Cilt Bakımı Ürünleri Yüz kremlerinden anlayan bayanlar hadi bana yardim edin

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

aysag

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2008
1.040
76
42
Slm arkadaslar benim yasım 30 ve ben artık iyi birnemlenirici kullanmak istiyorum aradığı krem tam olarak kirişim önleyici yaglanirmadan nemlendirici cildibebeksi yapacak bir ürün bu arada cildim karma almak istediğim ürünler arasında hangini önerirsiniz este lauder mı clinicumu shesiu (bunu yanlış yazmış olabilirim) mü yoksa biothermi nemlendirici olarak bana he onerisiniz

Kullandıgım en iyi nemlendirici Kiehls diyebilirim(cok sık sürmediğimden coğu yarım)Cilt tipine uygun olanını sorabilirsin.

Ben estee lauder in time zone normal ve karma ciltler için olanını kullanıyorum aksam da advanced night repair serum ile birlikte. Çok memnunum ipek gibi yaptı bnmkini

vichy kiminin cildine iyi gelirken kimine yaramıyor hiç. fransız ürünlerini beğeniyoruz biz annemle. la roche olsun avene olsun. avene ürünlerinde ystehal serisi 45 yaş altı için. la roche ürünlerinde la roche active possay (ya da active kısmı yok sadece possay) 45 yaş altı için. nette araştırırken bir kaç yere bakın, aynı kremi biri 60a satarken aç gözlü olan biri 90a satabiliyor.

herkesin butcesi farklidir bu kadar pahali urunleri herkes alamayabilir
ben fiyati uygun bir krem soyledim
yoksa benim tercihim Physicians Formula
tamamen dermokozmetik ve kanserli bir hasta bile kullanabilir o derece guvenli

herkesin butcesi farklidir bu kadar pahali urunleri herkes alamayabilir
ben fiyati uygun bir krem soyledim
yoksa benim tercihim Physicians Formula
tamamen dermokozmetik ve kanserli bir hasta bile kullanabilir o derece guvenli

O da iyidir muhakak ancak konu sahibi belli markaları koyduğu için. Kullandığım ürünü tavsiye ettim bende.

vichy kiminin cildine iyi gelirken kimine yaramıyor hiç. fransız ürünlerini beğeniyoruz biz annemle. la roche olsun avene olsun. avene ürünlerinde ystehal serisi 45 yaş altı için. la roche ürünlerinde la roche active possay (ya da active kısmı yok sadece possay) 45 yaş altı için. nette araştırırken bir kaç yere bakın, aynı kremi biri 60a satarken aç gözlü olan biri 90a satabiliyor.

vichy de fransiz markasi

Ben estee lauder in time zone normal ve karma ciltler için olanını kullanıyorum aksam da advanced night repair serum ile birlikte. Çok memnunum ipek gibi yaptı bnmkini

Canim serum alamam ama este kullandığın kremi 30yas ve yazdığım kriterlere uygundu arkadasım cildim karma mesela

=) vichy alman markası demedim zaten =) la roche ve aveneyi fransız markalarını beğeniyoruz diyerek bağlamaya çalıştım, başarılı olamamışım demek:KK1:

benim cildimde cok sorunlu gunese cikamiyorum kizariyor lekelenme oluyor. guzellik uzmani bana vichyi onerdi ozellikle 30dan sonra cilt elastikiyetini kaybettigi icin bu toparlar dedi
:KK1:

benim cildimde cok sorunlu gunese cikamiyorum kizariyor lekelenme oluyor. guzellik uzmani bana vichyi onerdi ozellikle 30dan sonra cilt elastikiyetini kaybettigi icin bu toparlar dedi
:KK1:

ya işte ben o uzmanlara güvenemiyorum, herkes sattığı ya da temsilcisi olduğu ürünü öneriyor. clinique kullandım bir ara, aman bir övdü bir övdü hatta lancome firmasının temsilcisi bile bizim ürünümüzü kullanıyor dedi(bahsettiği bayan da yanımızdaydı), ama fos yani, en azından bende işe yaramadı. bu yüzden net üzerinden çok araştırırım. kullanıcıların yorumu her zaman daha objektiftir sonuçta. vichy de böyle bir zamanda araştırmıştım, adını yanlış yazabilirim belki ama thermal aqua gibi bir ürünleri vardı, cilde kaybettiği nemi, suyu verir diyorlardı. eskiden kışları burun kenarlarım beyaz beyaz oluyordu, bunun için alacaktım. araştırınca vichyden memnun olmayan çok yorum okudum, hemen vazgeçtim. annemin de yorumuna güveniyorum çünkü clarins, estee lauder, dr. murad, lancome... bunları daha bir çoğunu kullanmış birisi. her markaya en azından 3-4 sene devam eder ki etkisini tam görebilsin diye. en çok dr. murad ürünlerinden memnun kaldı ama onun da fiyatları malum. en son işte bahsettiğim ürünlere geçti, şu an avene kullanıyor. gayet memnun.

benim cildim de hassas. kızarma olmuyor ama beyaz tenliyim ve lekelenmeye müsait cildim. güneş kremi kullanmazsam yazın vay halime.

Canim serum alamam ama este kullandığın kremi 30yas ve yazdığım kriterlere uygundu arkadasım cildim karma mesela

Serum farklı birsey neticede. Ancak time zone un gece kremini alma eğer cildin karmaysa ağır gelir.
Time zone spf 15 normal/ karma ciltler için olanını tavsiye ediyorum. Gece de gündüz de onu sürüyorum :))

Şimdi kızlar estelaudermi al diyorsunuz bu arada evde vich var idaillate yanlış yaz,adıysam yeni aldım memnunum ekm yurt dışlana gidecek bir hafta sonra oradan bana uyguna getireceğini şöleni bende soruyorum bu nedenle bir kaç tane alacak çünkü hai bayanlar biraz daha yardımcı olun hangi marka

okadar pahalı ürünlere hiç te gerek yok bakın ben kendi yaptıklarımı anlatıyım burayada . sabah garnier in peelingi ile masaj yaparak cildimi ovalıyorum ve yıkıyorum . sonra gül suyu ile siliyorum daha sonra acı badem sütü ile nemlendirip arko güneş kremini her yerine sürüp . makyaj yapıcaksam yapıyorum. akşam makyajımı kesinlikle temizliyorum hergün yarım şişe soda ile yüzümü yıkıyorum.(2 günde bir içine 5-6 damla limon sıkıyorum) temizlik bitince gül suyu ile silip acı badem sütü ile nemlendiriyorum yatmadan önce de argan yağı sürüp yatıyorum. gözlerim için kozmetik ürünü değil sürme kullanıyorum hem gözlerimi güzel gösteriyor hm sağlıklı oluyor kurumasını önlüyor.(srme doğal olmalı) cumartesi günleri yumurta akı ve limonu karıştırıp yüzüme sürüp 10 dk bekliyorum . pazar ve çarşamba kil maskesi uyguluyorum ( dermo kil en güzeli). arada bira mayası,mısır unu gibi doğal maskelerde uyguladığım oluyor. peeling sık yapıyorum özellikle bir tatlı kaşığı şeker ve 3 damla limonla yaptığım peeling hassas cildimi canlandırıyor ve tatlı bir pembelik yaratıyor 35 yaşındayım ve cildim hla canlı . resim yüklemeyi başarabilirsem yükliyim ama maşallah deyiniz lütfen :)
ilaveten ; bunların hepsini yapamam derseniz de sadece bebak ın acı badem sütü nü hem temizleyici hem nemlendirici olarak kullanın ha bu arada sakın ama sakın güneş kreminizi ihmal etmeyin arkonun nemlendirici güneş kremi çok güzel yazın 50 faktör kışın 30 faktör yeterli ama kışında sürmelisiniz uv yaz kış cilde zarar verir

okadar pahalı ürünlere hiç te gerek yok bakın ben kendi yaptıklarımı anlatıyım burayada . sabah garnier in peelingi ile masaj yaparak cildimi ovalıyorum ve yıkıyorum . sonra gül suyu ile siliyorum daha sonra acı badem sütü ile nemlendirip arko güneş kremini her yerine sürüp . makyaj yapıcaksam yapıyorum. akşam makyajımı kesinlikle temizliyorum hergün yarım şişe soda ile yüzümü yıkıyorum.(2 günde bir içine 5-6 damla limon sıkıyorum) temizlik bitince gül suyu ile silip acı badem sütü ile nemlendiriyorum yatmadan önce de argan yağı sürüp yatıyorum. gözlerim için kozmetik ürünü değil sürme kullanıyorum hem gözlerimi güzel gösteriyor hm sağlıklı oluyor kurumasını önlüyor.(srme doğal olmalı) cumartesi günleri yumurta akı ve limonu karıştırıp yüzüme sürüp 10 dk bekliyorum . pazar ve çarşamba kil maskesi uyguluyorum ( dermo kil en güzeli). arada bira mayası,mısır unu gibi doğal maskelerde uyguladığım oluyor. peeling sık yapıyorum özellikle bir tatlı kaşığı şeker ve 3 damla limonla yaptığım peeling hassas cildimi canlandırıyor ve tatlı bir pembelik yaratıyor 35 yaşındayım ve cildim hla canlı . resim yüklemeyi başarabilirsem yükliyim ama maşallah deyiniz lütfen :)
ilaveten ; bunların hepsini yapamam derseniz de sadece bebak ın acı badem sütü nü hem temizleyici hem nemlendirici olarak kullanın ha bu arada sakın ama sakın güneş kreminizi ihmal etmeyin arkonun nemlendirici güneş kremi çok güzel yazın 50 faktör kışın 30 faktör yeterli ama kışında sürmelisiniz uv yaz kış cilde zarar verir
supersin masallah canim 35diyince bi daha baktim resme 27en fazla gosteriyorusn gercekten ama yazdiklarin duzenli zaman alan seyler sunu sorayim aci badem sutu dedginin icergi nedri nemlendircimi o birde fiyati nedir bunun

Arkadaşlar, merhaba. Yıllardır bu siteyi takip etmeme rağmen, nedense yeni üye oldum :) Ben , her bakım kremim bittiğinde bir araştırma içerisine girerim, bu zamana kadar da epey yol katettim. Ama öğrendiğim şu, cildimizin fazlasıyla bitki öz sularına ve özellikle hyaluronic asid içeren kremlere ihtiyacı var. Geçen sene hyaluronic asid'e taktığım için, özellikle eczanelerde satılan krem markalarını araştırmıştım, bir tek La Roche Posay'da vardı. Kullanmaya başladım, öyle çok çok memnun kalmamıştım ama kokusuna bayılmıştım. Gel gelelim bir paraben sıkıntısı başladı bizde. Kreme bir baktım paraben var ve kremden maddi manevi soğudum. Sonra Yves Rocher kullanayım dedim. İçlerinde bol miktarda bitki özsuları vardı çünkü; ama onda da üç tane paraben vardı. Yalnız nedense parabenleri saymazsak, La Roche Posay'a göre daha çok memnun kalmıştım. O kremim de bitti ve ben yine krem arayışına girdim. Parabensiz olsun, hyaluronic olsun, bitki özsuları olsun falan... ve yabancı bir site öğrendim: ewg skindeep. Bu sitenin arama çubuğuna ürünün markasını yazıyorsunuz, ürünün hemen hemen tüm çeşitlerini analiz olarak çıkartıyor. Yani içindeki hangi maddeler ne kadar zararlı ne kadar zararsız gibi ve puanlama yapıyor. Çok sayıda ürünü araştırdım burada ve büyük hayal kırıklığına ve endişeye kapıldım. La Roche Posay'ın benim kullandığım ürüne puanı turuncu 4. yani fena değil.., Yves Roche'nin inositol kremleri kırmızı 7; o da riskli..Vichy Normaderm serisi ve Roc'un içindeki maddelere verilen puanlar hiç hoşuma gitmedi. Aklıma gelen bütün markalara baktım ve puanları 5-6, kırmızı 7-8 idi; yani kötüydü...

Ben de lilakutu'da bir krem gördüm, ewg'de dünyada tanınan markaların analizi yapılıyor. Bu krem Türk Malı olduğu için marka olarak araştıramadım tabiki. Ama içindeki maddeleri tek tek araştırdım. Kremin notu ortalama turuncu 2-3 gibi bir puan ki, bu yazdığım kremlerin yanında çok çok iyi. Aldım, 1 haftadır kullanıyorum. Şimdilik size ismini vermeyeyim çünkü krem hakkında olumlu ya da olumsuz bir fikir yürütmek için henüz çok erken... Bir de ismini şimdiden yazarsam reklam yaptığımı falan düşünürsünüz:))
Ewg'de dört beş marka için yeşil sıfır ve bir puan vermiş ama onlar da bana göre çok çok pahalı. Yalnız bir krem markası ilgimi çekti: Egyptian Magic adında bir krem. Anladığım kadarıyla bu bir nemlendirici değil ama her işe yarıyor, sivilceye, yanığa,kurumuş cilde falan. Ama ne yazık ki Amazon'da ve Ebay'da satılıyor. Kullananlar çok memnun kalmış, cildimi harika yaptı, cildimi yumuşacık yaptı v.s. demişler. Ewg'de puanı da yeşil sıfır...
Bu arada Avon'un çoğu ürününün puanı çok kötü. Aman uzak durun derim...

Aslında cilt bakımıyla ilgili yazacak çok şeyim var inanın. Çünkü gerçekten de çok araştırıyorum. Ayrıca birşey daha: Şimdi malum, bazı ürünlerde paraben yok deniyor ama onun yerine PEG-100, PEG-40 gibi yine petrol türevi koruyucu maddeler koyuyorlar. Uyanıklar yani :KK43:(
Vichy İdealia'yı da araştırdım. Sitede idealia olarak çıkmadı, ben de kremin içindekileri araştırdım, benim şimdi kullandığım krem gibi, ortalama puanı turuncu 2-3. Ama benim kullandığım krem daha ucuz :)) Bir de İdealia nedense Usa Vichy sitesinde yer almıyor, tanıtımı bile yok, o da biraz kafamı karıştırdı. Yoksa bu kremi kesinlikle almayı düşünüyordum...

Arkadaşlar, yeni üye olarak sizlere bir güzelliğim olsun; eğer ewg'ye bakamazsanız, ben sizin yerinize bakabilirim. Sadece cilt bakım değil, kozmetikle ilgili aklınıza ne gelirse bana yazabilirsiniz, bu sitede karnesini çıkartıp, sizlerle paylaşırım. Ruj,kalem, deodorant, parfüm... hepsinin analizi mevcut:)
Herkese iyi günler:)

kızlar su bazlı nemlendirici arayışı içerisindeyim.makul fiyatlı memnun kaldığınız,tavsiye edebilceğiniz bi ürün var mı?

X