eşinizden gizli para-altın yatırımınız var mı?

eşinizden gizli para-altn yatırımınız var mı?

• Ankete Katılan
    12
  • Anket Kapalı .
canım evlendiğimiz zaman çok uğraştım ortak bir hesabımız olsun diye eşim yanaşmadı. 2 yıllık evliyken anladımkki eşimle hiç ortak hesabımız olmayacak. öğrenim kredimi ev eşyalarının masraflarını ödedikten sonra ev aldım tek başıma kredimi çektim hala her ay 1020 tl ödüyorum. bilen bilir haziranda eşimle boşanma aşamasına geldikten sonra anladımki kıyıda köşede hiç bişeyim yok. o zaman karar verdim şimdi eşimden gizli her ay masrafları ödedikten sonra artan paramla ya çeyrek ya yarım altın alıyorum. onada söylemiyorum. ben çok çabaladım beraber birikim yapalım diye olmadı. düşünün ki oğlumuza kalsın diye kendime hayat sigortası yaptırdım ayda 90 tl ne gerek var ki deddi ne yapalım benimde adam böyle beni çatlatıyor işte. akıllı ol kıyıda köşedde bişeylerin olsun tecrübeyle sabit:KK53:

Bence her kadının parası kenarda olmalı. . O kadın için güvencedir. . Evliliğin bir kumar olduğunu sürekli vurguluyoruz. . .Çok sevdiğimiz eşlerimiz sevgililerimiz evlenince 180 derece değişebiliyorlar. . Bu neden geleceğe umutla bakabilmek zor dönemlerimizde kendimizi aklayabilecek kadar birikim şart bence. . Ben biriktiriyorum eşimden gizli. .Çünkü benim bir evladım var . . İleride hastalık olur bişey olursa başkalarından borç istemek yerine kendi birikimimi koyarım ortaya

canım evlendiğimiz zaman çok uğraştım ortak bir hesabımız olsun diye eşim yanaşmadı. 2 yıllık evliyken anladımkki eşimle hiç ortak hesabımız olmayacak. öğrenim kredimi ev eşyalarının masraflarını ödedikten sonra ev aldım tek başıma kredimi çektim hala her ay 1020 tl ödüyorum. bilen bilir haziranda eşimle boşanma aşamasına geldikten sonra anladımki kıyıda köşede hiç bişeyim yok. o zaman karar verdim şimdi eşimden gizli her ay masrafları ödedikten sonra artan paramla ya çeyrek ya yarım altın alıyorum. onada söylemiyorum. ben çok çabaladım beraber birikim yapalım diye olmadı. düşünün ki oğlumuza kalsın diye kendime hayat sigortası yaptırdım ayda 90 tl ne gerek var ki deddi ne yapalım benimde adam böyle beni çatlatıyor işte. akıllı ol kıyıda köşedde bişeylerin olsun tecrübeyle sabit:KK53:

Bence her kadının parası kenarda olmalı. . O kadın için güvencedir. . Evliliğin bir kumar olduğunu sürekli vurguluyoruz. . .Çok sevdiğimiz eşlerimiz sevgililerimiz evlenince 180 derece değişebiliyorlar. . Bu neden geleceğe umutla bakabilmek zor dönemlerimizde kendimizi aklayabilecek kadar birikim şart bence. . Ben biriktiriyorum eşimden gizli. .Çünkü benim bir evladım var . . İleride hastalık olur bişey olursa başkalarından borç istemek yerine kendi birikimimi koyarım ortaya

tesekkür ederim fikirleriniz için :KK16::KK16: kulagıma küpe olsun:KK34:

gizli nasıl saklıyorsunuz ki banka defterlerini ya da altınları :26::26:

Bana da evlenmeden önce herkes aynı şeyi tavsiye etti. Ben de gizli saklı işleri sevmem, tepki verdim hep bu tür şeylere. Yine de bekarken biriktirdiğim parayı söylemedim. Evlendikten sonra iyi ki de öyle yapmışım dedim. Çünkü eşim elinde para tutmasını bilmiyor. Kredi çekip arkadaşlarına borç veren bir tip :KK20: Elinde olunca savuruyor mübarek.

Ödemelerimizi yaptıktan sonra 50-100 tl ayırırım kendim için. Sonuçta o para da ikimiz için. Borcumuz çokken sık sık takviye yaptım, birçok yere o paradan harcadım. Eğer bilseydi şimdi o para ya araba parası olmuştu ya da tv.

Artık köşede param olduğunu biliyor, hissetti. Ama miktarını bilmez, sormaz da. "sen çok kirli çıkısın" der. Açığa çıkarsa birgün alnım da ak. Dişimden tırnağımdan artırdım, kendi helal kazancımdan biriktirdim, utanacak bir şey yok. Hele bekarlık paramın hesabını hiç soramaz.

Sadece eşimle ayrılırım para lazım olur diye düşünmemek lazım. Hastalık olur, acil borç olur, ummadık fırsatlar çıkar, her zaman gerekli para. Tecrübeli arkadaşlar "sen biriktir, sonra lazım olunca çıkarır verirsin" derlerdi de "nasıl çıkarıcam birden, demez mi bu ne diye" derdim. Gülerlerdi bana "sen ver de o nereden geldiğini çok sorgulamaz merak etme, aksine memnun olur" derlerdi. Sanırım haklılar

teşekkür ederim acemiperi.:KK16::KK16:

evlendikten sonraki tutumlarını izleyecegim :KK1: suan tutumlu gözüküyor ama yazdıkların cok mantıklı :KK31:

teşekkür ederim acemiperi.:KK16::KK16:

evlendikten sonraki tutumlarını izleyecegim :KK1: suan tutumlu gözüküyor ama yazdıkların cok mantıklı :KK31:
Birşey değil canım, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Sen iyice gözlemle eşini. Ona göre bir yol belirlersin. Ama az da olsa kendi hesabın, kendi paran olsun. Eşin bilir ya da bilmez o sana kalmış

Birşey değil canım, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Sen iyice gözlemle eşini. Ona göre bir yol belirlersin. Ama az da olsa kendi hesabın, kendi paran olsun. Eşin bilir ya da bilmez o sana kalmış

peki :KK31::KK31:

anneme kalsa "banka defterin bende durur "diyor ben saklayamam deyince.:KK9:

ona göre ; hazırda varsa erkek bilirse bir şekilde harcama istegi duyar ve nasılsa para var diye rahat davranır.

kesınlıkle her kadının kenarda köşede bırıkımı olmalı
eşten gızlı saklı olmaz demeyın. ben çok uzun yıllardır hukuk burosundayım. neler duydum neler gördum.ne sevgıler ne aşklar... ne husranlar...ne tekmeler.. bu hayatta kendınden başka hıçkımseye guvenmeyeceksın okadar
bu arada yenı evlıyım bırıkım yapmak ısterım ama şimdilik zor orası ayrı

kesınlıkle her kadının kenarda köşede bırıkımı olmalı
eşten gızlı saklı olmaz demeyın. ben çok uzun yıllardır hukuk burosundayım. neler duydum neler gördum.ne sevgıler ne aşklar... ne husranlar...ne tekmeler.. bu hayatta kendınden başka hıçkımseye guvenmeyeceksın okadar
bu arada yenı evlıyım bırıkım yapmak ısterım ama şimdilik zor orası ayrı

Rabbim kuldan utanan Allahtan korkan insanlarla karşılaştırsın
Şeytanları Melek etsin.
Çok vicdansız var haklısın arkadaşım.

bütün yükü siz çekiyorsunuz aldığınız evde eşinizde yaşıyor

Bizde 2013'te evlilik kervanına katılacağız inşallah.
Şimdiden paramızı beraber harcarız. Hatta ben çok harcıyorum diye maaş kartımı veriyorum ona,zaten aynı şirketteyiz.
İhtiyacım olunca ondan alıyorum para :KK14:
Ama bikaç haftadır bozukluklardan biriktiriyorum şirketteki çekmecemde.
İyi ki de yapıyorum bunu çünkü sıkıştığımız anlar oldu bikaç gündür ordan harcadık ve öğrenince iyi ki yapmışsın ve evimimizde de olsun bu huyun dedi :KK23:

canım bnce hiiiç mi hiç iyi yapmıyorsun.aynen senin gibi bir arkadaşım vardı eşine evlendikten sonra banka kartını verdi güvenerek.o adam kızı hamile bıraktıktan sonra 8 ay sonra bilezikleir de alıp kızı döverek kapı dışarı etti.24 yaşında kız cahillikten bütün parası hesap işlerini ona bırakmış.iyi de maaşı vardı 2 milyarı geçik.bu adamlara para göstermemek en iyisi.dikkatli ol kartını da sen den başka kimsede tutma.kız şimdi annesinin evinde büyütüyor güzelim oğlunu ,yazık etmeden al kartını

Ben arttırdıklarımı altın yapıp abimin eşinin bankadaki kasasına koyduruyorum . . .:KK19:

Eşim maaşımı 200 lira eksik biliyor :KK42:

bütün yükü siz çekiyorsunuz aldığınız evde eşinizde yaşıyor

evet canım bide kaynananın lafınıda çekiyordum şimdi o bitti allahtan eşimde işe girdi dur bakalım ne kadar evin yükünü omuzlayacak dedim ya çıldırmamak elde değil. ama bu durumun bir faydası var kocam kedi gibi yanımdan ayrılmıyor ne desem artık o oluyor buda bişi:KK1:

kuzucum evet bi kadının kıyıda köşede parası olmalı eşinpara tutamayan biriyse oldugunu söleme fakat bende yapıorum eşime maaşımı 100 tl eksk söledim oda bilio bunu biriktiriorum mutfak parasıda bende onuda biriktiriorum artanları günlere giriorum onlarıda birikime katıorum ben gizli saklı iş yapmak istemediğim için evet biriktiorum var diorum ama miktar belirtmiorum:) sonuçta bana hayatın atıorum 3.000 liraya ihtiyacımız var tv alcaz son model o kadar param yok derim ama küçük bi yatırım var örneğin gram altın çok düştü kesin kar yapcaz veririm yaniş ben biriktirdiğimi sölüorum ama miktar belirtmiorum:)şimdiye kadar istemedi.... fakat isterse ne istediğine göre değerlendiririm:)
elime 10-20 eçersede böle bi yerlere sıkıştırırım gecenin bi vakti olduki başımıza bişe geldi hastalık bişe durduk yerde uyurken kalp krizi geçirdim olmadık şey diil yada allah korusun memlekette bizimkilere bişe oldu gidebilcek gelebilcek paramız olsun kenarda dünyanın bin türlü hali var onun için evde para olması her yönden iyidir....... benim fikrim bu tabi benim için rahat etmediği için eşime söledim ama ordan burdan para çıkarınca adam şok oluyo:) yani şöyle bi silkinsem onun bi maaşı kadar para çıkarırım ama o bunu bilmiyo bi miktar var ama ne kadar?daha 6 aylık evliyim bu kadar oldu :) zaten sen beni zengin etcen diyo:) oda memnun halinden:) ve evet bi rahatlık varmı var neyin rahatlıgı dersen başımıza bişe gelse o an için paramız var bunu bilio ve kendini güvende hissedio:)
fakaaaaaaaaaaaaat aptal olmayaydımda bekarlığımda elime geçen oncaaaa parayı çar çur etmeyeydim bunu eşime asla sölemezdim:) onu ilgilendirmez çünkü:):KK34:34::KK34::KK34::KK34::KK34:

kuzucum evet bi kadının kıyıda köşede parası olmalı eşinpara tutamayan biriyse oldugunu söleme fakat bende yapıorum eşime maaşımı 100 tl eksk söledim oda bilio bunu biriktiriorum mutfak parasıda bende onuda biriktiriorum artanları günlere giriorum onlarıda birikime katıorum ben gizli saklı iş yapmak istemediğim için evet biriktiorum var diorum ama miktar belirtmiorum:) sonuçta bana hayatın atıorum 3.000 liraya ihtiyacımız var tv alcaz son model o kadar param yok derim ama küçük bi yatırım var örneğin gram altın çok düştü kesin kar yapcaz veririm yaniş ben biriktirdiğimi sölüorum ama miktar belirtmiorum:)şimdiye kadar istemedi.... fakat isterse ne istediğine göre değerlendiririm:)
elime 10-20 eçersede böle bi yerlere sıkıştırırım gecenin bi vakti olduki başımıza bişe geldi hastalık bişe durduk yerde uyurken kalp krizi geçirdim olmadık şey diil yada allah korusun memlekette bizimkilere bişe oldu gidebilcek gelebilcek paramız olsun kenarda dünyanın bin türlü hali var onun için evde para olması her yönden iyidir....... benim fikrim bu tabi benim için rahat etmediği için eşime söledim ama ordan burdan para çıkarınca adam şok oluyo:) yani şöyle bi silkinsem onun bi maaşı kadar para çıkarırım ama o bunu bilmiyo bi miktar var ama ne kadar?daha 6 aylık evliyim bu kadar oldu :) zaten sen beni zengin etcen diyo:) oda memnun halinden:) ve evet bi rahatlık varmı var neyin rahatlıgı dersen başımıza bişe gelse o an için paramız var bunu bilio ve kendini güvende hissedio:)
fakaaaaaaaaaaaaat aptal olmayaydımda bekarlığımda elime geçen oncaaaa parayı çar çur etmeyeydim bunu eşime asla sölemezdim:) onu ilgilendirmez çünkü:):KK34:34::KK34::KK34::KK34::KK34:

:KK31::KK31: teşekkürler açıklamalı yorumun için :KK16::KK16::KK16::KK16:

seneler önce gizliden biriktirdiğim paralar benim bir kaç kere hayatımı kurtardı.

şu anda evlenmeden önceki birikimim kendi hesabımda, arada da eklerim. eşim param olduğunu bilir ama sormaz. eşimin de evlenmeden önceki hesabı durur ama onun hesabında ne olduğunu ben bilirim. onun dışında bütün paramız ortak, ortak hesaptaki parayı da eşim bilmez, arada para yatırdığımızda sorar sadece ne kadar olmuş vs dye.

evde de her zaman acil durum fonu dedğim bir miktar para bulundururum, alışveriş sonrası kalan 3-5 neyse acil durum fonuna gider. çok şükür acil durumumuz hiç olmadı ama ben cebimizde para yokken canım pizza çekse, evde pizza isterim diye zırlayacağıma acil durum fonundan pizzamı yerim :KK9: eşim de acil durum fonumu bilir ama o para nerden gelir, kaç paradır, nereye gider o kısmıyla ilgilenmez.

Eşimle aynı kademede memuruz,maaşlarımız aynı yani.
Ek ödeme alıyorum onu da kendisi yapıyor zaten.Kurumumuzun mutemedidir kendisi.:KK52:
Ama bu son 6 aydır böyle.Daha önce başka bir kurumdaydım.
Gelirimiz de belli giderimiz de.Ne onun ne de benim habersiz para harcama gibi bir durumumuz olmadı.
Ben açıkçası doğru bulmuyorum gizli gizli birikim yapmayı.
Annem yapardı,yapması da gerekiyordu.Babamın verdikleri ile değil,ailesinin harçlık olarak
verdiklerini biriktirirdi.Bize de hep eşinizden gizleyin öğüdünü vermiştir.

babam cimri değil tam aksine eli açık bir adam..annem de tam tersine tutumlu yetişmiş,köyde her şeyi elinin altında
bulamayınca insanlar, az bir malzeme ya da ürünle aylarca idare ederlermiş eskiden.oradan kalma bir alışkanlık..

annemin gizli saklı işi yoktur, hiç şahit olmadım.herkes açık bizim ailede zaten ama mutlaka kenara para ayırır(dı).
ve yine önemli bir şey olunca savruk olan babam o paraları bir şekilde görür..ondan sebep de aldığı maaşı anneme
verir her zaman.bu değişmedi.gizlilik saklılıktan ziyade para tutmayı bilmeyen eş diğer para tutan eş sayesinde bu şekilde
bir tasarruf görmüş oluyor benim kanaatim..:KK31:

Henuz evli degilim.
Illerde Allah kismet ederse, evlenince, esimden gizli birikim yapmam.
Kendime onun yerine koyuyorum, o oyle bir sey yapsa cok zoruma gider.
Esim evimizin gecimini sagliyacak, onun kazandigi parayla gecinecez, bende bu sekilde birikim yapayim ama onun haberi olmasin he. Bana ters acikcasi.
Kenarda olan para miktarini soylerim ama o paraya dokunamaz. Yalnizca ev, araba, cocuklarin gelecegi ve cok acil durumlarda kullanilir.

eşim çalışıyor ben çalışmıyorum..
sanırım bu durum erkeğine göre değişiyor önce eşinizin yapısını anlamak lazım
geleceğimiz için kenara para atarız ,ayrıca ben bozuk paralardan ve arttırdıklarımdan birikim yapıyorum 2 yıldır.
ev kendimizin araba alma düşüncemiz var ben biriktirdiğim paramı oğlumuzun ihtiyaçları için ortak birikimimize kattım
ama birikime devam çünkü zevk alıyorum bundan :)
akşam eve gelince eşimde hemen atar cebindekileri.
bizim düzenimiz böyle eşimden gizli birikim yapmam ama benim parama ve altınlarıma asla dokunmaz.
mesela altınlarımızıda katsak gayet güzel bir araba alabilecekken ,onlar senin dokunmam diyor bana.
sözün özü sanırım savurgan erkeklerde gizlilik şart evliliğin selameti açısından :13:

X