2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

canım yardım etcek kimse yok mu 35.haftadasın bide 1-2 haftaya tamamlarsam diosun o zamana tamamlamaya calış bence zorda olsa sonra sağa sola koşturmak o telaşın içinde daha zor olur bence sen daha ii bilirsin tabi ama

canım bende bebeğin eksiklerini tamamladım ama hastane çantasını hazırlayacak bir çantam yok.
Çanta beğenemiyorum :)))))))))))

ilk gün lazım placak, çantaya konulacak kıyafetleri hazırladım dolapta ayrı duruyor.
herhalde sancı tuttuğunda bir poşete doldurup götüreceğiz :)))))))))))))))

ya aslında alıdğım herşey yıkalı ve ütülü bir şekilde bebişimin dolabında..Allah razı olsun kayınvalidem geldi ve hepsini halletti.ama ben kendimle ilgili şeyleri daha almadım ve bebişimin bazı eksikleri daha var..onlar tamam olsa çantamızı hazırlayacağız da..ayrıca odasının perdesine ve avizesine karar veremedim.daha bunun şekeri falan var..ayrıca ev derin bir temizlik istiyor..offf..buraya yazınca epey gözüm korktu..Allahtan bu cuma bayram tatiline çıkıyoruz..yani 1 hafta iş yok..bu arada herşeyi tamamlamam lazım..temizlikten bayramdan sonra annemin ve eşimin ellerinden öpecek artık..:KK9::KK9:

Akıntı olayı bendede var normaldir diye düşünüyorum bende cuma günü çalışabilir raporumu alacağım kısmetse...sonraki randevumda 12 ağustosta ondan sonrada işe gelmek yok çok şükür...

kızlar sizlerinde ayak topukları acıyor ağrıyormu basamıyorum zaman zaman...ve acayip nasırlaştı...dünden beri de karnım çok sert...

Akıntı olayı bendede var normaldir diye düşünüyorum bende cuma günü çalışabilir raporumu alacağım kısmetse...sonraki randevumda 12 ağustosta ondan sonrada işe gelmek yok çok şükür...

kızlar sizlerinde ayak topukları acıyor ağrıyormu basamıyorum zaman zaman...ve acayip nasırlaştı...dünden beri de karnım çok sert...

Akıntı bende de var ama öyle yoğun değil 1 2 damla falan ama o kadar asitli ki çamaşırımı deliyor. Dr. sordum normal olduğunu söyledi :KK9:
Benim de topuklarım nasırlaştı düzenli krem falan da süremiyorum göbekten dolayı :KK50:

Günaydın güzel anne adayları, geçenlerde bahsetmiştim taşınma işimiz vardı ve ben nasıl üstesinden geleceğiz diye düşünmüştüm kara kara :KK43:, Canım eşimle kardeşim kolilemeleri hallettiler bende işten izin alıp yerleştirme işlerini yaptım kardeşimle ve işimiz çok şükür bitti kısa sürede.. Evim çok güzel oldu sıfır ev, halılarım yıkandı misler gibi...Bebiş kıyafetleri hazır sandıkta yıkamış ütülemiştim önceden, tek yapacağım onları dolabına yerleştirmek olacak..Birde doğum çantası hazırlamak... Önümüzdeki haftada doğum iznine ayrılıyorum yani benim için sıkıntılar geçti bir nebze, ağrılarım sızılarım var ama olsun okadarlık olacak az kaldı bebişlere kavuşmaya :)

Ama morelimi bozacak birşey de oldu, doktor çatı muayenesi yaptı ve çatın biraz dar dedi, yinede doğum şekli son haftalarda belli olacakmış İnş hakkımda hayırlısı olur.

hayırlı olsun yeni eviniz bebekler kısmetleriyle gelio die boşuna demiyolar çatı muayenesinden bende çok korkuyorum eldivenlerini kremleyip yapsalar olmaz mı acaba :)

Suyunuz idrar kacirma seklinde gelebilir kardeslerim dikkat edin benimki oyle olmustu ama yninda adet sancisi gibi bir sanci da vardi...

suyu gelip de 6 gun dogum yapmayan insanlari duymustum..Benim ki 24 saat icinde gercklesmisti hem de erken dgoum olarak.simdi 33 haftaligim ilk oglum 34. haftada olmustu, kasilmalarim da cogaldi yine acaba diyorum erken mi olacak...​

canım gecen haftadan ıtıbaren ben de de aynı durum var
doktora söyledım cumartesı gittiğimde
bide mantar oldum :KK43::KK43:
mantar olmanın etkısıyle de olyur dedı
ultrasonla bakarken suyu var bır sıkıntı yok dedı
bende acaba terlıyomuyum yoksa suyum mu azar azar gelıyo dıe bı haftadr kendımı sıkntıya soktum
hala dvm edıyo acıkcası ama demekkı bı cok kısıde olabılıyormus:KK43::KK43:

evet geçen hafta gittiğimde dr baktı suyum normaldi ama yinede korkuyor insan.
evet çoğu arkadaşda var bu akıntı demekki normal ddiyorum ama çok rahatsız edici

Merhaba Güzel anneler, bizde bugün sabahtan doktor kontrolümüze gittik, bebiş 2,5 kg olmuş hafta olarakta önde 35. hafta görünüyor.Doktor iri olursa sezeryan olma ihtimali fazla dedi.

Bu arada bugün 32. hafta raporumu aldım. Raporun başında İŞ GÖREMEZLİK BELGESİ yazıyor. 30.07.2013 den tarihine kadar çalışması uygundur diyor ama ne zamana kadar çalışabilirim belli değil. Muhasebeciye gönderdim, bu belgeye göre bugün izne çıkman gerek diyor:S Hastaneyi aradım hayır bu standart rapor herkese bu şekilde veriyoruz diyor kaldım arada:KK43: Ne saçma iştir yahu:KK43: Muhasebeci diyor ki raporun üzerinde 32. haftalık olduğun yazmalı, ve ayriyetten raporun bitiş tarihi belirtilmeli, hastane diyor raporun kapanış tarihi sizin sağlık durumuna göre ileride belirlenecek. Benim durumumda olan var mı acaba? Songülcüm sanırım seninde öyleydi bir sorun yaşadın mı acaba?

Merhaba Güzel anneler, bizde bugün sabahtan doktor kontrolümüze gittik, bebiş 2,5 kg olmuş hafta olarakta önde 35. hafta görünüyor.Doktor iri olursa sezeryan olma ihtimali fazla dedi.

Bu arada bugün 32. hafta raporumu aldım. Raporun başında İŞ GÖREMEZLİK BELGESİ yazıyor. 30.07.2013 den tarihine kadar çalışması uygundur diyor ama ne zamana kadar çalışabilirim belli değil. Muhasebeciye gönderdim, bu belgeye göre bugün izne çıkman gerek diyor:S Hastaneyi aradım hayır bu standart rapor herkese bu şekilde veriyoruz diyor kaldım arada:KK43: Ne saçma iştir yahu:KK43: Muhasebeci diyor ki raporun üzerinde 32. haftalık olduğun yazmalı, ve ayriyetten raporun bitiş tarihi belirtilmeli, hastane diyor raporun kapanış tarihi sizin sağlık durumuna göre ileride belirlenecek. Benim durumumda olan var mı acaba? Songülcüm sanırım seninde öyleydi bir sorun yaşadın mı acaba?

hayatım bebeğine maşallah:) raporda benimkiyle aynı. artık izinllisin. çalışsanda ekstra para vermeyecekler. ağırım de ayrıl.ben 10 gündür evdeyim şükür. muhasebe onu işleyecek sgk na.sorun varsa hastaneyi arasın çözsün işine. üzerinde işe başlayacağın tarih falan yazmaz. çünkü yasayla sabit 4 ay. rahat ol sen

HATUNLAR HANGİ HASTANEDE DOĞUM YAPACAKSINIZ ÇOK MERAK EDİYORUM. Bİ YAZSANIZ YA:)
BEN GÜNEŞLİ MEDICINE HOSPITAL- Dr.FATMA KASAPOĞLU Tarih 13.08.2013 İNŞALLAH

hayatım bebeğine maşallah:) raporda benimkiyle aynı. artık izinllisin. çalışsanda ekstra para vermeyecekler. ağırım de ayrıl.ben 10 gündür evdeyim şükür. muhasebe onu işleyecek sgk na.sorun varsa hastaneyi arasın çözsün işine. üzerinde işe başlayacağın tarih falan yazmaz. çünkü yasayla sabit 4 ay. rahat ol sen

Canım ben çalışabilir raporu istemiştim ama, hastaneye göre bu çalışabilir raporu , iyice kafam karıştı benim, hastane benim 16 haftalık iznimi başlatmış mı oluyor bu durumda?

Ben Bağcılar Medipol hastanesinde - Dr. Derya Yaşar
Muhtemel doğum tarihim 11 Eylül ama öncesinde mi olur sonrasında mı olur işte onu bilmiyorum doğumum şimdilik normal görünüyor..
SONGL55 sen sanırım sezeryan olacaksın ?

canım ben çalışabilir raporu istemiştim ama, hastaneye göre bu çalışabilir raporu , iyice kafam karıştı benim, hastane benim 16 haftalık iznimi başlatmış mı oluyor bu durumda?

aydaaa o zaman izne ayrılacağın tarih niye bugünün tarihi. Sen bi hastane ile görüş . Ben bu tarihe kadar çalşabilir raporu istiyordum de. Aramamızda o tarz rapor alanlar var bi scan edip atarmsınız. Kadın karşılaştırsın

HATUNLAR HANGİ HASTANEDE DOĞUM YAPACAKSINIZ ÇOK MERAK EDİYORUM. Bİ YAZSANIZ YA:)
BEN GÜNEŞLİ MEDICINE HOSPITAL- Dr.FATMA KASAPOĞLU Tarih 13.08.2013 İNŞALLAH

Ben AVRASYA HOSPITAL Dr. GAMZE BAYKAN ama tarıhını bende bılmıyorum :-) bu arada hastane ve doktorumdan cok memnunum.

Ben Bağcılar Medipol hastanesinde - Dr. Derya Yaşar
Muhtemel doğum tarihim 11 Eylül ama öncesinde mi olur sonrasında mı olur işte onu bilmiyorum doğumum şimdilik normal görünüyor..
SONGL55 sen sanırım sezeryan olacaksın ?

Ben Allah'ın izniyle çatır çatır doğuracağım:) bebeğim 1 ay önde teyzesi. 2 hafta sonra 40 haftasını doldurmuş oluyor. doğum sancım 33 haftada başladı. 2 gün serumla dindirdiler sancıyı. o gündür yatıyorum rahim açılmasın diye. rahim yumuşamş. bi suni verseler Allahın izniyle doğurmam an meselesi

canım maşallah bebişine. Seninle doğum tarihlerimiz aynı görünüyor.. benim bebişin kilosu az çıktı, üzüldüm haftasına göre iyi dedi dr gerçi. bazı anneler ne yapsalarda bebek yapısı gereği kilo almıyor vs dedi rahatlatmaya çalıştı. 1950 gr 45 cm miş kuzum.. boyumuz uzun maşallah. suyumuz vs iyi çıktı ne içiyorsan aynen içmeye devam et dedi :) , nst ye bağladılar nst sonuçlarım da iyi çıktı. çalışabilir raporumu aldım.

Doğum öncesi çalışabilir raporu yazıyor başında. senin için raporumu yazayım.. .".. dosya numaralı ... isimli hastanın yapılan muayenesinde 32 haftalık tekil gebeliği olup doğumuna 8 hafta vardır. doğum öncesi yasal izne hak kazanmıştır. kendi isteği üzerine 37. haftaya 30.07.2013 tarihinden itibaren (02.09.2013 tarihine) kadar çalışabilir. doğum öncesi yasal izni doğum sonrası iznine eklenecektir."

EGELGEÇ,AYŞE VE SONGÜL kardeşlerim çok çok geçmiş olsun,sabırsız bebişlerimiz belli ediyor kendilerini,hayırla sağlıkla gelsinler inş. hepsi de kendinize dikkat edin sizler daha yaklaştınız artık doğuma,dua edelim birbirmize inş.

aynı şeyi yaşadım, biz sisteme girdik dediler
bizim muhasebede uzatmadı

Canım ben çalışabilir raporu istemiştim ama, hastaneye göre bu çalışabilir raporu , iyice kafam karıştı benim, hastane benim 16 haftalık iznimi başlatmış mı oluyor bu durumda?

hastanenin standart raporu odur.
bende burada aynı şeyi sormuştum
verdim raporumu
yaklaşık 2 haftadır da çalışıyorum

X