Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

kız midem küstü desem bu kilo da olmayacak :KK1::KK1: valla yiyemiyorum su yu pek sevmem ondan az içiyorum ya sebze suyunu nasıl yapıyorsun hangi sebzeler birde katı meyve sıkacagında mı yapıyorsun :26:

sebze suyunu ben henüz denemedim .. katı meyve sıkcagım yok ... onun yerine yemeyi tercih ediyorum simdilik :KK1::KK1::KK1:

uykumahmuru arkadasımız yapıyor.:KK34:

bende denemek istiyorum en kısa zamanda.meyve sıkacagı alıp

Son düzenleme:
benedenbencimmmmmmmmm senin sayende.. sen bilgilendirmesen burda bizi.:KK9::KK9::KK9:

kimyon mu hmmmmmmmmm. ben kimyonu kısırda cok severim :KK9::KK9::KK9: ahh canım cekti :KK15:

Donukpudracım estafurullah birbirimizden çok şey öğrendik bugüne kadar
Hepimiz birbirimize destek olabilmek çok emek ve zaman harcayarak motive ediyor ve oluyoruz.
Kimyonu yinede araştıralım kulaktan dolma olmasın haber vericem

Donukpudracım estafurullah birbirimizden çok şey öğrendik bugüne kadar
Hepimiz birbirimize destek olabilmek çok emek ve zaman harcayarak motive ediyor ve oluyoruz.
Kimyonu yinede araştıralım kulaktan dolma olmasın haber vericem

haklısın canım.. tamam bekliyorum haberini :KK34:

$domatesli-tavuklu-pilav.jpg

DOMATESLİ TAVUKLU PİLAV
500 gram tavuk eti
1 Su Bardağı Pirinç
2Domates Tereyağ yada isteğe bağlı kullandığınız yağ
Biraz tuz karabiber
Bir tencereye domatesleri rendeleyip yağ ile pişirelim. Üzerine yıkadığımız pirinçleride ilave edip 5 dakika kadar kavuralım. Başka bir tencerede kuşbaşı doğradığımız tavuklarımızı biraz tuz ilave ederek kavuralım. Suyunu birakıp cekene kadar pişirmeye devam edelim. Karabiber ve isteğe bağlı olarak biraz yenibahar ve pulbiberde koyabiliriz. Elimize tavukların tamamını alacak büyüklükte sıcağa dayanıklı bir kase alıp tavukları içinde koyalım. Sonrada fırınımıza koyacağımız tepsimizin tam ortasına ters cevirelim. Tavuk etlerimizin üzerine kapalı olarak bırakalım ve kenarınada kavurduğumuz domatesli pirinçlerimizi yerleştirelim. 2 su bardağı suyumuzuda koyup 180 derece ısıttığımız fırınımızda pirinçler suyunu çekene kadar pişirelim. AFİYET OLSUN

Pirinç yerine bulgur kullandım.Bir de Tavukları soğanla kavurdum.İçine kekik kırmızı biberde ekledim.Nefis oldu.Yanına da karnıbahar salatası yaptım. Mmmmmm :))
Önce karnıbahar salatasını yedim.Midem onunla doydum dedi zaten ama pilavdanda yedim keyifle :KK9:

Aynen resimdeki gibi görünüyor benim yaptığımda.Önce göze hitap ediyor zaten sonra mideye :))

Bir süredir yemek yemekten zevk almaz olmuştum.Aşırı derecede iştahsızdım.Bizimkilerin ağız tadıyla benimki uyuşmuyor malesef.Ben yemekte baharatı ve sarımsağı çok severim.Babam ve erkek kardeşimde aksine yiyemez.Herkesi düşünürek yapılan yemekler bana hiç zevkli gelmiyordu,yiyemiyordum.Yeşillik hiç yemiyordum.Ekmek arası bir şeyler yiyip açlığımı bastırıyordum.Meyve günde bir tane elma yiyordum.Nöbetlerde pideler falan.Off offf.Kendimi kendi ellerimle mahvettim.Herşeyi bildiğim halde yaşayan bir ölüye dönmeme göz yumdum.Bırakmıştım kendimi.Öyle yorgun halsiz ve kötüydüm ki.Hayat kalitem çok düşmüştü.İşten eve ancak enerjim yetiyor başka hiç bir şey yapmaya enerjim olmuyordu.Şimdi her geçen gün daha çok toparlandığımı hissediyorum.İçime yaşam geldi sanki.Benebenden Allah senden razı olsun Alkali diyetle tanışmama vesile olduğun için.Ve kızlar sizlerden de razı olsun,birlikten kuvvet doğar.Elele verince daha keyifli yapılıyor

yaa ben bir haftadır kilo vermedim :26::26::26: vücudum direnişe mi gecti acaba...

spor da yapıyorum bu hafta daha dikkatli yemek yiyiyorum .anlayamadım...

--

bir de birsey srcam :KK17::KK17::KK17: sizler her gün büyük tuvaletinizi yapıyor musunuz? ben alkali beslenmeye basladıgımdan beri her gün yapıyorum da bu normal mi ? :KK17::KK17:

onun dısında idrarımdaki koyuluk yok artık mutluyum cok :KK9:

sevgili donuk pudra ,
ben de senin gibi kilo veremedim fazla. 0,700 gr verdiğim kilomu maalesef bu sabah 2 katı olarak geri aldım:KK43:(((nasıl moralim bozuldu bugün anlatamam.ama sanırım direnç içine girdi bizim yağlar.bir müddet daha savaşmak lazım.ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim spor yapmadım.önümüzde günlerde sporda yapmalıyım galiba.
ümidim kesilmeden devam etmek istiyorum.biraz daha zaman tanıyalım istersen.en azından idrarımız alkali ve sağlıklı bir beslenme tarzı yaşıyoruz ...sevgi ve saygılar

Aynen resimdeki gibi görünüyor benim yaptığımda.Önce göze hitap ediyor zaten sonra mideye :))

Bir süredir yemek yemekten zevk almaz olmuştum.Aşırı derecede iştahsızdım.Bizimkilerin ağız tadıyla benimki uyuşmuyor malesef.Ben yemekte baharatı ve sarımsağı çok severim.Babam ve erkek kardeşimde aksine yiyemez.Herkesi düşünürek yapılan yemekler bana hiç zevkli gelmiyordu,yiyemiyordum.Yeşillik hiç yemiyordum.Ekmek arası bir şeyler yiyip açlığımı bastırıyordum.Meyve günde bir tane elma yiyordum.Nöbetlerde pideler falan.Off offf.Kendimi kendi ellerimle mahvettim.Herşeyi bildiğim halde yaşayan bir ölüye dönmeme göz yumdum.Bırakmıştım kendimi.Öyle yorgun halsiz ve kötüydüm ki.Hayat kalitem çok düşmüştü.İşten eve ancak enerjim yetiyor başka hiç bir şey yapmaya enerjim olmuyordu.Şimdi her geçen gün daha çok toparlandığımı hissediyorum.İçime yaşam geldi sanki.Benebenden Allah senden razı olsun Alkali diyetle tanışmama vesile olduğun için.Ve kızlar sizlerden de razı olsun,birlikten kuvvet doğar.Elele verince daha keyifli yapılıyor
Canım canım canımmmmmmm çok teşekkürler Allah sendende razı olsun çok güzel bilgileri araştırıp,anlatıp,bilgilendiriyorsun bizi

sevgili donuk pudra ,
ben de senin gibi kilo veremedim fazla. 0,700 gr verdiğim kilomu maalesef bu sabah 2 katı olarak geri aldım:KK43:(((nasıl moralim bozuldu bugün anlatamam.ama sanırım direnç içine girdi bizim yağlar.bir müddet daha savaşmak lazım.ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim spor yapmadım.önümüzde günlerde sporda yapmalıyım galiba.
ümidim kesilmeden devam etmek istiyorum.biraz daha zaman tanıyalım istersen.en azından idrarımız alkali ve sağlıklı bir beslenme tarzı yaşıyoruz ...sevgi ve saygılar
Pebble bu imkansız olamaz inanamıyorum çok üzüldüm :KK43:((
Ama bu gramlara takılmamak ve sürekli tartılmamak gerektiğinden hep bahsettik.
Spor falanda yapmanıza gerek yok eğer kilonuzun oranı çok fazlaysa...
Bazı hatalar yapıp lütfen bu kadar kolay ümitsizliğe kapılma!
Herkes yarım yamalak bu beslenme tarzını uygulayıp güzel sonuçlar alıyor şuana kadar tek sen kilo aldığından bahsettin ve hiçmi başka olumlu yanlarını farketmedin?
Eğer hayır diyorsan mutlaka biyerde hata yapıyoruz
Daha fazla paylaşım yaparsan beraber karar vererek düzeltebiliriz beslenmeni

pebble arkadaşım sen de alkali diyette yenisin henüz benim gibi. öyle hatırlıyorum.
3 4 gün kadar oldu daha yanlış değil dimi? henüz bunları söylemek ve vazgeçmeyi düşünmek için çok erken değil mi?
zaten çok sıkmıyoruz katı hızlı cevap veren bir diyetten elde ettiğin sonuçları alkali diyetten beklemen doğru mu acaba?
yani öncelikle iç kimyamız düzene girecekki zaman içerisinde belirgin bir kilo kaybı olablsin. bunda da enzimlerive hormonlar görev alıyor. bu yapılar özellikle hormon çalışmaya başladığında etkisi yavaş fakat uzun süreli olur. bunun için metabolizmana zaman tanıman gerekli.
hem bahsettiğin 700 gr. değişme oldukça küçük bir rakam. bir gün önce daha çok tuvalete çıkmış olabilirsin bugün daha az çıkmışsındır. ya da tuz alımı kilolarda çok etkili ben 2 gündür turşu yiyorum ve 1. gündeki gibi tuvalete çıkmadım. tuzun olumsuz etkisini vücudumda hissediyorum. yani günlük 3 l. su alıyorum fakat attığım su 3l. kadar yok. bunları da göz önünde bulundur derim.

bu arada bu günün beslenme özetine gelince:
her zamanki gibi
sabah: 1er çay kaşığı tarçın keten tohumu zencefil zerdeçal bir miktar suyla içtim.
ardından elma sirkeli su

kahvaltı: yeşil çay
2 siyah zeytin
buharda brokli
tere maydanoz roka
salatalık havuç domates
1 yemek kaşığı lor+ 1 er çay k. çörek otu ve kırmızı pul biber
15 20 adet badem
30gr kadar çavdar ekmeği

08:30 yeşil çay

0930: yeşil elma

13:00: öğle yemeği(hastanede idik pek diyete uygun değil:KK43:)
ev yapımı kastamonu sucuğu ve 2 yumurta ile yapılmış omlet
domates

17:00 yeşillik

19:00: 15 20 badem 5 6 fındık saat biraz geç oldu ama canım çekti dayanamadım ve yedim.

bu arada geçenlerde yaptığım sebze suyundan bahsedeyim. tadı fena değildi. kızıma bile içirdim.
yarım orta boy kabak
3 4 dal maydanoz 1 havuç 1 salatalık 1 domates
biraz limon
havuç şekerli bir tat oluşturdu.

Tyrael arkadaşımız güzel cevap vermiş bu konuda.Geçen gün bu forumda bir yerlerde okudum birisi kilo vermeden önce vücudunun su topladığını sonra o ödemin çözüldüğünü söylemişti.Her insanın farklı bir yapısı var ama genel olan şeyleri söyleyeyim bende.Tyraelin dediği gibi tuvalet alışkanlığı bu konuda çok önemli.Mesela hergün büyük tuvaletini yapıyormusun.Bugün tartıldığında aç ve büyük tuvaletini yapmış bir şekildemi tartıldın veya bir öncesinde ne şartlarda tartıldın.Hep aynı şartlarda tartılmak doğru olan.Sabahları aç karnına barsağın boşalmış ve çıplak en güzeli.Eğer o şartlar tutuyorsa ikinci akla gelecek şey reglinin yakın olup olmadığı.Biliyorsun regl öncesi insan yapay bir kilo alıyor.Ve sonrasında o kilo gitmiş oluyor.Bende resmen 1.5-2 kg farkederdi eskiden.Şimdilerde hiç düşünmedim hala öylemi bilmiyorum.Reglime bir hafta var ve karnımdaki hassasiyet iyice arttı.Sanki şişmiş gibiyim.Bu her ay böyle olur reglim başlar başlamaz rahatlarım.Vücudun bir şekilde ödem yapması bu şekilde diyetteyken kilo alma nedenlerinin en başında gelen sebeplerden.Şimdi ne yapalım biliyormusun.Bize o kilo aldığın günün bir öncesinde ne yaptığını en detaylı şekliyle bir anlat.

İstediği şeyi kimler başarabilir biliyormusun.En ufak bir olumsuzlukta moralinin yerle bir olmasına izin vermeyen,nedenlerini ve nasıl başa çıkacağını araştırıp o olumsuzluğun üstüne giden insanlar.Şunu unutma,seni tanımasakta yanındayız burada elele güzel bir şey başaracağız inşallah

13:00: öğle yemeği(hastanede idik pek diyete uygun değil:KK43:)
ev yapımı kastamonu sucuğu ve 2 yumurta ile yapılmış omlet
domates
O nasıl bir hastaneymiş öyleee ev yapımı kastamonu sucuğu omlet falan.Bizim hastanede olsa olsa tost ve sosisli var sadece.Bu arada menün gayet güzel bir tek sucuk var yasaklılardan ama sen sebze suyu bile içiyorsun ve diğer alkali suyunuda baştan beri güzel içiyorsun.O vücudunu alkali tutmaya yeter sanırım

Sakin ol tatlım hemen moralini bozma.Önce bir düşünelim neden olmuş olabilir diye.Zaten burda deneyimlerimizi o yüzden paylaşıyoruz.Ben kurban bayramından beri yapıyorum öyle bir şişlik hissetmedim aksine indi bence.Normalde tüketmediğin ama bu diyetle birlikte tüketmeye başladığın bir şey oldumu?Bu birinci sorum.İkinci sorum tartıda fark var mı?Üçüncü sorum reglin yakın mı?Dördüncü sorum tuvalet alışkanlığın ne durumda?Sen şimdi tamamen farklı bir iklime gittin daha orada yenisin ve ailenden sevdiklerinden uzaksın.Vücudun alışma sürecinde.Öncelikle bunu unutma.Regl düzeninde değişme oldumu?

yememde değişme olmadı sadece karbonatlı su eklendi canım. zaten otçul besleniyodum hep. tartılmadım bilmiyorum o yüzden. regl ımı hatırlamıorum ki benim düzensiz olur biraz. inşallah regl dandır. evet karbonatlı suyun indirmesi lazım şişkinliği sanki çok şişirdi gibi beni. tuvalet alışkanlığım yolunda kabızlık falan yok zaten büyük tuvalete normale göre çok fazla çıkıorum karbonatlı suya başladığımdan beri küçük tuvalete de çok çıkmaya başladım

Aklıma iki şey geliyor.Ya reglin yakın ya da öğlenleri genelde karnıbahar türü şeyler yiyorsun ya gaz yapıyor ondan şişiyor olabilirsin.Regl tarihini bir yere not etmeyi denesene düzensizliğin ne durumda anlarız

O nasıl bir hastaneymiş öyleee ev yapımı kastamonu sucuğu omlet falan.Bizim hastanede olsa olsa tost ve sosisli var sadece.Bu arada menün gayet güzel bir tek sucuk var yasaklılardan ama sen sebze suyu bile içiyorsun ve diğer alkali suyunuda baştan beri güzel içiyorsun.O vücudunu alkali tutmaya yeter sanırım

:) canım hatanede yemedim zaten:) hastanenin yakınında manevi bir annem var onu ziyarete gitmiştim habersiz olunca acilinden öyle birşeyler hazırladı bana atıştırmalık:) sadece 1 saatliğine uğradığım için.

bu arada yorumlarınız için teşekkür ediyorum kitabı daha alma imkanım olmadı fakat iyi araştırdığımı düşünüyorum. az çok etkileşimleri de biliyorum. zaten otçul biriyimdir. etle pek aram yok. daha çok şeker karbonhidrat ot ve meyve yerdim yemekler genellikle zeytinyağlı sebze olurdu eskiden. alkali beslenmeye geçtiğimden beri dikkat ettiğim şey ise alkali su ve protein sebze oranları. bir de kuruyemişler.

fakat eşim aburcubur düşkünü ve etsdiz sofraya oturmayan biri idi evlendiğimden bu yana 3 sene bitti alışkanlıklarını değiştirme gayreti içerisindeyim. öncelikle aburcuburları azalttırmayı başardım. şimdi ise hiç yok:KK66: asitli içecekler ve meyve suyu almadan gün geçirmezdi onunda zararlarını empoze edebildim. suyu çok az tüketirdi 1 2 bardak ancak ama dün artık en son 3 lt alkali su içtiğini söyledi. ve eşim 4 5 günde 2 kilo verdi.
eşim 105 kilo boyu 193 fakat şimdi 103 kilo. bende ise değişim elbette var 65 65.5 kilo arası idim 5 gün önce ilk 2 gün tartıldım şimdi kendime tartılmama sözü verdim bakalım ne amana kadar dayanabilirim. değişimin farkındayım. göbeğim küçülüyor.

birde aklıma takılan bir soru: kızım 1,5 yaşında onada karbonatlı su içiriyorum sebze buharda pişirip içerisine çiğ sebzeler ekleyip çorba yapıyorum enaz bir öğünde diğer sebze öğününü de sebze suyu ile yapıyorum. sabahları kahvaltıdan önce muz badem ceviz yumurta labne ile sabah sütü yapıyorum günlük inek sütü bazen de keçi sütü ile. lşimdi baktımda inek sütü asidik. keçi sütü ise bazik. fakat ben keçi sütünü ancak pastölrize bulabiliyorum sizce hangisi olmalı süt. günlük inek sütü mü pastörize keçi sütü mü

X