Koç Burcu 21 Mart - 20 Nisan Arkadaş Olarak Koç

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.778
60
Koç burcunda doğan kişiler, arkadaşlıktan hoşlanır, fakat bunun koşullarını geniş ölçüde kendileri saptamak isterler. Koç'lar çok inatçıdırlar. Herkesin "en iyi arkadaş" kavramına uyabilirler. Yakın arkadaşları onların üstün olduklarını düşünürler. Koç'lar işleri harekete geçirip, düzene koymaktan hoşlanırlar. Koç burcunun arkadaşı olanlar teşrifatçılığın hareketli ve kararlı Koç'ların en gözde rolü olduğunda birleşirler.

Koç'lar her zaman yeni kişilerle tanışmak isterler, buna gereksinimleri vardır. Bu burçta doğan kişilerin kendilerini yaşamlarının can damarı olan insanlardan uzak tutmaya çalışmaları intiharları demek olur. Zihinsel ve duygusal canlılıklarını ilişkilerle sağlar, başarılı olabilmek için geniş bir çevreyle ilişkide olma gereksinimi duyarlar. Başkaları arasına karışmak onların zayıf yanları olan etkileme ve önemsenme gereksinimlerini giderir.

Koç burcundakiler kolaylıkla bir guruba girebilirler, fakat ne denli coşkun ve girişken görünürlerse görünsünler, kendilerinden ufak bir parça alı koyar, bu parçayı geçici arkadaşlıklarda sunmazlar. Gerçek arkadaşlık onlar için çok önemlidir. Çok sayıda yakın arkadaşları olmamasının bir nedeni de budur. Diğeri ise ileri sürdükleri ve tutkuyla savundukları değişmez birtakım düşünceleri olmasıdır.

Yakın ilişkileri her zaman öfkelerinin ve sözlü saldırılarının yarattığı gerginliğe dayanamaya bilir. Çeneleri fazla çalışır. Görkemli bir başlangıçtan sonra kişiler onlardan soğurlar. Koç'lar genellikle kin tutmaz, öç almaya çalışmazlar. İçlerinde kötülük yoktur. Bir ilişki yürümezse bırakır başka yöne giderler.

Bu burçta doğanlar toplantılarda güzel söyleyişiler yaparlar. Zaman saflığa varan korkusuz, çocuksu bir atılganlıkları vardır. Biraz inanılmaz, eğlendirici biçimde dobra ve canlandırıcıdırlar. Bir an sonra ne yapacakları, ne diyecekleri bilinmez. Bu onları, (kimi insanlar içinde) birlikte olmanın heyecan verdiği kişiler yapar. İsterlerse en sofu kişilerle bile kaynaşabilirler, fakat yalnız bir süre için. İki taraf da birbirinden kısa sürede yorulur. Koç burcundakiler sosyal çevrelerde sürekli olarak zeki, nükteli sözlerine gülecek ya da onları alkışlayacak, beğenen bir dinleyici kitlesinin arayışı içindedirler.

Yakın arkadaşlarına içten bağlı, yanılgılara karşı hoşgörülüdürler. Bir arkadaşı sıkıntıdaysa basmakalıp üzüntü sözcükleri ile zaman yitirmez, hemen harekete geçip, yardım için pratik çözümler aralar. Bu içten insanlar hiçbir koşul aramadan keselerindeki son meteliği de verir, ya da durumu düzeltmek için çözüm yolları arayıp koştururlar.

Çok ülkücü olduklarından diğer kişileri olduğundan değişik görme eğilimindedirler. Geçerli duygusal dürtü verildiğinde derindeki özlemlerini insanlar üzerine yansıtır,gerçekle karşılaştıklarında kırıklığı ve şokla sonuçlanabilecek arkadaşlıkları coşku ile sürdürürler.

Koç'lar kimi zaman çok sayıda insandan hoşlanıp onlara gereksinme duyarlarsa da, çoğunlukla kendilerini anlayan, kendini beğenmişliklerin altında yatan içtenliği beğenen birkaç yakın ve güvendikleri kişinin arkadaşlığını yeğ tutarlar. Kısa süreli yalnızlıklardan hoşlanırlar.

eşim ve ben koç burcuyuz 5 nisan ve 26 mart az çok araştırdım uyumumuzu zor ama mükemmel..ve buna uyuyor..daha fazla bilgisi olan varmı nu uyum konusun da ve birlikteliği canlı tutma konsunda arkadaşlar.

evet
bende tüm özelliklerini taşıyorum
kendimi seviyorum iyki koç olmuşum....

Tabi birde koç burcunun kaybolmakta üstüne olmadığınıda iyi bilmek lazım :)

Benim bir tanecik can dostum dediğim insan Koç burcu.Ben akrep burcuyum.normalde uyumsuz gibi görünen iki burç olmasına rağmen hiç de öyle değiliz.ruh ikiziyiz biz. birbirimize açıklama yapmamamıza hiç gerek kalmaz.Koçlar gerçekten de dürüst ve iyi niyetli oluyorlar. içi dışı bir insanlar. espri yetenekleri var. bu da ayrı cezbedici yönleri. "ruhum" dediğim dostuma daha ilk tanışmamızdan bu yana fazlasıyla güven duyuyorum. canımsın benim...

Bende koçum bütün özelliklerini gösteriyorum ama ben çok kararsız biriyim tek bu uymuyoo... :KK43:

Benim burcum koç ve en yakın arkadaşlarımdan birinin ki de koç ama her koç o kadar vefalı olmuyor, yaptığın fedakarlıkları başkasından beklemiceksin demek ki bazıları kıymet bilmiyor, gençliğine veriyorum ama aynı yaştayız. Neyse kızlar bu arada yorumlarınızdan bile koç olduğunuz anlaşılıyor :KK70: Seviyorum burcumu

güzel yazılmış, okurken kendimi gördüm. ama elimde imkan olsa "karşıdaki için son meteliğine kadar harcama, kararsızlık ve pişmanlık" özelliklerimi değiştirirdim. hayatımı mahvediyor bu 3 özellik :KK37:

Ben de koç burcuyum.Ama koç burcu olmak bir nevi yalnız olmak demek.Herkesle kafam uyuşmuyor.Yalaka herkesle iyi geçinmeye çalışan insanlara uyuz oluyorum,Çok kıskanç ya da mıymıy mızmız tiplerle de anlaşamıyorum.Yüreğimden geçen dilimde olduğundan fazla dürüst olmamla eleştiriliyorum.Zararıma bile olsa doğruyu söylemem bazen başıma dert açıyor.Örneğin alınganlığıyla ünlü yengeç burcu bayanlarıyla bu nedenle anlaşamıyorum.Sevdiklerime fazla bonkörüm hiç para tutamıyorum.Fazla sıkıntıya gelemiyorum.Yanımdaki insanların beni fazla sıkıp boğmaması gerek.Canımın istediği şeyi o an yapmazsam çatlarım :KK1: Sinirlenince gözüm hiçbir şey görmüyor çabucak da sönüyorum.Hiç kin tutmam ama ne bilim koç burcu olarak biraz sivri taraflarımız var sanırım :KK17: yine de koç burcu olanları çok seviyorum.Bikere dürüstlükleri hoşuma gidiyor.

X