2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

allah razı olsun canım
kızımın ıkı dalagı
kalca gelısım gerılıgı
bobrek genıslemesı
her ıkı overde kıst var çok uzgunum duadan baska bısey gelmıyor elımden

Senin kızın için dua edeceğim bu gece. Allaha şükür dermansız dert değil bunlar canım. Gönlünü ferah tut. Rabbim sana huzurversin inşallah. Küçük kızına da Şafi ismi şerifiyle şifa eylesin...İyi olacak Allahın izniyle, dediydi dersin.

allah razı olsun canım
kızımın ıkı dalagı
kalca gelısım gerılıgı
bobrek genıslemesı
her ıkı overde kıst var çok uzgunum duadan baska bısey gelmıyor elımden

Senin kızın için dua edeceğim bu gece. Allaha şükür dermansız dert değil bunlar canım. Gönlünü ferah tut. Rabbim sana huzurversin inşallah. Küçük kızına da Şafi ismi şerifiyle şifa eylesin...İyi olacak Allahın izniyle, dediydi dersin.

Günaydın kızlar.
Bugün itbariye dokuz ay evdeyim Allah izin verirse. Üç gündür şikayetlerimiz yavaş yavaş azalmakta. Maşallah iki ay sonra kendi kendine kakasını yaptı dün ve bugün. Maşllah emmeye de başladı. Az çok ne emiyorsa artık. Yalnız gündüzleri hiç ayınık olmuyor, yiyor içiyor uyumak istiyor ve uyutmasam çok ağlıyor.Sallamak zorunda kalıyorum. Ama çok şükür bugünleri gördük. Aynı sorunları yaşaya kızlar için söylüyorum. 3. ay sendromu gerçekten geçici. Sakın emzirmekten vazgeçmeyin ve boş yere canınızı sıkmayın.

Merhaba asis,
Bir süredir eylül annelerini takip etmeye çalışıyorum ama yazamadım şimdiye kadar. Gündüzleri bizim de uykumuz belli olmuyor bazen memede kestirip onu uykudan sayıyor sonrasında gözler faltaşı gibi açılıyor, ben de şuna benzetiyorum hani hanımların sabah öğle arası kahvesi vardır ya keyif yaparlar bizim ki de öyle işte :))

benimkide düzene giriyor sonra o düzeni bozup yeni bir düzene giriyor.
tek sıkıntım gittiğimiz yerlerin yabancı yer olduğu bilip çokça ağlaması.
geçen hafta arkadaşımıza gittik 1,5 saat ağladı. ağlamaktan tıkandı kızardı morardı :KK43:((((((((((

Kızlar bebeğim 1aylik olduğundan beri kaka yapmada sorun yaşıyor burada bi mama verildiğini okumuştum ama hatırlamıyorum şimdilik anne sütü veriyorum ama aksamlari mama vericem yatmadan önce belki etkili olur diye çünkü bir keresinde yapmıştı bu konuyu bilen var mi acaba

Ben her sabah bebegime yarım tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı veriyorum o nedenle birgün yapmasa bile ertesi gün bol kaka yapıyor kesinlikle tavsiye ederim

Canm telefonda bu sıkıntı var alıntı yapamadım ay ay hesaplamadım ama 3ay 4gunlukken 7200grdı 3380gr doğdu kızım 52cm di şimdi 65cm bnde sadece emziriyorum gecen mastit oldum sağ göğsüm şiştı ateş gbı yanıyordu kendim açtım çok ağrılı Allah kimseye gostrrmesın.sutum azaldı gıbı benım mastıttensonra bakalım bu ay kaç gr alacak gribal enfeksiyonda dr.gidin ben gitmedim o sebep oluyormuş iltihap olmuş göğsüm pompayla açtım sımdı emzirirkn ağrıyı çok tahriş etmişim

Benim 3840 dogdu 3. ayında 6280 di göreceli olarak daha az kilo almış :KK43:

Öyle uykum varki :85: dün akşam ne oldu anlamıyorum sürekli ağladı acı acı ağlamak gazı yok memeyi lmadı altını açıncaa ohh pek iyi bi süre sonra ondan da sıkıldı tam 3 saat susturmaya çalıştım ağlamaktan yorulduda ağladı elini ağzına sokuyo hırslı hırslı emiyo falan anlamadım gerçekten

Öyle uykum varki :85: dün akşam ne oldu anlamıyorum sürekli ağladı acı acı ağlamak gazı yok memeyi lmadı altını açıncaa ohh pek iyi bi süre sonra ondan da sıkıldı tam 3 saat susturmaya çalıştım ağlamaktan yorulduda ağladı elini ağzına sokuyo hırslı hırslı emiyo falan anlamadım gerçekten

Canım elini ağzına sokuyorsa dişlerle ilgili sıkıntısı başlamıştır . Bizimki 4.ayı bitirirken dişleri pörtledi ondan öncede elini hep ağzına sokardı kasınıyordu

gündüz uykumuz bizimde çok kısa aman gece iyi uyusunda artık onu dert etmemek lazım birde bebeklerinizin kilo alımını bende merak ediyoum benimde bebeğim ilk 3 ay 1 kilo- 600 gr-600 gr şeklinde aldı bu ayda daha düşüş gelicek gibi sizde durumlar nasıl ben sadece anne sütü veriyorum şimdilik benim gibi olanlarda kilo alımı nasıl mesela 4. ayda bebişleriniz ne kadar aldı??

Bende kiloya takılmış durumdayım ilk ay 1100 2.ay 1300 3.ay 900 gr aldı bu gün kontrole gıdıcez bakalım 500 gramı görürüz inşallah

gündüz uykumuz bizimde çok kısa aman gece iyi uyusunda artık onu dert etmemek lazım birde bebeklerinizin kilo alımını bende merak ediyoum benimde bebeğim ilk 3 ay 1 kilo- 600 gr-600 gr şeklinde aldı bu ayda daha düşüş gelicek gibi sizde durumlar nasıl ben sadece anne sütü veriyorum şimdilik benim gibi olanlarda kilo alımı nasıl mesela 4. ayda bebişleriniz ne kadar aldı??

Bende kiloya takılmış durumdayım ilk ay 1100 2.ay 1300 3.ay 900 gr aldı bu gün kontrole gıdıcez bakalım 500 gramı görürüz inşallah
kilo alımını kafay atakmayın kızlar,bende ilk ay cok uzulmustum sonra ögrendım kı kılodan cok boy gelısımı onemlıymıs,taktıkca takıyo ınsan,üzülmeyin size ebeler yada dr lar zaten ıcınızı ferahlatacak bılgıyı verecektır,
bız 2 eylul dogumluyuz,lglum 3240 gr 50 cm dogdu,ilk ay sadece 960 gr almıstı,1.ayda 4200 gr olduk,2. ay da 6000 gr ,3. ayda 6900 gr olduk (mesela ben buna cok uzulmustum nıye az aldı onceı aya gore dıye,ama ebe en az 500-600 almalı ve almıs cok cok ıyı demıstı)dunde 4.ay asımız vardı yılbası nedenıyle erken olduk,4. ay da 7620 gr 67 cm olmusuz kızlar,ebemız bebegın cok ıyı :nazar:,nasıl bakıyrsan oyle devam et dedı maşallah ogluma:nazar: bundan sonra takmayınca daha ıyı oluyomus anladım sızde dert etmeyın bol sütlü emzirmelerimiz olsun ınsallah

Bizde şimdi doktordan geldik 4. Ayımızı 2 gün sonra doldurucaz aşılarmzı da olduk. Geçen ay 5800 girdik bu ay 6500 kilo olmuşuz doktor az dedi kaşık mamasıyla devam sütü verdi günde 1 kere ver dedi. Bana normal geldi ama sizce nasıl??

bencede ıyı almış cnm. 4 aydan ıtıbaren zaten çoğu dr verıyo ondandır belkıde.ben doğduğundan berı verıyorum malesef mama.bu ay dığer gıdalara gececeğiz kısmetse.4 ayda kaç tane aşı vuruyolar 3mu 4 mu kızlar.ben dayanamıyorum ya eşim tutuyor aşı yapılırken:KK14:

Benim bebeğim de 15 eylül doğumlu 3.250gr doğdu.şimdi 7.800gr 65cm boyu ek gıdayı 6.aydan önce kesinlikle veme dedi ebemiz sadece anne sütü alıyo..ama ben çok geç kalmak istemiyorum ek gıdaya.

Bizde şimdi doktordan geldik 4. Ayımızı 2 gün sonra doldurucaz aşılarmzı da olduk. Geçen ay 5800 girdik bu ay 6500 kilo olmuşuz doktor az dedi kaşık mamasıyla devam sütü verdi günde 1 kere ver dedi. Bana normal geldi ama sizce nasıl??
bızde 2 gun sonra 4 aylık olcaz,bebegın kız mı erkek mı?bana gore normal dıycem ama sen bılırsın cnm,hemen mama veren dr larıda anlamıyorum ben yaa heryerde bangır bangır ılk 6 ay sadece anne sutu dıyorlar,ben 6 ay olmadan ek gıdaya da gecmıycem,benım abım 1 yıl bısey yememıs anne sutunden baska sımdı 1.80 boyu var masallah kolay kolayda hasta olmaz,bebegın aglamıyorsa zaten doyuyordur cnm mama yıda zorla yedremezsın sonucta

bızde 2 gun sonra 4 aylık olcaz,bebegın kız mı erkek mı?bana gore normal dıycem ama sen bılırsın cnm,hemen mama veren dr larıda anlamıyorum ben yaa heryerde bangır bangır ılk 6 ay sadece anne sutu dıyorlar,ben 6 ay olmadan ek gıdaya da gecmıycem,benım abım 1 yıl bısey yememıs anne sutunden baska sımdı 1.80 boyu var masallah kolay kolayda hasta olmaz,bebegın aglamıyorsa zaten doyuyordur cnm mama yıda zorla yedremezsın sonucta

Bebeğim erkek bana göre de normal geldi ama işte doktor da bişey deyince insan endişe duyuyor. Devam sütünü sadece akşam yatmadan önce veriym diyorum. Öyle ağlaması da yok şükür gündüz de uyuyor 2-3 saat arada yarımşar saat. Gece de uyuyo çok şükür yani aç olsa uyuyamaz herhalde diorum, hayırlısı sağlıklı olsunlar da. Bu arada çok fena bi grip salgını varmış arkadaşlar doktor hasta çocuklarla döküp taşıyordu aman dikkat edelim

X