Ağustos 2013 Anne Adayları Buraya.... ::)))))))

teşekkürler arkadaşlar, içimi biraz olsun rahatlattınız. aslında kimsenin dediğini takmam ama böyle yalnız olunca bi tedirginlik, korku çöktü üstüme.
hem bebişi de görmedim nisan başından beri. onun da etkisi oldu heralde. en iyisi cuma bi görüneyim doktora bakalım ne dicek...
sağolun kızlarrr, iyi ki varsınız... :KK16:

Sancidan uyuyamiyoruz bu nasil yalanci sanci cozemedim valla... Aksam 8 den beri aralikli 10 u gecmistir sancilanmam.

Doktor yalancı demese ben bu sancılar bir anda artıcak bebis gelicek sanıyorum.Gercek sancılarımızda Allah yardımcımız olsun valla zor olcak gorunuyor

kızlar ya bugün beni gören arkadaşlar bikaç şey dediler çok moralim bozuldu. karnımın birden aşağıya indiğini, böyle giderse doğumun erken bile olabileceğini söylediler.
benim de bi haftadır sırt ve kaburga ağrım feci var. sağa yatsam sola yatsam geçmiyor. otursam ağrıyor, yatsam ağrıyor. gece uykusu zaten hiç kalmadı. kemiğim falan mı çatladı diye düşünmeden edemiyorum..
bebeğimin kafası dönüyor yavaş yavaş hissediyorum ama normal değil mi? cuma günü doktora gideyim burda diyorum ama geçen gittiğimde ultrason bozuktu. yapıldı mı bilmiyorum.
eşim de burda değil. daha 2 hafta olmicak. Allah korusun erken doğum falan olsa naparım, burda doğum yaptırmıyor zaten kadın doğumcu. doğum yapacak kişiler çevre merkezlere gidiyorlar. ailemin yanına gideyim desem daha rapor da alamıyorum mecbur çalışmak zorundayım. çok strese girdim çokkk :KK43: :18:

Takma canım sen milletin ağızı konuşur öyle banada diyen oluyo ve gökçeninde dediiği gibi benim karnımda aşağıda pek yukarı çıktıgı söylenemez yani Bide canım sen bebeğin kafasının döndüğünü nasıl anlıyosun benim bebekde ters ya döndümü acaba merak ediyorum.

Takma canım sen milletin ağızı konuşur öyle banada diyen oluyo ve gökçeninde dediiği gibi benim karnımda aşağıda pek yukarı çıktıgı söylenemez yani Bide canım sen bebeğin kafasının döndüğünü nasıl anlıyosun benim bebekde ters ya döndümü acaba merak ediyorum.

ben tekmeleri karnımın tepesinde hissettiğim zaman herhalde kafası aşağıda diyorum :KK9: ama genelde yan duruyo ayaklarıyla bi yanıma elleriyle diğer yanıma vuruyo sıpam.

Bu sancılar yapı meselesi sanırım.yengem de hamile agustos sonu gelcek bebisi.onun sancıları te 4-5 aylıktan beri var.magnezyum vermis doktor.kasılmaları sancıları azalmıs.benim yalancı sancılar daha bir kac haftadır var.yani herkeste aynı zamanda olmuyor.ama son ayda illa ki olurmus herkeste rahim kendini hazırlasın die

Bende de yok canım ya bazen kramp gibi geliyo kasıkarıma o acaba ben mi hissetmiyorum acaba diyorum

bende o da yok :) tek netlik bebeğimin hareketleri hep sağ tarafta öyle böyle değil şimdi bacağı çıkacak diyorum. ama kasılma falan yok anlamadım bende daha vakitleri var zaten dursunlar son gününe kadar :KK66:

Bu sancılar yapı meselesi sanırım.yengem de hamile agustos sonu gelcek bebisi.onun sancıları te 4-5 aylıktan beri var.magnezyum vermis doktor.kasılmaları sancıları azalmıs.benim yalancı sancılar daha bir kac haftadır var.yani herkeste aynı zamanda olmuyor.ama son ayda illa ki olurmus herkeste rahim kendini hazırlasın die

benimde ağustos sonunda ama benimde yok. ben 5. ayın başında magnezyum kullanmıştım, gerçi son 3-5 tanesini içmedim çok midemi bulandırdığı için ama belkide faydası olmuştur.

Kendisinin web sitesi yok ama internette beğendiğiniz herşeyi yaparım demişti. Almış web adresi ama yapım aşamasında. Bu arada bu konuyla ilgili birşey diyeceğim. Şimdi hastanelerde kapı süslemesi yaptırıyoruz malum. Her hastane bunu yapmıyor eğer talep ediyorsan hastanenin altında çiçekçiler var onlara söylüyorsunuz. Bugün doktorumu beklerken reklamlar koymuşlar hep onlara baktım. Kapı süsü + bebek şekeri 150 TL diyordu. Ama örneği yok bebek şekeri kaç adetti hatırlamıyorum. Bence bedava. Ben sadece 60 tane bebek şekerine 350 TL verdim ama bir ayrıcalığı var el işçiliği ve şimdiye kadar görmediğim türden hatta hatıra kalabilecek birşey. Bunlarıda araştırsabilirsiniz...

burda hastanelerin öyle hizmetleri yok cnm maalesef bir de ben normal istediğim için nasıl olur bilmiyorum odanın hazırlanması falan kimse odayı düşünemez ki o durumda bebişle beni beklerken biriyle anlaşıyım diyorum hastane odasını süslesin diye ama işte inşallah normal olursa günü belli değil ki nasıl olur acaba???
bizim bebek şekerlerimiz sanırım aynı cnm seninkiler tül kese içinde bez bebekler miydi? ben aylar öncesinden beğenmiştim onları ama tanesi 6 tl 100 tane yaptırsam diyodum bi de kapı süsü var yani baya bi pahalıya patlıcak...

Sancidan uyuyamiyoruz bu nasil yalanci sanci cozemedim valla... Aksam 8 den beri aralikli 10 u gecmistir sancilanmam.

ayy dr unla bi grş istersen cnm yaa Alla yardımcın olsun

ben tekmeleri karnımın tepesinde hissettiğim zaman herhalde kafası aşağıda diyorum :KK9: ama genelde yan duruyo ayaklarıyla bi yanıma elleriyle diğer yanıma vuruyo sıpam.

Benimde hareketler her bi tarafta oluyor fakat genelde sol tarafta oluyor...

O nasıl bir yalancı sancı anlamadım ben.. sancılarım olmuştu bi kaç kere ama gecti dahada olmadı 2 gün önce yine kaç kere oldu gecti.. bu kadar uzun sürermi belemedim.. gerceğiyle yalancıyı ayırt edene kadar doğurmazsak iyidir..

Kızlar 2 gün önce kontrole gittik doktor herşey yolunda dedi.. Karnıma kücük diyolar el kadar doğurcan diye dalga geciyolar dedim oda evet kilona göre gercekten kücük karnın var ama hic endişelenme ic karnın geniş bebeğin yeri var suyu normal kilosu normal bi kaç gün önden bile gidiyo diyince rahatladım.. Her gören abuk subuk konuşuyodu cünkü taktılar karnıma kimse inanmıyo 7 aylık olduğuma falan.. Karınla ilgisi yok gercekten bencede.. :S.. O yğzden millet ne diyo ne ediyo hic takmayın.. bana şuan yok doğunca sarı giydir yok miden saçı cıktığından yanıyo bi ton laf söylüyolar söyleyen söyleyene :KK70:..

burda hastanelerin öyle hizmetleri yok cnm maalesef bir de ben normal istediğim için nasıl olur bilmiyorum odanın hazırlanması falan kimse odayı düşünemez ki o durumda bebişle beni beklerken biriyle anlaşıyım diyorum hastane odasını süslesin diye ama işte inşallah normal olursa günü belli değil ki nasıl olur acaba???
bizim bebek şekerlerimiz sanırım aynı cnm seninkiler tül kese içinde bez bebekler miydi? ben aylar öncesinden beğenmiştim onları ama tanesi 6 tl 100 tane yaptırsam diyodum bi de kapı süsü var yani baya bi pahalıya patlıcak...

ayy dr unla bi grş istersen cnm yaa Alla yardımcın olsun

Canım yaaa hastane etrafındaki kapı süsçüleri hastane ile anlaşmalı gibiler o gün doğum yapanları öğrenip odaya gelip soruyorlar kapı süsü ister misiniz diye. belki de sen daha doğumdan çıkmadan süslenir kapın :) Bu arada sen fiyat aldın mı yaa onlar için. Konuşayım indirim isteyim istersen. Ayrıca 100 tane çok değil mi tatlım yaa. O kadar gelenin olur mu? Ama çok tatlı oldular yaaa ben 60 tane yaptırdım 350 tl verdim. 100 tane istersen dur bir sorayım ne kadar diyecek.. Ben bir de kapı süsü paylaşmıştım ya. Ondan sipariş ettim. Onu da 50 Tl ye yapıyor. Çok istemedi yani.

Canım bugün sancılarımı not alıyorum arayacağım sonra doktorumu bakalım ne diyecek.

ya ben çok paniğim bu konularda, inşallah dayanırımda ilk sancıda hastaneye atmam kendimi :18:

Yalanci sancilar olacak yaa , ozamanlar alistiririz kendimizi :) Ben simdilik oyle kandiriyorum kendmi :) Bende 15 dk ya kadar beklemek istiyorum ama , benim evim ile hastane arasi uzak..15 dk. da bir olan sancilardan sonra ya hemen dogurursam diye bende cok telasliyim aslinda :KK43: Hele son zamanlar iyice panik olup , ilk sancida bende gitmem umarim :KK43:

X