2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar bend. Eylül annesi hamileyken buralaadaydım sürekli şimdi tekrardan girecem inşalla. 2 Eylül doğdu bebişim..5 aylık olacaz inşallah.çok gazlı dönemimiz vardı erkek bebeğim.şimdi azalma var. ama uykuda ne oluyorsa acı ağlamayla uyanıyor gaz gündüz o kadar değil uykuda mı daha rahatsız ediyo. Başka bişesi mi var acaba sizde öyle olan varmı.gece uykuları nasıl ben emziriyorum geçmedik henüz ek gıdalara gece sürekli uyanıyor bi açlığa bi sancıya galiba. Sabaha doğru saatte bir uyanıyor emziriyorum her uyanmasında emmiyor fazla ama uykuya öyle dalıyor

Benim bebegimdexe 15 20 gun kadar oyle bisey oldu uyku arasında bisey olmus gibi oyle kotu agliyoduki kendiliginden gecti sonra ama nazar olabilir bol dua oku ve okut bence bizim okumalardan sonra düzeldi yavas yavaş

Günaydın annecikler

Gece uykuya rahat dalsa bi problem kalmayacak ama geceleri direniyor benimkisi gümdüz hiç bir sorun yokayağımda sallıyorum zatende bu durumda olan var mı deneyip fayda bulduğunuz şeyler var mı?

Bu arada ikeada mama sandalyeleri imdirimde almak isteyen varsa 55tlye satılıyor bel desteği ve tepsisiyle antilop mama sandalyesi ben aldım oğlum çok sevdi bu arada bugün 5ayı doldurduk :))

Canım ben burda daha oncede soylemistim bende ayagimda salliyordum hamak besik yaptirdik cok rahat ettik kesinlikle tavsiye ederim ben ahsaptan yaptirdim ama demirleri falan satiliyo heryerde

esracım biz oturtmuyoruz onlar oturuyor:) imkanı yokki yatsın. kalkacak. araba pusetini tutma yerini sıkı sıkı tutup kalkıyor varmı böyle bişi

:)) oo o olay bizdede var pusetinde filan öne eğilip oturuyor arabada koltugunda oturuyor doktorumun kastı dik bi şekilde yere koltuga destekleyip filan oturtma erken demişti benim kuzu bayadır dönmeye başlamıştı 4 şubatta tam 5 aylık olcaz artık oyun halısı filan mazi oldu yatakta yer değiştiriyor yere battaniye seriyorum yuvarlanıp tur atıyo yanlara yastık koymasan halıya gelecek şükür artık acıkınca belli ediyor gögsümü yada biberonu görünce heyecanlanıyor katı besinlerde yemeye başladık bu arada ablasındanda erken sürünmeye başladı 2 gün öncede ilk pırlantamız çıktı tek dişli kuş oldu

Günaydın annecikler

Gece uykuya rahat dalsa bi problem kalmayacak ama geceleri direniyor benimkisi gümdüz hiç bir sorun yokayağımda sallıyorum zatende bu durumda olan var mı deneyip fayda bulduğunuz şeyler var mı?

Bu arada ikeada mama sandalyeleri imdirimde almak isteyen varsa 55tlye satılıyor bel desteği ve tepsisiyle antilop mama sandalyesi ben aldım oğlum çok sevdi bu arada bugün 5ayı doldurduk :))

benim kızım akşam 11 12 civarı gece uykusuna geçer ama sabah 7 gibi uyanır uyutmaya çalışırım yok kaldırırım yok uyuma uyumama arasında gider ve emzigini alir yatar sürekli yatağımı salla der sallamayı bıraktıgım an aglar bi süre öyle uyur kalkarız odaya geçeriz o kadar ağlayan bebekten çıt yok oyuncaklarıyla oynar gülücük atar sonrada bi uyur 3 4 saat kaldıramayız gece uykusunu biliyor ama şöyle bi 10 saat en az uyuyacakta gece uykusunu tamamlıcak ama benimki bayadır sabah erken agıt yakar kalkar aglar uyur sonrada cilve yapar bizimde uykunun en tatlı anı rezil oluyor kendimizi düşünmüyoruzda hanım çok ağlıyo ablası 4 5 aylıkken filan akşam bi yatardı öğlene kadar halada öyle ama miniğimiz uykucu lakin parça parça şuan yattı 2 saattir uyuyor öyle kısa uykumuz yok ama böylede kötü

Günaydın annecikler

bende gördüm aslında da kararsız kaldım alsam mı diye ??? bak şimdi senin mesaj cesaretlendirdi beni :)

Mrb arkadaşlar.
Ek gıdaya başlayan annelere bir sorum olacak.Yoğurt mayalayınca buzdolabına mı koyuyor yoksa direkt bebişe mi veriyorsunuz merak ettim.

Günaydın annecikler

Mama sandalyesi iyi oldu bak memnunmusun haftasonu arastirdik 200 liradan basliyor bende okadar vermek istemiyorum ikeada bir model daha vardi olmaz gibi geliyodu ama bu soyledigin farkli sanirim cunku onun fiyati 30 lira gibi biseydi bizimde hal geceleri biraz sorun ama sabah 6 dan sonra top atsan kalkmaz ama gece vallahi parmak ucunda yuruyoruz:)

benim kuzu babası işten geldiğinde onu görünce sevinç çığlığı atıyo. Sanki kurtar beni bu kadından baba der gibi:)

Bizimkide sanki babaya asik oglum ben cektim tum sikintilarini banada gulsene diyorum yok babaya yaptigi cilveleri anasina yapmiyor :)

Canım ben burda daha oncede soylemistim bende ayagimda salliyordum hamak besik yaptirdik cok rahat ettik kesinlikle tavsiye ederim ben ahsaptan yaptirdim ama demirleri falan satiliyo heryerde

Teşekkürler canım Aslında park yatağıda sallanıyor ama banamısın demiyor baba bacağındada uyumuyor illa brn alıcam sallıcam da o da keyfi gelirse

benim kızım akşam 11 12 civarı gece uykusuna geçer ama sabah 7 gibi uyanır uyutmaya çalışırım yok kaldırırım yok uyuma uyumama arasında gider ve emzigini alir yatar sürekli yatağımı salla der sallamayı bıraktıgım an aglar bi süre öyle uyur kalkarız odaya geçeriz o kadar ağlayan bebekten çıt yok oyuncaklarıyla oynar gülücük atar sonrada bi uyur 3 4 saat kaldıramayız gece uykusunu biliyor ama şöyle bi 10 saat en az uyuyacakta gece uykusunu tamamlıcak ama benimki bayadır sabah erken agıt yakar kalkar aglar uyur sonrada cilve yapar bizimde uykunun en tatlı anı rezil oluyor kendimizi düşünmüyoruzda hanım çok ağlıyo ablası 4 5 aylıkken filan akşam bi yatardı öğlene kadar halada öyle ama miniğimiz uykucu lakin parça parça şuan yattı 2 saattir uyuyor öyle kısa uykumuz yok ama böylede kötü

Benimki gece 2de uyursa öğlen 12 1 gibi uyanıyor kahvaltımı rahat rahat yapıyorum ama dalması için bayaa dolaşıyoruz evde sallayıp kaldırıyorum defalarca

bende gördüm aslında da kararsız kaldım alsam mı diye ??? bak şimdi senin mesaj cesaretlendirdi beni :)

Al muhakkak rahat rahat yemek ye ben ek gıdada veriyorum yavaş yavaş onada yoğurt sebze çorbası falan veriyorum alışıyor şimdiden işte masaya

Mrb arkadaşlar.
Ek gıdaya başlayan annelere bir sorum olacak.Yoğurt mayalayınca buzdolabına mı koyuyor yoksa direkt bebişe mi veriyorsunuz merak ettim.

Önce buzdolabına koydum ben bi defa yaptım zaten :) gece yaptım sabah buzdolabına koydum akşamda yedirdim

Mama sandalyesi iyi oldu bak memnunmusun haftasonu arastirdik 200 liradan basliyor bende okadar vermek istemiyorum ikeada bir model daha vardi olmaz gibi geliyodu ama bu soyledigin farkli sanirim cunku onun fiyati 30 lira gibi biseydi bizimde hal geceleri biraz sorun ama sabah 6 dan sonra top atsan kalkmaz ama gece vallahi parmak ucunda yuruyoruz:)

Canım $image.jpg aynısıdır 30 tl bacaklarıyla oturağı 10 tl bel destek minderi 15 tlde tepsisi ben tepsisini alamadım tükenmişti haftaya gelecekmiş benmemnunum çokda kolay temizleniyor bacaklarıda çok rahat takılıp çıkıyor duşta rahatlkla yıkanır fotosuda vardı ekleyebilirsem aşta koyayım tabi tepsisiz hali

gaz ilacını vermeyeli çok oluyo canım yaa .ama ben sürekli rezene içtim yani rezene ile karışık bişeyler vardı içinde çörek otu bile vardı.valla canım uyanma konusuna doktorların pek bi yorumu olamıyo sağlıklı ise bebek oda ile ilgili bişeyler sölüyolar yani havalandır . sıcaklığını azalt falan flan die.
canım sorunumuz kalmadı sukur gaz ılacına gerek yok artık ..
sukur dun gecede guzel uyudu belkıde çok sarıo sarmalayıo uyutuyorum o yuzden oluyo
Doktora götürün eğer fiziksel sorunu yoksa size adem gunesin bebeklerde uyum problemi dost tv 2.bolumu tavsiye ederim. YouTube aratip bulabilirsiniz.
canım bana yollarmısın ızlemek ıstıyorum
Kizlar ben yaklaşık 1aydir camasir makinesinde yumuşatıcı yerine elma sirkesi kullandim.camasirlarimin daha hijyenik olduguna karar verdim. Çünkü eşimin vücudunun bir bölgesinde yara gibi bisey cikiyordu artik onlar çıkmıyor.

bende bı deneyeyım canım tesekkurler

canım sorunumuz kalmadı sukur gaz ılacına gerek yok artık ..
sukur dun gecede guzel uyudu belkıde çok sarıo sarmalayıo uyutuyorum o yuzden oluyo

canım bana yollarmısın ızlemek ıstıyorum

bende bı deneyeyım canım tesekkurler

Canim ben telefonda n girdiğim icin link paylasamiyorum.ama youtube arama yerine adem gunes bebekler de uyum problemi yaz hemen çıkıyor...

Bizimkide sanki babaya asik oglum ben cektim tum sikintilarini banada gulsene diyorum yok babaya yaptigi cilveleri anasina yapmiyor :)

benim oğlum da aynısını yapıyor. benim yanımda uyanırsa yargarayı basıyor. babasıyla uyanırsa gülümsüyor. beni görünce karnının acıktığı aklına geliyor heralde :)

Canım görüşemedik nkadar zaman oldu otumaya mı başlayacaksın yavruşun maşallah ona
Bende dün mama sandalyesi aldım bugün uzun zamandan beri ilk defa yemekt sonra mutfak topladım rahat yemek yedim kesinlikle tavsiye ederim :)

Merhaba canim valla baya oldu gorusmeyeli. Gecenlerde fotografinizi gordum cok guzel cikmissiniz ama o zaman yazamadim sonrada sayfa geride kaldi. Aras ta cok yakisikliymis masallah ona. Bizimki kucagimizda oturuyor oyuzden mama sandalyesi alayimda biz yemek yerken falan yanimizda otursun diyorum durmuyor cunku. Sen ikeadan alip memnun kalmissin galiba, bende arastiriyorum simdi onada bakayim. Sen ek gidaya baslamissin masallah. Kendin mi baslamak istedin?
Bide uyku probleminiz varmis bizde de var o:KK43:( ben uykuya dalmasinda sikinti yasarsam canim anason- rezene poset cayi iciyorum. Ertesi gune uykusu daha iyi oluyor. Tavsiye ederim bi dene istersen. Kimisi direk cocuga veriyormus ama benim aklima o pek yatmadi. Ben icince de ona da geciyor sutten.

Arkadaşlar sünnetle ilgili fikri olan var mı yaptıran erken yaptıracak olan?? Biz 12 sine aldık randevu pipisinde eğrilik varmış biraz düzelebilir kendiliğinden büyüsün de biraz daha dedi sünnetini yapalım ilerde pipisi düzelmezse düzeltme operasyonu da yaparız dedi.nette araştırdım biraz büyüsünde azcık daha düzelmezse sünnetle ikisi bir mi olsun kafam karıştı.inşallah gerek de olmaz bide kanı biraz düşük dedi daha 5 aylık olacak anne sütü alıyor sadece niye düşük nette 6 aydan önce anne sütü alan bebeklerde kansızlık olmaz yazıyor. başka bişesi yoktur inşallah yavrumun.benim psikolojik destek almam lazım ya :KK43:( ilerde kimbilir neler bekliyor bizi allah yardımcımız olsu. İnşallah :KK43:(

Mama sandalyes. Olarak da salıncaklı mama sandalyesi tavsiye ediyorum bi restoranda rastladım hoşuma gitti. 120 tl uygun hemde. görünüşü fena değil ama çok kullanışlı geldi bana ..foto atamıyorum yüklemiyor.nette araştırın isterseniz

Merhaba canim valla baya oldu gorusmeyeli. Gecenlerde fotografinizi gordum cok guzel cikmissiniz ama o zaman yazamadim sonrada sayfa geride kaldi. Aras ta cok yakisikliymis masallah ona. Bizimki kucagimizda oturuyor oyuzden mama sandalyesi alayimda biz yemek yerken falan yanimizda otursun diyorum durmuyor cunku. Sen ikeadan alip memnun kalmissin galiba, bende arastiriyorum simdi onada bakayim. Sen ek gidaya baslamissin masallah. Kendin mi baslamak istedin?
Bide uyku probleminiz varmis bizde de var o:KK43:( ben uykuya dalmasinda sikinti yasarsam canim anason- rezene poset cayi iciyorum. Ertesi gune uykusu daha iyi oluyor. Tavsiye ederim bi dene istersen. Kimisi direk cocuga veriyormus ama benim aklima o pek yatmadi. Ben icince de ona da geciyor sutten.

Arasta yemek yerken hep kucağımdaydı böyle daha iyi oldu tabi :) kesinlikle tavsiye ederim
Ek gıdaya doktor başlattı canım Benim sütüm yağlıymış çok arasta çok kilo aldı ve sindirim sorunu yaşadık doktorda sindirime katkı olsun diye önce armut elma suyuyla başlattı haftada 1 veriyordum şimdide hazır iştahlıyken diğer gıdalardan da ver dedi azar azar veriyorum kahvaltıda peynir tattırıyorum kan ilacı almadığı için pekmez veriyorum 2 kez yumurta sarısı denedim yavaş yavaş artacak böylece reçel yaptım ondan da verdim sebze çorbasıyoğurt ama 10/15 kaşık veriyorum sonra yine meme :))
Rezeneyi gazı ar diye vermişti doktor çoks evererek içti ama uyuduğunu görmedim :)

Arkadaşlar sünnetle ilgili fikri olan var mı yaptıran erken yaptıracak olan?? Biz 12 sine aldık randevu pipisinde eğrilik varmış biraz düzelebilir kendiliğinden büyüsün de biraz daha dedi sünnetini yapalım ilerde pipisi düzelmezse düzeltme operasyonu da yaparız dedi.nette araştırdım biraz büyüsünde azcık daha düzelmezse sünnetle ikisi bir mi olsun kafam karıştı.inşallah gerek de olmaz bide kanı biraz düşük dedi daha 5 aylık olacak anne sütü alıyor sadece niye düşük nette 6 aydan önce anne sütü alan bebeklerde kansızlık olmaz yazıyor. başka bişesi yoktur inşallah yavrumun.benim psikolojik destek almam lazım ya :KK43:( ilerde kimbilir neler bekliyor bizi allah yardımcımız olsu. İnşallah :KK43:(

Canım endişe etme imternet çok kafa karıştırıyor bebeğinin bi huysuzluğu bariz bi sorunu yoksq doktorun söyledikleri daha önemli bence
Bizede geçen kontrolde doktor pipide darlık olduğunu şimdilik idare edeceğini ama ilerde işemede problm olacağı için mayısta sünnet yapalım dedi şimdilik banyoda masaj yapıyorum rahatlasın diye
Eğrilik gçici olabilir diye bliyorum ama kansızlıkla ilgili fikrim yok geçmiş olsun

kızlar bir kere daha tecrübe ettim gece Bebisi yatırırken Yarım kundak yapın. Benim kuzu bütü gece 1 kere Uyandı.

X