Eşim napmaya çalışıyor?

benim sevgim saygım pamuk ipliğine bağlı olsaydı şuan onun yerinde ben olurdum. tabi bu kadar iğrençleşebilirmiydim bilmiyorum. darmadağın olmasına, buna izin veren ben değilim bunu yapan o. aldatma ipe dizilmiş boncuk gibidir biri gelirse arka arkaya diğerleride gelir. ben geniş bir insan değilim. duygusal bir yakınlaşma oldu yada bunun olması için ona fırsat verdi. birşeyi kaçırıyorsunuz beni arayıpta seni araması için telefonumu verdim diyen bir adam var. hemd everdiği şirket hattı o kadar iyi niyetliydi ya da basireti bağlanmıştı o zaman insan şirket hattını verirmi. ben eşimin şirket hattını daha 2 ay önce öğrendim bana bile vermemişti. hadi verdin bana neden snei arıycakmış benden diyorsun eşim benim yanımdayken şirket hattı devre dışı olur iş yerinde açık olur 2 hat kullanıyor aynı telefonda istese açık bırakabilir ama devre dışı bırakıyor bundaki amaç olurda ben şirkette vs. olursam benim yanımda ararsa seni aradı diycek olay bu ya. bu beni aldatmayı planlamış olduğunu göstermezmi. karşımda pişkin pişkin o rahatlıkla arka arkaya söyledği yalanlar. bunları yutsam evliliğimin sağlam olduğunumu düşünüceksin.yada yatakta yakaladığımdamı bana elle tutulur birşey var diyceksin. hem bu adam ortada bile yok hala.

Neden eşin seni aldatsın ki? Birbirinizi seviyorsanız neden olsun? Kadın ve erkek ortak hayat sürüyorlar, gün içerisinde tanıdık veya tanımadık o kadar insanla karşılaşıyoruz. İletişim halindeyiz. Aldatacak olan adam fırsat yoksa fırsat yaratır ve aldatır; ruhunuz bile duymaz. Eşiniz gerçekten boş bulunmuş olabilir. Üstelik kötü bir durumda yok ortada...Hem kendinize hemde eşinize güvenin...Hiç kimse aranıza giremez...bu beni aldatmayı planlamış olduğunu göstermezmi cümlesini kurduğunuza siniriniz geçtikten sonra inanmayacaksınız...Eşinize bu kadar güvensiz olduğunuzu hissettirirseniz çok daha dikkatli olmasını sağlarsınız o kadar...

Eşiniz çok pişkin ve saygısız davranmış. Ama siz onu daha iyi tanıyorsunuzdur. Bu tavrı normal kişiliği mi yoksa bu yaşadıklarınızda daha farklı mı davranıyor? Bazı insanlar vardır değer verse de gurur yapar soğuk davranabilir falan. Eğer eşiniz normalde de biraz bozuk davranışlı bir insansa bu olayda da o sebepten böyle davranıyor olamaz mı? Ama eğer normalde çok daha farklı biriyse ilişkinizi sürdürmek istemiyor demektir. Şuan hem suçlu hem güçlü durumunda. Ne yapsanız haklısınız. Bütün sorunlar o arabozucu arkadaşınız yüzünden kaynaklanmış da olabilir. Yani eşinizin kötü bir niyeti yoksa ve evliliğiniz yoktan bir sebepten dolayı güme gidiyorsa ikinize de yazık değil mi... Haklıyken haksız duruma düşmemek için çok soğukkanlı davranın bence. Biraz daha irdeleyin, eşiniz konuşmak isterse dinleyin ve bu aşamada ailelerin karıştırılmamasını öneriyorum.

yorumların hepsini okudunmu bilmiyorum bana söyledikleri bariz çelişkili şeyler var. Bunu ikisi yanyanayken sormayı planlıyorum bak neleri öğrenicem.
1) dün yemeği kaçırmışsın diyerek sevgilisine atıcam konuyu.(kızın sevgilisi ondan habersiz bir yere gitmesine izin vermez heleki eşimin evrak getirdiğini iddaa ettiği çocukla asla izin vermez daha öncede izin vermemişti)

2) telefonunu kaybetmişde benim numaramı istemiş bayadır görüşemiyoruz falan diyince bende davet etmek istedim diycem.( bakalım telefonunu kaybettimi gerçekten ha birde dakikası olmadığından eşiminkini istemişde diye ekleyebilirim)

3) ya benim eşimde evrak getirmeye gitmiş öyle karılaşmışlar diycem. ( eşim arkadaşı davet ettiği için gitmişti, kızda evrak getirmek için geldi diyor ya da bu gerçekten bir karşılaşmamıydı )

Konunu baştan sona okudum. Sen çok zeki bir kadınsın ya kocaman bir "HELAL OLSUN" diyorum sana canım :KK9: Silah zoruyla sadakat olmaz ki zaten içinden gelmeli insanın bazı şeyler. Görsün bakalım boşanabiliyor musun boşanamıyor musun :KK31:

Offff offfff çok üzüldüm arkadaşım nedir bu kocalarımızım derdi anlamadım rahat batıyor bunlara rahat !!!!!

Boyka son durum ? Konunun takipcisiyim. Çünkü senden öğrenmem gereken Cok şey var. Bir dedektif edasıyla konuya açıklık getirdin. Serin kanlı oluşunu Ve tüm yalanları ortaya cikarisini tebrik ediyorum.
O kadar dertlendim ki olayı uykumun arasında aklıma geldin.
Esin eve geldi mi :KK43: umarım olayları dürüstlükle açıklar Ve sadece kadının edepsizligi eşinin de basiretinin baglanmasidir. çözüm yolu bulursunuz :KK43:

" ( hatta o bayan için ikimizin arasını açmaya çalışıyor bir kere daha ters birşey yaparsa yüzüne ne mal olduğunu anlatıcam derdi) "

canım bu sözlerinden şunu anladım. eşin en başta bu kızın kötü niyetini anlamış. bu sözlerle senden yardım istemiş..! keşke bu sözlerine inansaydın. biz hep kötülüğünü görmediklerimizi iyi insan sanıyoruz. aslında kalplerin içindekini yanlız Allah bilir.

inşallah herşey düzelir.

Dün okudum konunu boyka.
Eşinin suçunun affedilebilir olduğuna inanıyorum.
Evet çok çok kötü bir şey yapmış. O kadının serkanın telefonundan aradığında gitmesi bile çok yanlış. Belli ki o kadınla oturup zaman geçirmeyi istemiş. Ancak serkan denen kişinin de orada olacağını düşünmüş olabilir. (belki de kadının ilgisini fark edip hala beğenilen bir adam olmanın havasına girmek gibi bir aptallık yaptı) Yine de sen tepkilerinde çok ama çok haklısın.

Bence hemen aileye intikal ettirme durumları. Eşin gerçekten uğraşıp didinirse kendini affettirmek için, o zaman bir şans vermeyi düşün.. Çünkü bu hafiyeliğinle eşine zaten hayatının dersini verdin. bir daha asla cesaret edemez..

Şuan okudum konuyu boyka... ewet ortada yanlış bir durum var doğru ama tamamen kızdan kaynaklı bir durum... erkekler bizim gibi detaylı düşünemezler.. yani gercekten Serkan aradığı için gitmiş oraya ama sonra bakmış orda kız duruyor eger oradan sonra dönüp arkasını gitseydi asıl o zaman çok garip olurdu... kızla zaten daha önce tanışıyormuş.. ve zaten baştan beri sana doğruyu anlatmış... lütfen mantıklı düşün... kıza meyli falan oldugunuda sanmıyorum gercekten.. hissediyorum bunu... sadece biraz safça davranmış...

ama kıza dikkat et... o baştan yalan söyleyen, bahane uyduran kişiymiş... eşim eve dönmedi demişsin gercekten haklı olduguna inandığı için gurur yapıyor olabilir...

Dediğim gibi iyi düşün eşin baştan beri sana herşeyi anlatmış.. eksikte olsa... yuva yıkmak çok kolay önemli olan onu ayakta tutabilmek...

Konunu baştan sona okudum. Sen çok zeki bir kadınsın ya kocaman bir "HELAL OLSUN" diyorum sana canım :KK9: Silah zoruyla sadakat olmaz ki zaten içinden gelmeli insanın bazı şeyler. Görsün bakalım boşanabiliyor musun boşanamıyor musun :KK31:

ayy aynen yaaa bende aynı şeyleri düşündüm..valla bende tebrik ettim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ağzım açık okudum bravo sana aklında en ufak bir soru işareti bırakmamıştın
boşanmaya karar verdiğsen hızlı davran sonra aileler falan giriyor barıştırıyor sen bu olayı hiç unutamazsın mutsuz bir evlilik devam eder
ne yazıkki eşin aldatmaya meyilliymiş

önce cesaretli olup konuyu tamamen açıklığa kavuşturduğun için tebrik ediyorum çünkü çoğu kadın gerçeklerle yüzleşecek kadar cesur değildir çoğu bu telefon konuşmasını takmaz bile....

ilk aklıma gelen şu eşin baştan beri diyormuş ya bu kadının ne mal olduğunu söyleyecem falan diye taaaa baştan bu kadın eşine yeşil ışık yakmış o da bunu görmüş belki aleni bir konuşma bile geçmiş olabilir aralarında tabi o zamanlar seni yeni tanıdığı için kadına yaklaşmamış senin heyecanın vardı içinde...

evlilik ilerleyip alışınca kadında bunla kontak kurunca ya bu kadın bana yazıyordu irtibatı kopartmayım belki bişiler olur dedi ve atladı gitti...veeee aklındaki sadece ve sadece yatak muhabbetiydi bence...ve en iğrenç muhabbet tabiki kadını yatağa atacak zaten nişanlı eee kadın buna askıntı olmayacak diye düşündü ve herhangi bir yakalanmaya karşı da seni haberdar etti bu durumdan senin kızmayacağın şekilde olayı anlattı ve eline yüzüne bulaştırdı...

eğer sen durumu anlamasaydın dediğin gibi bunları yatakta basma ihtimalin çok yüksekti....

ikinci ihtimali düşünüyorum iyimser olsun diyorum hani erkekler bizim kadar komplike düşünemiyorlarmış ya:44: kadın çağırınca gitti serkanda var sandı ama geri dönemedi bu olayı duyma ihtimaline karşı seni haberdar etti kendince yalanlar söyledi senin kızacağını düşündü falan filan belkide bu doğru ama iki yönden bakmışsındır tabiki seni ikna edemediğine göre ikinci ihtimale senin hissettiklerinin doğru olma ihtimali yüksek ama ikinci ihtimali bir daha düşün acaba gerçekten bu kadar masum olabilir mi...

Boyka,seni çok iyi anlıyorum ve destekliyorum canım...iyi ki yemege davet etmişsin hepsini,yoksa hala kendini yiyor olacaktın...

Gelişmeleri ben de merak ediyorum..

Konunu okuduğumda ortada kıyametler koparacak kadar büyük bir durum görememiştim. Hala da fazla tepki vermenin ve işi boşanmaya götürmenin çok gerekli olmadığını düşünüyorum.

Herşeyi açık sözle ve cesaretle çözdüğün için tebrik ederim. Korktum senden :KK34: Ama canı gönülden tebrik ederim bu duruşunu.

Eşin alacağı mesajı almıştır. Afeedip etmemek senin kararın ama yuva öyle kolay kurulmuyor bu da aklının bir köşesinde olsun

Arkadaslar boykanin kafasina takilan
hadi basiret baglandi gitti , oturdu , yemek yedi diyelim
esinin onun numarasi yerine kendi numarasini vermesi

hem de sirket hattini
ve sirket hattini eve gelince kapatiyor

demek ki gun icinde gorusmek icin sirket hattini verdigini dusunuyor

hakli da
ben olsam ben de boyle dusunurdum ...

boyka...
kocana kızgınsın anlıyorum.. yalan dolan havalarda..
aklı sıra seni kızın sevgılısını kandıracaklar..
o kadar kolaymı yaa...
ama eşinden daha çok o kıza öyle bir kuruldum ki...
iş yerindeyim gönül adında bi müşteri gelse yapıştırcam kafasına o derece:KK4:
o kızdaki pişkinlik nedir ya...
durumları bize haber et canım..
gönülle sevgilisi napıcaklar barıscaklarmı falan merak ediyorum..
eşini karşına oturt herseyı bır bır anlatmasını iste...
yoksa boş yere bır yuvamız yıkılcak gıbı kelımelerle gaza getırebılırsın eşini..
ailene haber verdinmi

Olayın üstüne benim yapacağım şu olurdu; önce arkadaşımı arayıp neden böyle birşey yaptığını sorardım, eşimi arayamazsın der, eğer ararsa arkadaşlığımızı sorgulamam gerekeceğini de uygun bir dille anlatırdım. Sonra eşimi arayıp, arkadaşımın ne yapmaya çalıştığını anlayamadığımı falan söylerdim.. Bu konuda eşine yüklenme, eşin kadını pek sevmiyor belli ki, benim arkadaşım böyle birşey yapsa, bilemiyorum görüşmem sanırım.

Olayın üstüne benim yapacağım şu olurdu; önce arkadaşımı arayıp neden böyle birşey yaptığını sorardım, eşimi arayamazsın der, eğer ararsa arkadaşlığımızı sorgulamam gerekeceğini de uygun bir dille anlatırdım. Sonra eşimi arayıp, arkadaşımın ne yapmaya çalıştığını anlayamadığımı falan söylerdim.. Bu konuda eşine yüklenme, eşin kadını pek sevmiyor belli ki, benim arkadaşım böyle birşey yapsa, bilemiyorum görüşmem sanırım.

Varya araları okumadan yazdım bunu, sonra aradaki tüm sayfaları didik didik ettim, seni kutluyorum canım.. Çok güzel bir ders vermişsin, sonunu düşünmeden bir daha kimseye bu tür yalanlar atmasınlar.

Şimdi geleleim bugüne.. Ne yapacaksın? Gelişmeleri lütfen yaz, yanındayız..

Sen çok güçlü ve cesur bir kadınsın. Ne istediğini biliyorsun. Ve yapman gerekeni yapıyorsun.
Önceki konularından birini okudum. "Gelin olmak böyle olmamalı" Burada bahsettiğin konular sizin bu duruma gelmenize zemin hazırlamış.
Zaten her şey güllük gülistanlık değilmiş. Eşin seni anlamıyormuş.
Evlilik birliğini koruması gerektiği yerde "önemseme" lafıyla geçiştiriyormuş ki.. Bu en önemsenilmesi gereken konu.

Ayrıca buradaki mesajlarından birinde, eşinin şirket hattı olduğunu "2 ay" önce öğrendiğini yazmışsın.
Bu anahtar cümleydi benim için. Önce senin fevri davrandığını boşanmak için yeterli sebep olmadığını düşünmüştüm ama.. Bence haklısın.
Hakkında hayırlısı neyse öyle olsun.

Ben varya biz kadınları anlamakta zorlanıyorum. Neden bu erkeklerin suçlarını biz örtmeye çalışırız diye. Biz böyle yaptıkça onlarda kendilerini bi b..k zannetiyor. lütfen gerçekçi olun adam 1 saatlık mesafedeki yere yemeği gitmiş ya ve bu adam şöylediğine göre bu kızdan hiç hoşlanmıyor(hoşlansa kim bilir ne olur.) Bu bile bir şeyler anlatmıyormu size.

Ha ben arkadaşımızın boşanmasını asla istemem.Hala çok kızgın ve üzgün o yüzden mantıklı düşünemiyor.İnsallah her şey gönlünce olur onun.

Ama burada da kızı şeytan adama da tuzağa düşmüş masum biri gibi göstermeyin lütfen.

X