İlköğretim Yorum ve Soruları anadolu yakasında çocuğu özel okula gidenler...

shrylz

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
810
628
44
mrb arkadaşlar,
oğlum seneye anaokuluna başlayacak. çocuğu anadolu yakasında okula giden anneler, okulları hakkındaki genel fikriniz, memnun olup olmadığınız yönlerini ve okul fiyatlarını
paylaşır mısınız? benim gibi okul arayışına giren anneler için ilk ağızdan gelen çok değerli bilgiler olur. vakit ayıran herkese şimdiden teşekkürler...

Bir özel okulun anasınıfını mı istiyorsunuz,
Yoksa sadece bir anasınıfı-kreş binası mı?

merhaba, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. ben hangi ilkokula göndereceğime karar verip, o okulun anaokuluna başlatmak istiyorum.
ön kayıt indiriminden faydalanabilmemiz için nisan başına kadar karar vermeliyiz. ancak çok şaşkınım.

merhaba, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. ben hangi ilkokula göndereceğime karar verip, o okulun anaokuluna başlatmak istiyorum.
ön kayıt indiriminden faydalanabilmemiz için nisan başına kadar karar vermeliyiz. ancak çok şaşkınım.

size tavsiyem sakın doğaya göndermeyin sakın. hatta görüşmeye bile gitmeyin. ben verdim pişmanım oğlum önümüzdeki sene ilkokula başlayacak başka bir özel okul araştırıyorum listemde kuvvetli 2 aday var bir tanesi ataşehirdeki okyanus koleji digeri yine ataşehir de yeni açılacak olan anafen kampüsü anafen hakkında kafamda soru işaretleri olmasına rağmen istemiyor da degilim .okyanus koleji geçen yıl açılmış okul önünde bekleyip oraya gönderen birkaç veli ile görüştüm . genelde memnunlar . sanırım ya okyanusa verecegim yada anafene tabi anafenle sıkı bir pazarlık yapmamız lazım istediğim fiyata inmezlerse veremem zaten eyüpoglu bilfen falan çok yüksek fiyatı var . kısaca kalite yükseldikce fiyatda yükseliyor.

ben tabili buraya tecrübe edindiğim görüştüğüm araştırdığım okulları yazdım . oturdugunuz çevreye yakın okulları araştırmanız en dogrusu . ama bütceniz ve geliriniz iyi ise ted, fevziye mektebleri ,denizatı, eyupoglu , bilfen ve çevre koleji hakkında çok olumlu şeyler duydugum okullardır.

çevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ataşehirdeki anafenin bayağı pahalı olacağını duydum. kampüse çok yatırım yapıyorlarmış.
acıbadem Doğuş koleji ile ilgili bir bilginiz var mı acaba?

çevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ataşehirdeki anafenin bayağı pahalı olacağını duydum. kampüse çok yatırım yapıyorlarmış.
acıbadem Doğuş koleji ile ilgili bir bilginiz var mı acaba?

ataşehirdeki anafeni eledim yerine gidip baktım daha inşaat halinde eylüle yetişmez bence . bugün istanbul coşkun kolejine gittim açıkca beğendim IB programı var . 23 gibi fiyat söylediler .pazarlıkla 20 yapsalar bile beni aşar . sanırım okyanusu seçecegim . hakkında olumlu şeyler duyuyorum hep . ama çoşkuna gönderebilmeyide çok isterdim

ataşehirdeki anafeni eledim yerine gidip baktım daha inşaat halinde eylüle yetişmez bence . bugün istanbul coşkun kolejine gittim açıkca beğendim IB programı var . 23 gibi fiyat söylediler .pazarlıkla 20 yapsalar bile beni aşar . sanırım okyanusu seçecegim . hakkında olumlu şeyler duyuyorum hep . ama çoşkuna gönderebilmeyide çok isterdim

coskunun 23 liralık fiyatına neler dahil okul ücreti+yemek+kdv mi? kıyafet kırtasiye ücreti ne kadarmış bilginiz var mı acaba? okyanusun fiyatı ne kadar?
aslında benim gönlümden geçen FMV ışık okulları ancak toplamı 30 liraya geliyor etkinlik ücreti, kırtasiye+kıyafet+servis bizi çok aşacak tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. sevgiler.

anafen benim düşündüğüm okullardan biri değil ama ataşehir anafen 2013-2014 e yetişecekmiş. MEB inşai faliyetlerin mayıs ayında bitmiş olmasını şart koşuyor.
akabinde müfettişler okulu geziyor. yetkililer mayısta okulun biteceğini söylediler.

anafen benim düşündüğüm okullardan biri değil ama ataşehir anafen 2013-2014 e yetişecekmiş. MEB inşai faliyetlerin mayıs ayında bitmiş olmasını şart koşuyor.
akabinde müfettişler okulu geziyor. yetkililer mayısta okulun biteceğini söylediler.

anafen 23 lerden 16 lara inecekti gibime geliyor. insaat falan görünce yetişmez gibime geliyor bana gidip tekrar bakacagım

benim çocuğum anafen anaokuluna gidiyor.çok memnunum .görüştüğüm velilerin hepside çok memnun.Eğitim konusunda anafen çok başarılı.çocukları ahlaken de çok güzel eğitiyorlar.

ablam da oğlunu anafene yazdırdı ataşehirde
başta çok endişeliydi yetişmeyecek diye
ama doğa kolejine vs de vermek istemedi
tanıdıkları memnun değil diye

çok uğraştı sürekli takip etti gitti geldi
son olarak da nerdeyse bitmiş, kesin yetişecek felan diyodu

hatta kadrosunu felan da bayağı araştırmış
çok iyi diyodu

fen bilimleri kolejleri malesef çok kötü çıktı.okul ararken daha dikkatli olunması gerektiğini malesef yaşayarak gördük...öğretmende çok önemli ama okulun tecrübesi idealleri nelere dikkat ettiği herşy göz önünde bulundurulmalıymış..2. dönem çocuklarını alan veliler var bizde yıl sonuna kadar idare etsek diyoruz...bu kadar parayı devlet okuluna harcasaydım belkide herşey çok farklı olurdu...hem bir çok öğrenci faydalanırdı...hemde o kadar para veripde ingilizce 3-5 cümle bile öğretilemediğini görüp kendimi enayi gibi hissetmezdim

2009 doğumlu iki kız cocuk annesiyim, cocuklarım için okul arayisindayim. Seneye hazırlık sınıfına başlayacaklar. Pek cok okul kayıt almaya başladı. Tanıtım günlerine katıldığım, gezdiğim okullar sunlar; TED kucukyali, Bostancı doga, Marmara koleji, ielev, eyuboglu, bilfen, denizati. İçlerinde en icimize sinen okul denizati oldu. Cocuğu denizatina giden var mı ? Diğer okulları eleme sebebim kiminde maddi ( iki cocuk gondercegimiz için maddiyat önemli), kiminde etraftan duydugum olumsuz yorumlar.

Arkadaşlar merhaba kulvarınıza bu sene bende katıldım neler yaptınız çocukları hangi okula verdiniz nereyi tavsiye edersiniz bana yardımcı olun lütfen istanbula yeni taşındım kimsem yok:KK43: dolayısıyla danışacağım kimse yok sizlerden başka

arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza.oğlum bu yıl ilköğretime başlıycak özel okulmu devlet okulumu derken özel okulda karar kıldık aylardır araştırıyoruz nihayet kayıt yaptırdık ama yinede terddütlerim var.ataşehir okyanus kolejine yazdırdık erken kayıt döneminide kacırmamak için.En küçük olumsuz bişey duysam soğuyorum ancak egitime baslayınca anlıycaz sanırım.çocukların hangi düzeyde ingilizce ögrendiklerini merak ediyorum birde sosyal kulüplere nekadar dahil oluyolar görünüşte hersey cok güzel görünüyo ama icraat nasıl.ataşehir okyanus velilerinden başka şubelerde olur bilgi istiyorum Lütfen

Merhabalar..benim oglum istek okullarina gidiyor.busene ucuncu yili anaokulunda.seneye birinci sinifa baslayacak.cok ama cok memnunum.bir aksilik cikmazsa uzun yillar buraya gondermeyi dusunuyorum.

Merhabalar..benim oglum istek okullarina gidiyor.busene ucuncu yili anaokulunda.seneye birinci sinifa baslayacak.cok ama cok memnunum.bir aksilik cikmazsa uzun yillar buraya gondermeyi dusunuyorum.

ben istek okullarının iyi oldugunu duymuştum ilköğretim 1.sınıf egitim ücreti nedir bilgi verirmisiniz.cok uçuk rakamları karşılayamam doğrusu.

X