Erkek İnfertilitesi Bilseydim Evlenmezdim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

social

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2009
105
0
46
Arkadaşlar benım bir çocugum var,teyzemın kızı 6 yıllık evlı ve eşinin hiç spermi yok yanı azospermi.Çok mutlu mesut evlendıler unv.aynı bolumde okudular,4-5 yıllık birliktelikten sonra çok severek anlaşarak evlendıler,şimdi 6 yıldır çocuk istiyor ama olmuyor.Geçen bilseydım evlenmezdım dedi,hasretden soyledıgını düşünuyorum ama bir kaç kere uzerıne basa basa soyledi.Kocasından çocuk yuzunden sogumuş olabılırmı acaba.Benım de fsh 30 oldu 2 yıldır çocugum olmuyor acaba kocam da benden sogurmu dıye korkmaya başladım,paronayak oldum desem yerıdır.

hayır bunu böyle düşünme sakın. teyzemin 12 sene sonra 35yaşında çocukları olmuş. onlarda böyle düşünseydi 12 sene aynı yastığa baş koyabilirler miydi? sen içindekileri eşinle paylamalısın bence. içinde kurupta büyütme kötü düşüncelerini. her şeyin bir zamanı var.

Tatlım 1 çocuğun var Allah'a şükret günah eşin niye soğusun sen eşini tanımıyormusun?

öncelikle teyzenizin kızı tam tersi duruma düşseydi ne olurdu ? eşi değilde kendisinde bir sorun olsaydı ve eşi keşke evlenmeseydim dese ne hissederdi ?
size gelirsek şükredin ki çocuğunuz varmış Rabbim sağlık sıhhat versin
evlenirken iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta diyerek evleniyoruz bunun bilincinde olan biri zaten hiçbirşeye takılmaz
evlat tabii ki istenir ama olmuyorsa da kader kısmet
bizimde olmuyor bebeğimiz 6 yıldır ve sorun bende ...ama sağolsun eşim inşallah olur kendini üzme diyor

ben dış gebelik geçirdiğim zaman,ölümden döndüm denebilir sağ tupum patladı ve 1.5kg kadar kan dolmuş kardınım içi,o zaman doktorun bırı bize aynen şöyle demişti.Sizin çocugunuz olması çok zor,tek tupun var yumurta bir ay sağ tarafa bir ay sol tarafa düşerki bu sizde 12 ayda 6 defa şans demek.Ayrıca 1 defa dış gebelik geçirdigin için 2. sininde dış gebelik olma ihtimali çok buyuk direk tup bebege gidin demişti bu sözlerin üzerine eşim Allah senı ana bağışladı yaa varsın çocuğumuz olmasın takma kafana demişti 8 yıl kadar önce.Sonra bir prof.'a gittik yumurtanın sağamı solamı düşecegini allah bilir gidin çocuk yapın dedi 1.ay sonra hamıle kalmıştım.Ama yinede insan üzülüyor açıkcası.

X