2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

aradım kadın doğumun acilini sordum ama telefondan cok da bişey diyemediler haklı olarak..idrarda yanma var mı diye sordu yok dedim yarın polklnige gelirseniz idrar tahlili bide nst ye bakılır ona göre bişey denir dedi.takvimde 49 günüm kalmış :KK1: bişceycikk kalmamış.oğluşunun ismi hazır mıydı

Yarına kadar geçmezse gidersin doktora içn rahat edr.
Az kaldı seninde doğumuna sağlıkla doğururuz inşallah. Evet canım Hasan umut olacak oğluşumun ismi

Ay ne güzel isimler bile seçildi bebişlerimize.. Biz de şimdye kadar Asel dedik ama farklı çağrışımda bulunanlar oldu sizce nasıl Asel ismi ??:nazar:

Son düzenleme:
Ay ne güzel isimler bile seçildi bebişlerimize.. Biz de şimdye kadar Asel dedik ama farklı çağrışımda bulunanlar oldu sizce nasıl Asel ismi ??:nazar:

Asel in anlamı nedir? bir de kız mı erkek mi anlayamadım :44::44::44: Asel farklı bir iism ilk defa duydum Aysel gibi çağrışım yapıyor tabi ama sizin içinize sinmesi ve anlamı önemli

cantan falan hazır mı kız.ben halen hazırlamadım :KK1:

Çantam bir iki eksik dışında hazır canım ama doğumdan sonra ne giyeceğim ne koysam çantaya oonu hala bulamadım :)) Malzemelerin hazırsa çantaya koyması sorun değil önemli olan ihtiyaçlarını almış olman :) Tabi yine de çok bekletmeden sen hazırla çantayı

Çantam bir iki eksik dışında hazır canım ama doğumdan sonra ne giyeceğim ne koysam çantaya oonu hala bulamadım :)) Malzemelerin hazırsa çantaya koyması sorun değil önemli olan ihtiyaçlarını almış olman :) Tabi yine de çok bekletmeden sen hazırla çantayı

bir uzun gecelik iki pijama takımı bir pembiş terlik bunlar tamam bir pembiş havlu bir pembiş günlük başörtüsünden bir pembiş kurdele hasta bezi ve ped eksiğim kaldı onları da bu hafta tamamlaım inşallah ben piama takmını bir tnesini yeni aldım digeini evde olanldan götürcem

Asel in anlamı nedir? bir de kız mı erkek mi anlayamadım :44::44::44: Asel farklı bir iism ilk defa duydum Aysel gibi çağrışım yapıyor tabi ama sizin içinize sinmesi ve anlamı önemli
Asel bir kız ismi arapça bal demek muhammet suresi 15. ayette de geçiyor, cennet tasvir edilirken bal ırmağından bahsedilirken.. ben de hiç durmadım eşimin kırgızlı bi arkadaşının ismi.. şimdye kadar çok beğendim ama iki gndür kafam karştı..:18::18:

Son düzenleme:
hoşbulduk canım.kızlarım büyük olan 11 küçük 8 .bu bebegimin erkek olmasını çok istemiştim.demekki hayırlısı böyleymiş.bu topikte 3 bebegine hamiş olan varmı kızlar .geçmişi hiç okumadım çünkü.

merhaba herkesee..benim de üçüncü hamileliğim..iki oğlum var,kısmetse 23 eylülde bir kızım olacak..hayırlı ve nasipli insanlar olsun çocuklarımız gerisi boş canım..Allah isteyen herkese anne olmayı nasip etsin.çok güzel bir şey bir kadın için...

bir uzun gecelik iki pijama takımı bir pembiş terlik bunlar tamam bir pembiş havlu bir pembiş günlük başörtüsünden bir pembiş kurdele hasta bezi ve ped eksiğim kaldı onları da bu hafta tamamlaım inşallah ben piama takmını bir tnesini yeni aldım digeini evde olanldan götürcem

kız anası tabi her şeyi pembe almış :) başörtüsü kendin için mi bebek için mi? bir de terlik konusunda takıldım ben şahsen ayaklarım davul gibi olduğu için sokakta giydiğim bir terliğim var onunla giderim diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Sen hastaneden çıkarken pijamalarınla mı çıkacaksın??

Asel bir kız ismi arapça bal demek muhammet suresi 15. ayette de geçiyor, cennet tasvir edilirken bal ırmağından bahsedilirken.. ben de hiç durmadım eşimin kırgızlı bi arkadaşının ismi.. şimdye kadar çok beğendim ama iki gndür kafam karştı..:18::18:

Anlamı bal yani pek anlamlı bulamadım ben . kötü bir anlam teşkil etmiyor tabiki bal iyiliği tatlılığı çağrıştırır ama daha böyle kişiliğini etkileyecek bir isim olabilir. Bir de şu var çevrende ilkokul öğrencisi vs varsa onlara sor bu isim nasıl diye yeni nesil inan çok farklı bakabiliyor isimlere bu sayede az çok bebeğin akran ortamında isminin nasıl karşılanacağını tahmin edebilirisn.

kız anası tabi her şeyi pembe almış :) başörtüsü kendin için mi bebek için mi? bir de terlik konusunda takıldım ben şahsen ayaklarım davul gibi olduğu için sokakta giydiğim bir terliğim var onunla giderim diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Sen hastaneden çıkarken pijamalarınla mı çıkacaksın??

Anlamı bal yani pek anlamlı bulamadım ben . kötü bir anlam teşkil etmiyor tabiki bal iyiliği tatlılığı çağrıştırır ama daha böyle kişiliğini etkileyecek bir isim olabilir. Bir de şu var çevrende ilkokul öğrencisi vs varsa onlara sor bu isim nasıl diye yeni nesil inan çok farklı bakabiliyor isimlere bu sayede az çok bebeğin akran ortamında isminin nasıl karşılanacağını tahmin edebilirisn.
Basortusu kendim icin..bende plastik bir terlik aldim gayet rahat denize giitigmde test ettim :KK1: hastanedenn cikarken buyuk ihtimal pijamalrimla cikarim eger temiz kalirlarsa ev ile hastane arasi cok cok uzak degil tutsun babasi bir taksi ustume bir hirka alirim diye dusunuyom.

ayy herkesler yarın kontrole gidiyor maşallah güzel haberler alırsın inşallah canım sende.. akıntının artması normaldir doğuma yakın oluyormuş öyle şeyler e az kaldı artık ama ananesini bekler inşallah güzel kızın :KK70:
ben yaptıracağım ama doğuma değil mevlüt için çünkü hastanede çok fazla gidiyormuş hemşiresi hastabakıcısı diğer doğum yapanların refakatçıları derken yetiremem o yüzden hastanede lokum dağıtacağım mevlüt için bebek şekeri dağıtacağım eminönünde havuzlu handa buldum tanesi 1tl içinde lavantada var çift patik şeklinde çok şekerler hemde magnetli bunun bir değişik versiyonuydu canımEki Görüntüle 776355 şimdiden almadım çünkü etiket yaptırıp doğum tarihini de yazdırmak istiyorum o yüzden bekliyoruz doğumu :KK70:
saol cnm sen ne pozitif bi hamişssinn öyle ya maşallahh :)) şeker için ben de yarn ULUS a gidicem olmadı netten sipariş vericem set şeklnde olnlardan sepetli kapı süsülü filan olanlardan isism için beklemycem ama ben ztn isim hala muamma tarih de cabası :)) kızımız doğnca şekerlere ekleme yapar babası bilgisayar çıktısı alıp zımbayla yapılabliyo.. bu arada karnın filan da inmiş en erkenci sen msin acaba egelgeçç :KK52::KK52::KK52:

canım ben de ikiye ayrdım sadce nasılsa bebek için bu giysiler solucak şeyler yapmazlar heralde o kadar insafsız deildirder dyerek iki makne yıkadım ama mutlaka yumuşatıcı kullan ben kullanmamştım kazık gbi çıktı hepsi iknci el gibi oldular soradan yumşatcıyla bi daa yıkadm oldu şu an miss :)) güle güle kullanmayı nasip etsin Rabbm inş..[/QUOTE]

Yumuşatıcı yenidoğan için kullanmayın diyorlardı bende almadım açıkçası,sadece deterjanı aldm.kötümü oluyo gerçekten,gerçi 30derece hassas yıkama olucak yinede sertmi olur ki?

Yumuşatıcı yenidoğan için kullanmayın diyorlardı bende almadım açıkçası,sadece deterjanı aldm.kötümü oluyo gerçekten,gerçi 30derece hassas yıkama olucak yinede sertmi olur ki?[/QUOTE]

Cnm ben Amway in toz deterjanini almstim sadece onunla ykadm 30 da ksa program kazik gbi oldu mecburen dalin yumusatici da aldm kullandm yegenm bir yasnda ablam tavsye etti hala da kullaniyor ama yne de tkrr durulamaya atilablir icimz rahatolsn die

Aranızda graco park yatak alan var mı acaba? Müzik çalma özelliği var ama sesi az çıkıyor gibi geldi bana, normal mi ki?:44:

Aranızda graco park yatak alan var mı acaba? Müzik çalma özelliği var ama sesi az çıkıyor gibi geldi bana, normal mi ki?:44:

Ben aldım graco lulaby lx modelini daha bugün denedik hatta pil alıp aletini de bana çok düşük gelmedi müzik sesi, zaten sessiz bir ortamda çocuğun hemen başuncunda çalacağı için yüksek olmaması daha iyi bence.
Pardon bizimki chicco lulaby lx :) graco lara baya bakmıştık son anda vazgeçtik ondan kafam gitti bi an :)

Son düzenleme:
karnının aşağıya inmesi doğumun yaklaştığnı gösterirmiş cevremden öyle söleler..bebeğin kafası aşağıda mı yukarda mı

aşağıda canım kafası 28. haftada doktor doğum pozisyonu almış demişti hala da öyle çok şükür :) biz bugün boyunca ölçüm yaptık kaç parmak aşağı indi diye göğsümün altı tamamen boşaldı ama kasıklarım sertleşti, arada sırtımdan vuran sancılarım oluyor zaten belime ve kasıklarıma iniyor benimki bir hareketlendi :KK76: oğluşumun küçük amcası 14ünde askere gidiyor ona mı yetişmeye çalışıyor bilmiyorum :KK9:

sen nasıl oldun bu arada geçti mi karnın canım

Arkadaşlar bende oğlumun kıyafetlerini yıkıcam,ne olu ne olmaz diye beyaz,krem renkli az desenli olanları ve koyu renkli olanları ayırdım. Mendil, eldiven,şapka,patik hepsini aynı anda mı yıkadınız?battaniyeleri ayrı mı yıkadınız?

herşeyini rengine göre ayırdım bende canım sadece örgü ve trikoları ayrı yıkadım 15dklık programda döndüler onlarda ama cold modunda kurutmaya da atmadım onları çekerler diye.. renginden emin olamadıklarımı lavaboda suyun altından geçirdim renk veren boyayan olmadı çok şükür

naslsınız
dogumumuza az kaldı bebıslerrımıze hayırlısıyla kavusuruz ıns
gecmısı okuyamadım aramızda dogum yapan oldumu acaba

inşallah canım :) sadece alppin ve eleoserce doğum yaptı canım onlardan başka yok henüz

saol cnm sen ne pozitif bi hamişssinn öyle ya maşallahh :)) şeker için ben de yarn ULUS a gidicem olmadı netten sipariş vericem set şeklnde olnlardan sepetli kapı süsülü filan olanlardan isism için beklemycem ama ben ztn isim hala muamma tarih de cabası :)) kızımız doğnca şekerlere ekleme yapar babası bilgisayar çıktısı alıp zımbayla yapılabliyo.. bu arada karnın filan da inmiş en erkenci sen msin acaba egelgeçç :KK52::KK52::KK52:

:)) sağol canım :) 1 saat önce kociş hadi uyuyalım dedi gittik yatağa yattım ama duramadım kalktım geri bebeğim iyice aşağılara indi kasıklarıma bastırıyor haliyle dakika başı tuvalete koşuyorum :KK9: zaten doktorum da 15inden sonra bekleyebilirz dedi işte kısmet bakalım 33. haftamda da sancılanmıştım ama sonra sancılarım durmuştu bu defa ne olur bilemiyorum :) inşallah gönlüne göre bebek şekerleri bulursun canım öyle şekercilere gidince de insanın herbirşeyi alası geliyor :)
isim çok hoşuma gitti bu arada bal kızım diye seversin ASEL çok ihtişamlı geldi kulağıma bende öğretmen olduğum için tınısına çok dikkat ederim, öğretmeni olsam ne güzel söylerim Asel bu soruyu sen cevapla diye :)

merhaba herkesee..benim de üçüncü hamileliğim..iki oğlum var,kısmetse 23 eylülde bir kızım olacak..hayırlı ve nasipli insanlar olsun çocuklarımız gerisi boş canım..Allah isteyen herkese anne olmayı nasip etsin.çok güzel bir şey bir kadın için...

Allah bağışlasın Allah hayırlı doğumlar nasip etsin canım, dediğin gibi Rabbim kimselerin kucağını boş bırakmasın...

Bir sorum daha olacak, kalsiyum U hergün mü içiyorsunuz? :26:

biocin hoşgeldin canım :) gözükmüyordun bayadır iyisindir umarım, ben kalsiyumu sadece kemik erimen var dediklerinde aldım sonra zaten eve çıkınca yata yata bacaklarım dinlendi yani o bir tüpü bile bitirmedim doktorumda süt içemediğimi biliyordu yoğurt peynir tüket dedi içemiyorsan içme dedi sadece kan hapı alıyorum en başından beri düzenli olarak birde vitamin içmiştim 2 kutu okadar

Yemek borumu söküp atmak istiyorum artik... Felaket yaniyor.

gönen canım sütü denedinmi 2 yemek kaşığı içince iyi geliyor diyorlar ya da renie hapın yokmu ondan içsen canım

X