda açıldı. 4-5 sefer az az para vermektense benim tecrübem yaptırma yönünde ama gene de doktora danışmak lazım :)

evet ben yaptırdım :) hemde biraz daha uyguna yaptırdım ama farklı bir merkezde doktor uyguladı tabii aynı işlem mi bilmiyorum. Doktorum bana ışık peeling diyerek farklı sarı maskeleri uyguladıklarını her yerde yapılmadığını söyledi. Devam kremi veriyorlar lekede yeterli açılma olmazsa benim 2. maske uygulamam var sonra bir krem daha satın alacağım. Lekelerim bundan öncekilere göre göre lekelerim ciddi anlamda açıldı. 4-5 sefer az az para vermektense benim tecrübem yaptırma yönünde ama gene de doktora danışmak lazım :)

Toplam ne kadar ücret ödediniz.Evde kullandığınız devam kremleri için ayrıca ücret ödedinizmi.İşlemi nasıl yapıyorlar biraz daha detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. Yaptırdıktan sonra hemen normal hayata dönülebiliyormu yoksa evde mi kalmak gerekiyor. İşlem kaç saat sürdü.Kışın mı yaptırılıyor sadece.Acılı bir işlemmi? Maskeden sonra lazer mi yapılıyor.......

X doktor bile değil ya. kurslara gitmiş düşünün artık. kendine yer açmış kadın tutturmuşta.

X'in ışık peeling diyerek sır gibi sakladığı şey melano system diye bir ürün seti. daha yeni kuzenim yaptırdı. mecidiyeköy maya da. acayip bişey resmen parıldadı kız zaten öyle sürekli yapılan birşey değilmiş bir kere yaptırıyosun daha yok. 3000 liraya yaptırdım dedi ama inanmadım pek abartmayı severde kendileri : )

Öğretmen arkadaşım yaptırdı yüzündeki izler azalacağına fazlalastı 15 gün dışarı adımını atamadı işlem sonucu yüzünün felaket görüntüsünden. Kendisi düzelecek diyor hala düzeldiği falan yok çektiği acı da yanına kar kaldı. X'de yaptırmıstı. yapılan maske 8 saat yuzunde kalıyormus bu arada ki acısı dayanılmaz birşeymiş. maske sonrası yüzünde yüzlerce sivilce vardı ve bu sıvılcelerde izler bıraktı herşeye katlandı sonuç hüsran. sakın derim yaptırmayın..

Arkadaşınız ışık peelingmi yaptırdı?Çok övülüyo bu peeling.1 seans yeterli deniyodu ve 1 ayda tertemiz bir cilt deniyodu.hepsi yalanmıymış.bence sağlık bakanlığına şikayet etsin.

konuyla alakası yok ama söylemek istedim bende X'e gittim altın iğne için ama işlemden önce bi kağıt imzalatıyorlar uygulamadan sonra oluşacak problemleri sorunları kabul etmiyorlar.o kağıdı görünce açıkçası vazgeçtim ne kadar tv lere çıksalarda bana güven vermedi.bazı çalışanlarında davranışları hiç hoş değildi.

X