2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

canım geçmiş olsun baya zor oldu artık senin için herşey ama az kalmış 15 ine ne kaldı şurda sonra heran bekle bakalım :KK16: aras bey in kilosu da iyi bence maşallah ona :nazar:
bende bizim oğluşun niyeti yok diyorum ama 2 gündür fena kasıklarım ve belim ağrıyor.. dün biyerden geliyorduk arabada otururken sanki tuvaletim varmış gibi kasıklarımda acayip bi baskı, belimde ağrı oldu duramadım soğuk soğuk terledim. eşime dedim biyerde dur eve az kaldı ama dayanamadım işte.. durduk tuvalete gideyim diye ama oda yok.. sonra bindik arabaya tekrar başladı arkada arkadaşlar vardı onlar inince eşim koltuğu yatırdı eve öyle geçtim biraz rahatladım şu an bişeyim yok ama diyorum bizimki yavaş yavaş gelicem ben mi diyor acaba diye içimden geçiriyorum.. ama sancı ağrı çok feciydi, ben nasıl doğuracağım korkusu sardı beni de o ağrıya dayanamadım asıl ağrılara nasıl dayanırım ki :44:
songül arkadaşım ile kabızlıktan bahsetmişsiniz bende sabahları ve gün içinde baya hurma ve bol bol meyve tüketiyorum. şimdiye kadar bi sıkıntım olmadı çok şükür yediğim şeylere bağlıyorum, metabolizmam çok hızlı değildir ama zorlanmıyorum bol bol posalı şeyler tüketmek lazım galiba..bi arada probiyotik yoğurt yiyordum onunda faydası oluyor...

İnan meyveyi ömrümde bu kadar yememiştim. Hurmayı deneyeceğim dostum

inş sağsalım kavuşun pelvise nasıl bakılıyor alttan mı ben en cok o durumlardan korkuyorum ya catı muayenesı falan geriyor benım bırde normal dogum ıstıyorumkı napıcam bılemıyorum

evet canım alttan bakıyor ebe baktı benimkine eline eldiven giydi birde sanırım kayganlaştırıcı bir sprey sıktı zaten 3-5 saniyelik bir olay kalçanı serbest bırak dedi çokta kolay oldu hiç korkma oyüzden bu tür şeyler önyargıdan kaynaklı korkutuyor sen ne kadar rahat olursan o kadar iyi olur..
doğum hikayelerini okuduğumda genelde 4 cm açıktan sonra yapılan çatı muaynelerini farketmiyormuşsun bile Rabbim hayırlı sağlıklı doğum nasip etsin canımm :)

canım geçmiş olsun baya zor oldu artık senin için herşey ama az kalmış 15 ine ne kaldı şurda sonra heran bekle bakalım :KK16: aras bey in kilosu da iyi bence maşallah ona :nazar:
bende bizim oğluşun niyeti yok diyorum ama 2 gündür fena kasıklarım ve belim ağrıyor.. dün biyerden geliyorduk arabada otururken sanki tuvaletim varmış gibi kasıklarımda acayip bi baskı, belimde ağrı oldu duramadım soğuk soğuk terledim. eşime dedim biyerde dur eve az kaldı ama dayanamadım işte.. durduk tuvalete gideyim diye ama oda yok.. sonra bindik arabaya tekrar başladı arkada arkadaşlar vardı onlar inince eşim koltuğu yatırdı eve öyle geçtim biraz rahatladım şu an bişeyim yok ama diyorum bizimki yavaş yavaş gelicem ben mi diyor acaba diye içimden geçiriyorum.. ama sancı ağrı çok feciydi, ben nasıl doğuracağım korkusu sardı beni de o ağrıya dayanamadım asıl ağrılara nasıl dayanırım ki :44:
songül arkadaşım ile kabızlıktan bahsetmişsiniz bende sabahları ve gün içinde baya hurma ve bol bol meyve tüketiyorum. şimdiye kadar bi sıkıntım olmadı çok şükür yediğim şeylere bağlıyorum, metabolizmam çok hızlı değildir ama zorlanmıyorum bol bol posalı şeyler tüketmek lazım galiba..bi arada probiyotik yoğurt yiyordum onunda faydası oluyor...

teşekkür ederiz teyzesi :) sizin oğluşta sinyal vermeye başlamış bence :KK76: erkek çocuk sancısı belden başlıyormuş diye birşey okumuştum geçen gün benim de bel sancımdan sonra kasıklarımda oluyor sonra da söylemesi ayıp sanki büyük tuvaletim varmış gibi oluyor :KK9:
doktor rahmin kendini hazırladığın söylüyor bu ağrılarla Allah hazırlıyor bence bizi hiç korkma asıl sancılar yavaş yavaş başlayacak arttığında da zaten bebişlerimize kavuşacağız bol bol derin nefes alıp ver sen sancın geldikçe işe yarıyor acıyı katlanabilir hale getiriyor Rabbimin izniyle tek avazda doğururuz inşallah

benim hiç sorunum yoktu bu vakte kadar kabızlıkla hatta ishal oluyordum sık sık ama ne oldu anlamadım doktorda yürü dedi ama zaten günlerdir kendimi çok zorluyorum olmazsa yoğurtu deneyeyim bende canım sağol

heyecanlı bekleyiş devam ediyor:)
ben de bebeğimin hareketlerine takmış durumdayım hareketi çok az :KK43:

cnm al benden de o kadar resmen üzülüyorum hiç artmadı bebeğimin hareketi,baştan beri çok ama çok az hareket ediyor

doktora gittiğimde bebeğimin çok az hareket ettiğini söyledim nstye soktu bir sıkıntı yok dedi ama bir türlü anlam veremiyorum bu hareketsizliğe =(

sen danıştın mı doktoruna ?

Zaman yaklaştıkça herşey daha mı zor oluyor banami öyle geliyor anlamadım Allah hepimize kolaylık versin sağ salim eksiksiz noksansiz sağlıklı hayırlısiyla gelsin bebislerimiz inşallah

cnm al benden de o kadar resmen üzülüyorum hiç artmadı bebeğimin hareketi,baştan beri çok ama çok az hareket ediyor

doktora gittiğimde bebeğimin çok az hareket ettiğini söyledim nstye soktu bir sıkıntı yok dedi ama bir türlü anlam veremiyorum bu hareketsizliğe =(

sen danıştın mı doktoruna ?

Uzulme canim, bir arkadasimin da hamileliginde bebek cok az hareket ediyordu. Kiz hayiflaniyordu biraz ama dogdu, uslu bir cocuk oldu. Arkadasim simdi cok mutlu =))

Günaydın anneler ve minik fareler ))
Şükür bugn de deliksz bi uyku cektim cozdm galba bu isi yatmadan bi kac saat önce mideyi rahat biraknca guzel uyuyosnuz hanmlar..
Bu arada hareketsz bebek uslu mu oluyomus ay ne güzel biz yandk o zaman kızım halay mendliyle dogacak die düşünüyorum ben )) disarda da rahat durmiycak desenize yaramaz mi olucak yani..
Dun burdan omudgum kadaryla doğum videolari seyrettgnizi gördüm ben cok cekiniyordum esime rica ettm sen seyret die tabi sora dayanamadmm sesini kapattm pirt die dogdubebişlerr )) ay iyi ki seyrettm szeryan diee ısrar etmenin anlami yok galiba tabi cekilen aci noktasnda bi sey bilmiyorum ama cok temiz ismis bu normal doğum. . Allah hepmize hayrlsni versn..

Normal hep hevesimdi. Çatal muayenesinde Dr un elinde ki içimden çıkan mantarları görünce daha bi istiyorum normali. Çünkü rahim temizlenecek. Ama ben 110kg bir kadınım. Bebeğimi normal yapabilirmiyim bilmiyorum korkuyorum. Allah cümlemize güzel ve kolay olanı nasip etsin inş. Hurma işe yararsa ne dua ederim sana. Öptüm

Songulcum masallah bebegın kılosu cok cok ıyı
Dr mantar konusunda nomal dogumdan önce tedaı edılmesı gerektıgını söylemiştir heralde bebege gecebılıyormus hatta bnm dr normal dogum öncesı vajınal kültür alıp bebeg gecısı rısklı enfekıon vr mı diye bakıldıgını söylemişti dr bır hatırlat söylemedıyse mantar işini ebenın elıne gelecek kadar cok dıyosun

Allah yardımcın oldun kilolu nrmal dogum yapan arkadasım var dr iyiyse ebeler iyiyse sorun olmuyor işte bebek sen doğurana kadar 4,5 falan olursa senın için biraz zor olabılır bunu da dr degerlendırmali zaten

günaydın kızlar :KK3: benim bebegimde çok hareketli degil doktoruma sordum son aylarda hareketleri yavaşlar demişti ama benim önceki aylarda da aynıydı her bebek aynı degil.büyük kızım çok hareketliydi mesela ve şuandada çok yaramaz.ortanca kızım oda hareketli degildi ama çok uslu bir çocuktu.bunada bakacagız artık :18: kızlar bende meyvelerden en çok tükettigim karpuz şeftali üzüm .kuruyemiş olarakta fındık .bu arada unutmadan bebegimin kafası aşagıda oldugu için sanki dışarı çıkacakmış gibi hissediyorum oturunca canım çok yanıyor.digerlerinde öyle olmamıştı sizdede bu sorun varmı ?

$10082013861.jpg $10082013863.jpg

teyzeleri kızımla ben:)toplamda alınan 19 kilo

Songulcum masallah bebegın kılosu cok cok ıyı
Dr mantar konusunda nomal dogumdan önce tedaı edılmesı gerektıgını söylemiştir heralde bebege gecebılıyormus hatta bnm dr normal dogum öncesı vajınal kültür alıp bebeg gecısı rısklı enfekıon vr mı diye bakıldıgını söylemişti dr bır hatırlat söylemedıyse mantar işini ebenın elıne gelecek kadar cok dıyosun

Allah yardımcın oldun kilolu nrmal dogum yapan arkadasım var dr iyiyse ebeler iyiyse sorun olmuyor işte bebek sen doğurana kadar 4,5 falan olursa senın için biraz zor olabılır bunu da dr degerlendırmali zaten

Fitil verdi 1ini arefede birini bugün atacağım. İnş deva olur derdime. Ben çok kiloluyum. Korkuyorum bebeğime zarar veririm diye. Salı kontrol de artık doğum şeklini enine boyuna konuşacağım. Normalse epidural sezeryan ise spinal isteyeceğim.

günaydın güzel anneler ve artık gelsin dediğimiz minikler :KK70:

Günaydın anneler ve minik fareler ))
Şükür bugn de deliksz bi uyku cektim cozdm galba bu isi yatmadan bi kac saat önce mideyi rahat biraknca guzel uyuyosnuz hanmlar..
Bu arada hareketsz bebek uslu mu oluyomus ay ne güzel biz yandk o zaman kızım halay mendliyle dogacak die düşünüyorum ben )) disarda da rahat durmiycak desenize yaramaz mi olucak yani..
Dun burdan omudgum kadaryla doğum videolari seyrettgnizi gördüm ben cok cekiniyordum esime rica ettm sen seyret die tabi sora dayanamadmm sesini kapattm pirt die dogdubebişlerr )) ay iyi ki seyrettm szeryan diee ısrar etmenin anlami yok galiba tabi cekilen aci noktasnda bi sey bilmiyorum ama cok temiz ismis bu normal doğum. . Allah hepmize hayrlsni versn..

ben ne yapacağımı bilmezsem paniklerim o yüzden çok izledim korkum yok çok şükür zaten dayanılmayack ağrılar değilmiş baştakiler artık son çıkacağı zaman ağrı yükseliyormuş o da Allahtan böylece ıkınmak gerektiğini biliyorsun Allah tek avazda kurtarsın inşallah canım :KK70:

günaydın kızlar :KK3: benim bebegimde çok hareketli degil doktoruma sordum son aylarda hareketleri yavaşlar demişti ama benim önceki aylarda da aynıydı her bebek aynı degil.büyük kızım çok hareketliydi mesela ve şuandada çok yaramaz.ortanca kızım oda hareketli degildi ama çok uslu bir çocuktu.bunada bakacagız artık :18: kızlar bende meyvelerden en çok tükettigim karpuz şeftali üzüm .kuruyemiş olarakta fındık .bu arada unutmadan bebegimin kafası aşagıda oldugu için sanki dışarı çıkacakmış gibi hissediyorum oturunca canım çok yanıyor.digerlerinde öyle olmamıştı sizdede bu sorun varmı ?

amaan ben yanmışım yanmışım bir kere bir teyze bile karnıma bakıp kızım tepinmesi burdan belli oluyor demişti :KK70: koşturup duracağım ben ozaman peşinde :KK70:
canım otururken bende çok zorlanıyorum artık biraz yürüdüğümde de aynısı oluyor ultrason da doktor az birşey bastırsa sanki çıkıverecekmiş gibi geliyor bebeğin kafa yapısı diğer bebeklerinden büyükse oda zorluyor olabilir seni

Eki Görüntüle 776026 Eki Görüntüle 776025

teyzeleri kızımla ben:)toplamda alınan 19 kilo

oyy maşallah ne güzel bir hamiş gördüm :) maşallah canım sanada yavrukuşa da :nazar::nazar:

kısslar benm kızda cok hareketlı canım cok yanıyor kaburgalarım a cok sert vuruyor.bırısı ıle muhabbet ederken sankı o da konusacak dırsek dız hepsını goruyoruz.gece cıft yastıkla uyuyorum sızde de oluyo mu kemıklerm agryo oturur gıbı uyumaktn.gece wc e gıtmk o kadr arttı kı bazen sinirimden aglar oldm.

kısslar benm kızda cok hareketlı canım cok yanıyor kaburgalarım a cok sert vuruyor.bırısı ıle muhabbet ederken sankı o da konusacak dırsek dız hepsını goruyoruz.gece cıft yastıkla uyuyorum sızde de oluyo mu kemıklerm agryo oturur gıbı uyumaktn.gece wc e gıtmk o kadr arttı kı bazen sinirimden aglar oldm.

Sinirlerim çok bozuk uyku yok ağrı ter bunaldım artık :KK43:( bacağımı oynatırken alt bölge kemiklerim acıyor. Ellerim kapanmıyor şişiyor. Sırtımda bir yumruk varmışcasına ağrıyor. Çok yoruldum Allah'ım sen merhamet et :KK43:((

ALLAH bagışlasın.çocukların kızmı erkekmi. 3 bebiş istiyerekmi oldu.

Benim isteyerek oldu sayılır. Bir tane kız hevesim vardı olucaksa çok geçmeden olsun dedim. Ama Allah ın takdiri bu da erkek oldu 3. Oğlumu bekliyorum. Herseyde vardır bir hayır 12 haftalıkken kanamam oldu kesin düşürüyorum diye korkarak gittim hastaneye ve doktorum yaşıyor ve erkek dedi. İçimde zerre kadar bir üzüntü olmadı. Allah ım sağlıklı evlatlar versin.

Allah'ım kısmet ederse inşallah bugun ikinci kez hala oluyorum
abimin 3 sene once bir oğlu oldu bugunde kızı inşallah
ilki sezeryan oldugu ıcın buda sezeryan 1 2 saate doğmuş olacak
daırısı hayrla sağlıkla hepımızın başına inşallah

X