Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba kızlar 1 haftalık tatilden sonra geldim.
tatilde tabiki malesef diete çok uyamadım. başka başka yerlerde yemek yendi. yine de dikkat etmeye çalıştım en azından karbonatlı suyumu eksik etmedim. regl ımda bitti başlıorum bende yeniden sıkı bi şekilde.

Kahvaltım: öncesinde alkali suyum
yumurta, maydanoz, marul, 1 dilim kızarmış tereyağlı esmer ekmek, birazcık üzüm

Öğlen yemeğim: öncesinde limonlu su içtim
haşlanmış kabak zeytinyağlı, bi sebze yemeği adını bilmiorum ve salata(elma sirkeli, limonlu, zeytinyağlı)
5-10 adet üzüm.

Akşam: Akşamları yememeyi düşünüyorum ve bu çok işe yarıo. 5e gelirken bir yeşil ekşi elma ve 1 küçük portakal yedim. başka bişey yemeyi düşünmüyorum

Spor: daha yapmadım ama yapacağım. spor dediğimde bikaç hareket mekik falan ama nerdeyse 45dk-1saat imi alıyor.

bi 5 kilo vermek bu kadar zor olmamalı ya. kurtulmak istiyorum artık.:KK5:

Günaydın kızlar bugün kendimi daha iyi hissediyorum umarım güzel bir gün olur.Hepimize kolay gelsin

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldinizzzzzzzzzz
alkaliyi seçmekle ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz 1. saytafa ki tablolar süper herşey var istediğiniz aklınıza takılan soruyu sorun hep beraber sağlıklıca kiloları atalım

dünki menüm;
sabah:alkali su buyük bardakda ,2 gülkurusu kayısı
11 de :2 dilim tam tahıllı ekmek ,2 kaşık lor pernir,yanında salatalık,marul,maydonoz
12,30 da yeşil çay
14,30 6 badem,2 kuru erik,1 avuç nohut
çarşıya çıktık şişeme alkali su koydum onu içtim
eve 7 de geldik 1 tas çorba ve yeşilllik,2 havuç
8 gb yeşil çay yatana kadar da 2 büyük bardak alkali su
birde yeşil çaya limon sıkıyorum ben

sorummmm canlarım dün tuz almaya doğrumu almışım estuzun rafine tuz yazıyo üstünde himalaya tuzu diyo dogrumu almışım

Menün güzelmiş.Himalaya tuzunu ben aldım kullanıyorum ama aktardan doğal haliyle aldım.İşlem görmemiş haliyle.Estuzunki nasıl bilmiyorum.Gerçek himalaya tuzudur inşallah

alkali su olayı benimde aklıma yattı ama bir şey sorucam.

evimde kullandığım suda ph 8.22 alkali yazıyor.halen kb atmama gerek varmı şöyle azcık..

hoşgeldin mevcan 1 litre suya yarım çay kaşığı atabilirsin suyunun alkali oranını iyice artırmış olursun

iyibir hafta dileyerek başlamak istiyorum. cts pazar hiç bir şey yazamadım diyetime dikkat ettim abur cubur yemedim .alkali suyu içtim .fakat yürüyüş yapamadım.sonunda regl oldummmmmm şükür.hastalığımın bitmesi ile mutlaka yürüyüşüme tekrar başlayacağım.yeni yıla kadar hedefim ilk başlangıç kilomdan 3.5 kilo aşağıya inmek.şu an 0,700 gr verebildim ama sizlerinde tavsiyesi üzerine inatla tartılmıyorum çünkü inadına zayıfladığımı gözle görünce tartıya çıkacağım.ama sevindirici haberim var.:))))kıyafetlerimin beli bollaştı. şişkinliğim indi.midem ekşime yapmıyor.su içmezdim eskiden belki kiloma göre az ama eskiden günde 1-2 bardak su içerdim.şimdi en az 2 lt. yeşil çaya alıştım.siyah çayı bayağı azalttım.bu sefer sonuç almak istiyorum hanımlarrrrr:KK43:(benim hemen moralim bozulur.bu yüzdende tarıya çıkmıyorum eğere veremediğimi düşünürsen yıkılırım.
menüm
sabah :
1 bardak alkali su
1 yumurta
2 dilim kepek ekmeği
1 dilim beyaz peynir
yeşil çay
5 adet zeytin
öğlen:
bulgur pilavı
etli nohut
ara:
1 kase aşure
1 fincan bitki çayı
alkali su
akşam yemeği:
1 tabak zeytinyağlı kereviz
1 dilim kepek ekmeği
yatana kadar yeşil çay
alkali su
hepinize sevgi ve saygılar.
ayrıca öğretmenler günü için bütün tebriklerinize teşekkürler. iyi ki öğretmen olmuşum.öğrencilerimin bir gülümsemesi için bu kadar emek bu kadar çaba feda olsun....boynuma sarılan her sevgi dolu kollar benim en büyük destekçim bu hayatta aslında ...var olmanın ,dayanılmaz hafifiliği bu olsa gerek......

Menün güzel ısrarla salata çiğ sebze diyorum :))

merhaba kızlar 1 haftalık tatilden sonra geldim.
tatilde tabiki malesef diete çok uyamadım. başka başka yerlerde yemek yendi. yine de dikkat etmeye çalıştım en azından karbonatlı suyumu eksik etmedim. regl ımda bitti başlıorum bende yeniden sıkı bi şekilde.

Kahvaltım: öncesinde alkali suyum
yumurta, maydanoz, marul, 1 dilim kızarmış tereyağlı esmer ekmek, birazcık üzüm

Öğlen yemeğim: öncesinde limonlu su içtim
haşlanmış kabak zeytinyağlı, bi sebze yemeği adını bilmiorum ve salata(elma sirkeli, limonlu, zeytinyağlı)
5-10 adet üzüm.

Akşam: Akşamları yememeyi düşünüyorum ve bu çok işe yarıo. 5e gelirken bir yeşil ekşi elma ve 1 küçük portakal yedim. başka bişey yemeyi düşünmüyorum

Spor: daha yapmadım ama yapacağım. spor dediğimde bikaç hareket mekik falan ama nerdeyse 45dk-1saat imi alıyor.

bi 5 kilo vermek bu kadar zor olmamalı ya. kurtulmak istiyorum artık.:KK5:

Hoşgeldin burcu.5 kilo vermek hiçte zor değil eminim kısa zamanda başarırsın heleki akşamları yemezsen kesin kısa zamanda başarırsın.Egzersiz olarak callanetics yapmayı düşünürmüsün hem beraberinde süper sıkılaşmış şekillenmiş olursun.Kızların takip ettiği bir topik var burada kadınlar kulübünde

selam Alkali'nin çıtır kızları
grubunuzla berivannnnnnn aracılığıyla tanıştım, berivan çok güzel kilo vermiş maşalllah
ben Karatay grubundayım, sizin diyetinizle de tanıştığıma memnun oldum:KK1:
detaylı bilgi edinmek için kitabı satın alıcam ilgimi çekti
anladığım kadarıyla karatayla arada bi karşılaştırma yapayım
-karatayda katı bir 'doğalcılık' anlayışı varken burada bu tutum çok sert değil sanki (glutensiz ekmek, sıkılmış sebze suyu veya tavukların gezinip gezinmemiş olması çok önemli değil:KK52:)

-karatayda ilk zamanlar haricinde araöğün yok, ilk zamanlarda da gene karb.h alınmıyor arada, fakat burada arada bişiler yenebiliyor
-karatayda akşam 7den sonra bişi yenmiyor burada acıkılırsa yenebiliyor

en önemli fark olarak bunları gördüm. kitabı okuyup kanı alkali yapan metodları da kullanmak güzel olacak . hepinize kolay gelsin

Merhaba aramıza hoşgeldin.Ben kısıtlamaları sevmeyen bir insanım.Bu diyet şekli ömür boyu uygulanabilecek bir beslenme şekli aslında.Karatayda yasaklar var ve ömür boyu nasıl yasaklı yaşanırki.Bir şey yediğimde vicdan azabı çekmek istemiyorum.Zararlı bir şeyler eninde sonunda yiyoruz ama alkali diyetle içimizden bir ses korkma biraz alkali beslenmeyi artır dengelersin zarar görmezsin diyor.Bu da benim için yeterli :KK66:

Son düzenleme:
selam alkali'nin çıtır kızları
grubunuzla berivannnnnnn aracılığıyla tanıştım, berivan çok güzel kilo vermiş maşalllah
ben karatay grubundayım, sizin diyetinizle de tanıştığıma memnun oldum:KK1:
Detaylı bilgi edinmek için kitabı satın alıcam ilgimi çekti
-karatayda katı bir 'doğalcılık' anlayışı varken burada bu tutum çok sert değil sanki (glutensiz ekmek, sıkılmış sebze suyu veya tavukların gezinip gezinmemiş olması çok önemli değil:KK52:)

-karatayda ilk zamanlar haricinde araöğün yok, ilk zamanlarda da gene karb.h alınmıyor arada, fakat burada arada bişiler yenebiliyor

en önemli fark olarak bunları gördüm. Kitabı okuyup kanı alkali yapan metodları da kullanmak güzel olacak . Hepinize kolay gelsin

canımmm benimmm yorumlar için çok teşekkür ederim ben alkali de çok fayda gördüm bu ay 4,5 kilo verdim ay sonuna kadar 5 e tamamlayacagım su fazla içen biri degilim ama alkali li su limon ,elma sirkesi çok faydalı oldu karatay ve dukan kitaplarını aldım 2 sini de yaptım ama en fazla 15 gün dayanabildim en Büyük sıkıntım et,yumurta yiyemiyorum ama bu diyeti ömür boyu yapabilirim ilk sayfada tablolar alkali ve asitli yiyecek tabloları var faydalı olur bak canımmm :KK16:

Son düzenleme:
Ve pantolonlarım pert oldu 2 pens ve hala büyük sık yıkıyorum toparlansın sın diye :KK1: 6 lılara geleyim o zaman nyenilerini alacagım :KK16:

Tartıma pil aldım ama yok temassızlık var deli olacagım alalı 4-5 ay oluyo fakirin 55 e almıştım simdi bozuk çok canım sıkıldı hafta sonu götürecegım bakalım ne olacak ya 1 ay tamir süresi derlerse 1 senesi bile dolmamış tartının tamire gitsin istemiyorum yenisini istiyorum vermezler demi :KK47::KK47::KK47:

Ayyyyyyy bu aralar o kadar canım sıkkın ki
tarttım bozuldu
aöf 2.sınıf işletme okuyorum 9 dersden sınava girecegım 4 kitabı alabildim aöf bürosundan digerleri aralık ilk hafta gelecekmiş sözde sınav ocak 5-6 tarihinde ne ara çalışacagım o 5 kitaba zaten yardımcı kitablar da kalkmış aöf ye gidip patlayasım var
dün işden eve giderken trafikde o kadar canım sıkıldı ki kusura bakmayın kızlar o kadar hayvan insanlığın zerresini taşımayan mahlüklar varki trafik kontrolünde nasıl anlatsam 4 Şeritli yol turuncu o ne artık adı onunla küçültülmüş Tek şerit olmuş kontrolden sonra yine yol 4 şerit olarak devam ediyor ben de sinyalimi yakıp öndeki araya gidecegım girmezsem o turuncu şeylere çarpmak zorunda kalacağım yok öküz kornayaa nasıl basıyo hayvan görüyo kontol var sinyalle geçiyorum neyse yol kontrolden sonra 4 şerit oldu arkadaki o mahluk yanıma kadar geldi sollarken yine kornaya bastı ama uzun basıyo şerefsiz o an o kadar sinir oldum ki plaakasını almadım alsam ne işe yarar bayan olduğunu farkedince böyle üstüne üstüne geliyorlar ki ben kötü şöförde değilim 2 yıldır araç kullanırım atamıyorum sinirimi :KK47::KK47::KK47:

Son düzenleme:
alkali su olayı benimde aklıma yattı ama bir şey sorucam.

evimde kullandığım suda ph 8.22 alkali yazıyor.halen kb atmama gerek varmı şöyle azcık..

hosgeldin ,suyunun ph yüksek olması güzel birsey :KK34: cok az karbonat ilave etsen de olur .:KK16:

selam Alkali'nin çıtır kızları
ben Karatay grubundayım, sizin diyetinizle de tanıştığıma memnun oldum:KK1:
detaylı bilgi edinmek için kitabı satın alıcam ilgimi çekti

en önemli fark olarak bunları gördüm. kitabı okuyup kanı alkali yapan metodları da kullanmak güzel olacak . hepinize kolay gelsin

merhaba :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

kural kural nereye kadar :KK17: hayat boyu uyulacak bir diyet değil bana kalırsa. şahsen ben yapamam o yüzden de alkaliyi yasam tarzım yapmaya gayret ediyorum. iki beslenmeyi kıyaslaman da çok hoşuma gitti :KK34: ilk sayfadaki tablolardan yararlanabilirsin. :KK16::KK16::KK16:

dünkü menüm ;

sabah alkali su

kahvaltı;tavuk çorbası, yumurta ,bal,yesillik,zeytin,peynir,karabugday ekmegi.

öğlen; kabak-karnıbahar haslaması,hindi füme, kabuklu patates (2 dilim),1 büyük tabak salata

akşam; mini karnıyarık,2 tavuk but,karabugday ekmegi,büyük boy salata.

yatana kadar alkali su :KK42: :KK42:

Biraz uzak kaldım aşure falan derken bayadır yazmamışım sabah menüm 1 yumurta sebze tabağı(dereotu,maydanoz,roka,marul)
1 dilim keçi peyniri,ıhlamur domates salatalık,yeşil kırma zeytin 4/5 tane

öğlen:1 kase mercimek çorba 1parça göğüs ıspanaklı karışık salata

akam hafif salata ve çorba diye geçerim diye düşünüyorum bu arada gün boyu 3 lt alkali su
4 fincan bitki çayı
ve kitap hala elime ulaşmadı:KK43:

kızlar bu arada kilo bildirimi yapalım mı ? ne dersiniz?

gerçi ilk amacımız beslenme şeklimizi düzenlemek ama kilo bildirimi yaparsak motive edici olur mu , veremezsek yılma olur mu ? :KK1:öneri sadece..
:KK34:

eksik fazla varmı bilmiyorum elime kitabım geçse şöyle rahat yayılıp bir okusam tereddütlerim kalmasa

eksik fazla varmı bilmiyorum elime kitabım geçse şöyle rahat yayılıp bir okusam tereddütlerim kalmasa

kurbicim merhaba :KK3::KK3::KK3:

kitabı okumak tabii ki farklı olur ama beslenme düzenin güzel bana kalırsa.

aralarda meyve tüketebilirsin. salata da tüketmişşin . doyarak yiyiyorsan sabah ve öğlen sıkıntı yok. alkaliye başladıgından beri ne faydasını gördün mesela _?

kurbicim merhaba :KK3::KK3::KK3:

kitabı okumak tabii ki farklı olur ama beslenme düzenin güzel bana kalırsa.

aralarda meyve tüketebilirsin. salata da tüketmişşin . doyarak yiyiyorsan sabah ve öğlen sıkıntı yok. alkaliye başladıgından beri ne faydasını gördün mesela _?

ah ah meyve yememe olayı kaldı şu karataydan hala ekmek yerken suçluluk duyuyorum faydası şu çok rahatım tam düzenli yapmaya başlayalı 1 hafta oldu artık sabahları yorgun kalkmıyorum ani açlık krizleri atakları birden saldırma durumları olmuyor idrarım koyu renk değil ve -550 gr gitmiş spor yapamıyorum en çok buna üzülüyorum

ah ah meyve yememe olayı kaldı şu karataydan hala ekmek yerken suçluluk duyuyorum faydası şu çok rahatım tam düzenli yapmaya başlayalı 1 hafta oldu artık sabahları yorgun kalkmıyorum ani açlık krizleri atakları birden saldırma durumları olmuyor idrarım koyu renk değil ve -550 gr gitmiş spor yapamıyorum en çok buna üzülüyorum

evet alıskanlıklardan vazgecmek kolay olmuyor ama bunlar da bir adım. zamanla o da olur.

sabah zerdecal-zencefil karısımı icebilirsin. aslında kitabın kilit noktası ilk sayfadaki tablolar.

kitapta da onları destekleyen bilgiler yer alıyor.

bugünkü menüm ;

kalkınca alkali su

sabah; yumurta,zeytin,peynir,bal, yeşillik, 1dilim kepekli ekmek,form çayı

ara;böğürtlen çayı

öğlen; ezogelin çorbası, tavuk, bol salata

ara; alkali su

akşam; domates çorbası,1kasık bamya, 2 kasık tavuk,bol salata...

suya da devam
:KK1::KK1::KK1:

dünkü menüm ;

sabah alkali su

kahvaltı;tavuk çorbası, yumurta ,bal,yesillik,zeytin,peynir,karabugday ekmegi.

öğlen; kabak-karnıbahar haslaması,hindi füme, kabuklu patates (2 dilim),1 büyük tabak salata

akşam; mini karnıyarık,2 tavuk but,karabugday ekmegi,büyük boy salata.

yatana kadar alkali su :KK42: :KK42:

donukcum karabuğday ekmeğini nereden buldun? karabuğday unu hamur kıvamına gelmezmiş bu yüzden buğday gibi başka unlarla karıştırılırmış. yanlış mı biliyorum acaba?!

bu arada eczaneye ph kağıdı veya ph metre sordum depoyada sordular yokmuş ilk defa duyuyorum böyle birşeyi dedi kalfa!

kızlar bi ara biriniz burdan bir link paylaşmıştınız www.solecrystal.com adresine ait bir link.
VÜCUDUNUZ SİZDEN SU İSTİYOR kitabının yer alıyordu. o kitabı okuyan var mı aranızda? ben okudum okumayanlara şiddetle tavsiye ediyrm. paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. insanları bu konuda bilinçlendirelim lütfen!!

merhaba kızlar. menümü paylaşayım bende.

Kahvaltım: Kalkınca alkali su

-sebzeli peynirli omlet (soğan, ıspanak,yeşil biber, mantar)
-marul limonlu
-1 dilim esmer ekmek kızarmış tereyağlı
-yeşilçay

Öğlen: yemekten önce alkali su
-salata (zeytinyağlı ve elma sirkeli)
-buharda haşlanmış sebze zeytinyağlı
-Çiğ brokoli
-bi tabak kadar barbunya yemeği
-1 çatal makarna salatası
-birazcık üzüm

Akşam: yarım greyfurt ve bi küçük elma yemeyi düşünüyorum

Aralarda su ve yeşilçay içiyorum

Spor: daha yapmadım ama yapıcam.

kızlar meyvenin çoğu zararlı biliorum ayşegül çoruhlu röportajında tanelilerden en fazla 300-400 gram adet olarak 2 porsiyon falan demişti. çok yemiorum zaten akşam 4-4.30 arası yiyorum akşam yemek yemiorum da merak ettim greyfurt bide bildiğim kadarıyla iyi. siz ne düşünüosunuz??

Hoşgeldin burcu.5 kilo vermek hiçte zor değil eminim kısa zamanda başarırsın heleki akşamları yemezsen kesin kısa zamanda başarırsın.Egzersiz olarak callanetics yapmayı düşünürmüsün hem beraberinde süper sıkılaşmış şekillenmiş olursun.Kızların takip ettiği bir topik var burada kadınlar kulübünde

callanetics i duydum ama bilmiorum ne olduğunu bakarım canım. bide ben dizi izlerken spor yapıorum ekran karşısında iyi oluyo vakitin nasıl geçtiğini anlamıorum:KK70:

X