2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kufu fasulye nohut yemeye başladınız mı canım cok istiyo yapsam mı ki oglumun gaz sorunu da devam ediyo ama

kızlar bebeğim 6 eylülde 4 ayını doldurdu kontrolde 6300 gram çıktı.
sağlık ocağı mamaya başlayın dedi. sonrada 15 gün sonra gelin tartalım ona göre başlarsıınız dedi.

normal doktorumuz mamaya gerek yok 1 ay sonra zaten ek gıdaya başlanacak dedi

sizce ne yapmalıyım 6300 gram zayıf mı bebeğim?

Benimki de 6700 aslında cok da fark yok sütun varsa sağ aralarda zorla kaşıkla takviye yap bana doktor onu önerdi

Bebeğimin uyku problemi var... Gece 12 den önce kesinlikle uyumuyor sabah 8 en geç 9 da uyanmış oluyor gündüz uykusu zaten yok ... Bütün kucağımda evde geziyoruz... Ben dayanamıyorum o nasıl dayanıyor bilmiyorum... İnternette okuyorum ilk 6 ay 16-20 saat uyurmuş bebekler brn hiç 16 saat uyuduğunu bilmem .. Neden böyle acaba ? Fikri olan varmı ? Sizin bebekleriniz gündr kaç saat uyuyor ?

Ayağında salla gözlerini başörtüsüyle kapat ellerinide tut uyuyana kadar bırakma biraz huysuzluk yapiyo ama pes etme ben belli saat araliklariyla bu sekilde uyuttum düzenimiz artık olustu şükür bi de sallarken ninni soyle

güzel anne odalarımız yanyana ve kapılar açık. malum anne olunca kulak kesiliyorsun gece tıkırdamaya bile. sende öylesindir eminim. biz akşam 9 da yatırıyoruz kızımızı. sonra daha uyanmıyor. ben gece 12 gibi mamasını uyurken yediriyorum. karnı tok kaldığı için sabah 5-6 ya kadar uyuyor. o saatlerde mecbur kalkıyorum zaten hem iş hem namaz için. bakıyorum ki ay kızım uyanmış gülüyor:) mamasını yediriyorum. sonra arabası geliyor ve kızım anneanneye gdiyor ben işe. bizim hikayemiz bu

Arabası geliyor derken bebekleri bakıcıya goturen servis gibi biseyler var mi biliyo musunuz sanki oyle bisey oldugunu hatirliyorum ama emin degilim

Benimki de 6700 aslında cok da fark yok sütun varsa sağ aralarda zorla kaşıkla takviye yap bana doktor onu önerdi

gündüzleri ilk doğduğundaki gibi sık sık emziriyorum 2 saatte bir emziriyorum.
huysuzsa uyumuyorsa saatte bir emziriyorum. gecede 4 saatte bir emziriyorum herhalde sütüm yetmiyor artık :KK43:(((((

güzel anne odalarımız yanyana ve kapılar açık. malum anne olunca kulak kesiliyorsun gece tıkırdamaya bile. sende öylesindir eminim. biz akşam 9 da yatırıyoruz kızımızı. sonra daha uyanmıyor. ben gece 12 gibi mamasını uyurken yediriyorum. karnı tok kaldığı için sabah 5-6 ya kadar uyuyor. o saatlerde mecbur kalkıyorum zaten hem iş hem namaz için. bakıyorum ki ay kızım uyanmış gülüyor:) mamasını yediriyorum. sonra arabası geliyor ve kızım anneanneye gdiyor ben işe. bizim hikayemiz bu

Canım aynı şekilde bizim odalarımız da yan yana onun yattığı yerle benim yattığım yer arasında en fazla 10m var..haklısın anne olunca insan kulak kesiliyo..sen işe başlamışsın Allah yardımcın olsun benim 16 haziran iş başlangıcım..benim oğlum 9-10gibi uyuyo emdiği için en fazla 4 saatte uyanıyo ama her emzirip yatırdıktan sonra kıvranıyo resmen bi o tarafa bi bu tarafa gözleri kapalı dönüp duruyo..emzik istiyo veriyorum atıyo tekrar istiyo...hele hele sabah 5 ten sonra yarım saatte bi böyleyiz:KK52:

Son düzenleme:
Kufu fasulye nohut yemeye başladınız mı canım cok istiyo yapsam mı ki oglumun gaz sorunu da devam ediyo ama

Ben hala yemiyorum bi kere barbunya yedim o gece ıhh ıhh hiç uyumadı.ama canın çekiyorsa sütün çekmesin tadımlık bakarsın tadına

ben çocuk doktoruna sormuştum yaptırdıktan 2-3 saat sonraki sütünü sağıp dök içirme demişti bana.hala yaptırıcam:)

o zaman sutumu sagıp öyle gideyim en azından 1 öğünü öyle atlatırım...ben kötüyüm yaa yaptırmam şart oldu...bende bu zamana kadar salladım ama artık olacak gibi değil....

Ben nohut mercimek her bişeyi yiyorum. Gaz sorunumuz kalmadı 1,5ay çektik ama bitti Allah'a şükür. Gaz sorunu yaşayanlara biogaia diye bir damla var onu öneriyorum.hergün aynı saatte tek seferde 5 damla verilecek. 1 haftada kakası bile saate girmişti. Bir arkadaşımıza da önermiştim oda çok memnun kalmış. Şiddetle tavsiye ediyorum:))

gaz sorunu devam eden arkadaslara onerım gaz biberonu kullansınlar.bizde çok işe yaradı.içinde bı sıstem var gaz cıkışını engellıyo.bırde bıberondan sutun tamamen bıtmesını beklemeden alın ağzından bebeğinizin.yoksa gazı olur
bızde dun gece bıcı bıcı yaptık guzel uyur dıyodum ama 1 saatte bır uyandı:KK43: bu arada küvetının filesıne koymadık eşim elınde tuttu o zaman ağlamadı filede üşüyodu sanırım

gaz sorunu devam eden arkadaslara onerım gaz biberonu kullansınlar.bizde çok işe yaradı.içinde bı sıstem var gaz cıkışını engellıyo.bırde bıberondan sutun tamamen bıtmesını beklemeden alın ağzından bebeğinizin.yoksa gazı olur
bızde dun gece bıcı bıcı yaptık guzel uyur dıyodum ama 1 saatte bır uyandı:KK43: bu arada küvetının filesıne koymadık eşim elınde tuttu o zaman ağlamadı filede üşüyodu sanırım

File yerine sevi bebenin içi köpük dolu bi ürünü var çok fonksiyonu banyo minderi diye geçiyor. Ben onla yıkıyorum ve tek başıma yıkayabiliyorum artık sadece son durulma için eşim kaldırıyor bende su döküp bitiriyorum. Hiç ağlamıyor kuzucuk.

Ben yiyiyorm canım ama abartıcak kadar değil tabi haftada bi kere bi tabak yemekte,ben de çok severm barbunya,nohut,kuru fasulye bol kimyon atıyorum tabağma öyle yiyorm her yemeğime atıyorum, bi sorun yaşamıyorz çok şükür

Küvet filesini biz 1 aydır kullanmıyoruz. küveti sıcak su ile dolduruyoruz. üzerinden çıkardığım kıyafetleri içine seriyorum başına yastık gibi yapıyorum. kızım sıcak suda dururken kibar kibar yıkıyorum. başını da 1 kere hooopp bitti :)

öğrendim ki senin bebiş de tombiş bi bebekimiş. Bizim tosunda haftaya 4 ayı bitirecek 8,5 kg :) doktorumuz kilolu bebeklerde kuruluk olur demişti bize. Eğer bebişin yüzünde çok fazla kuruluk yoksa sadece bepanten plus kullanabilirsin 10 tl. Ama linola biraz pahalı dediğim gibi çok fazla kuruluğu yoksa yüzünde sadece bepanten plusla halledebilrsin bence.

canım bebeğimin yüzünde değil karın bölgesinde kuruluk var pul pul dökülüyor. Bebek yağı ile nemlendirmeye çalışıyordum. Acaba deterjandan olabilirmi. Yoksa tamamen bebeklik evresimi? Eczaneyi aradım ayırttırdım ürünlerden. Gerek yok diyorsan bebanthene alayım sadece karın bölgesi için. Nedersin?

arkadaşlar bebeklerinizin çamaşırını neyle yıkıyosunuz ben dalan roxy kullanıyodum ve çok memnundum kaka lekesi hiç bırakmıyodu şimdi de dalinin sıvı detarjanını aldım ama küçücük kaka lekesini bile çıkarmamış

arkadaşlar bebeğinizin çamaşırlarını neyle yıkıyorsunuz ben dalan roxy kullanıyodum cok memnundum ama o bitti şimdi dalinin sıvı deterjanına geçtim ilk defa yıkadım buğün küçücük kaka lekesini bile çıkarmamış

arkadaşlar bebeklerinizin çamaşırını neyle yıkıyosunuz ben dalan roxy kullanıyodum ve çok memnundum kaka lekesi hiç bırakmıyodu şimdi de dalinin sıvı detarjanını aldım ama küçücük kaka lekesini bile çıkarmamış

kendi çamaşırlarımla bir yıkıyorum. Hiç ayırmadım. Eminim annemde biz 8 çocuğunkini hiç ayırmamıştır:)

File yerine sevi bebenin içi köpük dolu bi ürünü var çok fonksiyonu banyo minderi diye geçiyor. Ben onla yıkıyorum ve tek başıma yıkayabiliyorum artık sadece son durulma için eşim kaldırıyor bende su döküp bitiriyorum. Hiç ağlamıyor kuzucuk.

Aynen bende onu aldım artık gunduzleri kendim yıkıyorum artık eşimi beklemiyorum çok rahat oldu

Aynen bende onu aldım artık gunduzleri kendim yıkıyorum artık eşimi beklemiyorum çok rahat oldu

X