2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba eylül anneleri biz cuma günü olan kontrolümüze bugün gittik, gece genital bölge kaşıntısı ve sürekli tuvalet ihtiyacımdan dolayı hiç uyuyamadım, sabahta dayanamadım kocamla doktora gittik, iltihaplanma varmış krem, fitil ve antibiyotik verdi, bir de bebeğimin eşinde kireçlenme vardı doktor tuzu kes demişti bende azaltmıştım, ama iyice artmış bu kireçlenme doktor eğer tuz yersen bebeğinin hayatı tehlikeye girecek dedi çok korktum, sıfır tuz artık bir gram bile yok dedi :KK43: çok üzüldüm hiç yemem Artık yavrucuğuma bir şey olmasın yeterki, Nst ye girdik kalp atışlarımız da normal 130- 150 arası gidip geliyor, ne güzel atıyor prensesimin kalbi pıt pıt :)

Birde çatı muayenemizi olduk korkacak hiçççççç bir şey yokmuş makasa yattım 2 saniyede eliyle yokladı bitti, normal doğuma fiziksel olarak çok müsaitmişim, rahimin gayet esnek olduğunu, hatta 1 parmak açılma olduğunu söyledi, önümüzdeki hafta salı günü tekrar gideceğiz, yalnız bizim doktor artık kilo falan söylemiyor kocişim sordu ama doğunca öğrenirsiniz artık söylemem dedi, çok tuhaf bir kadın Ama çok bilgili ve deneyimli :)

geçmiş olsun canım, inş sıkıntısız kalan günlerini de atlatırsın. sadece tuz mu tetikliyormuş bu kireçlenmeyi..

bebişler büyüdü iyica ölçümler zorlaşıyor dr için.. sağlıkları yerinde olsunsa kilolarını doğunca öğreniriz, süt verir tombik yaparız onları..

kızlar evde yanlızken doğum sancınız tutarsa neler yapacağınızı hiç düşünüyormusunuz.
benim aklıma komik şeyler geliyor bazen :)))))))

her şey olabilir her an suyumuz gelebilir. çarşıda, markette, akrabmızda, arkadaşımızda, lokantada :))))))))

benimde aklıma geliyor sürekli. özellikle de ani kanamam olursa nasıl olur diye. bineceğimiz bütün arabaları batırırız herhalde..

suyum felan gelirse ilk işim dr aramak olur sanırım..

hiç düşünmemek lazım bunları, düşündükçe karmaşıklaşıyor, ben zaten panik anlarında ne yapacağımı bilemiyorum elim ayağım birbirine giriyor..

Nasılsınız
gecmıse goz gezdırdım adını hatırlayamadım ama aramızdan bı arkadasımız da yavrusunu kucagına almıs gozu aydın olsun ıns..
Bızımde bugun kontrolumuz vardı çatı muayenesı olurum sanmıstım ama 37. Haftada dedı dr
bıde ben hem ozele hem devlt.hast.kontrole gıdıyorum 1 hafta once özelde 2350gr olan bebegım bı hafta sonra devlette 2300 gr çıktı bısey alamadım ya neden bu kadar fark çıkar kı

Bizde dokrordan geldik kızım 35+2 de 2725 ve boyu da 49 cm,toplamda 20 kilo almışım doktor idrara fln bakacak kana bakacak böyle yani bizim kızın yanına nazından varılmıyo yine yüzünü göstermedi olsun napalım buna da şükür:nazar::nazar::nazar:

selam hanımlar doğum iznine ayrıldım artık evin tadını çıkarıyorum yanımda kalması için şimdilik kimseyi istemedim siz de durumlar nasıl gündüzleri yanınızda birileri oluyor mu? ben doğuma kadar kimseye gerek yok diye düşünüyorum sancım tuttuğu anda ararım eşimi diyorum ama yine de kararsızım sizce ne yapmalıyım?
canım bende yalnızım evde ama ayın 2 sinde annem gelecek inşallah :KK16: sonrasında yanımda olacak. eğer gelecek kişi annense hertürlü rahat edersin ama başka biri olacaksa ...:KK50: annem gelene kadar bi durum olursa atlar taksiye giderim yapacak bişey yok... zaten annem olsa da yurt dışında olduğum için pek değişen bişey olmazda, sadece psikolojik olarak iyi olur ... en iyisi kocişler evdeyken yakalanmak olsa gerek :KK9::KK9:

oğluşumun teyzeleri napıyosunuz bakalım fındıklarınız nasıl bugün
şişlikte tavan yapmışım ben bugün :KK9: uyanalı kaç saat oldu tombik ellerim daha yeni iniyor :)
hizmetiçi eğitim alacaktım milli eğitimden doğum iznime denk geldiği için gidemiyorum elli yeri aradım ne yapmalıyım diye devamsızlıktan kalacaksın dediler haziranda vermeleri gereken kursu ağustosa dayadılar hakkım gidiyormuş şimdi de sabah üzüldüm ama neyse vardır bunda da bir hayır inşallah :)
canım senle yazışırken uyuyakalmışım kociş kalk yatağa yat dedi 4 gibi uykum bir bölündü yatak odasına geçince nefesim tıkandı bütün camları açtık Allahım sandımki dünyada oksijen kalmamış zar zor uyudum..
doktoru arıyorum sabahtan beri de henüz ulaşamadım kendisine bu uyuşma hayra alamet mi diye soracağım inşallah iyi birşey söyler..
canım zorda olsa iyi biraz uyuyabilmişsin. şimdi nasılsın? önemli bişey değildir umarım...

güzel anneler sa. gününüz hayrolsun. doktora gittim yeni geldim. haftaya pazartesi gel son kez , olmadı salı çarşamba istediğin birgün alırız bebeğini sezeryanla dedi. benim için son 7 gün başladı:) öpüyorum sizleri
ayyyy 7 güncük mü, çok az kalmış kavuşmanıza maşallah :KK16:

bu arada dün dr kontrolüne gittik ve ben yine çatı muayenesi olmadım.. neden die sormayı da unuttum 23 üne gün verdi o tarhte bakıcam dedi bebeişim inmemiş daha ve bu vakte kadar sadece burun deliklerini gördük yawrumun havalı kızım bi şeyini göstermiyo bize.. ben hemen doğurucam sanırken 10 gn soraya randevu almak beni rahatlattı açkcası hanmlar 38 de sora alabliriz bebişi dedi dr um.. ne güzel telaşlandırmadan kolayca atlatmamı sağlıyo bazı şeyleri, bu tavrı çok hoşuma gidiyo ama biz bayanlar hep merak işte bi süsü soru souyo insan kendine :)) bebişim 3050 gr olmş maşallah:nazar::nazar: ben küçük bebişim die on gündür etler bulgurlar yedim hanmlar işe yarıyor bendne sölemesi hatta dr um dyet yap istersen bile dedi toplamda 7 kilo almş olmama rağmen:KK39::KK39::KK39:
kontrole doğum çantasyla gtmek istedim yok daha neler dedi dr um hanımlar ben acele ediyorum ama dahaa çoook var bize galiba.. herşeyn hayrlısı..
bu arada ulusa gidip bebek şekeri baktık eşimle, suluhanı bilen var mı çok değişik ve sıkışık bi yer.. çok çeşit olmasına rağmen sipariş vermedim internet bana daha mantklı geldi.. bana site önerebilirsiniz çok sevinirim..
bu arada Asel ismini çok beenmeme rağmen aklımı karıştıran Duru ismi de çıktı ortaya fkrinizi söleyn hanmlar, şeker alıcaz isim yok ortada :KK9::KK9::KK9:
maşallah kızına canım ne güzel büyümüş öyle :nazar: 38 den sonra alabiliriz demiş doktorun sezeryan mı olacaksın canım sen, niye senin tercihin mi yoksa mecburiyetten mi :44:

sezeryanın bu yanı iyi ya bebişin ne zaman geleceğini biliyorsun her an tetikte beklemiyorsun, birde acısız doğum kısmı iyi

:KK43:( hep normal doğum istedim. Allah biliyorya. psikolojimi o yönde besledim. Ama dr hanım bebeğin büyük olması sebebi ile onu tehlikeye atamayacağını söylüyor. sezeryanla 15 gün yatmak,bakılmak beni çıldırtıyor:KK43:( acısız doğum olsa nolur ki . normalde biliyorsun bitecek 3-4 saat sonra o acı. sezeryan ise acizlenmek:KK43:(

canım bende yalnızım evde ama ayın 2 sinde annem gelecek inşallah :KK16: sonrasında yanımda olacak. eğer gelecek kişi annense hertürlü rahat edersin ama başka biri olacaksa ...:KK50: annem gelene kadar bi durum olursa atlar taksiye giderim yapacak bişey yok... zaten annem olsa da yurt dışında olduğum için pek değişen bişey olmazda, sadece psikolojik olarak iyi olur ... en iyisi kocişler evdeyken yakalanmak olsa gerek :KK9::KK9:

canım zorda olsa iyi biraz uyuyabilmişsin. şimdi nasılsın? önemli bişey değildir umarım...

ayyyy 7 güncük mü, çok az kalmış kavuşmanıza maşallah :KK16:

maşallah kızına canım ne güzel büyümüş öyle :nazar: 38 den sonra alabiliriz demiş doktorun sezeryan mı olacaksın canım sen, niye senin tercihin mi yoksa mecburiyetten mi :44:

korkuyorum. herşey değişecek. evdeki ses nefes değişecek. benim çantamın boyutu bile. yalan yok çok korkuyorum bu yükün altında kalmaktan.

Arkadaşlar merhaba,
Bugün kontrolüm vardı. Bebişim 2520 gram olmuş. Nst çekimim vardı çok şükür şimdilik sancı falan çıkmadı. Doğum için ortalama 25 gün verdi. Suyum gayet iyiymiş. Yalnız bebek hala dönmemiş yürüyüş yapmamı önerdi. 10 gün sonra tekrar nst çekimi için gün verdi ve tabi çatı muayenesini de o zaman yapacakmış. on gün sonra gittiğimde halen dönmemiş olursa sezaryen için gün verir mi diye aklımdan geçmedi değil. Tabi bir de çatı durumu var o ne durumda belli değil.

Allah kolay ve güzel olan ney ise ikiniz hakkında onu nasip etsin inşallah güzel anne

bu arada herkese merhaba güzel anneler ve minik civcivler :KK16:
bizde doktor kontrolümüze gittik,herşey yolunda çok şükür :nazar: küçük bi ultrason aletiyle oğlumu gösterdi doktor teyzemiz... çok tatlıydı özlemişim onu :KK16: nihayet merakımız gitti ve oğluşum dönmüş, ben ısrarla dönmediğini sanıyordum ama :KK9::KK9: ayakları tam benim dediğim yerde çıktı :KK76: iyi ki dönmüş çünkü dönmeyipte sezeryan olmak zorunda kalmak istemiyordum :KK50: ama tabi hayırlısı diyorum, hiçbişey belli olmaz. ama yine de şartlardan birinin oluşmuş olması beni rahatlattı :KK16: bide alttan sıvı örneği alıp iltihap, enfeksiyon falan var mı doğum esnasında bebeğe bulaşma riski olan ona bakacaklar duruma göre antibiyotik başlatılıyormuş.. inşallah onda da bi sorun çıkmaz.. randevular artık haftaya düştü. haftaya tekrar gideceğiz ama doktorumuz 1 hafta izindeymiş başka birine randevu aldık. zaten yakın zamanda oğluşumun yaramazlık yapacağını düşünmüyorum :KK9:
ayyy ne çok konuştuk çenemiz düşmüş teyzeler kusura bakmayın :KK9::KK9:

:KK43:( hep normal doğum istedim. Allah biliyorya. psikolojimi o yönde besledim. Ama dr hanım bebeğin büyük olması sebebi ile onu tehlikeye atamayacağını söylüyor. sezeryanla 15 gün yatmak,bakılmak beni çıldırtıyor:KK43:( acısız doğum olsa nolur ki . normalde biliyorsun bitecek 3-4 saat sonra o acı. sezeryan ise acizlenmek:KK43:(

korkuyorum. herşey değişecek. evdeki ses nefes değişecek. benim çantamın boyutu bile. yalan yok çok korkuyorum bu yükün altında kalmaktan.
canım hakkında hayırlısı olsun, herzaman bizim istediğimiz şeyler olmayabiliyor. o yüzden içini rahat tut bebişinin tehlikede olmasını istemezsin tabi ki onun için iyisi böyleymiş. bazıları sezeryandan sonrada gayet iyi geçiriyorlar belki seninde öyle olur, inşallah. benim arkadaşım hemen ayaklandı tabi ağrısı sızısı oldu ama yanında da kimsesi de yoktu. yengem de normal yaptı ama doğum anında başka bişeyden dolayı ameliyat gibi bişey geçirmişti sonrası zor geçti. yani bilemeyiz hangisi iyi.. en iyisi hayırlısı diyelim öyle olsun...
evet herşey değişecek ama mutluluk neşe gelecek inşallah. merak etme. hatta bazen şöyle diyeceğim aklıma geliyor "niye bukadar beklemişim ki oğlumu kucağıma almak için". hepimiz çok iyi anne olacağız inşallah:KK16:

canım hakkında hayırlısı olsun, herzaman bizim istediğimiz şeyler olmayabiliyor. o yüzden içini rahat tut bebişinin tehlikede olmasını istemezsin tabi ki onun için iyisi böyleymiş. bazıları sezeryandan sonrada gayet iyi geçiriyorlar belki seninde öyle olur, inşallah. benim arkadaşım hemen ayaklandı tabi ağrısı sızısı oldu ama yanında da kimsesi de yoktu. yengem de normal yaptı ama doğum anında başka bişeyden dolayı ameliyat gibi bişey geçirmişti sonrası zor geçti. yani bilemeyiz hangisi iyi.. en iyisi hayırlısı diyelim öyle olsun...
evet herşey değişecek ama mutluluk neşe gelecek inşallah. merak etme. hatta bazen şöyle diyeceğim aklıma geliyor "niye bukadar beklemişim ki oğlumu kucağıma almak için". hepimiz çok iyi anne olacağız inşallah:KK16:

Dostum inşallah dediğin gibi olur herşey. öpüyorum

canım ben kızımı normal doğum ile dünyaya getirdim ve tam 38 gün oturamadım. keşke sezeryan ile olsaydı dedim belki daha iyi olacaktım.şimdi oğlum yan yatıyor ne olacak bilmiyorum...
arkadaşım sezeryan olmasına rağman 20. günde bize hizmet bile etti gittiğim de hiçte bir şikayeti yok..
Allah hayırlısını versin sağlıcakla inşallah...

sen böyle yazınca bi garip oldum ben eşimin telefonuna doktorumun telefonuun ve evimize en yakın taksi durağının numarasını kaydettirdim.kendi evimin telefonunun duvarına da taksi numarasını yapıştırdım şimdilik böyle hazırlık yaptım ama o an neler olur bilemiyrum :KK1: inşallah evde gelir eşim evdyknn oyy tırstım bi ann

,Aynen inşallah eşlerimiz yanımızdayken evde gelir sancımız yada suyumuz.
Ama ya hareket edemeyecek kadar sancımız olursa tlf falan açamazsak diyekorkuyorum ben

,Aynen inşallah eşlerimiz yanımızdayken evde gelir sancımız yada suyumuz.
Ama ya hareket edemeyecek kadar sancımız olursa tlf falan açamazsak diyekorkuyorum ben

yok kız o sancılar ortalama 50 sny sürüyor yani o 50 sny boyunca hareket edemesek bile sonrasında açarız.sürekli sancımız olmuyor ki bir geliyor hoplatıyor sonra gidiyor rahat nefes aldırıyor korkma o kadar kötü olmuyor yani

Gelişiyodur ınsallah canım
bende en son 32de gıttım nstye de gırdım 1 ay sonra gel dedı
aslında uzun bı sure soyledı soncta son dönemlerde herkes daha sık gıdıo
her doktorun tarzı da bı farklı anlayamıokı ınsan:KK43:
ıns o surecte bebeklerımızın gelısımı normal seyrınde dvm edıyordur

ayy hiç sormaa 4-5 gün sonra memlekete gidicem yawrumu komple bakıtacam en son 5aylıkkken görmüştüm burdaki ultrasonlar çok dandik doktor ne derse koyun gibi dinliyorum sinir bir durum inşlh bebek gelişmiştir canım cewap için saol

canım bence cok yanlış düşünüyorsun
normal doğum yapıp da acizlenen insan da çok sezeryan yapıp 4 saat sonra ayakta olan da çok.
bana dr daha hasta sezeryana girmeden sonrasını düşünüyor vücut şartlanıyor acı çekmeye demişti.
arkadasımın içli dışlı çok fazla dikişi vardı normal doğum diye ısrar etti bebeğinin başı zedelendi bir yandan sırf sezeryana sokmayın beni diye dr la inatlaştı sonradan çok pişman oldu kaç gün oturamadı bebege bısey oldu korkusu çekti neyseki bebek iyiydi.

kimin hangi doğumla birilerine muhtaç olacagını tabiki Allah bilir, bize hayırlısını dilemek kalıyor.

bana dr zorunlu sezeryan olacagımı söyledi ikiz bebeklerde normal doğumun riskli olabileceğini bu riski göze alamayacagını söyledi, o saatten sonra da acıkcası aklıma hiç keşke normal yapsaydım düşüncesi gelmedi. nasıl iyi olacaksak öyle olsun

bence o an gelmeden bunun için üzülme bak ne güzel bebeğin iyi kilo almış, beslenmiş.

senin gibiyim canım 20 gündür hiç kilo almıyorum ve bebeğimin kilo alıp almadığını merak ediyorum. Doktorum bugün izinli olduğu için yarın kontrole gideceğim. Gelişmelerden sizleri haberdar ederim

haberini bekliyorum canım inşlh herşey yolundadır.

ben de bir ay boyunca kilo almadım ama bebek 1 kilo aldı... canınızı sıkmayın, siz kilo bile verebilirsiniz ama bebek kilo almaya devam edebilir...

Kimse kendini sartlandirmasin normal veya sezeryan ..allah hayirlisini versin...kisiden kisiye degisir agri sizi..ben 2.gunu aysga kalktim kizlar ama belli etmedim yoksa herkes gozunde kalirsin siz nazinizi cekin agriniz varsa bile nazlanin..ama normal dogum gibisi yok allah herkese nasip etsin..:KK16::KK16::KK16::KK16:

X