Anket sonuçlarını görüntüle: eşinizden gizli para-altn yatırımınız var mı?

Katılımcı sayısı
12. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet var. olmalı da

4 33.33%

• hayır yok. gizli saklı olmaz.

8 66.67%

Sayfa: 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eşinizden gizli para-altın yatırımınız var mı?

1. Konu Sahibi : DonukPudra #21
    canım evlendiğimiz zaman çok uğraştım ortak bir hesabımız olsun diye eşim yanaşmadı. 2 yıllık evliyken anladımkki eşimle hiç ortak hesabımız olmayacak. öğrenim kredimi ev eşyalarının masraflarını ödedikten sonra ev aldım tek başıma kredimi çektim hala her ay 1020 tl ödüyorum. bilen bilir haziranda eşimle boşanma aşamasına geldikten sonra anladımki kıyıda köşede hiç bişeyim yok. o zaman karar verdim şimdi eşimden gizli her ay masrafları ödedikten sonra artan paramla ya çeyrek ya yarım altın alıyorum. onada söylemiyorum. ben çok çabaladım beraber birikim yapalım diye olmadı. düşünün ki oğlumuza kalsın diye kendime hayat sigortası yaptırdım ayda 90 tl ne gerek var ki deddi ne yapalım benimde adam böyle beni çatlatıyor işte. akıllı ol kıyıda köşedde bişeylerin olsun tecrübeyle sabit

2. Konu Sahibi : DonukPudra #22
    Giriş tarihi
    Jul 2007
    Bence her kadının parası kenarda olmalı. . O kadın için güvencedir. . Evliliğin bir kumar olduğunu sürekli vurguluyoruz. . .Çok sevdiğimiz eşlerimiz sevgililerimiz evlenince 180 derece değişebiliyorlar. . Bu neden geleceğe umutla bakabilmek zor dönemlerimizde kendimizi aklayabilecek kadar birikim şart bence. . Ben biriktiriyorum eşimden gizli. .Çünkü benim bir evladım var . . İleride hastalık olur bişey olursa başkalarından borç istemek yerine kendi birikimimi koyarım ortaya

3. Konu Sahibi : DonukPudra #23
    Alıntı alp_44 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    canım evlendiğimiz zaman çok uğraştım ortak bir hesabımız olsun diye eşim yanaşmadı. 2 yıllık evliyken anladımkki eşimle hiç ortak hesabımız olmayacak. öğrenim kredimi ev eşyalarının masraflarını ödedikten sonra ev aldım tek başıma kredimi çektim hala her ay 1020 tl ödüyorum. bilen bilir haziranda eşimle boşanma aşamasına geldikten sonra anladımki kıyıda köşede hiç bişeyim yok. o zaman karar verdim şimdi eşimden gizli her ay masrafları ödedikten sonra artan paramla ya çeyrek ya yarım altın alıyorum. onada söylemiyorum. ben çok çabaladım beraber birikim yapalım diye olmadı. düşünün ki oğlumuza kalsın diye kendime hayat sigortası yaptırdım ayda 90 tl ne gerek var ki deddi ne yapalım benimde adam böyle beni çatlatıyor işte. akıllı ol kıyıda köşedde bişeylerin olsun tecrübeyle sabit
    Alıntı VAZGECILMEZIM kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Bence her kadının parası kenarda olmalı. . O kadın için güvencedir. . Evliliğin bir kumar olduğunu sürekli vurguluyoruz. . .Çok sevdiğimiz eşlerimiz sevgililerimiz evlenince 180 derece değişebiliyorlar. . Bu neden geleceğe umutla bakabilmek zor dönemlerimizde kendimizi aklayabilecek kadar birikim şart bence. . Ben biriktiriyorum eşimden gizli. .Çünkü benim bir evladım var . . İleride hastalık olur bişey olursa başkalarından borç istemek yerine kendi birikimimi koyarım ortaya
    tesekkür ederim fikirleriniz için kulagıma küpe olsun

gizli nasıl saklıyorsunuz ki banka defterlerini ya da altınları
    Doğu'da kızlar, kadın doğar. Ecellerinden önce ölürler.İlk yemeği anasının memesinden gelen ve yediği çanağa tükürmekte sakınca görmeyen erkek, o kadar çok kadın gömer ki toprak bile artık dişidir.Bu yüzden Toprak Ana diye bilinir. Perilerin şanı buradan gelir. Diri diri gömüle gömüle toprağı bile kadın yapmışlardır. Bu yüzden verimsiz ve çoraktır. Buna da kadının intikamı denir.

4. Konu Sahibi : DonukPudra #24
    Giriş tarihi
    May 2008
    Bana da evlenmeden önce herkes aynı şeyi tavsiye etti. Ben de gizli saklı işleri sevmem, tepki verdim hep bu tür şeylere. Yine de bekarken biriktirdiğim parayı söylemedim. Evlendikten sonra iyi ki de öyle yapmışım dedim. Çünkü eşim elinde para tutmasını bilmiyor. Kredi çekip arkadaşlarına borç veren bir tip Elinde olunca savuruyor mübarek.

Ödemelerimizi yaptıktan sonra 50-100 tl ayırırım kendim için. Sonuçta o para da ikimiz için. Borcumuz çokken sık sık takviye yaptım, birçok yere o paradan harcadım. Eğer bilseydi şimdi o para ya araba parası olmuştu ya da tv.

Artık köşede param olduğunu biliyor, hissetti. Ama miktarını bilmez, sormaz da. "sen çok kirli çıkısın" der. Açığa çıkarsa birgün alnım da ak. Dişimden tırnağımdan artırdım, kendi helal kazancımdan biriktirdim, utanacak bir şey yok. Hele bekarlık paramın hesabını hiç soramaz.

Sadece eşimle ayrılırım para lazım olur diye düşünmemek lazım. Hastalık olur, acil borç olur, ummadık fırsatlar çıkar, her zaman gerekli para. Tecrübeli arkadaşlar "sen biriktir, sonra lazım olunca çıkarır verirsin" derlerdi de "nasıl çıkarıcam birden, demez mi bu ne diye" derdim. Gülerlerdi bana "sen ver de o nereden geldiğini çok sorgulamaz merak etme, aksine memnun olur" derlerdi. Sanırım haklılar

5. Konu Sahibi : DonukPudra #25
    teşekkür ederim acemiperi.

evlendikten sonraki tutumlarını izleyecegim suan tutumlu gözüküyor ama yazdıkların cok mantıklı
    Doğu'da kızlar, kadın doğar. Ecellerinden önce ölürler.İlk yemeği anasının memesinden gelen ve yediği çanağa tükürmekte sakınca görmeyen erkek, o kadar çok kadın gömer ki toprak bile artık dişidir.Bu yüzden Toprak Ana diye bilinir. Perilerin şanı buradan gelir. Diri diri gömüle gömüle toprağı bile kadın yapmışlardır. Bu yüzden verimsiz ve çoraktır. Buna da kadının intikamı denir.

6. Konu Sahibi : DonukPudra #26
    Giriş tarihi
    May 2008
    Alıntı DonukPudra kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    teşekkür ederim acemiperi.

evlendikten sonraki tutumlarını izleyecegim suan tutumlu gözüküyor ama yazdıkların cok mantıklı
    Birşey değil canım, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Sen iyice gözlemle eşini. Ona göre bir yol belirlersin. Ama az da olsa kendi hesabın, kendi paran olsun. Eşin bilir ya da bilmez o sana kalmış

7. Konu Sahibi : DonukPudra #27
    Alıntı acemiperi kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Birşey değil canım, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Sen iyice gözlemle eşini. Ona göre bir yol belirlersin. Ama az da olsa kendi hesabın, kendi paran olsun. Eşin bilir ya da bilmez o sana kalmış
    peki

anneme kalsa "banka defterin bende durur "diyor ben saklayamam deyince.

ona göre ; hazırda varsa erkek bilirse bir şekilde harcama istegi duyar ve nasılsa para var diye rahat davranır.

8. Konu Sahibi : DonukPudra #28
    kesınlıkle her kadının kenarda köşede bırıkımı olmalı
    eşten gızlı saklı olmaz demeyın. ben çok uzun yıllardır hukuk burosundayım. neler duydum neler gördum.ne sevgıler ne aşklar... ne husranlar...ne tekmeler.. bu hayatta kendınden başka hıçkımseye guvenmeyeceksın okadar
    bu arada yenı evlıyım bırıkım yapmak ısterım ama şimdilik zor orası ayrı

9. Konu Sahibi : DonukPudra #29
    Alıntı Sibelim84 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    kesınlıkle her kadının kenarda köşede bırıkımı olmalı
    eşten gızlı saklı olmaz demeyın. ben çok uzun yıllardır hukuk burosundayım. neler duydum neler gördum.ne sevgıler ne aşklar... ne husranlar...ne tekmeler.. bu hayatta kendınden başka hıçkımseye guvenmeyeceksın okadar
    bu arada yenı evlıyım bırıkım yapmak ısterım ama şimdilik zor orası ayrı
    Rabbim kuldan utanan Allahtan korkan insanlarla karşılaştırsın
    Şeytanları Melek etsin.
    Çok vicdansız var haklısın arkadaşım.

10. Konu Sahibi : DonukPudra #30
    Alıntı alp_44 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    bütün yükü siz çekiyorsunuz aldığınız evde eşinizde yaşıyor

Sayfa: 3/5 İlkİlk 12345 SonSon