Popüler Konu Callanetics egzersizleri yapanlar buraya

Lotus bu callanetics cok zormus yaa:) sanirim ben tam da yapamiyorm hareketleri. Bide ben sezeryanliyim. Karin egzersizlerini atladim.bi deniyim dedim aslinda hic zorlamadi.yani bi mekik cekmek gibi degil.ama yine de yapmadim.

Bu arada bu dukani yaomak istiyorum.ama bebekle ugeasmaktan karnini zor diyuruyorum.dukana uygun yiyecekler hazirlamaya vakit bulabilecek miyim? :) kitabi alamadim henuz. Aldigim gibi okuyup baslyacagm. Yediklerime dikkat edyrm.ama canm cok tatli istiyor.butun gun dayanip gece dayanamiyorm.buna cozum bulmak lazim:)
Canım zor tabi ama zorlama kendini zamanla yapabilir hale geliceksin.acele etme daha çok taze annesin.hiçbirimiz ilk gün tam yapamadık callanı.
Kitabı okuman şart ama sana emzirenler için dukan ile ilgili genel bikaç tüyo vereyim;
*öğünlerinde tükettiğin gıdaların 3/2 si mutlaka az yağla hazırlanmış protein olsun.(dukan yemeklerini netten araştırabilirsin)
*günde en fazla 2 porsiyon meyve yemelisin Buda en geç 5 gibi bitmiş olmalı (yani akşam meyve tüketmek yok bu benim fikrim be Canan karatay da öyle söylüyor ve çok mantıklı)
*kahvaltılarında az yağlı lor peyniri maydanoz ve yumurta ağırlıklı beslenmelisin.hindi füme(içeriğinde patates nişastası olmamasına dikkat et) yada et füme, yağsız çemensiz pastırma gibi proteinler de tüketebilirsin.süt ürünlerinde yarım yağlı tüketmelisin.
*tatlı isteğimiz için de stevya içerikli bir tatlandırıcı ile yapılmış dukan tatlıları ile çözüm bulabiliriz.netten dukan tatlıları diye bakabilirsin.un yerine sınırlı miktarda nişasta ve yulaf kepeği kullanılan çok basit tarifler var.ekmeğini de yulaf kepeği ile yapıp tamamen undan uzaklaşabilirsin.dukan ekmeğini 15 dkda yapıp 1 hafta tüketebilirsin.
*içeçklerinde şeker kullanımını kesmelisin yada tatlandırıcı kullanmalısın.

Genel olarak yapılan her yemeğin her tatlının her hamur işinin çorbanın yani herşeyin dukan usulü ile olanını öğrenip hayatına uygulamalısın 1 haftada alışacağına garanti veriyorum.aç kalınmayan tek diyet hatta bence diyet değil sağlıklı bilinçli beslenme yöntemi dukan.

Kizlar bu egzersizler bir harika 3/21 yaptim bugun. Ilk gun sifir agri 2. Den sonra kalcalarda hafif agri. Bugun
3. Gun kalca hareketlerini yaparken cayir cayir yandi kasim kasim kasildi popom hala kasiliyo :) ama ben bundan zevk aliyorum. Cunku poppm daha simdiden gerilmis hissi veriyor bana. Bu egzersiz tam bana gore ya cok mitluyum inanilmaz mutluyum herkese tavsiye ederim baslayin sizde.
Sanirim ben yarin ara veririm bu kalcalari dinlendirmezsem zor yururum :KK66:)
10/21 de foto paylasicam. Umarim guzel sonuclar elde ederiz

He birde pelvis hareketini yapamiyom 10 saga 10 sola ceviriyo ya mumkun degil hic bi sekilde olmuyo yapamiyorum. Ama pelvis kepcesini yapiyorum :) esnerke bazen resmen kendimden geciyorim. Super gercekten :)

3 gün aradan sonra 12. saatimi de tamamladım. Yok arkadaş pes etmek yok! :KK20:

Bu arada lotus sen 4 kiloyu dukan diyetiyle ne kadar zamanda verdin? :26:

Nurten seni gördükçe ilgimi çeken bu egzersizlere az sonra bende başlıyorum:KK34:
Ama benim yol uzun dolayısıyla değişik bakış açısı getiriyorum bu egzersizlere:KK1:
Şu saat itibari ile ilk hedefim 15 dakika :KK76::KK76:

Nurten seni gördükçe ilgimi çeken bu egzersizlere az sonra bende başlıyorum:KK34:
Ama benim yol uzun dolayısıyla değişik bakış açısı getiriyorum bu egzersizlere:KK1:
Şu saat itibari ile ilk hedefim 15 dakika :KK76::KK76:

aa usha... :) Kesinlikle başla derim! :KK34:

aa usha... :) Kesinlikle başla derim! :KK34:

Videoyu indireli neredeyse 10 gün oluyor da başlamaya konsantre olmak zaman aldı

Bir çok egzersiz inceledim ve şimdilik bana en uygun olanının bu olduğuna karar verdim

15 gün kadar sonra 5 er dakikalık bölgesel kardiyoları da ekleyebilirsem tamamdır
Ama önce ağrıya sızıya alışmam gerekiyor sanırım:KK9::KK9:
Neyse Callan abla beni bekler uykusu gelmeden yetişeyim :KK34:

Canım zor tabi ama zorlama kendini zamanla yapabilir hale geliceksin.acele etme daha çok taze annesin.hiçbirimiz ilk gün tam yapamadık callanı.
Kitabı okuman şart ama sana emzirenler için dukan ile ilgili genel bikaç tüyo vereyim;
*öğünlerinde tükettiğin gıdaların 3/2 si mutlaka az yağla hazırlanmış protein olsun.(dukan yemeklerini netten araştırabilirsin)
*günde en fazla 2 porsiyon meyve yemelisin Buda en geç 5 gibi bitmiş olmalı (yani akşam meyve tüketmek yok bu benim fikrim be Canan karatay da öyle söylüyor ve çok mantıklı)
*kahvaltılarında az yağlı lor peyniri maydanoz ve yumurta ağırlıklı beslenmelisin.hindi füme(içeriğinde patates nişastası olmamasına dikkat et) yada et füme, yağsız çemensiz pastırma gibi proteinler de tüketebilirsin.süt ürünlerinde yarım yağlı tüketmelisin.
*tatlı isteğimiz için de stevya içerikli bir tatlandırıcı ile yapılmış dukan tatlıları ile çözüm bulabiliriz.netten dukan tatlıları diye bakabilirsin.un yerine sınırlı miktarda nişasta ve yulaf kepeği kullanılan çok basit tarifler var.ekmeğini de yulaf kepeği ile yapıp tamamen undan uzaklaşabilirsin.dukan ekmeğini 15 dkda yapıp 1 hafta tüketebilirsin.
*içeçklerinde şeker kullanımını kesmelisin yada tatlandırıcı kullanmalısın.

Genel olarak yapılan her yemeğin her tatlının her hamur işinin çorbanın yani herşeyin dukan usulü ile olanını öğrenip hayatına uygulamalısın 1 haftada alışacağına garanti veriyorum.aç kalınmayan tek diyet hatta bence diyet değil sağlıklı bilinçli beslenme yöntemi dukan.

Dukan tariflerine bakicam hemen netten.ogle yemegimi dukana uyarak hazirliycam. Fakat ben 8 9 gibi birseyler yeme ihtiyaci hissediyorm.acikiyorum. 3gun 7den sonra bir sey yemedim.sivi su ve bitki cayi ictim.sutum cok azaldi. O yuzden bir sey yemem lazim.ama kalorisi az bir sey yemem lazim.. ne olabilir sence?

Peki bu tatlilar ve nisasta yulaf kepegiyle yapilan seylerin lezzeti nasil oluyor ?

Kizlar bu egzersizler bir harika 3/21 yaptim bugun. Ilk gun sifir agri 2. Den sonra kalcalarda hafif agri. Bugun
3. Gun kalca hareketlerini yaparken cayir cayir yandi kasim kasim kasildi popom hala kasiliyo :) ama ben bundan zevk aliyorum. Cunku poppm daha simdiden gerilmis hissi veriyor bana. Bu egzersiz tam bana gore ya cok mitluyum inanilmaz mutluyum herkese tavsiye ederim baslayin sizde.
Sanirim ben yarin ara veririm bu kalcalari dinlendirmezsem zor yururum :KK66:)
10/21 de foto paylasicam. Umarim guzel sonuclar elde ederiz

He birde pelvis hareketini yapamiyom 10 saga 10 sola ceviriyo ya mumkun degil hic bi sekilde olmuyo yapamiyorum. Ama pelvis kepcesini yapiyorum :) esnerke bazen resmen kendimden geciyorim. Super gercekten :)
Ne güzel callanın kıymetini anlayan bi callan kızı olmuşsun :KK34: pelvis hareketini kolay yapamaman normal biraz zor bi hareket.netten pelvis kemiğinin ne olduğunu bakarsan hareketi çok daha iyi anlarsın callan teyzemiz bu hareketi oryantal danstan esinlenmiş yani aslında çok kolay yapabileceğimiz bi hareket.

3 gün aradan sonra 12. saatimi de tamamladım. Yok arkadaş pes etmek yok! :KK20:

Bu arada lotus sen 4 kiloyu dukan diyetiyle ne kadar zamanda verdin? :26:
1 ayda vermem gerekiyordu dukan teste göre.ama pko için hormon hapı kullandığım için 2 ayda verdim.zaten toplamda vermek istediğim kilo 4.3tü yani çok değildi vermek istediğim kilo.vereceğin kilo miktarına göre kilo verme hızı değişiyor.

Videoyu indireli neredeyse 10 gün oluyor da başlamaya konsantre olmak zaman aldı

Bir çok egzersiz inceledim ve şimdilik bana en uygun olanının bu olduğuna karar verdim

15 gün kadar sonra 5 er dakikalık bölgesel kardiyoları da ekleyebilirsem tamamdır
Ama önce ağrıya sızıya alışmam gerekiyor sanırım:KK9::KK9:
Neyse Callan abla beni bekler uykusu gelmeden yetişeyim :KK34:
Tebrik ederim callan beklemez :KK34: fit günler :KK34:

Dukan tariflerine bakicam hemen netten.ogle yemegimi dukana uyarak hazirliycam. Fakat ben 8 9 gibi birseyler yeme ihtiyaci hissediyorm.acikiyorum. 3gun 7den sonra bir sey yemedim.sivi su ve bitki cayi ictim.sutum cok azaldi. O yuzden bir sey yemem lazim.ama kalorisi az bir sey yemem lazim.. ne olabilir sence?

Peki bu tatlilar ve nisasta yulaf kepegiyle yapilan seylerin lezzeti nasil oluyor ?
Öncelikle tavuk kesinlikle sıfır kalori.yağsız göğüs kısmından olması ve yağsız pişirilmesi şartıyla.onu yiyebilirsin akşamları.örnek bi tarif vereyim.tavuk göğsünü kuşbaşı doğra ve baharatla.yağlı pişirme kağıdı üzerine ser ve 20 dk 180-200 derecede pişir.kebap gibi oluyo :KK34:
Aslında dukana uygun herşeyi akşam da yiyebilirsin tek kural yatmadan 3 saat önce yemek yemeyi kesmiş olman yeterli :KK34:
Tatlılar kesinlikle güzel oluyo.çok pratik tarifler var.yulaf kepeğini mutlaka hayatına katmalısın.unun yerini tutuyor ve en sağlıklı ve en faydalı karbonhidrat.

Öncelikle tavuk kesinlikle sıfır kalori.yağsız göğüs kısmından olması ve yağsız pişirilmesi şartıyla.onu yiyebilirsin akşamları.örnek bi tarif vereyim.tavuk göğsünü kuşbaşı doğra ve baharatla.yağlı pişirme kağıdı üzerine ser ve 20 dk 180-200 derecede pişir.kebap gibi oluyo :KK34:
Aslında dukana uygun herşeyi akşam da yiyebilirsin tek kural yatmadan 3 saat önce yemek yemeyi kesmiş olman yeterli :KK34:
Tatlılar kesinlikle güzel oluyo.çok pratik tarifler var.yulaf kepeğini mutlaka hayatına katmalısın.unun yerini tutuyor ve en sağlıklı ve en faydalı karbonhidrat.[/QUOTE]

Dediklerinin hepsini uygulayacagim. Su tatlandiriciyi nerden bulabilirim acaba?

Dediklerinin hepsini uygulayacagim. Su tatlandiriciyi nerden bulabilirim acaba?
Takita steviya toz tatlandırıcıyı Carrefour'dan aldım.takita format 60 Migros'ta var.birde gurmenet.com da biogenics stevya var.bence Stevya bitkisinden üretilenleri al en doğalı ve zararsızı.

nurtencım merhaba

10 seansla neler farketti sende?

ben de bugun yarın diye diye 1 ay oldu başlayamadım motivasyona ihtiyacım var
Sevgili sosomariam; ilk sayfadaki fotolarıma bakarsan sana motive edici hisler gelir diye düşünüyorum.başlayıp da etkisini gördüğün zaman keşke daha önce başlasaydım diyeceksin o yüzden vakit kaybetmeden başla derim :KK34:

nurtencım merhaba

10 seansla neler farketti sende?

ben de bugun yarın diye diye 1 ay oldu başlayamadım motivasyona ihtiyacım var

Merhaba... :)

Ölçülerimde müthiş değişimler olmamıştır tabi bu zamanda... Gerçi "sende bi değişim var sanki kilo mu verdin?" gibisinden tepkiler almaya başladım bile... :KK1: Onun dışında sıkılaştığımı söyleyebilirim. :) Bunu en fazla kollarımda hissediyorum. Tabi ben ek olarak yarım şınav da yapıyorum. Bence daha fazla bekleme... :)

Bugün 13. saatimdi bu arada... :)

Bende bir şey sormak istiyorum

Dün ilk denememde yarım saat dayanabildim
Yerdeki bacak hareketlerinde bacağıma kramp girince ''hadi abla sana iyi geceler'' deyip bıraktım:KK1:

Birde boyun hareketleri dışında sayısını tamamlayabildiğim herhangi bir hareket olmadı maalesef...
Hatta 40 diyorsa 10 da kaldım 100 diyorsa 20-30 bilemedin 40 yapabildim...
Yeni başladığınızda verilen sayılar kadar yapabiliyormuydunuz hareketleri yoksa bende mi gariplik var:26:

Bende bir şey sormak istiyorum

Dün ilk denememde yarım saat dayanabildim
Yerdeki bacak hareketlerinde bacağıma kramp girince ''hadi abla sana iyi geceler'' deyip bıraktım:KK1:

Birde boyun hareketleri dışında sayısını tamamlayabildiğim herhangi bir hareket olmadı maalesef...
Hatta 40 diyorsa 10 da kaldım 100 diyorsa 20-30 bilemedin 40 yapabildim...
Yeni başladığınızda verilen sayılar kadar yapabiliyormuydunuz hareketleri yoksa bende mi gariplik var:26:

Sende bir gariplik yok. :)
Mesela ben callaneticsi ilk keşfettiğim zamanlarda karın egzersizlerini en fazla 50 yapardım onuda dinlene dinlene... :KK1: Hele kalça hareketlerini hiç sorma! :KK1::KK1:

Zamanla alışacaksın... Hatta hareketleri bi zaman sonra tam sayısında vücudun alışmaya başladığında yaptığında egzersiz en fazla 35 dk sürecek.

Sende bir gariplik yok. :)
Mesela ben callaneticsi ilk keşfettiğim zamanlarda karın egzersizlerini en fazla 50 yapardım onuda dinlene dinlene... :KK1: Hele kalça hareketlerini hiç sorma! :KK1::KK1:

Zamanla alışacaksın... Hatta hareketleri bi zaman sonra tam sayısında vücudun alışmaya başladığında yaptığında egzersiz en fazla 35 dk sürecek.

Bunu duyduğuma sevindim
Zaman ister muhakkak ama sanırım o zaman kişiden kişiye değişiyor ve benim için oldukça uzun gibi..
Callan abla ayak bileğini öpüp başına koyarken ben ayak bileğime zor yetişiyorum(parmak uçlarıyla dokunmaya yetişmek denirse) :KK9:
Azimliyim ama en azından 10 gün devam etmeden bırakmayacağım(dimi sayın kendim....evet evet....):KK14:

Geçen kıştan beri sürekli bi başlıyorum bi bırakıyorum. Aslında devam ettirsem ne kadar da faydalı ama işte.. :KK14:
Şu azim bi gitti mi gelmiyor ya. :KK5:

Geçen kıştan beri sürekli bi başlıyorum bi bırakıyorum. Aslında devam ettirsem ne kadar da faydalı ama işte.. :KK14:
Şu azim bi gitti mi gelmiyor ya. :KK5:

Bir sır vereyim. :KK1:

Fit vücutlara bakmak insanı spora teşvik eder. Bu kanıtlanmış ve bende baya işe yarıyor. :KK1::KK1:

Hatta bu topicte her mesajımın altına resim mi eklesem acaba? :KK1:

Şunu ekleyeyim meselaa... :)

Eki Görüntüle 851258

Bir sır vereyim. :KK1:

Fit vücutlara bakmak insanı spora teşvik eder. Bu kanıtlanmış ve bende baya işe yarıyor. :KK1::KK1:

Hatta bu topicte her mesajımın altına resim mi eklesem acaba? :KK1:

Şunu ekleyeyim meselaa... :)

Eki Görüntüle 851258

Ben de sürekli before after resimlerine bakıyorum ama yok işte :/
En son insanity yapmıştım 2 hafta kadar, hiç bi değişiklik olmadı ve üstüne daha fazla kilo, şişkinlik olunca moralim bozuldu bıraktım.
O zamandan beri callanı sürekli 2-3 gün yapıyorum sonra araya bişeyler girince bırakıyorum.
Bi kesin çözüm bulamadım şöyle her gün yapmamı sağlayacak :44:

X