FSH DEĞERİ TAVAN,AMH DEĞERİ DİBE VURANLAR aralık/2012 DERTLEŞELİİMMMMM

Merhabalar,

Öncelikle bu mesajı yazmak için tam 9 ay bekledim.hamile kaldığımda kendi kendime söz vermiştim.doğum yapayım ilk işim bu mesajı atmak olacak diye.3,5 yıllık evliyim.İlk iki yıl bebek istemedik ancak son 15 ayımız kabus gibiydi.İlk 3 ay korunmadan denedik ancak sonuç çıkmadı sonra şüphelendik ve eşimle birlikte doktora gittik doktor bana düzenli adet görüp görmediğimi sordu ki her ay hiç şaşmaz o zaman sende sorun yoktur eşinden sperm testi alalım dedi eşim verdi sonuc gayet ııydı sonra sorun bende diye cok uzuldum cok agladım ınternette forumlarda tukuruk testini gordum hemen sipariş verdim ancak hiç bi zaman o eğrelti otlarını göremedim( dogurgan olduğun günlerde testin yüzeyi egrelti otları ile dolu gbi görünüyor) ve hemen adana acıbadem hastanesıne gittim ve Allahın cezası o FSH testini yaptırdım.Fsh 'ım 11,9 du ve max 10 olması gerektiğini o zaman öğrendim hemen muayene etti ve yumurta rezervin hem az hem de gelişmiyor senin çocuğun olmaz hemen tüp bebeğe başlamalıyız dedi.Yıkıldım.Hastaneden cıktım ve arabada katıla katıla ağladım eşim çok destek oldu o dönemde ama ben ondan ayrılmayı bile düşündüm.Sana cocuk veremicem ayrılalım diye çok zorladım.Ardından İstanbula gittik eşimle Amerikan hastanesine Orda Ramazan mercan diye mükemmel bir doktor var.Sonuclarıma baktı FSH testinin ardından AMH istedi testi yaptırdım 0,89 çıktı.Değerlerin düşük ilaçla da hamile kalabilirsin tüp bebek de yaptırabilrsin ama daha gencsin ve düzenli adet goruyorsun bu testlerde evet rezervin düşük ama yok değil dedi ben olsam 6 ay daha denerim olmazsa hıc ılaca bulasma yan etkılerı cok tup bebekle hamile kalma ihtimalin yüksek dedi.ama ben bi kere panik olmuştum Adana ya doner donmez tüp bebek merkezine gitim.Özel adana tüpbebek merkezi.Orda test sonuclarımı tekrar gosterdım ve onumuzdekı ay tedavi olmak üzere anlastık ancak ilaçlara baslamadan yumurtanın olgunlasmasını takip etmek ıstıyorum dedi.15 gün düzenli aralıklarkla yumurtanın gelişimini takip ettiler regl ile beraber ilaçlara başlayacaktık.En alt dozdan yapılmasına karar verildi ve ben reglimi beklemeye başladım.4 gün geciken reglimle beraber hafif bi kan gordum ve merkezı aradım ordakı suratsız hemsıre bısı yok regl olmussundur olur bole dedı pekı dedım ancak 3 gunun sonunda hala regl olmayınca hıc sallamayarak bı test yapayım dedım normalde testin basında her ay bekleyen ben nasılsa bısı yoktur dıye yarım saat sonra baktım bı baktım cıft cızgi inanmadım tabi bi tane daha yaptım sonra bı tane daha ve hamileydim.Hemen acıbademdeki o uyuz doktora gittim hani olmaz diyodun demek için gidip sonucu gosterdim mucize dedi..ama cok sevinme dıs gebelik olablilir degerlerin dusuk progesteron un dusuk bu cocuk duser dedı dusurmedim dogurdum.şu an yanımda canımkızım.Size tek tavsiyem canınızı sıkmayın değerlere cok takılmayın dicem ama biliyorum sız bunları okurken bıle aa ne guzel bana olmaz diye düşünüyoruz ben de oyleydim belki size umut olur diye yazdım.Ne danısmak isterseniz msj atmanız yeterli elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Ben de bu zorlu sürecten gectım ve cok yıprandım neler yasadıgınızı bılıyorum.Sevgiyle kalın.

benimde amh 0.93 fshım 14 falandı bi soğan kürü yaptım fsh 9 amhde 0.95 çıkmıştı bakalım bu ayki fsh kaç çıkcak doktor aşılama diyo bugün hayıt otuna başladım 14 gün boyunca yapım diyorum umudum oldun adet dönemin nasıldı benim ilk gün damla 2. gün normal adet soğan kürüm bittikden sonraki adetim damla değil bilemiyorum birdahaki ay nasıl olcak

Ben 36 yaşındayım evlendim ayrıldım.çocuğum yok.amh 0,32 çıktı.öğreneli bir yıl oldu.evlenebileceğim kimse yok kafamda gün geçtikçe umudumu kaybediyorum çocuk konusunda .benimki kalıtsalmış.doğduğumda bile belliymiş yani.benim sormak istediğim menopazamı giriyorum.devamlı depresyondayım geceleri terliyorum.ne yapmam gerekiyor.bi gün evlenirsem ve cocuk sahibi olmak istersem şimdiden ne yapmalıyım.
herkese teşekkür ederim.Allah herkesin yardımcısı olsun.

Ben 36 yaşındayım evlendim ayrıldım.çocuğum yok.amh 0,32 çıktı.öğreneli bir yıl oldu.evlenebileceğim kimse yok kafamda gün geçtikçe umudumu kaybediyorum çocuk konusunda .benimki kalıtsalmış.doğduğumda bile belliymiş yani.benim sormak istediğim menopazamı giriyorum.devamlı depresyondayım geceleri terliyorum.ne yapmam gerekiyor.bi gün evlenirsem ve cocuk sahibi olmak istersem şimdiden ne yapmalıyım.
amin canım .normalde çok fazla yazmıyorum ama seni budurumuna çok üzüldüm.yazma gereği hissettim.normalde yurt dışında kadınlar evli olsun olmasın yumurtalarını dondurtuyorlar.evlilik düşnmüyolar yada o an için çoçuk istemiyorlar ama ilerde mutlaka çocuk sahibi olalım diye dondurttuyorlar. tabi ilerde yumurta rezervinin bitteceğini yada çok azalacağını bildikleri için yapıyorlar.sende yumuşlerini dondurmayı denesen .tabi ülkemizde nası olur.onu bilmiyorum.yani evlilik şartı aranıyormu onu araştır bir Allah yardımcımız olsun.

canım senin fsh bana göre düşükmüş.hayıt tohumu yapılışını int buldum sana da gönderiyorum cnm.alıyımda başlıcam bende

İlk önce yarım çay kaşığı miktarındaki hayıt tohumu bir miktar ezilir. Daha sonra bu hayıt tohumu 1 su bardağı miktarındaki suyun içinde kaynatılır. 15 dakika boyunca demlenmesi beklendikten sonra süzülüp içilir. Hayıt çayının taze olarak hazırlanması ve bekletilmeden, soğutulmadan içilmesi önerilmektedir.

hayıt içiyodun sonucu neler oldu bi yazarmısın bende yeni başladım

Kızlar rezerv azlığında tüp bebek öncesi dhea kullanın ,hergün sabah akşam hayıtı sıcak suda 5 dakika demletin ister sıcak isterse ılık için,beslenmeye dikkat edin ,yürüyüş yapın ,kilo verin ,sizi üzen kişilerden uzak durun ,gnc den antioksidan kullanın.bEN BUNLARI YAPTIM YUMURTA gelişimi oldu hatta 1.kalitede oldu.Kısmet değilmiş.Tutmadı.Ayrıca bal,tarçın ve çörek otunu karıştıpıp günde 2-3 kez tatlı kaşıgı kadar yiyorum.Ceviz,badem,incir,kabak çekirdeği,bol sebze,kümes hayvanlarının etini tüketin.Bizler tüp bebek te zor hastalarız.Allahın izni ile inşallah bizlerde anne olacağız.

arkadaslar , dün ssk raporu almak ıcın basvuru yaptım ve fsh testı yaptırdım. 6 ay önnce 22 olan fsh sımdı 2.2 ye dusmus . bu ne demek ? bılgısı olan varmı acaba?

Yaklaşık 6 ay önce tesadüfen öğrendiğim FSH 22 değeri tüm hayatımı adeta karartmıştı. Arkasından öğrendiğim AMH 0,14 değeri sanki çok sevilen bir dizinin finali gibiydi. Bir cuma günü tüm bunları öğrenip aradan 15 saat geçmeden cumartesi günü kendini tüp bebek tedavisi içinde bulmak, 1.5 yıllık evliliğimi, iş hayatımı, herşeyi, aynadaki beni, ruhumu, eski beni yok etti adeta.

Yarım yamalak bir tedaviyi, her aşamasında hüngür hüngür ağlayarak geçirmek sonucun çok da iyi olmayacağını gösteriyordu. Ve öyle de oldu ilk deneme negatif. Tekrar sonun başlangıcına dönmek...3 ay boyunca gözyaşlarını kurutmaya çalışıp bir yandan 2.deneme için araştırma yapmak...

Bir anda kendimi Ankara'da buldum. Eşimde morfoloji problemi ve varikoselin de olduğunu öğrenince bir kez daha yıkıldık. Görüşme yaptığımız merkezlerden HŞ Klinik ve Hakan Hocaya duyduğum güvenle 2.denememize 14 ocakta başladık. Sürec herkesin bildiği gibi işledi. Ta ki dün kü final dokunuşuyla bambaşka hale dönüştü....

Sabah ağlayarak verdiğim BetaHCG kan testi 589 çıktığını eşimden duyduğumda her yerim titriyordu. İnanamdım kaç kez labatovarı sorguladım. Sonucu kliniğe söyledğimde "Hayırlı Olsun" biri kız biri erkek olsun dediler.. Nasıl yani?? diyordum hala..
Kendimi o kadar negatife hazırlamışım ki iş dönüşü sonuç kağıdını hastaneden aldığımda bile rüyadayım zannediyordum.

Ve hep diyordum kendime buradaki ortak kaderi paylaştığım kadınlara ben de ümit olmak istiyorum diye....
Bunları yazarken bile ağlamaklıyım... Şimdilik benden bu kadar...Umarım önümdeki 9 ayım Rabimin izniyle sıkıntısız geçer ve bebek ya da bebeklerimi hayırlısıyla kucağıma alırım...

Bu kaderi yaşayan sizlerin de bir an önce güzel sonuçlar almanız, sağlıklı bebekler sahip olmanız dileğiyle....
Dua...Sabır...Ümit...

Yaklaşık 6 ay önce tesadüfen öğrendiğim FSH 22 değeri tüm hayatımı adeta karartmıştı. Arkasından öğrendiğim AMH 0,14 değeri sanki çok sevilen bir dizinin finali gibiydi. Bir cuma günü tüm bunları öğrenip aradan 15 saat geçmeden cumartesi günü kendini tüp bebek tedavisi içinde bulmak, 1.5 yıllık evliliğimi, iş hayatımı, herşeyi, aynadaki beni, ruhumu, eski beni yok etti adeta.

Yarım yamalak bir tedaviyi, her aşamasında hüngür hüngür ağlayarak geçirmek sonucun çok da iyi olmayacağını gösteriyordu. Ve öyle de oldu ilk deneme negatif. Tekrar sonun başlangıcına dönmek...3 ay boyunca gözyaşlarını kurutmaya çalışıp bir yandan 2.deneme için araştırma yapmak...

Bir anda kendimi Ankara'da buldum. Eşimde morfoloji problemi ve varikoselin de olduğunu öğrenince bir kez daha yıkıldık. Görüşme yaptığımız merkezlerden HŞ Klinik ve Hakan Hocaya duyduğum güvenle 2.denememize 14 ocakta başladık. Sürec herkesin bildiği gibi işledi. Ta ki dün kü final dokunuşuyla bambaşka hale dönüştü....

Sabah ağlayarak verdiğim BetaHCG kan testi 589 çıktığını eşimden duyduğumda her yerim titriyordu. İnanamdım kaç kez labatovarı sorguladım. Sonucu kliniğe söyledğimde "Hayırlı Olsun" biri kız biri erkek olsun dediler.. Nasıl yani?? diyordum hala..
Kendimi o kadar negatife hazırlamışım ki iş dönüşü sonuç kağıdını hastaneden aldığımda bile rüyadayım zannediyordum.

Ve hep diyordum kendime buradaki ortak kaderi paylaştığım kadınlara ben de ümit olmak istiyorum diye....
Bunları yazarken bile ağlamaklıyım... Şimdilik benden bu kadar...Umarım önümdeki 9 ayım Rabimin izniyle sıkıntısız geçer ve bebek ya da bebeklerimi hayırlısıyla kucağıma alırım...

Bu kaderi yaşayan sizlerin de bir an önce güzel sonuçlar almanız, sağlıklı bebekler sahip olmanız dileğiyle....
Dua...Sabır...Ümit...

Canim hamileligin hayii olsun.. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin.. Bizede umut oldun inanki... Tedaviden once herhangi bir kur kullandin mi canim yazarsan sevinirim

Canim hamileligin hayii olsun.. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin.. Bizede umut oldun inanki... Tedaviden once herhangi bir kur kullandin mi canim yazarsan sevinirim

Çok teşekkür ederim darısı herkese...MEryemcim istersen telefon numarımı vereyim kullandığım yağtığım herşeyi detaylı anlatırım. 0 505 820 94 16 Tuğba

Çok teşekkür ederim darısı herkese...MEryemcim istersen telefon numarımı vereyim kullandığım yağtığım herşeyi detaylı anlatırım. 0 505 820 94 16 Tuğba

arkadaşım buradan numaranı neden veriyorsun burayı görmek için üye olmak şart değil ki bence yönetime mesaj atıp sildir yani yinede sen bilirsin de fikrimi söylemek istedim.

Kizlar mrhba benim 3. Denemede. Yumurtalar bos cikinca amh istedi daktir 1 cikti ... Doktir aricak sonucu yorumlucak sozde sabahtan beri bekliyorum ..kotu mu nedir simdi nolcak ne biliosaniz yazin nolur, selamlar

kızlar merhaba.uzun zamandır girmiyodum kendimi uzak tutmak istedim sözde.fsh kasımda biliyosunuz 33 1 gün sonra 20 çıkmıştı ve tüp bebek denemem vardı(olmadı tabi).2 ay soğan kürü yaptım bal arı sütü polen denedim bu ay tekrar yaptırdım fsh 6.farklı bi doktora gittim değerlerin süper hiç bi sorun görünmüyor dedi.muaynede etti.kiste dönüşebileceğinden şüphelendiği geçen aydan kalan yumurtan var dedi sadece.onun için doğum kontrol verdi.ama ben kullanmakta tereddütlüyüm.33 çıktığı ayda kullanmıştım çünkü.
zaten doktorda çok şaşırdı 3 ay önce ne konuşuyoduk şimdi ne konuşuyoruz diyo.bu durumda tüp bebeklik bişeyin yok bence olur dedi.sonraki ay bidaha bakacaz değerlere bakalım ne olcak.sizce d.kontrol hapı kullansam mı ?kafam çok karıştı

Kizlar mrhba benim 3. Denemede. Yumurtalar bos cikinca amh istedi daktir 1 cikti ... Doktir aricak sonucu yorumlucak sozde sabahtan beri bekliyorum ..kotu mu nedir simdi nolcak ne biliosaniz yazin nolur, selamlar

Deniz'cim korkma gecen sene mayıs ayında benim amh degerim 0.25 cıkmıştı şu anki halini tahmin edemiyorum bile. Daha vaktin var ama elini cabuk tut. Degerler hızla degişiyor canım ama şu anki bu 1 degeri hiçte kotu degil. tup bebek tutmazsa tekrar denemek için cok vakit harcama diyor degerin o kadar.Bu arada tatlım mesaj kutun doldugu için sana yazamadım. Daha dogrusu yazdıklarım geri geldi. sana yazdıgımı tembellikten aynen kopyala yapıştır yapıyorum :)))

'' merhaba canım, uzun zamandır buraya girmedim biraz uzak kalayım dedim. Kusura bakma az önce okudum yazdıklarını. Şu araalr çok mutluyum kardeşimin bebegi gelmek uzere. 7 ayını bitirdi. O beni cok mutlu ediyor. Oarada var oldugunu bilmek içime huzur veriyor. bana gelince ben bugun başladım yeniden ignelere. gecen seferki tup bebekten kist oluşmuştu. Dogum kontrol hapı verdiler ve erittiler neyseki kisti. Bugun de başladık. E2 degerim 65 ilk defa bir tup bebege başlarken düşük. 80'in altı normal kabul ediliyor. Bakalım bu sefer umutlluyum en azından daha rahatım. benim bebegim zaten geliyor. Eger bende hamile kalacaksam o kukuletam sayesinde olacak. Onun dışında hayatım derslerle devam ediyor. Yogunum. O yuzden fazla düşünemiyorum bir şey. Bu da olumlu sanıyorum. İşte benden boyle. Sen neler yapıyorsun? Başladınız mı tedaviye?
Kendine cok iyi bak ve güzel yaşa. Bebek onemli ama en onemlisi mutluluk ve sağlık.
selamlar ''
:)))

kızlar merhaba.uzun zamandır girmiyodum kendimi uzak tutmak istedim sözde.fsh kasımda biliyosunuz 33 1 gün sonra 20 çıkmıştı ve tüp bebek denemem vardı(olmadı tabi).2 ay soğan kürü yaptım bal arı sütü polen denedim bu ay tekrar yaptırdım fsh 6.farklı bi doktora gittim değerlerin süper hiç bi sorun görünmüyor dedi.muaynede etti.kiste dönüşebileceğinden şüphelendiği geçen aydan kalan yumurtan var dedi sadece.onun için doğum kontrol verdi.ama ben kullanmakta tereddütlüyüm.33 çıktığı ayda kullanmıştım çünkü.
zaten doktorda çok şaşırdı 3 ay önce ne konuşuyoduk şimdi ne konuşuyoruz diyo.bu durumda tüp bebeklik bişeyin yok bence olur dedi.sonraki ay bidaha bakacaz değerlere bakalım ne olcak.sizce d.kontrol hapı kullansam mı ?kafam çok karıştı

Tatlım fsh zaten dalgalı bir şey bende bu kurleri bir umutla yaptım. onlar mı işe yaradı yoksa doktorun dedigi gibi dalgalı o yuzden mi dustu bileiyorum ama benimki de gecen sene ocak ta 29 idi sonra yavaşça dustu. gecetigimiz aralık ta yine cıktı sonra dustu ama dpktpr sunu diyor sonucta alarm zillerimiz caıyor artık bir sefer yukseldiyse hızlı olmakta fayda var ama korkma hemen tukenmez rezervler. bana Ege'de gerçek fsh degerimin e2 dişikken anlaşılacagı soylendi. ekimde e2 38 idi fsh da 16 idi. gercegi bu dediler. fsh dan ziyade e2 daha onemliymiş. e2 yukkselişi kaliteyi bozuyor ne kadar duşşukse o kadar olmuluymuş. ben 2 denememi de 100 ustunde yaptım. ilaçlarla duşurduler. bus efer 65 bakalım ne olacak. kist bende de oldu. 1 ay dogum kontrol hapı kullandım geçti ben haptan dolayı ertesi ay başlayalım dedim ertesi ay yine oluştu ve yine d. kontrol hapı kullandım bu sefer beklemeden başladık. bakalım. kısmet. Umarı hepimiz bir gun bebek sahibi oluruz olmasak da yapacak bir şey yok hayat devam ediyor hep gulumsemeye davam etmeliyiz. sana iyi şanslar

bana bir çok kişi kızabilir ama soylemek zorundayım benim amh de cok dusuk eliyim ama şu an bile şans cokd egil. o yuzden sana naçizhane tavsiyen ya bir an once kişiye karektere falan bakmadan evlen ya da gerçekten çok cocuk istiyorsan bir şekilde her şeyi goze kalarak hamile kal. yumrutaları dondurmak da bir çare ama zor bir yontem. iyi şanslar

slm kiztlar basimdan cok seyler gecti ve benimm aklim bayagi bi allak bullak oldu iki sene evvel fsh 10 nun ustunde yanim 12 yada 15 falandi
gecen sene turkiyede yapirdim fsh 8 falan cikti kusurunu hatirlamiyorum
bir kacgun önceki degerim
fsh 5,7
lh 5,1
e2 306
progeston ise 5,97 cikti ben analamadim internette okudum fsh normalde6 olmasi cok iyimis
fsh duserse ne gibi bi faktorler olusur arastiriyorum karsima kotu yazilar cikiyo yada ben sinirden yanlis yorumluyorum
kizlar ne olur cevaplarsaniz sevinirim

merhabalar,
fsh'ınızın düşük cıkma nedeni e2 yuksekligi. E2 yukseldiginden fsh'ı baskılıyor ama e2'nin bu kadar yuksek olması kiste işaret. bir an once doktora gidip baktırın. bende de 296 cıkmıştı tabiki bundan dolayı fsh 3.5 idi doktor kiste işaret dedi ve kist vardı. dogum kontrol hapıyla kist kayboluyor ama tekrar cıkabiliyor takip edin. Geçmiş olsun

E2 106 ondan dolayımı fsh düşük çıktı yani :KK43:( ee niye doktor bunu bana demiyoki E2 yüksek fsh ondan düşük çıkar diye:KK43:(off sinir oluyorum yaa doktorun biri başka biri başka konuşuyor :KK43:((

slm kızlar benimde fsh yüksek amh de düşüktü 2 aşılama yaptırdık olmadı bazı doktorlar olmaz bebeğin dediler tüp bebek tedavisine başladım doktor kısa protokol uyguladı çok umutlu değildim baştan 1 yumurtam vardı doktor bunu büyütcez dedi sonra ilaçlarla 3 oldu sonra yine 2 opuda sadece 2 yumurtam alındı ama biri küçüktü. büyük olan döllenmiş ve 2. günü tranfer ettiler sonuç şimdi hamileyim yani umudunuzu kaybetmeyin bu arada hiç bir ilaç ve kür uygulamadım öncesinde sadece folik asit içtim

X