bebek mevlidi, dis bugdayi ve dogum gunu gibi organizasyonlar

anneZEYNEP

baştan başa sen!
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2012
1.182
4
Merhaba bayanlaar

Oglum 7.ayini doldurdu ve agzindan akan sulara bakilirsa disimizin cikmasi cok yakin :)

Dis bugdayi kutlamasi icin konu arastirirken mevlid doneminde de pek fazla ornek bulamadigimi hatirlayip konu acmaya karar verdim

Oglumun 40mevlidindeki her detayi kendim hazirlamistim ve gelen herkesin her detayi sordugu/inceledigi guzel bir mevlid olmustu
En kisa zamanda detaylari paylasacagim

Disimiz cikmadan dis bugdayi hazirliklarimizi da tamamlayip hazir olmak istiyorum

Sizler mevlid dogumgunu ya da dis bugdayi gibi kutlamalarinizi nasil organize ettiniz?

Ikramlar, hediyeler, susler, kurabiyeler ler ler lerrrr birbirimize fikir verirsek cocuklarimizin zamanindan fazla calmadan cok keyifli kutlamalar yapabiliriz umarim!

Son düzenleme:
Merhabalar,

2012 Mart annelerinden geldim buraya. Kızım sürpriz yapıp 33. hafta geldi, ama ben Mart annelerini bırakamadım, ocak annesi olamama rağmen.

Diş buğdayımızı geçen ay yaptık bizde. Fikir vermesi açısından paylaşmak istedim.

LeGa-Be-Be: Berra'nın Diş Buğdayı

hepinize kolay gelsin...

ay berranın diş buğdayına bayıldım.çok iyi fikir oldu.
Ama ben bebek mevlidini merak ediyorum.Fikirlerinizi bekliyorm..

:KK9:
Merhabalar,

2012 Mart annelerinden geldim buraya. Kızım sürpriz yapıp 33. hafta geldi, ama ben Mart annelerini bırakamadım, ocak annesi olamama rağmen.

Diş buğdayımızı geçen ay yaptık bizde. Fikir vermesi açısından paylaşmak istedim.

LeGa-Be-Be: Berra'nın Diş Buğdayı

hepinize kolay gelsin...

işyerinde fotoğrafları göremedim ama özene bezene hazırlandığını okurken de anlayabiliyorum :)
akşam eve gider gitmez bakacağım çok sağol

ay berranın diş buğdayına bayıldım.çok iyi fikir oldu.
Ama ben bebek mevlidini merak ediyorum.Fikirlerinizi bekliyorm..

tatlım biz 2 aylıkken mevlid yaptık ve gerçekten çok içime sindi
hamilelikten beri hazırlanmıştım hatta fazla detaya indim diye eşim kızıyordu ama gerçekten değdi
fotoğraflarla paylaşacağım ama fikir olsun diye yazayım:

restore edilmiş otantik bir mekan tuttuk. kültür merkezinin bir salonuydu ve mevlide giremeyen erkekler sergi gezdi fasıl dinledi sıkılmadı yani

masaların koridor kısmındaki ayaklarına mavi tüller bağladık
oğlumu bebek arabasıyla getirmiştik bebek arabasını mavi tüllerle süsledik
peçetelerin üstüne uğur böceği yapıştırdık.
tabakların üstüne hoşgeldin ömer yazılı ve nazar boncuğu resimli kağıtlar yapıştırdık.
plastik bardakların dışında da aynı etiketlerden yapıştırdık.
etiketi ben tasarladım. çevresinde irili ufaklı mavi toplar ve köşesinde nazar boncuğu vardı. ortasına da tarih ve hoşgeldin ömer bebek yazdım.
masalarda atıştırmalık olsun diye elmalı kurabiye ve susamlı simit kurabiye koyduk.
yine masalara oğlumun uzun ömürlü olması duasıyla çınar yaprağı şeklinde keçeden hazırladığım lavanta keseli magnetlerden koyduk
mevlid başladığında lohusa şerbeti etiketli bardaklarda dağıtıldı.
mevlid ortalarında pastel tonlarda aldığım şallar düz tül şeklinde keselerin içinde dağıtıldı
dağıtım yapan kişileri önceden belirleyip kesinlikle çoluk çocuk renk vb polemiklere girmeden sadece gülerek dağıtıp ilerlemelerini tembihledim
:KK9:
dağıtım sepetlerimize mavi balonlar bağladık. sepetler ilerlerken baln da tepesinde ilerliyor ben nerede ne oluyor görüyordum.
kız çocuklarına uğur böcekli toka erkek çocuklarına da zıpzıp balon dağıttık
mevlid sonuna doğru kese kağıtlarında börek poğaça ve isteğe göre meyve suyu ayran ikram edildi. bu aşamada çoğu kişi etli pilav ve helva veriyor ama ben o masrafı oğlumun mevlidinde daha hayırlı bir iş yapmak için kullandım...
mevlid bitince çay ve bursanın meşhur abdal simiti eşliğinde sohbet edildi

detaylar aşağı yukarı böyleydi canım.
şimdidki hedefim diş temalı bir diş buğdayı kutlaması, sonra da aslan temalı doğumgünüüü

Allahım o günleri göstersin de!

maşllh size ya ne kadar ayrıntılı düşünmüşsünüz.bende kendime derdim ayrıntılı düşünüyorum diye:)

Ama yinede fotograf bekleriz inş fırsatınız olursa:)

İnşş diş bugdayını dogum gününü görmeyide nasip eder rabbim en güzel şekilde kutlarsınız:)

arkadaşlar merhaba

ben bu konudaki fikirlerimi sağolsun 2012 mayıs anneleri grubumla paylaşıyor ve hepsinden şahane fikirler alıyorum ama konuyu açıp bırakmak da istemedim

fikir olması açısından doğumgünü ve diş buğdayı için planladığımız birkaç fikri paylaşayım dedim:

tissue poms-peçeteden bulutlar
kürdan bayraklar
peçete halkaları
su şişesi etiketleri
hediyelik sabun
hediyelik minik şişede kolonya
hediyelik kavanozda badem şekeri ya da kurabiye
davetiye
afiş
banner-ömerin dişi çıktı, ömer 1 yaında şeklinde
butik kurabiye
butik yaşpasta