İşte Düğünde %100 Çalınması gereken Şarkılar! Dakika dakika detaylı anlatım ile ...

2012 Haziranda Düğünümüz oldu, bende size kendi müziklerimizi tavsiye ederim.
Tek tek seçtik hepsini :)

* Giriş Müziğimiz; Glee - Marry you
Glee - Marry You Video Lyrics - YouTube

* İlk dans Müziğimiz; Shania Twain - You're Still The One
Shania Twain - You're Still The One - YouTube

* Pasta Müziğimiz;
Shania Twain - Forever And For Always (Red Version) - YouTube

* İkinci Dans Müziğimiz; mariah carey- without you
Mariah Carey - Without You - YouTube

Birde sinevizyonumuz vardı bizim eski fotolarımızdan yapılmış, onun arka planında da Maroon 5 - She Will Be Loved kullandık
Maroon 5 - She Will Be Loved - YouTube

İlk dans, giriş, pasta kesimi gibi özel anlarda çalınacak şarkıları seçmek gelin ve damadın en doğal hakkı ama, baştan sona dakika dakika ne çalınacağına siz karar verecekseniz, ne dj, ne de orkestra çağırın,kendi şarkılarınızı kendiniz söyleyin.

Nasıl bir hasta doktorun ameliyatına müdahale edemezse,bir öğrenci, öğretmen ders anlatırken onu anlatma bu konuyu anlat diyemezse, sanatçının da tecrübesine ve repertuarına ve sanatına saygı duymak, bu kadar müdahale etmemek lazım. Çünkü düğünüm güzel olsun derken, kendi düğününü berbat eden çok gelin gördüm.

Bu da binlerce düğünde bulunmuş birinden, sevgili gelin adaylarına küçük bir tavsiye olsun... :KK42:

İlk dans, giriş, pasta kesimi gibi özel anlarda çalınacak şarkıları seçmek gelin ve damadın en doğal hakkı ama, baştan sona dakika dakika ne çalınacağına siz karar verecekseniz, ne dj, ne de orkestra çağırın,kendi şarkılarınızı kendiniz söyleyin.

Nasıl bir hasta doktorun ameliyatına müdahale edemezse,bir öğrenci, öğretmen ders anlatırken onu anlatma bu konuyu anlat diyemezse, sanatçının da tecrübesine ve repertuarına ve sanatına saygı duymak, bu kadar müdahale etmemek lazım. Çünkü düğünüm güzel olsun derken, kendi düğününü berbat eden çok gelin gördüm.

Bu da binlerce düğünde bulunmuş birinden, sevgili gelin adaylarına küçük bir tavsiye olsun... :KK42:

Belki felsefi olarak haklısın ama ben de birçok düğün gördüm orkestra veya DJ'in düğünü mahvettiğini...

Örneğin; orkestradaki piyanistin sesi her şarkı için uygun düşmüyor. Sesi berbat kişiler bile bu işi yapıyor. Müzikten anlamam ama kulağı tırmalayanlar da bu işi yapabiliyor.
DJ de ise; çok gördüm youtube dan o an şarkı indirip o anı kurtarmaya çalışan kişileri...

Tabi kaliteli işini iyi yapanı bulmak önemli ama X kişisi 1000 TL ise Y kişisine 3000 TL vermek bazılarına ağır gelebilir. (Oysaki yaptığı iş aynı)

Ayrıca benim sevmediğim şarkıyı çalması o an hoş olmayabilir.

Bu benim düğünüm ve benim istediğim her şey noktasına kadar olmalıdır diye düşünür bence tüm gelin ve damat adayları.

Ayrıca bu listede benim sevdiğim şarkılar değil. Benim ve sevdiğimin ailesinin de sevebileceği ayrıca yaş grubuna yönelik şarkılar mevcut. Hem genç arkadaşlarımızı hem de büyüklerimizin sevebileceği serpiştirmeye çalıştık .

O zaman masa süsleme , yemek menülerinde de işin profesyonellerine bırakalım, bu çok yanlış olur. Sonucta seçenekler ortada. Örneğin ; yemekli bir düğünse tavuk menu , et menu veya balık menu şeklinde seçenekler var... Onların tek yapcağı iş tedariktir bence. Yani aslında ortada pekte profesyonellik görmüyorum ben...
Sonuçta gelin-damat adaylarının da bir fikri hayali düşüncesi var. Onlar sadece bu işi her gün yaptıkları için profesyonel olmuşlardır.

Yoksa bu tip organizasyonu 6 ay 1 yıl önceden planlı programlı yapan gelin-damat adayları bir organizasyon firmaasının yaptığının aynısını yapabilir diye düşünüyorum.

Doktor - ameliyat örneğin saçma geldi. ona tabi ki müdahale edilemez hayat-memat meselesi herkes tıpta anlamayabilir. Ama öğretmen- ders ilişkisinde ; bazı hocalar vardır projeksiyondan ders anlatır öğrenci anlamaz, bazıları vardır kitaptan okur geçer . Yani öğretmen öğrencinin anlama kabiliyetine göre dersini anlatmalı . Herkes bildiği gibi anlatsa öğrenen kişi yani öğrencinin bir manası kalmaz.
O yüzden eğitim sistemi yerlerde zaten ilköğretiminden- üniversitesine kadar ...

Yine de düşüncelerine saygı duyuyuorum .

Son düzenleme:
Kardesimin dugunu icin muzik arayisindayken, resmen ilac gibi geldiniz.
Baska sitelerde de var listeler ama, zaman bazli listeniz cok cok faydali olacak.

Sarkilarda ve akista bazi degisikler yapacagim elbette cunku her dugun; ciftlere ve aile yapilarina ozeldir, tam da bi onceki konuda degindiginiz gibi ve bu planlamayi dugun sahiplerinin gonullerince yapmaya hakki vardir. Dugunun planlanmasini begenmeyen ve elestiren olabilir ama bu zevklerin tartisilmayacagi tezini dogrular sadece!

Uzun zamandir girmedigim ve sifremi unuttugum foruma, sirf size ve emeginize tesekkur etmek icin, tekrar sifre sifirlayarak, vs. girdim.

Tesekkurler :nazar::KK9::KK9::KK9:

Ne de güzel şeyler varmış burdaa :KK49: hepsini indirdim hepsini hepsini hepsini :KK62::-)
Çok teşekkürler herkes duacınız valla :KK70:

Cok zengin bir paylasim olmus tesekkurler..
ilaç gibi geldi bu başlık ve bu liste :)

teşekkürler..çok faydalı bir başlık olmuş:KK54:

Ne de güzel şeyler varmış burdaa :KK49: hepsini indirdim hepsini hepsini hepsini :KK62::-)
Çok teşekkürler herkes duacınız valla :KK70:

Cok zengin bir paylasim olmus tesekkurler..

Hepinize çok teşekkürler kızlar. Dualarınızda yer almak mutlu etti beni .

Bu başlık şu an bu liste gerçekten ne iyi geldi çok teşekkürler gerçekten böyle Bi listeye aşırı ihtiyacım vardı

bunların dısında yabancı bırseyler ıstersenız sıze bır sıte tavsıye edeyım missdugun.blogspot.com orda bır suru muzık var ıstedıgınızı secebılrısınız bence cok basarılılar muzıkler konusunda.ustelıkte mekan yer yo n ne nerden alınır baya bırseyler anlatmıslar dugun hazırlıklarına daır.ben cok begendıgım ıcın herkese tavsıye edıyorum

bunların dısında yabancı bırseyler ıstersenız sıze bır sıte tavsıye edeyım missdugun.blogspot.com orda bır suru muzık var ıstedıgınızı secebılrısınız bence cok basarılılar muzıkler konusunda.ustelıkte mekan yer yo n ne nerden alınır baya bırseyler anlatmıslar dugun hazırlıklarına daır.ben cok begendıgım ıcın herkese tavsıye edıyorum

kızlarr ben anlamadım düğün için böyle bir liste mi yapmamız lazım :KK57:

Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Düğün DJ için bize de bekleriz :) ...

Son düzenleyen: Moderatör:
X