Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Bir tca uygulaması daha yaptım ama bu seferki tca beni şaşırttı yuzumde hiç yanma olmadı soyulma yok buruşma yok sanırım tca da sıkıntı vardı..... Son tca niye boyle oldu.......

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bana da bir kere olmuştu. Yeteri kadar TCA sürmemiş olabilirsin. Sabırlı olman lazım. Yüzün her zamankinden daha geç de olsa soyulacaktır.

Bana da bir kere olmuştu. Yeteri kadar TCA sürmemiş olabilirsin. Sabırlı olman lazım. Yüzün her zamankinden daha geç de olsa soyulacaktır.

Bayağı surdum aslında normalde 1,5 dk zor dayanırdım bunda hiç yanma olmadı bende fazla fazla surdum hiç soyulma da yok benim yeni alınan tca da sıkıntısı olan var mı acaba?

ladycim eylül sonunda düğünüm var ve elmecık kemklerim üzerinde de kocoman güneş lekelerim esmer sayılılrım (lekelerden cilt rengimi unuttum aslında :)
Kendimce söyle bi plan yaptım ağustosun ilk günü %25 tca yapıp tüm ay evden dışarı adım atmasam lekeleri bi parça geçirebilirmiyim? Yazın yapılmaması gerektiğini biliyorum aslında ama su ana kadar kremlerle falan geçirmeye çalıştım olmadı. Bir ay içinde cilt kendini toparlar da koruycuyla falan koruyabilir miyim sizce? Hepinizin yorumlarını bekliyorum. Lekelerim 3-4 yıllık ve cok belirgin fondotenle bile tam kapatamıyorum.

Lady nerelere kayboldun sana ihtiyacımız var.
Ağustosta tca yapmak isteyen arkadaş bence yapma yoksa düğünde daha da koyu lekelerin olur hemde %25 bir daha düşün derim😳

benimde 2011 yılından oluşan hamilelik lekesi izlerim var sir ağda lekelerim var dudak üstünde aynaya bakınca sinir oluyorum ama beklemek lazım bu işlerde acele etmek daha çok zarar verir...

Son düzenleme:
sanırım haklısın waterblob, dugunden sonra kasım bası daha uygun olcak da yeni ewlenmıs bi çiftin yasamak isteyecegi en son seylerden biri olcak. neyse geçsin de su lekeler katlanıcam artık.

Geldim kızlarcım geldim. Düğünler cenazeler eğitimler derken kafamı kaşıyacak vaktim kalmadı. :KK5:
Böyle acil durumlarda ya mail atın yada facebook hayran sayfasından ulaşın, en azından hemen cep telefonuma geliyor bildirimler.

aslında şaşalı al benisi olan ambalaj lardaki ürün daha iyi diye bir düşüncem yorumunuz için teşekkür ederim sonuçta yüz bölgesi olunca korkuyosunuz kapatma saklama şansınız yok.sormak istiyorum yardımcı olursanız sevininirim tca 20 kullanışımın 4. günü 4 gündür çıkmadım evde kapı perde hertaraf kapalı güneşten korunmak adına elimden geleni yapıyorm 50 faktör koruyucu kullanıyrm çenem de bayağı soyulma soyulma yanaklarım kağıt gibi soyulcak gibi ama hala başlamadı görüntm çok kötü bu soyulma ne kadar sürer hızlandırmak için şu kabukları düşürmek için yapabileceyim bişey varmı yanak bölgem kahverengi lekeli idi tca kullaınca haliyle daha da koyu görünüyo kabullanınca beni biraz aydınlatır ve rahatlatırsanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden.:44:

Hayır güzelim. Israrla konunun en başına soyulma sürecini hızlandırmaya çalışmayın, eğer bu süreyi sabırlı geçiremeyecekseniz tca uygulamayın diye yazıyorum. Cildinize zarar verirsiniz, aman ha..

Layd..uzun uzun seni facede rahatsız ettikten sonra buraya yazip uygulamayı yaptığımı haber vermek istedim. Dun sabah erkenden yaptım, Yüzümdeki yanma hissi soguk suyla yıkayınca çok çabuk geçti. Aksama kadar sanki soğuktan yanmış gibi bir kızarıklık oldu sadece, , onun dışında rahatsız edici hiç bir şey olmadı çok şükür..
Bugün sabahtan normaldi soyulma fln yok denecek kadar azdı. Ama aksama doğru şu vakitler ağız çevrem -cok hareket ettiğinden midir nedir :)- pul pul olmaya başladı :/ pisik kremi, arada e vitaminli fesleğen kremi,güneş kremi..ihtiyaç hissettikce sürüyorum ama bu pullanmalar da kremi sürerken kopuyo gibi oluyor ve müdahale etmeyin dediğin için çekiniyorum açıkçası..ama kremsiz de duramıyorum, yüzüm çok gergin..sürerken kopan parçalar skinti olur mu canim yaa :KK43: ben de kopmasin diye kremi macun gibi sürüp üzerinde bırakıyorum..sürerken kopan deriler sorun olur mu ya :^

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tca sonrası soyulan yerlerde minik minik sivilceler çıkar mı yaa hic pürüzsüz olmadi benim cildim. Yumuşacık ama sivilce oldu minikten :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hoşgeldin tatlım, rahatsızlık ne demek aşk olsun başımın üstünde yeriniz var.
Soyulma bende de ağız çevresinden başlıyor hep. Krem sürerken kopan deriyle sorunumuz yok, önemli olan bilerek isteyerek henüz soyulmayan yerleri veya parçaları soymamak. Pürüzlenmesi yada sivilce çıkması çok normal deri altındaki tıkanıklıklar atılıyor. Sebamed ile düzenli temizle cildini kalıcı olmuyorlar:KK34:

Lady'im tca yı yıl içinde en fazla kaç defa yapabiliriz.. yani bunun bir limiti var mı?

Aslında hem var hem yok. Çünkü zaten uygulamayı ekim ve mart ayları aralığında yapabiliyoruz. (yani uv ışınlarının dünyaya dik açı ile gelmediği vakitlerde):KK34:

ben 20 lik tca yı 25 martta uyguladım çok çok korkmuştum 9. gün soyulmam bitti lekem eh birton açıldı ama cildim bayağı tazelendi şu ana kadar sıkıntı yok acaba 2.seansı 25 nisanda yapsammı ve bundan sonra cildimi korumak için hangi asitleri kaç arayla kullana bilirim nasıl oruyabilirim LAYD hanım ve diyer arkadaşlardan yardım istiyorum neler tavsiye ede bilirsiniz

Bu mevsimde artık peeling asitlerini kullanmayı bırakıyoruz güzelim uv ışınları iyice hissettirdi kendisini. Pirinç kepeği yağı ve nar çekirdeği yağları ile bakımına devam etmen ve elbette güneş koruyucunu düzenli sürüp direkt güneşe maruz kalmaman yeterli olur :KK34:

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum tca için yaş sınırı var mı annem 52 yaşında yüzünde ve ellerinde yaşlılık lekeleri var uygulamak istiyoruz bilgi sahibi olan arkadaşlardan yorum rica ediyorum.. tşkler..

Sadece ergenlik döneminde uygulanmaması gerekiyor tatlım, uygulayabilirsiniz:KK34:

lady, sana çok çok teşekkür ederim. tca'yı uyguladım.senin cildin gibi büyük parçalar halinde değilde,pul pul dökülerek üst deri soyuldu.nedenini anlayamadım ama sonuç süper oldu. yılların güneş lekeleri neredeyse ilk uygulamada %70 oranında gitti! gözlerime inanamadım resmen cildim tazelendi. görünümü iyileşti..lekelerim yzünden aynaya bile bakmak istemiyordum. şimdi açık havada yüzümü inceliyorum ve çook memnun kaldım.. siz böyle bir deneyim paylaşmamış olsaydınız bu ucuz ve kolay yöntemi nereden bilebilirdimki? minnettarım.....

Şifa olsun tatlım çok seviniyorum böyle haberlerinizi aldığımda.
Hepimizin cilt tepkisi farklı soyulma boyutu farklı olabiliyor böyle.:KK34:

Merhabalar yaklaşık 2 hafta oldu sanırım tca ile tanışalı... Forumlarda yazılan yorumları ve uygulayan arkadaşların Başta LadySubaru olmak üzere uygulama metodlarını dikkate alarak spariş verdim. %20 ve %15lik aldım. Dün akşam uyguladım. b sıkıntı yaşamadım çok şükür :nazar: yalnız sabah uyandığımda unutup yüzümü üzüm sabunu ile yıkamışım :26: İnşallah bi sorun olmaz.

İlk uygulamam olduğu için yüzümde %15lik tca ile başladım. bakalım yaz bittikten sonra birkez daha %15 ve ardından %20ye geçerim %20.

Benim sormak istediğim bi soru var : Ben Glikolik asit uygulamasını yaz aylarında uygulamanın bir sakıncası varmı? Birde lavanta suyuna %25 glikolik asit koyarak tonik hazırlasam (LadySubaru'nun blogunda okuduğum) bunu tca uygulamam bittikten, yani soyulma süreci tamamlandıktan nekadar sonra kullanabilirim ?

En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Eveeett bugün 4. gün ve dünden beri soyulmalar başladı. kepek kepek olmasından dolayı kötü bir görünüm var zira işteyim ve bakışlardan rahatsız oluyorum. umarım bir an önce biter.
Şansa bakın ki yağmurlu hava ve güneşe maruz kalmadım :KK8:

Toniklere geçmeyin kızlar bu sene uv yoğunluğu çok daha fazla, onun yerine pirinç kepeği yağı ve nar çekirdeği yağları ile bakım yapın cildinize haftada 3 gece ve elbette güneş koruyucunuzu sabah yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra uygulamayı ihmal etmeyin:KK34:

4 kez TCA uygulaması yaptım. 3. uygulamadan itibaren çene bölgemde sivilceye benzer ama sivilce olmayan acayip kabartılar çıktı. Görüntüsü sivilce gibi ama sıkıldığında içinden beyaz bir yağ çıkıyor. Sayıca cok fazlalar ve sıkmadan kaybolmuyorlar. Haliyle sıkınca da iz kalıyor. Daha önce hiç sivilce problemim olmadı. Ergenliğimde bile aynı anda 2 tane sivilcem çıkmadı. Cildim kuru bir yapıya sahip olduğundan TCA kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şey başına gelen var mı? Nedir bunu çözümü?

Aşk olsun yahu kimyasal peeling uygulanmış cilt ellenmez, sıkılmaz. Tahriş olur. Cilt altında var olanları dışarı atıyor lütfen müdahale etmeyin. Bir eczane veya marketten sebamed kompakt sabun alın, sabah ve gece uyumadan önce bununla yıkayın cildinizi, cilt temiz tutulduğu sürece kalıcı olmazlar.

Bu gün 8. gün ve halen keğek kepek dökülmelerim var. 12. güne kadar sabırla beklicim :18: %15 ik TCA benlik değilmiş anladım dirençli yüzüm :KK37: Ancak şunu söylemem gerektiğini düşünüyorum TCA sonrası cildim pırıl pırıl. ve şimdi 3 haftalık sürenin bitmesini bekliyorum glikolik asit yapmak için :KK6: .
Bu arada akşamları prinç kepeği yağı, nar çekirdeği yağı, kara üzüm çekirdeği yağı, hodan yağımı sürmeyi ihmal etmiyorum.

Bana katkısı olan herkese teşekkürler Başta ladySubaru olmak üzere :KK3:

Tatlım toniklere geçme yağlarla devam et eylül sonu tca yapmaya başlarsın :KK34:

Bir tca uygulaması daha yaptım ama bu seferki tca beni şaşırttı yuzumde hiç yanma olmadı soyulma yok buruşma yok sanırım tca da sıkıntı vardı..... Son tca niye boyle oldu.......

Oran az gelmiş veya tca'yı az sürmüş olabilirsin tatlım.

ladycim eylül sonunda düğünüm var ve elmecık kemklerim üzerinde de kocoman güneş lekelerim esmer sayılılrım (lekelerden cilt rengimi unuttum aslında :)
Kendimce söyle bi plan yaptım ağustosun ilk günü %25 tca yapıp tüm ay evden dışarı adım atmasam lekeleri bi parça geçirebilirmiyim? Yazın yapılmaması gerektiğini biliyorum aslında ama su ana kadar kremlerle falan geçirmeye çalıştım olmadı. Bir ay içinde cilt kendini toparlar da koruycuyla falan koruyabilir miyim sizce? Hepinizin yorumlarını bekliyorum. Lekelerim 3-4 yıllık ve cok belirgin fondotenle bile tam kapatamıyorum.

Düğün üstü olmaz tatlım risk alma. En güzeli düğünden sonra uygularsın. Kesin balayı için yazlık bir plan yapmışsınızdır e güneşleneceksin falan hiç olmaz o iş!

Lütfen unutmayın kimyasal peeling uygulayanlar güneşlenemez.

Lady nerelere kayboldun sana ihtiyacımız var.
Ağustosta tca yapmak isteyen arkadaş bence yapma yoksa düğünde daha da koyu lekelerin olur hemde %25 bir daha düşün derim😳

benimde 2011 yılından oluşan hamilelik lekesi izlerim var sir ağda lekelerim var dudak üstünde aynaya bakınca sinir oluyorum ama beklemek lazım bu işlerde acele etmek daha çok zarar verir...

Kesinlikle katılıyorum bu kadar kısa süre varken yapılmaz ayrıca tca uygulama mevsimi geçti.

sanırım haklısın waterblob, dugunden sonra kasım bası daha uygun olcak da yeni ewlenmıs bi çiftin yasamak isteyecegi en son seylerden biri olcak. neyse geçsin de su lekeler katlanıcam artık.

En doğru kararı vermişsin:KK9:

Kızlarcım hepimizin bildiği gibi tca uygulamasının bir mevsimi, bir süresi var.
Artık güneş ışınları uv dünyaıza dik gelmeye başladığı için tca mevsimi kapanmış bulunmakta.

Lütfen tca uygulamış veya kimyasal peeling asitleri (glikolik asit, laktik asit dahil) kullanmış arkadaşlar; güneşlenmek veya direkt güneşe maruz kalmak yok.

Güneş koruyucunuzu düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.

Eylül ayının son haftası veya ekim ayının ilk haftası tekrar uygulamaya başlayabilirsiniz.
Sevgiler hepinize kocaman sarılıp öperiimmm :KK54::KK16:

bu tarz şeyleri hiç tavsiye etmiyorum. bi cahillik ettim internetten alıp kendim yaptım o kadar da dikkat etmeme rağmen 2senedir alnımdaki koca lekeyi geçirecek bişey bulamıyorum. önceden leke falan yoktu o işlemden sonra hem yanak bölgem hem de alnım lekelendi. gidip uzman ellerde yaptırmak en mantıklısı

bu tarz şeyleri hiç tavsiye etmiyorum. bi cahillik ettim internetten alıp kendim yaptım o kadar da dikkat etmeme rağmen 2senedir alnımdaki koca lekeyi geçirecek bişey bulamıyorum. önceden leke falan yoktu o işlemden sonra hem yanak bölgem hem de alnım lekelendi. gidip uzman ellerde yaptırmak en mantıklısı

Oranini bilincsizce alip kullanirsaniz olacagi elbette bu. Her seyin kurali kaidesi vardir. Burada kullanan ben ve diger arkadaslar belirli kurallara dikkat ettigimiz icin sizin yasadiginizi yasamadik. Cok gecmis olsun dilerim.

Mobile LadySubaru

sevgili lady ben beyaz tenliyim çok beyaz geçen yıl seninle birlikte 15 lik tca uyguladım her şeye dikkat ederek fakat bende çok geç soyulma oldu azaz bende bu kış yirmilik deneyeyim dedim aralıkta yaptım buda öyle büyük büyük soyulmadı pulpul soyuluyor galiba hala devam ediyo galiba elimi yüzümde gezdirdiğim zaman bazen pürüzssüz bazen çok pürüzlü oluyor tca yeniliyor cildimi ama hangisini uyguluyacağımı şaşırdım sen nedersen onu yapacağım:26:

sevgili lady ben beyaz tenliyim çok beyaz geçen yıl seninle birlikte 15 lik tca uyguladım her şeye dikkat ederek fakat bende çok geç soyulma oldu azaz bende bu kış yirmilik deneyeyim dedim aralıkta yaptım buda öyle büyük büyük soyulmadı pulpul soyuluyor galiba hala devam ediyo galiba elimi yüzümde gezdirdiğim zaman bazen pürüzssüz bazen çok pürüzlü oluyor tca yeniliyor cildimi ama hangisini uyguluyacağımı şaşırdım sen nedersen onu yapacağım:26:

Tca cildi soyar ve gecer araliktan bu yana devam edemez. Bu yasadigin cildinin kurumasi ölu deri atiyor olmasi. Kullandigin urunleri bi gozden gecir. Biri yaramiyor demektir cildine.

Soyulma inceligi kalinligi yine cilt tipine gore degisir, tca yuzdesine gore degil. Tca yuzdesini cilt hassasiyetine gore belirliyoruz.

Tca uygulama zamani gecti, ancak eylul sonunda yada ekimde yapabilirsin. :)

Mobile LadySubaru

Oranini bilincsizce alip kullanirsaniz olacagi elbette bu. Her seyin kurali kaidesi vardir. Burada kullanan ben ve diger arkadaslar belirli kurallara dikkat ettigimiz icin sizin yasadiginizi yasamadik. Cok gecmis olsun dilerim.

Mobile LadySubaru

valla bilinçsizlikle falan alakası yok %15lik ürün aldım kullandım sonuç ortada.. eminm ki dr'lar bu işlemi yaparken bu tarz bir ürün kullanmıyordur. yine de herkesin kendi tercihi ben tavsiye etmiyorum sağlıklı ve güvenilir de bulmuyorum

valla bilinçsizlikle falan alakası yok %15lik ürün aldım kullandım sonuç ortada.. eminm ki dr'lar bu işlemi yaparken bu tarz bir ürün kullanmıyordur. yine de herkesin kendi tercihi ben tavsiye etmiyorum sağlıklı ve güvenilir de bulmuyorum

Dikkat ettiyseniz zaten burasi tavsiye basligi degil :) Bana ya da bir baskasina faydali olan bir digerine iyi gelecek diye bir sart yok elbette. Muhim olan sizin gercekten ne satin aldiginiz aslinda ve uygulamayi nasil yaptiginiz. Bir donem tca adi altinda karisim asitler satiliyordu (tca+laktik asit+salisilik asit+mandelik asit kombinasyonlari) sizin buna denk geldiginizi dusunuyorum. Ve ekliyorum burada benim tavsiyem ve uyarilarima ( ki haftalarca arastirip net kurallari belirledim ve uyguladim, uygulattim) uyanlar neden sorun yasamadi. Guzellik salonlari ve doktorlarla sonuc alamayan arkadaslarimizi da agirladik bu baslikta. Elbette ben bir doktor degilim ama cok sukur onerilerimden kimse zarar gormedi. Tekrar gecmis olsun.

Mobile LadySubaru

Dikkat ettiyseniz zaten burasi tavsiye basligi degil :) Bana ya da bir baskasina faydali olan bir digerine iyi gelecek diye bir sart yok elbette. Muhim olan sizin gercekten ne satin aldiginiz aslinda ve uygulamayi nasil yaptiginiz. Bir donem tca adi altinda karisim asitler satiliyordu (tca+laktik asit+salisilik asit+mandelik asit kombinasyonlari) sizin buna denk geldiginizi dusunuyorum. Ve ekliyorum burada benim tavsiyem ve uyarilarima ( ki haftalarca arastirip net kurallari belirledim ve uyguladim, uygulattim) uyanlar neden sorun yasamadi. Guzellik salonlari ve doktorlarla sonuc alamayan arkadaslarimizi da agirladik bu baslikta. Elbette ben bir doktor degilim ama cok sukur onerilerimden kimse zarar gormedi. Tekrar gecmis olsun.

Mobile LadySubaru

deneyiminizi paylaşmışsınız tıpkı benim gibi :)) memnun olmadığını tavsiye etmediğini yazan siri sizi neden bu kadar rahatsız etti anlayamadım. ben kullandım sonucu iyi olmadı ama herkesin kendi tercihi dedim geçtim, bence siz de saygı duymayı bilin.

deneyiminizi paylaşmışsınız tıpkı benim gibi :)) memnun olmadığını tavsiye etmediğini yazan siri sizi neden bu kadar rahatsız etti anlayamadım. ben kullandım sonucu iyi olmadı ama herkesin kendi tercihi dedim geçtim, bence siz de saygı duymayı bilin.

Burasinin tavsiye basligi olmadigini belirttigim ve sonucunuzun neden iyi olmadigi konusunda ihtimallerinizi gozden gecirdigim halde israrci olmaniz rahatsiz etti. Bence sizde verilen cevaplara, konulara saygi duymayi bilin ve lutfen tartisma ortami yaratmayin :)

Mobile LadySubaru

Burasinin tavsiye basligi olmadigini belirttigim ve sonucunuzun neden iyi olmadigi konusunda ihtimallerinizi gozden gecirdigim halde israrci olmaniz rahatsiz etti. Bence sizde verilen cevaplara, konulara saygi duymayi bilin ve lutfen tartisma ortami yaratmayin :)

Mobile LadySubaru

ben size soru sormadım ki?? neden ben kötü sonuç aldım bi gözden geçirin dediğimi de hatırlamıyorum. ben tavsiye etmiyorum hepsi bu. tabi sizin burdan bi menfaatiniz var da benim yorumum rahatsız ediyorsa onu da bilemiyorum :)) size kolay gelsin :))

ben size soru sormadım ki?? neden ben kötü sonuç aldım bi gözden geçirin dediğimi de hatırlamıyorum. ben tavsiye etmiyorum hepsi bu. tabi sizin burdan bi menfaatiniz var da benim yorumum rahatsız ediyorsa onu da bilemiyorum :)) size kolay gelsin :))

Sorunuza cevap verdim dedim mi?! Elinizi kolunuzu sallaya sallaya maraz dogurmaya gelip beni suclama curretini nereden buldunuz? Sizin gibi menfi tecrubeliler, edepsizlik pesinde sicramayi sever camurlar ara ara boyle ugrar, terbiyesizliginizi aynen iade ediyorum. Hala devam ederseniz de sikayet edecegim bilginiz olsun.

Mobile LadySubaru

Sorunuza cevap verdim dedim mi?! Elinizi kolunuzu sallaya sallaya maraz dogurmaya gelip beni suclama curretini nereden buldunuz? Sizin gibi menfi tecrubeliler, edepsizlik pesinde sicramayi sever camurlar ara ara boyle ugrar, terbiyesizliginizi aynen iade ediyorum. Hala devam ederseniz de sikayet edecegim bilginiz olsun.

Mobile LadySubaru

Kusura bakmayın ama arkadaş sadece uygulamadan memnun kalmadığını yazmış. Memnun kalanlar fikirlerini açıkça söyleyebiliyorken memnun olmadığını söyleyene olan tutumunuzu anlayamadım. Arkadaşın ilk yorumunda ters olan hiçbir ifade yok. Aksine sizin üslubunuz sert olmuş. Naçizane fikrim..

Kusura bakmayın ama arkadaş sadece uygulamadan memnun kalmadığını yazmış. Memnun kalanlar fikirlerini açıkça söyleyebiliyorken memnun olmadığını söyleyene olan tutumunuzu anlayamadım. Arkadaşın ilk yorumunda ters olan hiçbir ifade yok. Aksine sizin üslubunuz sert olmuş. Naçizane fikrim..
Ters ifade yok mu? Arkadasin mesajlarina ve benim cevaplarima tekrar bir goz gezdirin lutfen..

Tecrubesini neredeyse 3 senedir 1870 kusur mesaj ile tek kisi atlamadan aktaran kisi, yani benim yerimde olsaydiniz ne yapardiniz? Hosuna gitmeyen cevaplar aldiginda "menfaat in mi var!" suclamasi da neyin nesi, kaldi ki bu arkadasin basligimda tek mesaji yok.

Mobile LadySubaru

X